#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/06/2008 10:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα ναρκωτικά συνεχίζουν να σκοτώνουν διάσημους και άσημους

Ο ηθοποιός Νίκος Σεργιανόπουλος βρέθηκε σήμερα το πρωί άγρια δολοφονημένος στο σπίτι του στο Παγκράτι. Σύμφωνα με όσα έχουν γίνει γνωστά μέχρι στιγμής από την αστυνομία, ο 56χρονος ηθοποιός βρέθηκε γυμνός στο δάπεδο του σαλονιού και έφερε πολλές μαχαιριές στο στήθος και στο λαιμό. Σύμφωνα με πληροφορίες, οι δράστες ήταν τουλάχιστον δύο και δεν βρέθηκαν ίχνη παραβίασης. Αυτό σημαίνει ότι πρόκειται είτε για έγκλημα πάθους, είτε για ναρκωτικά. Ο Νίκος Σεργιανόπουλος είχε βρεθεί στο επίκεντρο του ενδιαφέροντος όταν στα τέλη του 2007, συνελήφθη με 42 γραμμάρια κοκαΐνης και κατηγορήθηκε για αγορά και κατοχή ναρκωτικών σε βαθμό κακουργήματος. Τελικά δεν περνάει ούτε μια ημέρα που να μην συμβεί, ή ακουστεί κάτι με ναρκωτικά στον «λαμπερό» κόσμο του θεάματος. Και όσα έλεγαν ότι «αντιμετωπίζει» το πρόβλημα και «θεραπεύτηκε» μπορεί και να τον οδήγησαν στο θάνατο. Γιατί από την κόκα δεν απεξαρτάται κανείς. Πρέπει να είναι πάρα πολύ δυνατός για να το πετύχει. Το τέλος του ήταν λοιπόν προδιαγεγραμμένο, υπο αυτήν την έννοια. Λυπούμεθα για τον θάνατο του και δεν θέλουμε να κάνουμε φτηνό λαϊκισμό. Αλλά οι δεκάδες θάνατοι άλλων και άσημων θυμάτων ναρκωτικών δεν παίρνουν τέτοια δημοσιότητα. Η ελληνική κοινωνία αντιμετωπίζει τεράστιο πρόβλημα με τα ναρκωτικά και κάτι πρέπει να γίνει.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Rogue avatar
    Rogue 04/06/2008 11:24:19

    Κάποια πουλάκια λένε πως όταν είχε οδηγηθεί στις αρχές προ καιρού, είπε μερικές κουβέντες παραπάνω. Θα δείξει....

    Όσο για το γενικότερο πρόβλημα όμως, έχει κανείς την παραμοκρή αμφιβολία πως αν η πολιτεία είχε πραγματική πρόθεση να το χτυπήσει στη ρίζα, θα μπορούσε να το κάνει; Παυλόοοπουλεεε....

    Τις υποκλοπές, μόνο για ανύποπτους πολίτες και πολιτικούς τις έχουν; Οι υποκλοπές γίνονται νόμιμες, όταν διαταχθούν με εισαγγελική πράξη για υποψία συγκεκριμένων αδικημάτων.

    Μα τι λέω; Πηγαίνετε μια βόλτα κάτω από τη Σωκράτους, να δείτε λαθρομετανάστες (προς Πακιστάν μεριά) να κόβουν μαύρο πάνω σε παγκάκια. Αν πάλι προτιμάτε πιο χάι καταστάσεις, ρωτήστε στο μπάρ ατα περισσότερα μαγαζιά της παραλιακής!!

    Έλεος πια.

  2. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 04/06/2008 11:43:53

    Τόσα και τόσα μας γράφουν για τα ναρκωτικά. Κανείς όμως δέν μας γράφει, άν τα καλλιεργεί σε γλάστρες στο μπαλκόνι του για οικιακή χρήση, όπως μας προέτρεπε κάποτε ο εθνικός μας Γιωργάκης, ή τα προμηθεύεται απο την Ηλεία, που κατα τον τότε Νομάρχη έβγαζε το καλύτερο χασίς παγκοσμίως! Η περίοδος εκείνη του θράσους και της ξεδιαντροπιάς διαφέρει άραγε καθόλου απο την σημερινή;

    Ποιούμε την νήσσαν, είτε πρόκειται για αγνώστους είτε για φίλους. Ακόμα και άν πρόκειται για τα ίδια μας τα παιδιά, άν εξαιρέσει κανείς έναν πατέρα, που προ μηνών αποτελείωσε τον 35-χρονο γυιό του, για να μήν τον δεί την ώρα που στον ρόγχο του θα άφηνε την τελευταία του πνοή.

    Εκεί είμαστε ακόμα μία φορά και άς είναι ο χαμένος κάποιος σπουδαίος.

    Καλείς την αστυνομία την στιγμή που μπροστά στα μάτια σου ο πιτσιρικάς βαράει την ένεση, που μόλις προ ολίγου του την πούλησε ο περιπλανώμενος κύριος Βαποράκης και η αστυνομία δέν εμφανίζεται ούτε την επομένη μέρα την ίδια ώρα. Σε κεντρική πλατεία απο όπου περνούν οικογένειες, μαμάδες με καροτσάκια, μαθητές και φοιτητές, μπορεί σε κάποιο απο τα παγκάκια του πάρκου να ξεψυχάει κάποιος. Τσιμουδιά. Και η αστυνομία, που κάθεται σε διπλανό παγκάκι με αναμμένες τις μηχανές απο τις γιαμάχες της, όταν την ρωτάς σχετικά, σου απαντάει ότι, δέν παρενοχλεί αρρώστους ούτε και επεμβαίνει. Ο Εισαγγελέας θέλει να γίνεται το αλισβερίσι στον πολυσύχναστο αυτόν χώρο, για να γνωρίζει η αστυνομία τους κ.κ. Βαποράκηδες.

    Δηλαδή δέν συλλαμβάνονται σχεδόν ποτέ ούτε αυτοί οι Βαποράκηδες, οι τελευταίοι τροχοί της αμάξης και μετά περιμένουμε να μήν θρηνούμε επωνύμους και ανωνύμους.

    Καλά βρε συνΕλληνες για τα σκάνδαλα, για τις κλοπές, για τους φόρους και τα χαράτσια, για τα σκοπιανά και για το Αιγαίο. Αλλά και για την εξόντωση μας, την εξόντωση του γόνου μας και την καταστροφή μας δέν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ που να ενδιαφέρεται;

    Πρέπει δηλαδή να φθάσουμε σε βραζιλιανά μοντέλα, όπου εκεί, όπου η αστυνομία θελητά ή αθέλητα δεν κανει την δουλειά της, πρέπει να την εκτελούν - και πάντα με επιτυχία - πολίτες χωρίς όνομα; Φοβούνται μήπως αποκαλυφθούν οι "εκεί ψηλά" που εισάγουν και πωλούν τις ουσίες της καταστροφής; ΓΙΑΤΙ;

    Μήπως, λέω μήπως, είναι οι ίδιοι που σήμερα εκδίδουν εφημερίδες, περιοδικά, έχουν δικά τους ΜΜΕ και σπονσορεύουν κόμματα και κυβερνήσεις, μετατρέποντας υπουργούς σε υπαλλήλους τους; Γιατί ασφαλώς δέν έρχονται όλες οι ουσίες απο τα Ζωνιανά.

    Και με την ευκαιρία κ.κ. Υπουργοί, Δικαστές, Αστυνομικοί Διοικητές, Δήμαρχοι και Κοινοτάρχες

    - τί απέγινε με την ιστορία των Ζωνιανών; Δέν αποκαλύφθηκε ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ κλέφτης αυτοκινήτων; Ποιανού κρητικού πολιτικού άνδρα το μπαϊράκι στολίζει μαζί με την ελληνική σημαία το δημαρχείο των Ζωνιανών;

    ΠΕΛΙΑΣ

  3. Keep Talking avatar
    Keep Talking 04/06/2008 12:36:56

    Αν θελει το υπουργειο Εσωτερικων ετσι και ριξει μερικους μυστικους στις πλατειες στις γειτονιες που μαζευονται κατι ψιλο-διαφοροι και πλησιαζουν εφηβους, να δεις μπαζα που θα κανει. Αλλα δεν το κανει γιατι δεν θελει Η δεν μπορει, μια και απιθανος αριμος αστυνομικων καταναλωνεται στην προστασια 'επισημων' και μη!
    Η χρηση ναρκωτικων οπως και ο αλκοολισμος (κοιτα ποσα σφηνακια κατεβαζουν οι νεοι στα μπαρακια - αν τα επινα εγω θα ημουν κατω απο το τραπεζι )ειναι θεματα ταμπου και θα παραμεινουν τετοια τη στιγμη που δεν υπαρχουν επαρκεις κοινωνικες παροχες για απεξαρτηση.

    Α να μην ξερασω να ξερασω για τις βλακειες που λενε στα μεσημεριαναδικα για τον δολοφονημενο. Σε λιγο θα τον κανουν και ηρωα! Ενταξει, ηταν ενας 'κακομοιρογλου' που δεν αντεχε τις πιεσεις της δημοσιοτητας, δεσμιος των παθων του και εξαρτημενος απο κοκα, αλλα ως γνωστον, οποιος μπλεκεται με τα πιτουρα τον τρωνε οι κοτες.

    Εγκλημα μισους και παθους.... αχ, δακρυσα!

  4. Lara avatar
    Lara 04/06/2008 12:39:43

    Χαιρετω Σε, Πελια

    Στο πρωτοσελιδο το σημερινο της News,
    Kompakt kai Gratis Zeitung- εφημεριδας της Ζυριχης γινεται αναφορα στην νεα φτηνη κοκαινη των 8 φρ. η δοση,
    γεγονος που ηρθε προσφατα στη δημοσιοτητα και θεωρειται ακρως ανησυχιτικο, οταν θετει τη ζωη των τινειτζερς σε κινδυνο και την πολιτικη προβληματιζει.

    "Billiges Kokain bedroht Jugendliche"
    ειναι η αναφορα του μπροστοφυλλου αρθρου.
    λαρα

  5. Keep Talking avatar
    Keep Talking 04/06/2008 12:40:22

    ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ:
    "μια και απιθανος αριμος " = αριθμος
    "Α να μην ξερασω να ξερασω " - Α να μην ξεχασω να ξερασω

  6. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 04/06/2008 13:13:49

    "(a) Και όσα έλεγαν ότι «αντιμετωπίζει» το πρόβλημα και «θεραπεύτηκε» μπορεί και να τον οδήγησαν στο θάνατο. (b) Γιατί από την κόκα δεν απεξαρτάται κανείς. Πρέπει να είναι πάρα πολύ δυνατός για να το πετύχει. (c) Το τέλος του ήταν λοιπόν προδιαγεγραμμένο, υπο αυτήν την έννοια".

    (a): ηθικοί αυτουργοί του θανάτου είναι ο Δικαστής και ο εισαγγελέας ή το Συμβούλιο που τον άφησαν ελεύθερο με μόνο περιοριστικό όρο την εμφάνιση δυο φορές τον μήνα στο τμήμα. ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ, ηθικά και επιστημονικά. Κάποιος που αγοράζει 40 γραμμάρια κόκα για προσωπική χρήση είναι ΑΠΥΘΜΕΝΑ άρρωστος = τοξικοεξαρτημένος = ΜΗ ΔΥΝΑΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΤΗΝ ΕΞΗ ΤΩΝ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟ-ΒΟΥΛΩΣ => χρειάζεται πρόγραμμα θεραπείας ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ. (Το ίδιο ισχύει και για τον Γιάννη Παπαμιχαήλ: το σύνδρομο καταδίωξης που έπαθε προχθές, σημαίνει χρήση μεγάλης ποσότητας κοκαΐνης χωρίς ύπνο. Λάκη Λ., που η μαμά του σας είπε "να προσέχετε τον Γιαννάκη", και μετά τα περί οικογενειακής εγκατάλειψης και άπλετης μοναξιάς που μίλησε ο δικηγόρος του, κ. Αγιοστρατίτης, βοήθησε τον μικρό να συνειδητοποιήσει ότι είναι ΑΡΡΩΣΤΟΣ, γιατί τον βλέπω ή σαν τον Νίκο, στην χειρότερη, ή στο Δαφνί, στην καλύτερη. Το χρωστάς στην Αλίκη- ΜΑΝΑ, στον εαυτό σου- πατέρα και στην συνείδηση- ήθος σου).

    (β) ΟΛΟΙ απεξαρτούνται! Μύθος το αντίθετο. Σίγουρα, δύσκολα. Μόνη προϋπόθεση η παραδοχή του χρήστη ότι αυτός και κανένας άλλος έχει την Ευθύνη της κατάντιας του, ("ΑΥΘΥΠΕΥΘΥΝΟΝ"). Αυτοί, βέβαια, που γνωρίζουν το μοντέλο ΑΣΦΑΛΟΥΣ θεραπείας είναι φυσιο-λογικά οι ίδιοι οι ΠΡΩΗΝ τοξικοεξαρτημένοι που έχουν αποθεραπευθεί στις Κοινότητες του ΚΕΘΕΑ, σύμφωνα με ένα μοντέλο αυτοθεραπείας που δημιουργήθηκε από πρώην χρήστες, το 1958 (!), στο Σίνανον της Καλιφορνία. Και άλλα προγράμματα μπορεί να βοηθήσουν, ΑΛΛΑ όχι με τα ίδια αποτελέσματα.

    και (γ), σύμφωνα και με τα παραπάνω, ΔΕΝ είναι προδιαγεγραμμένο το τέλος ενός τοξικοεξαρτημένου. Ίσα ίσα, που ένας πρώην χρήστης έχει πάντα έναν Λόγο παραπάνω από τους άλλους να είναι ευχαριστημένος κάθε νέα ημέρα της ζωής του, απλά και μόνο που ΖΕΙ...

  7. Factorx avatar
    Factorx 04/06/2008 14:25:25

    Πέφτει τόση προμόσιον της κόκας, μέχρι που είδα σε ελληνικό μπλοκ φιλμάκι με κάποιο ξέκωλο να σνιφάρει στην τουαλέτα, ΄τάχα ως καταδίκη της πράξης, αλλά επι της ουσίας σαν να λέει στις ανεγκέφαλες δοκίμασε και συ για να είσαι χάι

  8. Factorx avatar
    Factorx 04/06/2008 14:51:25

    δεν εννοω αυτό φίλε.

  9. Ιωάννης Εμμ.Νομικός avatar
    Ιωάννης Εμμ.Νομικός 04/06/2008 15:38:47

    Διαβάζω με προσοχή τα σχόλιά σας.

    Επιτρέψτε μου να σας πω,ότι "όλα τα ξέρουν,όλοι τα γνωρίζουν",αλλά...

    Αυτό το μεγάλο αλλά,που κανείς δεν μπορεί να δώσει την απάντηση,από τους κυρίους που μας κυβερνούν.

    Αρκεί να μάθουν την πηγή,τον τρόπο εφοδιασμού κ.λ.π.Και μετά,σιωπή.Συγκάλυψη των πάντων.
    Τ Α Φ Ο Π Ε Τ Ρ Α.

    Διαβάστε το σχόλιό μου,στο χθεσινό άρθρο του factorx με τίτλο ΕΠΙΔΟΞΟΙ ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ - ΤΟ Υ.Ε.Ν.-
    και η ΚΟΚΑ,και κατόπι τα λέμε.

    Οποιος μπορέσει και μου λύσει την απορία μου,θα τον συγχαρώ.

  10. chip&dale avatar
    chip&dale 04/06/2008 16:41:02

    ki ayto me thn aytoka8arizomenh toualetta, eisai sigouros pws perna apotreptiko mynhma?

  11. αστυνομικό δαιμόνιο avatar
    αστυνομικό δαιμόνιο 04/06/2008 17:19:43

    Σαν παλιός αστυνομικός έχω να πω οτι,
    το ενδεχόμενο της εγκληματικής ενέργειας από πληρωμένους δολοφόνους λόγω των καταθέσεων του Σεργιανόπουλου στην αστυνομία πρέπει να αποκλεισθεί.

    Κάποιος μεγαλέμπορος ή βαρώνος στέλνει επαγγελματία killer που μπαίνει μέσα και με 1-2 πιστολιές σκοτώνει το θύμα. Δεν παλεύει με το θύμα καταφέρνοντάς του 7 μαχαιριές.

    Δεν χτυπάει κουδούνι για να του ανοίξει το θύμα αλλά και το θύμα δεν κλειδώνει από μέσα την πόρτα αφού τον υποδεχτεί.

    Το θύμα βρέθηκε γυμνό και μπρούμυτα. Επίσης βρέθηκε αίμα στο πάτωμα της κουζίνας σε σχήμα γυμνής πατούσας. Όχι της πατούσας του Σεργιανόπουλου άρα της πατούσας του δολοφόνου.
    Που σημαίνει οτι ο δολοφόνος ή δεν φορούσε κάλτσες ή ήταν κι αυτός εντελώς γυμνός.

    Γυμνός ο Σεργιανόπουλος, γυμνός κι ο δολοφόνος. Αν υποθέσουμε οτι γυναίκα δεν μπορούσε να καταφέρει 7 τραύματα με μαχαίρι στον Σεργιανόπουλο χωρίς αντίσταση τότε τί κάνει νιάου νιάου στα κεραμμίδια;;

    Συχωρεμένος να είναι ο Σεργιανόπουλος που ήταν δίχως άλλο πολύ καλός ηθοποιός αλλά δυστυχώς για αυτούς που φτιάχνουν τέτοια ινδάλματα, ο δολοφόνος πρέπει να αναζητηθεί στα κυκλώματα των εκδιδόμενων ανδρών/αλλοδαπών.

    Καλύτερα να τον είχανε βάλει φυλακή να γλίτωνε.

  12. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 04/06/2008 19:17:59

    Με την σειρά μου Λάρα σε χαιρετώ και εγώ και σε καλωσορίζω στο φιλόξενο blogg του factorX.

    Kαι μόνο που μας γράφεις ότι, και στην Ελβετία τα ίδια παίζονται και σε δημόσιους χώρους με τα ναρκωτικά όπως και στην χώρα μας και δική σου, με πιάνει κατάθλιψη.

    Δηλαδή λέμε για τις πολυεθνικές, που σήμερα στην Παγκοσμιοποίηση εμφανίζονται πιο δυνατές απο κράτη ολόκληρα. Αλλά ΚΑΙ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ; Τί διάβολο; Και αυτά μπαίνουν στις πολυεθνικές;

    Και με στόχο ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ή και την διάλυση και καταστροφή;

    Ρε Λάρα,

    μπάς και αρχίζει ο χορός του Ζαλόγγου;

    ΠΕΛΙΑΣ

  13. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 04/06/2008 19:27:40

    Αν δεν έχετε καταλάβει το εμπόριο ναρκωτικών έχει περάσει στα χέρια μυστικών υπηρεσιών οι οποίες με τα κέρδη χρηματοδοτούν τις βρομιές τους. Γι αυτό και κάνουν και δήθεν πόλεμο κατά των εμπόρων στη Λατινική Αμερική και αλλού.

  14. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 04/06/2008 21:39:59

    με αγχώνει αυτό το «κάτι πρέπει να γίνει». Δηλαδή τι να γίνει;

    να δώσουμε εναλλακτικές λύσεις ύπαρξης και έκφρασης σε αυτούς που θέλουν να εθιστούν σε αλκαλοειδή; Θέλει πολύ χρόνο.

    να νομιμοποιήσουμε τα πάντα για καλύτερο έλεγχο και απομυθοποίηση; σιγά μην το δεχτούνε.

    να στηρίξουμε την οικογένεια και τα παιδιά;

    θανατική ποινή με δικαίωμα αυτοδικίας για τους προωθητές και εμπόρους (ατό μου αρέσει αλλά δεν θα αρέσει στους αναγνώστες σας)

    Η φόρμουλα είναι παιδεία, απασχόληση, ανάπτυξη και τέτοια. Όπως τα φαντάζονται οι κυβερνήσεις μας. Ζήσε Μάη...

  15. Theodore avatar
    Theodore 04/06/2008 22:16:24

    Το θεμα ειναι τεραστιο και με φτιαξατε με τα ωραια σας κειμενα αλλα νυσταζω τωρα και αρα επιφυλλασσομαι να γραψω κι εγω κατι αυριο με το καλο.
    Καλυνυχτα σας.

  16. νικος avatar
    νικος 04/06/2008 22:18:18

    archaeopteryx που ειδες "Όπως τα φαντάζονται οι κυβερνήσεις μας".
    πλακα θα μας κανεις ???
    Αυτοι μας εχουν γραμμενους !!!!

  17. Factorx avatar
    Factorx 04/06/2008 22:40:46

    Όταν θα ξελασκάρω λίγο απο το μπλογκ και θα ρολάρει μόνο του (πότε Θεέ μου;) θα σας βγάλω βόλτα ένα βράδυ σε μερικά πολύ κοσμικά στέκια. Και θα την στήσουμε έξω απο τις τουαλέτες και θα βλέπουμε τι δεν θέλει να δει η αστυνομία και η δίωξη ναρκωτικών. Το πρόβλημα είναι τεράστιο. Και θα πως και κάτι άλλο, προς το παρόν. Κάποιες πολύ μεγάλες περιουσίες τάχα "εφοπλιστών" πως έγιναν; Τα πολλά χρήματα εξηγούνται. Τα πάρα πολλά δεν εξηγούνται μου έλεγε κάποτε κάποιος που ήταν στα πράγματα

  18. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 04/06/2008 22:50:03

    νίκο θα' θελα να αφιερώσω ένα τραγουδάκι στις κυβερνήσεις μας, δεν είναι κόσμιο και θα διαγραφεί. Αλλά πως σου πάει ο Frank?

    regrets, I've had a few and then again too few to mention...

    Ο πλούτος που κυκλοφορεί δεν αντανακλά την άσπρη οικονομία...

    Πολλοί (αλλά δεν ξέρω αν όλοι) εφοπλιστές, αυτή τη φορά, έβγαλαν πολλά από την τρομερή άνοδο των πλοίων και του σίδερου.

  19. Προφήτης avatar
    Προφήτης 05/06/2008 02:03:20

    "Όταν θα ξελασκάρω λίγο ....θα σας βγάλω βόλτα ένα βράδυ σε μερικά πολύ κοσμικά στέκια"

    ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ
    Και ο Τσιλιχρήστος στο antinews!!!!!!!!!!!
    To trendy πολιτικό blog !
    Χαχαχαχαχα

    = = =

    Αμοιβές, μισθοί και κέρδη, όσο καλά νάναι, δημιουργούν μόνο ευμάρεια.

    Η πατρότητα τού Πλούτου (με Π κεφαλαίο) είναι αιωνίως :
    Κλοπή, Αρπαγή, Πόλεμος.

    Η ντρόγκα έχει και απ΄ τα τρία.

  20. Ιωάννης Εμμ.Νομικός avatar
    Ιωάννης Εμμ.Νομικός 05/06/2008 02:30:42

    "factorx",

  21. Ιωάννης Εμμ.Νομικός avatar
    Ιωάννης Εμμ.Νομικός 05/06/2008 02:44:20

    "factorx",η ώρα είναι 03.30/05-06-08.-
    Διέκοψα για λίγο το γράψιμο ενός άλλου βιβλίου μου - με τον τίτλο "οι εφοπλιστές"- και διαβάζω τα άρθρα σου και τα σχόλια και κόλλησα στην παρ.24,όπου μας υπόσχεσαι να γράψεις κάποια στιγμή,πως "άνθησαν"πολλοί εφοπλιστές και έγιναν αυτοί που έγιναν...

    Σε περιμένω να "σεντράρεις" και να σου απαντήσω με τις πάσες μου!!!!

    Με ονόματα όμως ενός εκάστου κυρίου.

    Αλλοι θα γελάνε και άλλοι θα κλαίνε......

  22. Helmut avatar
    Helmut 05/06/2008 10:42:52

    Μα πότε επιτέλους θα τελειώσει το παραμύθι ότι ο Σεργιανόπουλος ήταν εξαρτημένος χρήστης και το πλήρωσε με τη ζωή του...

    Ο Σεργιανόπουλος δεν ήταν απλώς καταναλωτής/χρήστης αλλά και προμηθευτής πολλών επωνύμων.

    Ας τελειώσουμε πια με την υποκρισία να λέμε ότι έζησε "περιπέτειες" και είχε "αυτοκαταστροφικό πάθος".

    Ο κάθε άσημος με το 1/10 της ποσότητας που βρήκαν πάνω στον Σεργιανόπουλο θα σάπιζε ακόμα σήμερα στον Κορυδαλλό χωρίς καμία δυνατότητα να επικληθεί το παραμικρό "πάθος".

  23. Lakis, Malaga avatar
    Lakis, Malaga 05/06/2008 11:24:21

    Σιγά βρε Εξάκτινε,

    ξέρουμε οτι είσαι παλαιοΚομμουνιστής και βλέπεις παντού εχθρούς και συνομωσίες αλλά όχι και οτι το εμπόριο Κόκας έχει περάσει καθαρά σε μυστικές Υπηρεσίες... Και ειδικά στην Ελλάδα...

    Ο Αγγελόπουλος (πρόεδρος του Πιερικού) που τον έπιασαν εδώ στη Μάλαγα με 5,5 τόνους (!!!) κόκα τα οποία θα μεταφόρτωνε σε κότερο για Ελλάδα ήτανε των μυστικών υπηρεσιών?
    Ο Κορνηλάκης με πόσους τόνους κι αυτός είναι των μυστικών υπηρεσιών?
    Αυτές οι δύο παρτίδες έφταναν να καλύψουν την ελληνική πιάτσα για 2-3 χρόνια...

    Κάνε και λίγο κράττει...

    Προς Λάρα:

    Lara, ich habe vor 15 Jahren in Zuerich studiert allerdings war das damals noch nicht so schlimm.
    Ist das jetzt wirklich so schlimm geworden???

  24. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/06/2008 12:34:52

    καλά πόσες γλώσσες...

  25. Lara avatar
    Lara 05/06/2008 12:56:33

    Lakis
    Die Situation ist nicht so wie frueher, nachdem die Polizei im Jahre 91 den Platzspitz an der Limmat ausgeraeumt haτ und die Fixers zur Entziehung auf Mittelmeer- Kreuzschiffe geschickt haben.
    Das Elend mit der Drogen- Milieu ist Vergangenheit.
    Αλλα το τωρινο προβλημα ειναι οι εφηβοι, που θελουν ολα να τα δοκιμαζουν.
    Η γενια της μεγαλης μαστουρας διανυει τωρα πια μετα την αποθεραπευση, την πληρωμενη απο την κρατικη μηχανη, απολαμβανει τα αγαθα μιας πλουσιας και ευημερουσης κοινωνιας.
    Οι περισσοτεροι απο αυτους εχουν ηγετικα ποστα σε χρηματοιδρυματα και μεγαλεπιχειρησεις, αφου το κρατος τους χαρισε απλοχερα τα απαραιτητα εφοδια
    με εξειδικευμεη IT μορφωση και επιπονα σεμιναρια διοικησης επιχειρησεων.
    Gruss
    απο τη χαριτωμενη πολη, που εχει την ατυχη τυχη να φιλοξενει ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΟΝΤΙ>
    Λαρα

  26. Προφήτης avatar
    Προφήτης 05/06/2008 16:18:38

    Lara & Lakis
    ευχαριστούμε για τις "ανταποκρίσεις".
    Μεγάλη χαρά να έχουμε "ζωντανά" και την ατμόσφαιρα από άλλες δυο χώρες.
    Τα καλά του Νετ ..

  27. ΜΑΡΙΛΕΝΑ avatar
    ΜΑΡΙΛΕΝΑ 18/03/2009 08:37:02

    ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ??ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ!!!ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΝΕΚΡΑ ΑΤΟΜΑ Κ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΚΟΡΠΙΣΜΕΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΟΥΣΙΕΣ!!!!!!!!!!!Β Α Ρ Ε Θ Η Κ Α ! ! !