#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/02/2011 15:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα δελτία των 8 (εκ. ευρώ..)



Είναι τουλάχιστο αστεία η αντίδραση των παρουσιαστών των κεντρικών δελτίων τις τελευταίες ημέρες σε όσα “αναγκάζονται” να εκφωνήσουν.

Η κάτοικος περιοχής Ανακτόρων (η ακριβότερη περιοχή στην Ελλάδα) Όλγα Τρέμη φορώντας κολιέ που αξίζει όσο ένα ολόκληρο αρθρωτο λεωφορείο μαζί με τους επιβάτες ρωτάει τους απεργούς γιατί ταλαιπωρούν τον κοσμάκη!

Η σύζυγος εφοπλιστή και γειτόνισσα της κυρίας Τρέμη, Έλλη Στάη συνομιλεί με τους μετανάστες προσπαθώντας να καταλάβει τι τους οδήγησε εδώ…

Ο -κατά δήλωσιν του χθες στον REAL fm- ένας από τους 50 πιο υψηλά φορολογούμενους Έλληνες Νίκος Χατζηνικολάου αναλύει με τον διαμένοντας εις Κάννες Γιώργο Τράγκα το δράμα της Ελληνίδας νοικοκυράς που βλέπει το καλάθι της να αδειάζει…

Μέσα σ’ όλη αυτή την κατάσταση, ο τηλεθεατής παρακολουθεί σοκαρισμένος τα πρόσωπα που μπέρδεψαν τη δημοσιογραφία με το celebrity lifestyle και την κοινωνική παρέμβαση με την προσωπική ισχύ να αναλαμβάνουν κάθε βράδυ από τις 8 να λύσουν τα προβλήματα του ελληνικού λαού σε 60 λεπτά.

Κύριοι και κυρίες είμαστε σε κρίση. Όχι μόνο οικονομική αλλά και τηλεοπτική. Ήρθε η ώρα να ανοίξετε τα μάτια σας και να δείτε ειδήσεις στη Βρετανία, τη Γαλλία τη Γερμανία. Εκεί όπου η είδηση δεν είναι το πρόσωπο του παρουσιαστή, αλλά τα πραγματικά γεγονότα στην Αίγυπτο, τη Μέση Ανατολή, το κέντρο της Αθήνας…

http://www.mediablog.gr/archives/12348

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Έρεβος avatar
    Έρεβος 04/02/2011 15:43:19

    Πως τις αντέχουν ρε παιδί μου οι άντρες τους. Φανταστείτε να είσασταν παντρεμένοι με τέτοια "εγώ".

    Φτου, φτου, φτου στον κόρφο μας....

    • Misha avatar
      Misha @ Έρεβος 04/02/2011 15:57:50

      Αυτές οι σουσούδες του Κολωνακίου και των ΒΠ (ορισμένες έχουν Υ χρωμόσωμα) είναι διαχρονικά οι πυλώνες της νεοφιλελεύθερης προπαγάνδας.
      Όποιος ηγέτης έχει τα κοχόνες και τους πάρει το σκάλπ (των αδειών εκπομπής) θα έχει προσφέρει τεράστια υπηρεσία στον τόπο.

    • giorgio kaisaris avatar
      giorgio kaisaris @ Έρεβος 04/02/2011 18:50:00

      συμφωνω καλοοο

  2. sauraki avatar
    sauraki 04/02/2011 15:48:16

    Πραγματικά οι ειδήσεις στα ξένα τηλεοπτικά δίκτυα είναι πολύ ανώτερες. Ασχολούνται και αναλύουν με έγκυρους κάθε φορά αναλυτές τα γεγονότα. Εδώ οι δικοι μας τα ξέρουν όλα. Από σεισμούς μέχρι εξωτερική πολιτική. Οι ίδιοι και οι ίδιοι. Κάθε λαός δεν έχει μόνο τους πολιτικούς που του αξίζει αλλά και τα δελτία ειδήσεων που του αξίζουν. Προσωπικά ΔΕΝ τους παρακολουθώ. Άλλωστε περισσότερο τους ενδιαφέρει να πείσουν την μάζα παρά τους σκεπτόμενους Έλληνες.

  3. Νίκος Παπαδημητρίου avatar
    Νίκος Παπαδημητρίου 04/02/2011 15:55:24

    ίσως τις νυμφεύθηκαν για την προίκα τους.

    • kiki avatar
      kiki @ Νίκος Παπαδημητρίου 04/02/2011 18:42:52

      @ Νικο,
      Ελα καλε για την προικα τους, αλλα το να εισαι πλουσιος -γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε- δεν σημαινει οτι εχεις και καλο γουστο.
      Κοιτα να δεις που εχουμε παρει και την ιδια παιδεια.
      Τι καταντια, ειναι προτυπα προς αποφυγη γυναικων.Ντροπιαζουν το φυλο μας.
      ακου προικα, πια προικα.

  4. anonymous avatar
    anonymous 04/02/2011 16:11:27

    Περί αυτού ακριβώς πρόκειται. Αν τις πλήρωναν να πουν τα αντίθετα θα το έκαναν και μάλιστα εξίσου επιτυχημένα.

    Η Ιερόδουλη προσφέρει χωρίς αναστολές τις υπηρεσίες της σε όποιον την πληρώνει.

  5. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 04/02/2011 16:20:39

    Να μην στενοχωριούνται κι αυτοί.Έρχεται και η δικιά τους ώρα.
    Νομίζουν ότι θα συνεχίσουν να δουλεύουν με χρυσά συμβόλαια την εποχή που η αγορά έχει φρακάρει και η διαφήμιση έχει πέσει 35%.Θα συντονίσουν κι αυτοί στην πραγματικότητα αλλά τότε θα είναι αργά γιατί αν νομίζουν ότι θα τους γλυτώσουν οι εντολείς τους είναι γελασμένοι.Μετά τους πολιτικούς και τους συνδικαλιστές είναι ο επόμενος στόχος για ντομάτες.
    Πρόσφατα επισκέφθηκα τον πρασινότοπο Κρήτη και την ώρα που έπινα κάτι ρακές σε ένα καφενείο ακούστηκε η εξής φράση:"Γύρνα το μρε αυτό το Μεγκα,ανάθεμα τους".Ο πελάτης απευθύνθηκε στον καφετσή να αλλάξει το κανάλι στην τηλεόραση.
    Αν δεν αντέχουν ούτε στην Κρήτη το Μέγκα φαντάσου στη Β.Ελλάδα τι γίνεται!!!!!!!!!!!!!

  6. Περδικιδης Βασιλειος avatar
    Περδικιδης Βασιλειος 04/02/2011 16:38:48

    Χωρις λογο κανουν εξοδα για τις κεραιες τους.......ποιος βλεπει MEGA στην Β.Ελλαδα;;;Απο αντιδραση για τις ειδησεις δεν βλεπουν και το...υπολοιπο προγραμμα!!!!

  7. anonymous avatar
    anonymous 04/02/2011 16:45:16

    Αυτούς δεν τους ενδιαφέρει πλέον. Οι περισσότεροι είναι 50+ και τα έχουν οικονομήσει χοντρά. Καιρός να ξεκουραστούν.

    • kiki avatar
      kiki @ anonymous 04/02/2011 18:45:39

      Και βαλε 60 συν, επρεπε ναχαν βγει στην συνταξη προ πολλου, βαλε και εξη χρονια.

  8. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 04/02/2011 16:48:30

    EINAI TA ΦΕΡΕΦΩΝΑ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 81 ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ. ΟΙ ΘΕΡΑΠΑΙΝΙΔΕΣ ΤΗΣ ΔΙΑΠΛΟΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ. Δ Ε Ν ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ - ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΙ ΤΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΩΝΗΜΕΝΑ Μ.Μ.Ε. ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΧΥΛΑ ΑΜΕΙΒΟΜΕΝΟΙ ΤΩΝ ΑΦΕΝΤΑΔΩΝ ΤΟΥΣ.ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΤΟ ΦΡΟΝΗΜΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΑΦΕΝΤΙΚΩΝ ΤΟΥΣ. ΕΤΣΙ ΝΟΘΕΥΟΥΝ ΤΟ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΜΑΣ ΠΟΛΙΤΕΥΜΑ. ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ...ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ......ΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΞΕΝΕΡΩΤΕΣ ΤΩΝ 8 ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΝ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ. ΕΚΑΝΑΝ ΟΜΩΣ ΠΛΟΥΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΡΑΜΟΛΙ ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ. ΠΟΥΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ...ΓΥΑΛΙ....ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΟΡΑΚΕΣ...ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΠΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΓΑΘΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΦΕΝΤΙΚΩΝ ΤΟΥΣ! ΟΥΣΤ ΡΕ!

  9. zackii avatar
    zackii 04/02/2011 17:25:11

    Και πάλι θα διαφωνήσω..σχεδόν με όλους. Οι δημοσιογράφοι γράφουν πάντα και παρουσιάζουν ανάλογα με τα γούστα του αφεντικού. Πριν τις εκλογές του 2009 είχε συναντηθεί σε εστιατόριο -στην Κηφισιά αν θυμάμαι καλά- ο ΓΑΠ με καναλάρχες-μεγαλοεκδότες. Δεν φαντάζεστε νομίζω ότι ενδιαφερόταν γιά την υγεία τους. Απλά έγινε η μοιρασιά εκεί, και ως αντάλλαγμα ζητήθηκε αυτή η υποστήριξη που βλέπετε. Το ερώτημα όμως είναι άλλο. Η ΝΔ. του ΚΚ που τους τα είχε δώσει όλα, τι είχε πάρει σαν αντάλλαγμα? Μπορεί να ρωτήσει επ'αυτού κάποιος που γνωρίζει τον ανεκδιήγητο Προκοπάκη?
    Όταν έρθει στην εξουσία ο Α.Σαμαράς καμμιά συναλλαγή μαζί τους. Να τους ξεδοντιάσει κόβοντάς τους την διαφήμιση....

  10. υδρόκερος avatar
    υδρόκερος 04/02/2011 17:52:14

    Αχ!!!! η πιάτσα ντελ πόπολο στην Ρώμη!!!

  11. black sea avatar
    black sea 04/02/2011 18:36:36

    Στα Δεκεμβριανά του 08 ρωτούσαν τα ξένα πρακτορεία τα ΜΑΤ στην κάμερα γιατί δεν κάνετε τίποτα? και αυτοί απαντούσαν και εμείς αυτό λέμε γιατί δεν κάνουμε τίποτα! Οι δικοί μας φωστήρες που είτανε κάνανε συμπαράσταση στον Παυλόπουλο.

  12. man8os avatar
    man8os 04/02/2011 18:40:43

    Εγω βλεπω το Κοντρα. Κανω αποτοξινωση απο το ΜΕΓΚΑ.

  13. S.T. avatar
    S.T. 04/02/2011 19:04:38

    Δεν έχετε παρατηρήσει ότι η τηλεόραση (τόσο στο προσκήνιο όσο και στο παρασκήνιο) ελέγχεται , από διάφορους "γόνους" γνωστών οικογενειών (νεοπλουτιστικών, εργολαβικών ή πολιτικών).

    Άλλωστε οι καριέρες που ελέγχουν κόσμο είναι δύο: πολιτική και δημοσιογραφική.

    Τα μεγάλα ονόματα και στις 2 κατηγορίες είναι από μεγάλες οικογένειες ή απο μεγάλες φιλίες.....

    Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες, απλά δείτε ποια ονόματα πρωταγωνιστούν και σκαλίστε την καταγωγή τους και την μέχρι τώρα πορεία τους


    ΑΥΤΑ

    • anonymous avatar
      anonymous @ S.T. 04/02/2011 19:59:00

      Όλα τα ΜΜΕ, όχι μόνο τα κανάλια αλλά και οι εφημερίδες και το ραδιόφωνο και πολλές σελίδες στο ιΝετ ελέγχονται από κρατικοδίαιτες εταιρίες και είναι τα τμήματα δημοσίων σχέσεών τους ή τα γραφεία τύπου τους.

  14. Πίπης avatar
    Πίπης 04/02/2011 19:30:40

    ‘Aκουσε κανείς την Κάτια Μακρή στον REAL FM χθες να δηλώνει ότι η Ελλάδα "δεν είχε μεσαία τάξη πριν το '90"! Τι ήταν αυτό που είπε αυτή η κυρία που θέλει να διαμορφώνει την κοινή γνώμη (τρομάρα μας) λέγοντας ότι δηλαδή οι εκατοντάδες χιλιάδες δικηγόροι, έμποροι, γιατροί, εκπαιδευτικοί, αρχιτέκτονες, πολιτικοί μηχανικοι και τόσοι άλλοι δεν υπήρχαν στην Ελλάδα πριν το τέλος της δεκαετίας του '80; Είπε και κάτι άλλο απίστευτο - ότι το χρηματιστήριο "δημιούργησε την μεσαία τάξη" όταν όλοι ξέρουν ότι το χρηματιστήριο κατέστρεψε μεγάλο τμήμα της. Αλήθεια, μήπως, η κυρία Μακρή πέρασε την πόρτα της αστικής τάξης κάπου εκεί το '85-'90 και θεώρησε η δημοσιογράφος ότι αυτό το γεγονός ήταν ο θεμέλιος λίθος της δημιουργίας της Ελληνικής μεσαίας τάξης; Ας πιστεύει ότι θέλει αλλά να μην την αφήνουν να διατυμπανίζει την άγνοια της από την τηλεόραση στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Alter και από τα ερτζιανά.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Πίπης 04/02/2011 19:57:30

      Πότε πέρασε η έτοιμη να δαγκώσει την πόρτα ποιας αστικής τάξης?
      Πρόκειται για το αντιπροσωπευτικότερο δείγμα λαϊκο-πρασινοκομματόσκυλου.

      Για κανα Ιππόδρομο και πολύ της είναι.

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ αλλενάκι 04/02/2011 20:51:38

        Βασικά η Μακρής είναι ημιμαθής και ως γνωστό η ημιμάθεια είναι χειρότερη από τη βλακεία. Ψωνίστηκε κοινώς με τη δημοσιότητα αλλά ας μην ξεχνάμε ότι όσο πιο πολύ εκτίθεσαι τόσο μεγαλύτερη φαίνεται η ανοησία σου

        • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
          ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 04/02/2011 20:51:57

          η Μακρή

  15. kiki avatar
    kiki 04/02/2011 19:40:04

    Ολες αυτες οι κυριες περασαν στην δημοσιογραφια με εναν τροπο, κλασσικο.
    τωρα για τους γονους, αλλοι δεν ξεραν τι να τους κανουν οι γονεις τους , και παρακαλεσαν το συγκροτημα κυριως να τους παρουν σαν δημοσιογραφους μπας και κανουν τιποτα στην ζωη τους, ειναι αυτοι που ειναι εισαγγελεις τωρα ολων ημων.
    Αλλοι ξεκινωντας απο την Αριστερα την περιοδο Μητσοτακη συγκυβερνηση διαπιστωσαν οτι ο καπιταλισμος ειναι προσοδοφορο επαγγελμα, και προσχωρησαν, με αντικειμενικα κριτηρια ειναι καλυτεροι των προηγουμενων, επαγγελματικα παντα.
    Απ ολα εχει ο μπαξες, ελαχιστοι αξιζουν, απ αυτους που βλεπετε στην τηλεοραση .

  16. WY avatar
    WY 04/02/2011 19:59:36

    Διά όλους καί όλα υπάρχει τό τέλος!!!
    Τέλος καλό πάντως,αποκλείεται νά έχουν,άν κι αυτό εξαρτάται κατά πολύ από ΄μάς κι ό νοών νοείτω!!!!!!!!!
    Ρώτησε καί τόν πρόγονόν μας Σόλωνα,νά σού πή!!!

  17. Νικηφόρος Ουρανός avatar
    Νικηφόρος Ουρανός 04/02/2011 20:15:34

    Συμφωνώ με όσους υποστηρίζουν ότι οι κυρίες , αλλά και οι κύριοι τύπου Πεπεντέρη και Καψή, είναι μίσθαρνα όργανα της γκεμπελικής προπαγάνδας είτε κατόπιν επιλογής τους είτε εκτελούντες διατεταγμένη υπηρεσία είε και τα δύο. Ξέχασαν τα περί φτώχειας και γίνονται οι τιμητές των αδικουμένων σήμερα. Δεστε τους όταν έχουν καλεσμένο κάποιον απεργό πόσο σκληροί γίνονται. Ένα βράδυ στο δελτίο ήταν καλεσμένος ο υπουργός εργασίας τότε καθηγητής Ανδρέας Λοβέρδος . Η συζήτηση για την μείωση των υπαλλήλων των ΔΕΚΟ. Ο υπουργός προσπαθούσε να είναι ήπιος. Η κ. Τρέμη : " Πότε θα τους απολύσετε κ. υπουργέ, καθυστερείτε". Αυτό έστω ως ένα μικρό παράδειγμα.

  18. panos avatar
    panos 04/02/2011 20:41:57

    factorx
    μαζί σου το καλλυτερο!!!!!!!!!!!!!!

  19. Sargos avatar
    Sargos 05/02/2011 09:35:54

    Υπάρχει μια παροιμία που τα λέει όλα για όλες αυτές τις Κυρίες.

    ,, Η γλωσσού στο σκαλοπάτι και η π....ανα στο παλάτι ,,

  20. Αλέξης avatar
    Αλέξης 05/02/2011 12:21:52

    Θα είναι οι πρώτοι που θα συναντήσουν τον Ανδρέα στο επόμενο ξέσπασμα. Και δεν εννοώ το Λοβέρδο.

  21. Superfrog avatar
    Superfrog 05/02/2011 16:43:56

    Μα ποιος είπε ότι είναι δημοσιογράφοι? Εκφωνητές δελτίων τύπου, εταιριών και του κράτους είναι. Τις προάλλες άκουγα στο ραδιόφωνο ότι λόγο απεργίας των ΜΜΜ είχε τρομερή κίνηση στην Αθήνα. Και κατέβηκα Πειραιά σε λιγότερο χρόνο από ότι θα έκανα οποιαδήποτε άλλη μέρα. Περισσότερο δημοσιογράφοι είναι ο Λαζόπουλος και οι Ράδιο Αρβύλα, παρά αυτά τα φερέφωνα. Άσχετα αν συμφωνεί ή διαφωνεί κανείς με την άποψή τους, δε κοροϊδεύουν κανένα. Δε λένε ποτέ ότι είναι έτσι το τάδε θέμα, λένε ότι έτσι πιστεύουν οι ίδιοι ότι είναι.
    Και όλοι τους ζούνε στον εικονικό κόσμο της AGP (που είναι και μονοπώλιο). Το πιο αστείο της υπόθεσης είναι ότι, βάση ερευνών, η τηλεοπτική διαφήμιση, είναι τελείως αναποτελεσματική πλέον, ειδικά σε σχέση με το κόστος της. Άρα?

  22. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ 05/02/2011 20:30:17

    Εδώ και τώρα ονόματα "δημοσιογράφων" που έπαιρναν (και παίρνουν;) χρήματα από τα μυστικά κονδύλια του ΥΠ.ΕΞ. Ακούει κανείς;