#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/10/2011 10:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα κανάλια την κάνουν με πηδηματάκια από τον ΓΑΠ



Στέφθηκε από πλήρη… αποτυχία η προσπάθεια του ΓΑΠ να επηρεάσει τα κανάλια υπέρ της κυβέρνησης. Υπό το κράτος των εντυπώσεων που δημιούργησε η τεράστια λαϊκή αποδοκιμασία στην κυβέρνηση τα κανάλια δεν τόλμησαν χθες να παίξουν Γιώργο.

Το ALTER ήταν αναμενόμενο να χτυπήσει μετά την πρωτοφανή επίθεση του ΓΑΠ που τα έδωσε όλα υπέρ του μεγάλου ανταγωνιστή του MEGA. Αλλά και το MEGA κινήθηκε σε μία γραμμή «50% - 50% και τα σπόρια στη μέση». Έβγαλαν την «νεοεκσυγχρονίστρια» Διαμαντοπούλου, αλλά και τον Μιχελάκη, ενώ ξεκίνησαν το δελτίο με την μεγάλη συγκέντρωση και τα επεισόδια, που τα παρουσίασαν ισότιμα.

Στο ίδιο κλίμα ισορροπίας και ο ANT1, ενώ ο ΣΚΑΪ απέφυγε τα πολιτικά σχόλια και εστίασε στον όγκο της διαδήλωσης και τα επεισόδια. Τα πολιτικά θέματα ήρθαν πολύ αργότερα και ήταν προσεκτικοί άπαντες – ο κύριος Μπάμπης περιορίσθηκε σε οικονομικές αναλύσεις…

Κοτζάμ προθυπουργός έκανε παρέμβαση στους καναλάρχες (είχε Ψυχάρη, Μπόμπολα, Κυριακού και Γ. Αλαφούζο) και είχε αυτή τη μεταχείριση. Αν δεν έκανε παρέμβαση, τι θα έπαιζαν τα κανάλια;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 20/10/2011 10:20:37

    Το κανό δεν είναι για τα κανάλια.
    Τουμπάρει εύκολα.
    Γόνδολα χρειάζεται, αλλά, εν προκειμένω, ο γονδολιέρης κοιμάται όρθιος.

  2. Βασίλης Μ. avatar
    Βασίλης Μ. 20/10/2011 10:29:29

    Ο κονφερανσιέ Καρατζαφέρης όμως παραμένει πάντα στο πλευρό του!Τον είδε πεσμένο χθες και άρχισε τα αστειάκια για να του φτιάξει τη διάθεση "Κύριε πρόεδρε την άλλη φορά θα τα πούμε στο κανό"!

    • Βασίλης avatar
      Βασίλης @ Βασίλης Μ. 20/10/2011 13:34:15

      Ιστιοπλόος γαρ και ο ιδιος!!!!! Φευ Κυριε .....

  3. Lampros avatar
    Lampros 20/10/2011 10:31:06

    μολις τελειώσουμε με τον ΓΑΠ, πρέπει να πιάσουμε αυτούς.

  4. Mara avatar
    Mara 20/10/2011 10:33:37

    Eκτός και άν ήταν "ξεκάρφωμα" της πρώτης ημέρας μετά την συνάντηση με τους καναλάρχες (τάχα μου για να δείξουν ότι δεν έπαιξε καμμία συμφωνία και είναι αντικειμενικοί).
    Να δούμε τις επόμενες ημέρες την στάση τους...
    Ο εξοργισμένος λαός βέβαια, μπορεί να ανατρέψει τα πάντα...
    Ίδωμεν!

  5. ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΣ avatar
    ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΣ 20/10/2011 10:40:07

    ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΠΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΣΥΡΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ;
    ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΔΗΘΕΝ ΑΠΕΙΛΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΛΟΚ ΧΟΡΤΑΣΑΜΕ.

    • Βασίλης avatar
      Βασίλης @ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΣ 20/10/2011 13:38:01

      Ο ΓΑΠ φίλε μου και οι "μαριονέτες" του θα πάνε μέχρι τέλους .το 2013 δηλαδη. Πιστευει κανείς ότι θα αφήσουν ευκολά την κουτάλα που με τόσο κόπο αρπαξαν; Ποιος πασόκος παρέδωσε αμαχητί την εξουσία; Θυμάται κανείς μήπως το 2000 τι έγινε με τις εκλογές; Υπομονή λοιπόν το δράμα της χώρας μας δεν τελειώνει εδω.Αν δεν ολοκληρωθεί η προδοσία δεν θα φύγει κανεις απο την θέση του

      • panpan avatar
        panpan @ Βασίλης 20/10/2011 16:41:53

        Συμφωνώ φίλε μου μαζί σου, έτσι μάλλον είναι. Μην ξεχνάμε όμως ότι πάντα υπάρχει το απρόβλεπτο που ίσως επιταχύνει ποιό πολύ τα πράγματα. ΄Εως τότε ο Θεός μαζί μας.

    • daughter of mercy avatar
      daughter of mercy @ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΣ 20/10/2011 16:48:58

      Αν όλος αυτός ο κόσμος ήταν έξω απ΄τα κανάλια?

  6. Y. avatar
    Y. 20/10/2011 10:47:37

    Με το τέλος της Μεταπολίτευσης, να πάρουν τέλος και οι παλιές συνταγές των ΜΜΕ και των Μιντιαρχών. Το πρώτο πράμα που πρέπει να κάνει ο Σαμαράς στη κυβέρνηση της ΝΔ, να εισπραχθούν ΟΛΑ τα χρέη, εισφορές και υποχρεώσεις που οφείλουν ΟΛΑ τα ΜΜΕ
    Πάραυτα ...με καθαρές κουβέντες και όρους!

    • καποιος avatar
      καποιος @ Y. 20/10/2011 11:46:30

      αν δεν λογοδοτησουν τα καναλια δουλεια δεν γινεται, πρεπει να το ξερουμε αυτο.

  7. Τάσος Χατζηγεωργίου avatar
    Τάσος Χατζηγεωργίου 20/10/2011 12:03:26

    Οι περισσότεροι ιδιοκτήτες Μέσων Ενημέρωσης ήταν και είναι διαπλεκόμενοι οικονομικά με το κράτος, έτσι όταν οι δουλειές τελείωσαν αποσύρουν τη στήριξη τους, σκεφτόμενοι την επόμενη ημέρα (ιδέ Τρέμη και ΜΕΓΚΑ γενικότερα).
    Στην Ελλάδα η διαφημιστική πίτα είναι μικρή και δεν δικαιολογεί τον αριθμό των Μέσων Ενημέρωσης, που υπάρχουν. Τα ΜΜΕ υπάρχουν με την προϋπόθεση οι ιδιοκτήτες τους να παίρνουν δουλειές. Η προυπόθεση αυτή ανατράπηκε και σε πρώτη φάση αποσύρουν τη υποστήριξη . Σε δεύτερη φάση θα μπουν λουκέτα -ήδη ο περιορισμός των λειτουργικών τους εξόδων είναι δραματικός με απολύσεις μειώσεις μισθών, αναδιάταξη του προσωπικού (πχ. ένας και μοναδικός συντάκτης που καλύπτει το ρεπορτάζ του υπουργείου Υγείας για όλες τις εφημερίδες και τα έντυπα του Ομίλου) .
    Αναμένονται εξελίξεις

  8. Βασίλης avatar
    Βασίλης 20/10/2011 13:40:49

    Αυτους που δειχνουν οι τηλεοράσεις να χειροκροτούν τον ΓΑΠ, να τρέχουν να τον αγκαλιάσουν και να του σφίγγουν το χέρι αναρωτιέμαι είναι Ελληνες και αν ναι έχουν επισκεφθεί τον ψυχίατρο τελευταία;.Πρώτη φορά βλέπω θύμα βιασμού να φιλάει και να χειροκροτεί τον βιαστή του Τι να πώ;;;;

  9. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 20/10/2011 13:48:19

    Φάκτορα, η φωτογραφία είναι όλα τα λεφτά. Νομίζω δε πως περιγράφει εύστοχα και την επικείμενη στάση της κυβέρνησης....

  10. NIKOLAOY avatar
    NIKOLAOY 20/10/2011 14:32:01

    οι μαφιοζοι-αρουραιοι αποχωρουν το αποτυπωνει η φωτο 100%

  11. Νησιώτης avatar
    Νησιώτης 20/10/2011 17:16:57

    Να σας θυμίσω όταν τον Ιούλιο του 1965 ο πατήρ Λαμπράκης πήγε να κάνει μια στροφή προς τους αποστάτες,ο λαός επιτέθηκε εναντίον των εφημερίδων του και Λ.αμέσως γύρισε στην ορθοδοξία.Τώρα ο λαός είναι εναντίον του γαπ.Τι λέτε τους επιτρέπεται να είναι εναντίον του λαού?Τι γράφεται πιο πάνω?Οτι θα έλθει και η σειρά τους.Αν είσαστε στην θέση του τι θα κάνατε?