#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/05/2010 21:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα “μεγάλα ΝΑΙ” χρυσοπληρώνονται



Πόσες φορές το έχουμε γράψει; Εσείς εδώ το ξέρατε πρώτοι ότι επιστρατεύτηκε μέχρι και pr εταιρεία για να προσεγγίσει τα ΜΜ”Ε” ώστε να προωθηθεί το “ΝΑΙ” στο ΔΝΤ. Τα αποτελέσματα βέβαια τους συγκλόνισαν αφού σε αντίθεση με το χρυσοπληρωμένο “ΝΑΙ” του σχεδίου Ανάν, τώρα υπήρχαν και τα blogs.

Έτσι οι εμπνευστές του μεγαλεπίβολου σχεδίου των μισθωμένων κονδυλοφόρων και των χρυσοπληρωμένων δημοσκοπήσεων εξοργίστηκαν βλέποντας τη λαίλαπα που ξεκίνησε από κάποιους τυχάρπαστους μπλογκερς. Δεν πίστευαν στα μάτια τους όταν συνάρθροιζαν τα δημοσιεύματα του διαδικτύου και έβλεπαν …95% εναντίωση στη συμφωνία.

Δεν πειράζει παιδιά, θα δείτε και χειρότερα. Εδώ μέχρι και το “πατατάκιας” δημοσκόπος σας είπε το αμίμητο όταν ζητήσατε “Θετική δημοσκόπηση”… Αυτά που ζητάτε μόνο ο Χριστός τα έκανε!

…και ο “γιγαντάκιας” θα προσθέταμε εμείς.

http://olympia.gr/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 13/05/2010 21:58:50

    Τα ονοματακια των δημοσιογραφων δεν θα τα μαθουμε? Α, ναι, και το παραδακι που θα πεσει. Εν τελει, παντως, δεν πιστευω αυτοι οι "τυποι" του ΔΝΤ να χρεωσουν στη δυστυχη χωρα μας και τα χρηματα που θα ξοδεψουνου για να "ταίσουν τους ναινεκους.

  2. levantes avatar
    levantes 13/05/2010 22:11:07

    πεστε ονόματα!!! Η εταιρεία λομπινγκ είναι η Civitas. Ειχε αναλάβει τη καμπανια της Ντόρας και έκανε τις θλιβερές δημοσκοπήσεις.
    Εχει ένα συμβόλαιο 1 εκατ ευρώ το χρόνο για να προμοτάρει τον αγωγο Μπουργκάς-Αλεξανδρούπολη. Ο αγωγός δεν θα γίνει ποτέ, το έχουν πει Ρωσσία και Βουλγαρία.
    Η Civitas συνεχίζει να παίρνει το εκατομυριο και επι κυβέρνησης Πασοκ. Μπορεί να βοήθησε και το ΝΑΙ της Ντόρας στο ΔΝΤ

  3. DARK-BLUE avatar
    DARK-BLUE 13/05/2010 22:18:52

    Και το όνομα της εταιρείας.....? ?....

  4. julia avatar
    julia 13/05/2010 23:43:14

    Η γνωστη εταιρια Civitas ιδιοκτησιας του παλαιου ΟΝΝΕΔιτη κ. Φλεσσα που ειχε παρει το μεγαλυτερο μεριδιο των κρατικων business.

  5. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 14/05/2010 00:24:39

    ..που κατέλαβαν την ΚΕΔ μετά από το Βατοπέδι και με τελετή έναρξης εργασιών τους μια βόμβα στα γραφεία της ΚΕΔ;
    Η οικογένεια Μητσοτάκη που εμπλέκεται εδώ;

  6. TopGunZ avatar
    TopGunZ 14/05/2010 09:13:24

    Εν τω μεταξύ το γνωστό φερέφωνο Dimitris ξαναχτυπάει στο taxalia όπου είναι ανεβασμένο και εκεί το εν λόγω αρθράκι, αποκαλώντας το antinews αποχετευτικό δίκτυο... Μιλάει και για τα...μεροκάματά μας... Φαίνεται η Ντορίτο τους έκοψε τη μαρμίτα...

    • Δραγάτης avatar
      Δραγάτης @ TopGunZ 14/05/2010 13:11:21

      Μπορεί ένας να αποκαλεί τον άλλον όπως θέλει κι όπως τον βολεύει.
      Ο taxalia όμως τι νόημα έχει να κρατάει ένα τέτοιο σχόλιο;

      "Ελευθερία" του λόγου να πούμε η "μη" λογοκρισία να πούμε.

      Διαλιέχτε εσείς, αν όμως εγώ κάνω παρόμοιο σχόλιο πάω στοίχημα οτι ο Φάκτωρ θα με κόψει.

      Δραγάτης

  7. Γεωργια Νικολαιδου avatar
    Γεωργια Νικολαιδου 14/05/2010 09:57:36

    Εμ εχει δίκιο ο Καρατζαφερης που σκούζει για τα μπλογκ