#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/07/2011 18:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα σοβαρά θέματα η κ. Κλίντον μάλλον θα τα συζητήσει με τον Αντώνη Σαμαρά!



"Στηρίζουμε την Κυβέρνηση και το λαό της Ελλάδος"!

Δήλωσε η κ. Χίλαρυ Κλίντον!

Οποία πρωτοτυπία!

Δηλαδή, υπήρχε περίπτωση, κατά τη διάρκεια της επίσκεψής της στην Αθήνα,  να έλεγε οτι ...υπονομεύει την Κυβέρνηση και εργάζεται ....εναντίον του Ελληνικού λαού;

Η αλήθεια είναι ό,τι οι σημαντικότερες ειδήσεις που μας προέκυψαν από την συνάντηση της κ. Κλίντον με τον κ. Παπανδρέου είναι:

-Kαλλιτεχνικού, ενδιαφέροντος. Μάθαμε για παράδειγμα το νέο πίνακα του Θ. Στάμου, ("Ατέρμονο πεδίο-Δελφοί) που κοσμεί το γραφείο του πρωθυπουργού! Προφανώς ...ενοχλούσε τον κ.Παπανδρέου η "Ελλάς Ευγνωμονούσα" του Βρυζάκη.

-Eσωτερικής διακόσμησης. Ο πρωθυπουργός on -camera εξήγησε ότι άλλαξε την ...κλασικούρα των προκατόχων του με πιο ...μοντέρνα έπιπλα,

-Aθλητικού ενδιαφέροντος. Ειλικρινώς αγνοούσα οτι οι ΗΠΑ αγωνίζονται στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου Γυναικών.

-Oικογενειακού ενδιαφέροντος. Μια αγωνία την είχα που βρίσκεται η Τσέλση (όχι η ομάδα, την κόρη του ζεύγους Κλίντον εννοώ) και με τι ασχολείται ο Bill.

Αλήθεια ήλθε και ο Bill  στην Ελλάδα;

Πάντως, πιο σοβαρές  ειδήσεις είχαμε από την συνάντηση της κ. Κλίντον με τον κ. Παπούλια.

Ο Πρόεδρος μιλώντας στα ελληνικά υπενθύμισε στην κα Χίλαρυ οτι στις ΗΠΑ:

-έχουμε 2,500.000 εκατομμύρια ομογενείς

-5,000 καθηγητές σε αμερικανικά πανεπιστήμια

-9 αντιπροσώπους στο Κογκρέσσο.

Not so bad, που θα έλεγε και η Χίλαρυ!

Τώρα, εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι τα ….σοβαρά θέματα η κ. Κλίντον θα συζητήσει στην συνάντηση που θα έχει αύριο το πρωϊ  με τον Πρόεδρο της Νέας Δημοκρατίαςq

Αδέξιος Δεξιός

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 17/07/2011 19:19:38

    Όλα δείχνουν ότι οι Αμερικάνοι δεν συζητούν πλέον με τον Γ. Παπανδρέου, μάλλον θεωρούν παραιτημένη την κυβέρνησή του και τον Ε. Βενιζέλο μεταβατικό πρωθυπουργό

    • GEODETIS avatar
      GEODETIS @ o βουνίσιος 19/07/2011 01:44:54

      και εγώ αυτό είδα τελικά ... μια τάση αναγνώρισης μιας εξουσίας στο πρόσωπο Βενιζέλου ...

  2. Κώστας avatar
    Κώστας 17/07/2011 19:30:57

    Tι να συζητήσει κανείς με τον παραιτημένο;
    Μήπως έχει απόψεις;
    Μήπως έχει σχέδιο;
    Μόνο για να υπογράφει ότι του σερβίρεται είναι,

  3. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 17/07/2011 19:42:31

    Aθλητικού ενδιαφέροντος. Ειλικρινώς αγνοούσα οτι οι ΗΠΑ αγωνίζονται στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου Γυναικών.

    Στις ΗΠΑ το ποδοσφαιρο δεν κατορθωσε να διαδοθει ως μαζικο αθλημα.
    Θεωρηθηκε ομως ιδανικο για κοριτσια επειδη δεν ειναι αρκετα σκληρο (!) - σκληρο εκει εννοουν το αμερικανικο ποδοσφαιρο με μπαλα πεπονιου και το μπειζ μπωλ οποτε ειχε μεγαλη περαση και νομιζω οτι εχουν τις καλυτερες γυναικειες ποδοσφαιρικες ομαδες στον κοσμο.

  4. ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
    ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 17/07/2011 19:47:49

    H Χίλαρι βιάζεται, δεν ήρθε τυχαία εδώ!!!
    Ο τεμαχισμός της Τουρκίας, είναι προ των πυλών.

    • koinos_nous avatar
      koinos_nous @ ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 17/07/2011 19:56:50

      Ο Στριγας εισαι?

  5. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 17/07/2011 19:59:05

    Eμείς δεν στηρίζουμε ούτε τη ΧΙΛΑΡΥ , ούτε το κράτος της , ούτε το εβραιλίκι της.

    • bavarian avatar
      bavarian @ ΣΠΥΡΟΣ 17/07/2011 20:20:28

      Εμείς τα στηρίζουμε.

    • Αρράκις الراقص avatar
      Αρράκις الراقص @ ΣΠΥΡΟΣ 17/07/2011 20:25:09

      Δεν είναι Εβραϊκής καταγωγής η Χίλαρι..
      αλλά και να ήταν τι αλλάζει;

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 17/07/2011 20:39:07

    bavarian
    διάβασε και το άλλο άρθρο του antinews ΄΄Αφιερωμένο στον κ. Ομπάμα΄΄

  7. μαρικα avatar
    μαρικα 18/07/2011 00:31:41

    Τα σοβαρα θεματα κυριε Αδεξιε Δεξιε τα συζητουν μονο με σοβαρους ανδρες και οχι με παιδακια,(κατα τα αλλα επικυνδινα παιδακια)

  8. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 18/07/2011 02:37:20

    Γκαντέμης ο Γιώργος!
    Εχασε 3-1 η Ομάδα των ΗΠΑ από την Ιαπωνία...

  9. Αννίτα avatar
    Αννίτα 18/07/2011 10:43:03

    Oτι και αν υποσχεθεί η Χ.Κλίντον στον Σαμαρά ας έχει τον νού τ0υ ο αρχηγός να μην τσιμπήσει. Θα του θυμήσω το ' Φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντες"