01/01/2011 16:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα καλύτερα του Γιώργου...

Δείτε τις καλύτερες δηλώσεις του Γιώργου.

Προσπαθήσαμε να αποφύγουμε και να μην επαναλάβουμε τις γνωστές και χιλιοπαιγμένες ατάκες: "Λεφτά υπάρχουν", "Κάλτσες" κλπ.
Δείτε δηλώσεις και ατάκες που ίσως δεν είχατε προσέξει και που κατά πάσα πιθανότητα δεν έχουν σχολιαστεί από τα ΜΜΕ.
http://exomatiakaivlepo.blogspot.com/2011/01/blog-post_123.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 01/01/2011 17:25:57

    να τον χαιρονται αυτοι που το ψηφισαν.

    • black sea avatar
      black sea @ LEWNIDAS 01/01/2011 23:23:09

      Aυτοί καλά τον λούζονται...εμείς τι φταίμε?

  2. Orestios avatar
    Orestios 01/01/2011 17:36:49

    Όταν βλέπει κανείς μαζεμένες όλες τις δηλώσεις του καταλαβαίνει πως το GAP στερείται εκπαίδευσης και είναι ολοκληρωτικά αμόρφωτος.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Orestios 01/01/2011 21:04:36

      Mόνο στη Χώρα όπου ανθεί η φαιδρά πορτοκαλέα, που κοκκινίζει η σταφυλή και θάλλει η ελαία, ένας Καραγκιόζης μπορεί και γίνεται πρωθυπουργός. Ο οποίος, σε στιγμές κρίσης αυτογνωσίας, παραδέχθηκε:

      «Ας έχουν οι Τούρκοι τον δικό τους Καραγκιόζη και εμείς τον δικό μας»..

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ η Dimi 02/01/2011 01:55:22

        Right on

        • η Dimi avatar
          η Dimi @ Strange Attractor 02/01/2011 13:18:34

          Καλή Εβδομάδα και Καλή Χρονιά, Strange. Mε Υγεία, Δύναμη, Αποφασιστικότητα, ν’αντιμετωπίσουμε την επερχόμενη λαίλαπα-Bilderberg 2011. Σε αγαστή συνεργασία μεταξύ μας, Ολοι μαζί ενωμένοι, να δυναμώσουμε και να μεγαλώσουμε τη φιλόξενη ηλεκτρονική μας «Στέγη Αntinews». Να ενημερώσουμε και ν’αφυπνίσουμε με στοιχειοθετημένη γνώση, όσο το δυνατόν περισσότερους Ελληνες κι Ελληνίδες, στην Ελλάδα και απανταχού της Γης. Η Ωρα των Ελλήνων, επιτέλους! φθάνει. We spread the word..

          Με το προσωπείο του Σοσιαλισμού και του Προέδρου της Σοσιαλιστικής Διεθνούς, ο Γιώργος προχωρά στους πιο αντεργατικούς νόμους που έγιναν ποτέ στον κόσμο, αφαιρώντας με μια κίνηση μισθούς, κόπους και κατακτήσεις γενεών, εφαρμόζοντας τον πλέον Εξτρεμιστικό Νεοφιλελευθερισμό, που μπορεί να τον κατατάξει στους τυραννικότερους «Πρωθυπουργούς» του Πλανήτη! ~NOIAZOMAI.Net

          Γιώργος Δελαστίκ: «Ποτέ δεν θα ξαναγίνουν οι μισθοί όπως ήταν!» Παρέλυσε η χώρα εξαιτίας του νόμου της κυβέρνησης Γ. Παπανδρέου... h**p://bit.ly/fYaAYx

          Μέχρις Εδώ. Οταν η Πατρίδα κινδυνεύει, όλοι γινόμαστε μιά γροθιά. Πρώτα οι Ελληνες! Πρώτα η Ελλάδα! Αυτός ο Κοινωνικός Ηρώδης, αυτό το φουσκωτό άφιλο ξένο σώμα, η Ελλάδα ΔΕΝ το θέλει. ΔΕΝ το ξέρει. ΔΕΝ το αντέχει. ΔΕΝ το ανέχεται. ΔΕΝ το μπορεί. Τέλος.

  3. danaos avatar
    danaos 01/01/2011 17:54:46

    Πάρτε κι αυτό:http://www.antinews.gr/?p=78300

  4. danaos avatar
    danaos 01/01/2011 17:56:08

    http://www.youtube.com/watch?v=WLZ21U6zoYU&feature=related

  5. φωτεινη avatar
    φωτεινη 01/01/2011 18:04:01

    οταν βλεπω αυτα συνγχιζομαι.αλλα δεν συνγχιζομαι μ αυτον.συνγχιζομαι με τους κοπριτες.με τα εκατομμυρια κοπριτες του ελληνικου κρατους.διοτι αυτοι τον επεβαλαν,κι αυτον και τον πατερα του και τον παππου του.αυτη δηστυχως ειναι η πραγματικοτητa./τι να πω;ζητω η δημοκρατια των κοπριτων.ζητω οι κοπριτες.και ακομα ενα ζητω για τους αρχικοπριτες.

    • Δ.Φ. avatar
      Δ.Φ. @ φωτεινη 02/01/2011 16:47:19

      εισαι ευδαιμων για αυτο φωναζεις αγαπητη μου,δωσε την φορολογοκη σου δηλωση στην δημοσιοτητα να σε δουμε ρε πατριωτισα τη προσεφερες εσυ στο ελληνικο κρατος...καλη σου χρονια...φωναζει ο κλεφτης για να ακουσει ο νυκοκυρης...

      • Orestios avatar
        Orestios @ Δ.Φ. 02/01/2011 16:59:05

        -10000

        • Δ.Φ. avatar
          Δ.Φ. @ Orestios 02/01/2011 19:19:45

          αγαπητε μου για να χασεις 10, πρεπει να εισαι ευδαιμων...καλα κανεις κ διαμαρτυρεσαι, ηλθε ο αμερικανος να μας βαλει ταξη κ να πληρωνουμε τους φορους κανονικα... που ζουμε στην ελλαδα...ευχομαι υγεια κ καλη χρονια...

  6. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 01/01/2011 19:05:23

    Εάν δεν φοβόμουν ότι θα κοβόμουν, θα του έλεγα που να τους βάλει του φόρους Τόμπιν και αερίων...

    Αχ ρε ΓΑΠ... τα θες και τα λες, σου ξεφεύγουν, κάποιος βαλτός να σε ξεκάνει σου τα γράφει... Πόση ανοησία Θεέ μου! Πόση ασχετοσύνη!

    Βρε μπας και είναι βαλτός να ξεκάνει τον σοσιαλισμό... Δεν αποκλείεται...

  7. φωτεινη avatar
    φωτεινη 01/01/2011 19:26:37

    βρε μπας και ειναι βαλτος να ξεκανει εμας δια της μεθοδου του να κοψουμε τις φλεβες μας;οσο γι αυτον ας μην ανησυχουμε.μακαριοι οι πτωχοι τω πνευματι.

  8. th.pr avatar
    th.pr 01/01/2011 19:29:58

    ΕΛΛΑΣ.....Η χώρα των ηλιθίων......
    Η χώρα στην οποία παλευεις για το αυτονόητο.....
    Ευχομαι σε ολους υγεία και ευκαιρίες ωστε να εγκαταλείψουν αυτον το καταραμένο τοπο.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ th.pr 01/01/2011 19:38:56

      Σόρρυ αλλά θα μείνουμε και θα προσπαθήσουμε να τον αλλάξουμε. Δεν θα τον αφήσουμε στα λ@μόγια.

      Ευχήσου να τα καταφέρουμε.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ th.pr 02/01/2011 00:45:39

      @ th.pr
      Ο τόπος, στον οποίο σκωπτικά αναφέρεσθε, είναι ευλογημένος, μοναδικός, πανέμορφος, 5000χρονος, ιστορικά μέγιστος και τοπογραφικά παγκοσμίως ζηλευτός. Αποκλειστικά οι αυτοκαταστροφικοί άνθρωποι, και μόνον αυτοί, μπορούν να μετατρέψουν έναν επίγειο παράδεισο, σε κόλαση του Δάντη.

      Κι επειδή από τους χαρακτηρισμούς σας, συνάγεται το συμπέρασμα ότι εσείς, στην ΕΛΛΑΔΑ τη «χώρα των ηλιθίων», δεν ζείτε κι έχετε, ως μη-ηλίθιος, εγκαταλείψει «αυτον το καταραμένο τοπο», ενημερώστε κι εμάς, τους πτωχούς τω πνεύματι, σε ποιά ακριβώς Αγγελική Κοινωνία Ευφυίας, εσείς ζείτε. Φιλικά.

      • th.pr avatar
        th.pr @ η Dimi 02/01/2011 12:20:29

        Οχι αγαπητη μου. Δεν εχω εγκαταλειψει την "ευλογημένη" αυτή γη....Οχι ακομα. Αλλα θα το κανω σε πρωτη ευκαιρία. Βλεπεις εχω προ πολλού καταλαβει οτι μια ζωη την εχω. Δε θα ζήσω αιώνια.
        Στα 30 μου τα χρόνια και κουράστηκα και βαρεθηκα να παλεύω για το αυτονόητο και να εχω να τα βαζω μονο με ηλιθίους. Αλλωστε οπως λεει και ένας φίλος μου, το πραγματικό πρόβλημα της Ελλάδος είναι ο λαός της.
        Εγω λοιπόν που δε θεωρώ τον ευατό μου ηλιθιο, θα φύγω στη πρώτη ευκαιρία. Ευχομαι το ίδιο και δι υμάς, παντα με υγεία.
        Φιλικά, και πιστεψε με καθόλου ειρωνικά.

  9. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 01/01/2011 19:36:49

    ειδικά αυτό με το μοσχαρίσιο κρέας... Ένα μονόφυλλο, με 1-2 φωτό, σε κάθε ταβέρνα, σε κάθε κτηνοτροφική περιόχή, σε κάθε καφενείο χωριού.

  10. Enzo avatar
    Enzo 01/01/2011 19:39:27

    γιωργο χρονια πολλα και με το καλο να μας φυγεις το νεο ετος!το φλουρι της βασιλοπιτας θα στο φερει ο Ελληνικος λαος φετος!

  11. Σπύρος avatar
    Σπύρος 01/01/2011 19:48:16

    Προσοχή στό βοδινό..Σχετίζεται μέ τό φαινόμενο τού θερμοκηπίου..
    Φταίνε οι γριές πού τό μαγειρεύουν κοκκινιστό μέ μακαρόνια και ρυπαίνουν τήν ατμόσφαιρα..

    Και μακριά απ΄τά κοτόπουλα επίσης ,ειδικά τά βραστά μέ σούπα..
    Νά τά καλοβράζετε γιατί αλλοιώς μπορεί νά πεταχτεί καμιά φτερούγα σε καλώδια τής ΔΕΗ καί νά προκαλέσει βραχυκύκλωμα..

    Θάταν απλά πολιτικά γελοίος,άν δέν ήταν ταυτόχρονα ο μεγαλύτερος υποστηρικτής τής ολιγαρχίας καί τού Κεφαλαίου μετεμφυλιοπολεμικά..
    Ο Μητσοτάκης θά τον ευγνωμονεί,πού τον βοηθά ο GAP νά ξεθωριάσει τό όνομά του.

  12. η Dimi avatar
    η Dimi 01/01/2011 20:00:40

    At his annual Check-up, the Doctor says:

    Mr Mineiko-Chant-Bilderberg, as you know, the human brain
    consists of two brains: a left one and a right one.

    The problem with you, is that on your left brain there's nothing right,
    and on your right brain, one there's absolutely nothing left!!

    • Λευκοθέα avatar
      Λευκοθέα @ η Dimi 02/01/2011 00:11:42

      +1000

  13. Σπύρος avatar
    Σπύρος 01/01/2011 20:30:43

    Υπάρχει καί έτερον μνημειώδες:''Kάντε Μεσογειακή ή Κρητική διατροφή''..

    Προφανώς γιά τον GAP η Κρήτη πρέπει νά βρίσκεται κοντά στίς Ολλανδικές Αντίλλες.

  14. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 01/01/2011 20:50:17

    Το επικίνδυνο δεν είναι ποιές είναι οι προσωπικές του απόψεις, κάθε ένας δικαιούται να έχει τις προσωπικές του απόψεις. Το επικίνδυνο είναι ότι θέλει να ΕΠΙΒΑΛΕΙ τις προσωπικές του απόψεις.

    ΔΕΝ είναι πολιτική να επιβάλεις δίαιτα. Ή, περίεργες απόψεις περί Πράσινης ανάπτυξης. Οι θεωρίες ΔΕΝ είναι πολτική.

    • antonis avatar
      antonis @ archaeopteryx 01/01/2011 21:05:40

      Tο επικύνδυνο είναι επίσης ότι, θέλει να ενώσει και τα βουνά...

  15. η Dimi avatar
    η Dimi 01/01/2011 23:15:11

    Zέζα Ζήκου: «Προϋπολογισμός 2011 - Η «Κατρίνα» του Γιώργου Παπανδρέου»
    H κορυφαία πολιτική πράξη μιας κυβέρνησης είναι ο προϋπολογισμός...
    ~ΕΠΙΚΑΙΡΑ Οnline 29/12/2010 - 08:39 http://bit.ly/f67lFq

  16. κων/νος avatar
    κων/νος 01/01/2011 23:28:29

    Ερχονται ημερες φοβερες για τον Ελληνικο Λαο. Τα αστεια δεν θα ειναι πια αστεια. Η ανατροπη των οσων γνωριζατε - ακομη και των αυτονοητων - μεχρις σημερα, θα ερθουν γρηγορα. Οσοι εχουν μεινει μεσα τους εστω και λιγο Ελληνες και Ελληνιδες, θα αναγνωσουν τα σημεια των καιρων και θα αντιδρασουν βιαια και εναντιων όλων αυτων και αλλων.......

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ κων/νος 01/01/2011 23:44:36

      @κων/νος «Οσοι εχουν μεινει μεσα τους εστω και λιγο Ελληνες και Ελληνιδες».. Η είσαι Ελληνας κι Ελληνίδα ή, ΔΕΝ είσαι.
      Το "ολίγον έγγυος", ΔΕΝ υφίσταται.

  17. blue nile avatar
    blue nile 02/01/2011 00:09:24

    http://www.youtube.com/watch?v=71K5GvH5Qcc

  18. hasu avatar
    hasu 02/01/2011 00:37:57

    Πράσινη ανάπτυξη και πράσινα άλογα.Άσχετα το τι λένε αυτά έρχονται "έξωθεν" για την προώθηση σχεδίων και συμφερόντων των μεγάλων.Θέλουν απλά να επιβάλλουν φόρους στον καθένα γιατί αερίζεται και δημιουργεί πρόβλημα στο κλίμα με διοξείδιο του άνθρακα...

    Μετράνε μέρες όμως οι κύριοι...βουρ για ΟΗΕ και Σοσιαλιστική διεθνώς.
    Ζήτω το bilderberg group Γιωργάκη :)

  19. φωτεινη avatar
    φωτεινη 02/01/2011 02:24:13

    το μεγαλυτερο σκανδαλο στην ιταλια τελευταια ηταν οι ανεμομυλοι στην σικελια.χοντρο σκανδαλο που εκλεισε αποτομα,βοηθουμενο απο τις εσκορτ,ανηλικες ανιψιες του μουμπαρακ,και το θεικο μπουνγκα μπουνγκα.

  20. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 02/01/2011 03:30:53

    Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΤΙ ΣΟΥ ΦΤΑΕΙ ΒΡΕ DIMI?

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ ΕΛΛΑΣ 02/01/2011 08:14:24

      @ΕΛΛΑΣ Kaλημέρα και Χρόνια σου Πολλά! Τον Ηρωα Καραγκιόζη του Σπαθάρη, θαυμάζω, σέβομαι, παρακολουθώ κι εκτιμώ απεριόριστα. Με τα Καραγκιοζιλίκια του Καραγκιόζη-Bilderberg, πνέω τα μένεα.

  21. Ασφαλτος avatar
    Ασφαλτος 02/01/2011 10:22:25

    Είχε κουραστεί ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ από το 2006

    15/5/06: «"Παραιτούμαι πλέον από την προσπάθεια να κάνω κάτι γι’ αυτόν τον τόπο. Πίστευα ότι θα μπορούσα κάτι να καταφέρω αλλά έπεσα έξω. Ας τελειώνω καλύτερα μια ώρα αρχύτερα". Με τα λόγια αυτά μαγνητοφωνημένα ο πρωθυπουργός εξέπληξε στενό συνεργάτη του στη διαδρομή του τελευταίου ταξιδιού του για τη Βιέννη.
    ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΛΥΜΠΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΣΚΑΤΑ .

  22. Μαρία avatar
    Μαρία 02/01/2011 14:30:39

    Ότι του φανεί, του λωλω-Στεφανή, που λένε στο χωριό μου!

  23. Δ.Φ. avatar
    Δ.Φ. 02/01/2011 17:10:18

    αγαπητοι φιλοι χαιρομαι που υβριζεται,ο ΓΑΠ τα παει περιφημα...ευδαιμονες φυσικα ολοι κ δηθεν με οξυδερκεια κ βολεμενοι του συστηματος...καλα κανετε κ διαμαρτυρεστε κ εγω μαζι σας να ανατρεψουμε τον ΓΑΠ που μας χαλασε την βολη.κ να φερουμε τον εθναρχη κ τοτε να δουμε να χαλια μας...πολλες ευχες για το νεο ετος, ο ΓΑΠ δεν εχει καλυτερους υπστηρικτες απο εσας....ευχαριστω πολλη, ενας αναποφασιστος πολιτης...

    • Σπύρος avatar
      Σπύρος @ Δ.Φ. 02/01/2011 17:26:41

      Παρακαλώ πολ-ΛΗ ...GAP.

  24. Logic avatar
    Logic 03/01/2011 00:40:05

    GAP?

  25. Ιων avatar