#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/08/2010 20:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα νέα γραφεία της Ντόρας και το μυστικό της σχέδιο



Διαβάζουμε ότι έχει εκνευριστεί πολύ η Ντόρα από την τακτική Σαμαρά που την άδειασε κανονικά στηρίζοντας για δημάρχους, ή περιφερειάρχες, στελέχη της ΝΔ που θεωρούσε “δικά της”.

Που να δείτε τι θα γίνει όταν ο Σαμαράς προτείνει, όπως μαντεύουμε, για περιφερειάρχη Στερεάς Ελλάδος τον νυν Νομάρχη Λαμίας,  Θανάση Χειμάρα.

Φαίνεται όμως ότι το ίδιο πουλάκι που το είπε σε εμάς το είπε και στον Θανάση Γιαννόπουλο, ο οποίος στέλνει τώρα απειλητικά ραβασάκια στην Ρηγίλλης. Με τα οποία απειλεί οτι θα φύγει.

Για να πάει που; Όποιον φεύγει απο το μαντρί τον τρώει ο λύκος λέει μια παλιά λαϊκή παροιμία.  Παράδειγμα η κ. Μπακογιάννη που κοντεύει να πάθει σύνδρομο στέρησης.

Και προκειμένου να “σταυρώσει” κανένα μέλος για το κόμμα που ετοιμάζει θα πιάσει λέει γραφεία κι αυτή στην Συγγρού, κοντά στα νέα γραφεία της νέας Νέας Δημοκρατίας.

Γιατι το κάνει αυτό ο κ. Ντόρα; Είναι απλό: Θα βάλουν ειδικούς επικοινωνιολόγους να κάθονται στην πόρτα και να σταματάνε όσους κατηφορίζουν προς τον Σαμαρά μπας και την προτιμήσουν. Πενία τέχνας απεργάζεται.

Συγγρού 47 - 49  θα είναι τα νέα γραφεία της για όποιον ενδιαφέρεται.

(ΣΣ: υπεύθυνος για την διακόσμηση και οργάνωση των γραφείων είναι ο κ. Κούβελος. Οικογενειακή υπόθεση)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TopGunZ avatar
    TopGunZ 06/08/2010 20:15:19

    Είναι ικανή να φτιάξει και σήμα παρόμοιο της ΝΔ, μπας και μπερδευτεί κανείς και μπει.

  2. Στέργιος avatar
    Στέργιος 06/08/2010 20:40:53

    Ποιο "μυστικό" της σχέδιο;
    Χωριό που φαίνεται, κολαούζο δεν θέλει!

  3. lpap avatar
    lpap 06/08/2010 21:07:58

    Με αυτά που κάνει ο Σαμαράς θα της προσφέρει έτοιμο κι εκλεγμένο προσωπικό για το υπό ίδρυση κόμμα της! Όταν θα φεύγουν εκλεγμένοι για να συνταχτούν με τη Ντόρα να θυμηθεί. Κι η Ντόρα, δεν είμαι ντορική, έξυπνα φερόμενη, κατ εμέ, δεν θα στηρίξει Ψωμιάδη!! Κατάλαβε πως πρέπει να τελειώσει ο τύπος. Ο Σαμαράς πότε θα το καταλάβει;

    • Tassos avatar
      Tassos @ lpap 07/08/2010 00:11:06

      Βρε πώς πονάει τα Ντορόσκυλα ο Πανίκας...

      • lpap avatar
        lpap @ Tassos 07/08/2010 09:29:57

        Να διαβάζεις καλύτερα πριν γράψεις! Οι χαρακτηρισμοί σου επιστρέφονται. Κι αν διάβαζες αυτά που γράφω εδώ μέσα θα βλεπες πως γενικά δεν εντάσσομαι και τυπάκια σαν τον Ψωμιάδη τους φτύνω. Προφανώς για να τον νομίζεις σημαντικό στέλεχος και προσωπικότητα θα χετε κοινά. Οπότε περιττεύει κάθε άλλη λέξη μαζί σου.

    • Η εξέγερση της μεσαίας τάξης avatar
      Η εξέγερση της μεσαίας τάξης @ lpap 07/08/2010 08:29:02

      Όλοι τα λαμόγια να φεύγουν για να απελευθερωθεί το κόμμα. Ποιός μπορεί να ξεχάσει την τακτική ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ από το 1981 και εντεύθεν; Ακριβώς την ίδια ακολούθησε και η ΝΤΟΡΑ. Όπως λοιπόν αναφέρςια ότι πρέπει να τελειώσει ο Πανίκας, δηλαδή κάθε εμπόδιο το κόβουμε . Δεν κοιτάμε τι μπορεί να φέρει στο κόμμα αλλά τι θα φέρει στο πρόσωπο. Οι τακτικέςάυτές έχουνπεθάνει.

      • lpap avatar
        lpap @ Η εξέγερση της μεσαίας τάξης 07/08/2010 11:20:41

        Για μένα ο Σαμαράς αναλαμβάνοντας τη ΝΔ έκανε ένα λάθος. Στηρίζεται σε πρόσωπα και φθαρμένα και απαξιωμένα και ταυτισμένα με το χτες. Αντί να αναδείξει νέα πρόσωπα και να στηριχτεί σε αυτά προτίμησε, ως τώρα έστω, παλιές λύσεις. Κι οι επιλογές του σε νέα πρόσωπα δεν ικανοποιούν κι ιδιαίτερα. Μπορεί να φταίει και το ποιοί ασχολούνται με την πολιτική. Τα πρόσωπα να μην είναι τα αξιολογότερα αλλά τα χείριστα. Δεν ξέρω ψάχνω όμως να μάθω γιατί το αύριο μπορεί να ναι καλύτερο μπορεί κι απείρως χειρότερο. Ο Ψωμιάδης πόσα χρόνια εκλέγεται βουλευτής και νομάρχης; Τι έκανε στο νομό ως νομάρχης για να δικαιούται και την περιφέρεια; Καραγκιοζιλίκια, λαϊκίστικα πράγματα για να φαινόμαστε. Επί της ουσίας τίποτα απολύτως. Το ΤΙΠΟΤΑ βέβαια χαρακτηρίζει γενικότερα την πολιτική στην Ελλάδα. η ώρα να αλλάξει ήρθε. Αν δεν το χουν αντιληφθεί αυτοί χάνουν. Προσωπικά δεν θα χαλαλίσω εύκολα την επόμενη ψήφο μου-βόλι. Θα στοχεύσω αφού πρώτα σκεφτώ καλά. Και ναι δεν με ικανοποιεί κανείς και καμιά. Περίμενα αλλαγές περισσότερες και νομίζω πως ο Σαμαράς κινδυνεύει από τις επιλογές του πρώτα και λιγότερο από τη Ντόρα. Εκτίμηση είναι. Αν κάνει σωστές επιλογές δεν θα χει αντίπαλο. Αλλά μέσα σε ένα απαξιωμένο και πλήρως φθαρμένο σκηνικό μου υποστηρίζεις Ψωμιάδη μην περιμένεις ούτε καινό λόγο παρά κενά λόγια κι έργα. Κι η πρόβλεψή μου για τις εκλογές είναι πως δεν θα υπάρχει ούτε νικητής αλλά ούτε και συμμετοχή. Κι επειδή θα μαι εξωτερικό δηλώνω πως θα επιστρέψω αλλά δεν θα πάω να ψηφίσω! Ο κόσμος θα δώσει την απάντησή του με τον τρόπο του. Ποιοί θα βγουν λίγη σημασία έχει. Βαρέθηκα τους ίδιους και τους ίδιους κρατικοδίαιτους να ασελγούν στην Ελλάδα και να κλαίγονται γι αυτή μετά.

  4. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 06/08/2010 21:09:40

    Και δεν του απαντούν να πάει στον αγύριστο;

  5. Hase avatar
    Hase 06/08/2010 21:20:16

    Η Ντορα ειναι τελειωμενη και φυσικα το ξερει. Απλα οτι κανει ειναι αυτο που λεμε "δευτε λαβετε τελευταιον ασπασμον".
    Σε λιγο θα γραφει βιβλια μαγειρικης.

    • ΑΛΕΞ avatar
      ΑΛΕΞ @ Hase 06/08/2010 21:39:48

      Καλά πάτε καλά, η Ντόρα έχει πρόβλημα η ο Σαμαράς;
      Ο Βασιλιάς είναι γυμνός πατριώτες και ο λόγος που χρησιμοποιεί στελέχη που στήριξαν την Ντόρα γνωστός, για συνέλθετε λίγο.

  6. perifanos deksios avatar
    perifanos deksios 06/08/2010 21:37:15

    Kαλά το πάει μέχρι στιγμής ο Σαμαράς με τις αυτοδιοικητικές..Εγκαίρως δόθηκαν τα χρίσματα στους υποψήφιους και αν το αντιπασοκικό κλίμα ενταθεί μέχρι τον Νοέμβριο κάποιοι θα εκπλαγούν..

    • ΑΛΕΞ avatar
      ΑΛΕΞ @ perifanos deksios 06/08/2010 21:42:48

      Καλά εσύ σε κάποιο άλλο πλανήτη μάλλον ζεις, την κατρακυλά της ΝΔ δεν την βλέπεις ποιο αντιπασοκικο κλίμα περιμένεις δεν σου φτάνει το υπάρχον;

      • Hase avatar
        Hase @ ΑΛΕΞ 06/08/2010 22:59:28

        Εσυ φιλε απο ποιον πλανητη εισαι;;
        Που βλεπεις κατρακυλα;; Ο Σαμαρας πηρε το χρισμα απο 80000 κοσμο και η Ντορα πηρε το κλισμα. Τι μας λες τωρα;;. Ντολμαδακια σου φιαχνει η μαμα της;

      • loretta avatar
        loretta @ ΑΛΕΞ 06/08/2010 23:05:04

        xaxaxxax Αλεξ δεν καταλαβες οτι ο εφιαλτης των ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΔΩΝ πλεον ειναι ο ΣΑΜΑΡΑΣ!!

        για ρωτα να μαθεις ποιον εβαλε υπευθηνο για το εκλογικο αγωνα στην κρητη....και μετα αει τραβα στην ντορα να της κανεις αερα....!!!!

  7. roufianos avatar
    roufianos 06/08/2010 23:37:35

    Δεν παρακολουθώ πολύ τα κουτσομπολιά σε σχέση με την Ντόρα, οπότε δεν ξλερω αν αυτό είναι ευρέως γνωστό, ωστόσο το λέω και ας επαναλαμβάνομαι:
    το όνομα του νέου Ντορικού κόμματος θα είναι ΝΕΑ Ελλάδα

    • Η εξέγερση της μεσαίας τάξης avatar
      Η εξέγερση της μεσαίας τάξης @ roufianos 07/08/2010 08:30:13

      Με παλαια χρησιμοποιημένα υλικά δεν κάνεις ΝΕΑ

  8. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 07/08/2010 02:03:58

    Η ενοικίαση γραφείων από την πονεμένη κόρη θα είναι ασφαλώς με μικρής διάρκειας ενοικιαστήριο συμβόλαιο! Δεν είναι εποχή για σπατάλες, εκτός και αν της περισσεύουν, που μάλλον της παραπερισσεύουν και κερνάει και τον καφέ της παρηγοριάς.

    Μετά και τις αυτοδιοικητικές εκλογές, που συμπίπτουν χρονικά με τον έναν χρόνο από την ήττα της, ελπίζω πως θα το πάρει απόφαση και θα καθίσει ήσυχα στα αυγά της! Το ξέρει πως δεν την παίρνει να κάνει λεονταρισμούς και γι αυτό, αντί για κόμμα έστησε το forum για την Ελλάδα, ενώ ο ακριβής τίτλος θα έπρεπε να είναι « forum για τις φιλοδοξίες της Ντόρας»!

    Πίστευε ότι ο Αντώνης είναι ρεβανσιστής και πως θα απέκλειε εκείνα τα στελέχη που την στήριξαν και τώρα που βλέπει τα χρίσματα και τις στηρίξεις προς αυτά παθαίνει ένα είδος εύλογου πανικού, που πηγάζει από το ερώτημα σε ποιόν άραγε θα χρεωθεί η ενδεχόμενη νίκη τους ή η ήττα τους! Οι νικητές θα τολμήσουν άραγε να φύγουν από το μαντρί, γιατί τους ηττημένους τί να τους κάνει; Θα τους εντάξει ως ακτιβιστές στον όμιλο για να προβληματίζονται όλοι μαζί; Δύσκολο σταυρόλεξο τελικά της δίνει ο Αντώνης προς επίλυση!

    Οι επερχόμενες εκλογές του Νοεμβρίου δεν είναι τίποτα άλλο για τη Ντόρα, παρά ένα πολιτικό κύκνειο άσμα εκ μέρους της, που με αυτό θα αποχαιρετίσει και τα όπλα που τόσα χρόνια συνέλεγε για πάρτη της, μη σεβόμενη καθόλου το κόμμα που τους φιλοξένησε και τους αποκατέστησε οικογενειακώς!

  9. Στέργιος avatar
    Στέργιος 07/08/2010 10:27:43

    Πόσο θα στοιχίσει το τηλεφωνικό κέντρο τής "Νέας Ελλάδας";
    Θα είναι μία ακόμη ευγενική χορηγία τής Siemens Ουρουγουάης;