#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/06/2010 22:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα «γιούχα» στον Γιώργο δεν είναι είδηση, είναι η Ντόρα και ο Καρατζαφέρης



Αν αυτό συνέβαινε στον Καραμανλή θα μας βομβάρδιζαν με έκτακτα δελτία κάθε μια ώρα. Στην εποχή του ΔΝΤ όμως όσοι υποστηρίζουν τα μέτρα της Τρόικας στην Ελλάδα  εκθειάζονται από τα δελτία των 8 και θάβονται εκείνοι που εναντιώνονται.

Κουβέντα λοιπόν για τα «ουου» που εκτοξεύτηκαν κατά του Πρωθυπουργού την Παρασκευή το βράδυ, στη συναυλία της Φαραντούρη στο Ηρώδειο.

Όπως επισημαίνει και η «Ε» «δεν το είπε κανένα κανάλι. Και δεν μιλάμε μόνο για τα δημόσια, που κάνουν τα πάντα για να φανούν αδέσμευτα (τρομάρα τους!), αλλά και για τα ιδιωτικά τα οποία, κατά τ' άλλα, μετέδωσαν μια ωραία δήλωση του Γ. Παπανδρέου για την υπέροχη συναυλία. Αυτό ήταν η είδηση για τους διαπλεκόμενους. Λες και δεν ήταν 3.000 άνθρωποι αυτήκοοι μάρτυρες του «ουουου», που απλώθηκε διά μιας στο κοίλο όταν η Φαραντούρη καλωσόρισε τον πρωθυπουργό από μικροφώνου»

http://www.enet.gr/?i=issue.el.home&date=07/06/2010&id=170019

Όταν όμως η Ντόρα και ο Καρατζαφέρης βγαίνουν για να προσφέρουν όπλα στο ΠΑΣΟΚ στον αγώνα του κατά του Σαμαρά, τα κανάλια σκοτώνονται ποιο θα τους δείξει πρώτο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 07/06/2010 22:24:00

    ΤΩΡΑ ΤΙ ΨΑΧΝΕΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ;
    ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΥΘΥΝΗ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ
    ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΤΟ MEGA ΤΗ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ;
    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ..ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΑΣ..ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΗΚΩΝΑΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΣΤΙΚΕΣ ΣΗΜΑΙΕΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΑΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ...ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΗΤΑΝ ΟΡΑΤΑ..ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΑΜΕ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΜΜΕ ΠΑΛΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΑΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ..ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ ΜΑΤΑΙΑ ΛΥΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ.
    Ο ΑΚΗΣ ΕΓΙΝΕ ΕΜΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΦΥΣΙΟΓΝΩΜΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ(!!!)ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΝ ΑΒΟΛΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΝΕΚΡΙΝΑΝ!!!! ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ...

    http://www.youtube.com/watch?v=sknK8wL0wrk
    ΤΙ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΩΡΑ!!!

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 07/06/2010 22:25:14

      ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΙΣΜΟΣ ΜΑ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ ΤΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ ΔΕΚΤΟΣ...

  2. φαφλάτ avatar
    φαφλάτ 07/06/2010 22:44:40

    μα καλα... περιμένατε κανένα από τα κανάλια να υποστηρίξει τον κόσμο;

    ο κόσμος είναι καλός μόνο για να χάφτει τις διαφημίσεις, το λάιφστάιλ, όλο αυτό το σκουπιδαριό που τον ταϊζουν ανερυθρίαστα.

    πιστεύετε ότι αν ο κόσμος πάει αύριο και κάνει πράξη το σύνθημά του έξω από τη βουλή, τα κανάλια θα έχουν να χάσουν ή να κερδίσουν;

    για άλλη μια φορά εκείνοι που κυνηγάνε τους δημοσιογράφους και καίνε τα αυτοκίνητά τους, φαίνεται να έχουν δίκιο.

  3. Misha avatar
    Misha 07/06/2010 22:46:54

    Ωραίο ήταν το Σαββατοκύριακο με τις βροχούλες στην τέντα των υπαίθριων καφενείων, κι ας έριχνε αστραπές η Ουγγαρία σκορπώντας ρίγη και τρόμο στην Εσπερία. (...Φοβήθηκαν οι ιθύνοντες της Ενωσης ότι το ελληνικό ηφαίστειο άρχισε να πετάει παντού τη μολυσματική λάβα του.

    Και έσπευσαν να φρενάρουν τις δηλώσεις των Ούγγρων, που βαδίζουν στα χνάρια του Γ. Παπανδρέου) *** Ωραίο ήταν το Σαββατοκύριακο με την ανοιξιάτικη παγάδα του κι ας γιουχαΐστηκε κομψά στο Ηρώδειο ο πρωθυπουργός. (Αντίθετα, οι θεατές επευφήμησαν τον Μίκη Θεοδωράκη)... Ισως κατανοήσει τώρα ο κ. Παπανδρέου ότι πέρασε ανεπιστρεπτί η εποχή της φτηνής προπαγάνδας και της φλύαρης κενολογίας. Μετά τις αποδοκιμασίες, έρχοντες ντομάτες και πέτρες -όπως άλλωστε είχε προβλέψει και ο ίδιος

    Γιάννης Τριάντης

    http://www.enet.gr/?i=issue.el.home&date=07/06/2010&s=o-typos-twn-hlwn


    Δε μπορεί να βρεθεί το ηχητικό; 3000 άνθρωποι ήσαν παρόντες, όλο και κάποιος θα το έχει αποτυπώσει.

  4. ΣΥΣ avatar
    ΣΥΣ 07/06/2010 22:47:19

    και τα χειρότερα έρχονται γιατί ο ΓΑΠ μην έχοντας βιώσει την ελληνική νοοτροπία και την απρόβλεπτη τρέλλα αυτού του λαού ,δεν μπορεί να αντιληφθεί ότι είναι στοχοποιημένος και εαν η σπίθα 'ελθει τότε το τσουνάμι θα είναι τεράστιο
    -υποσχέθηκε άλλα
    -κάνει άλλα
    -δεν παραδέχεται τα λάθη του στην διαχείρηση του χρέους
    -προκύπτει τώρα ότι υπό το κράτος πανικού υπόγραψαν μνημόνιο χωρίς να αντιληφθούν τους ακραίους όρους του
    -όταν υπέγραψε δεν έλαβαν υπόψη οτι το ΔΝΤ δεν αλλάζει και όπου πέρασε έγινε της κορέας πλήν της Τουρκίας όπου υπήρξε κυβέρνηση που είχε το ανάστημα να διαβάσει και να διαπραγματευθεί το μνημόνιο
    -τώρα δείχνει σαστισμένος ότι πέραν των αντιλαικών μέτρων που πληρώνει ο λαός η κυβέρνηση του είναι αλλού για αλλού
    -την ίδια ώρα ο μικρομεσαίος ιδιώτης πεθαίνει ,στΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΕΣ ΔΙΑΔΙΔΟΥΝ ΟΤΙ Η ΧΡΕΩΚΟΠΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ.
    -έντρομοι πολίτες κάνουν ανάληψη τις οικονομίες τους και τις κρύβουν όπου δεί ,όπως στην κατοχή
    -αιωρείται κάθε μέρα στον αέρα η φήμη ότι το νομισματοκοπείο κόβει δραχμές

    Ο κόσμος αγωνιά και οι άνθρωποι που ευθύνονται περισσότερο για την κατάντια που ζούμε μας δουλεύουν με εξεταστικές κλπ ηλήθιες διαδικασίες άνευ ουσίας αντί να αγωνιούν πώς θα γλυτώσουν την χώρα αυτή.

    Κύριε ΓΑΠ αν σκάσει το τσουνάμι τότε θα πρέπει να αλλάξετε χώρα και να μας αφήσετε να τα βρούμε μόνοι μας.
    ΟΧΙ ΑΛΛΟΙ ΣΩΤΗΡΕΣ ΕΘΝΟΠΑΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΕΛΛΗΝΕΣ

    Ο ΠΑΝΙΚΟΣ

  5. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 07/06/2010 23:16:13

    Tην επομενη φορα ο Γωγος να παρει μαζι του στο Ηρωδειο και το κουπι απ το κανο.
    Θα του χρειαστει.

  6. NktraS avatar
    NktraS 07/06/2010 23:18:22

    ...θα κλάψει ο ΓΑΠ...Σεισμοί...σοσιαλιμοί και... Σοσιαλυγμοί :)

  7. GreenHorses avatar
    GreenHorses 07/06/2010 23:25:15

    Ερχονται και τα αυγά και τα γιαούρτια, ας έχει πρόχειρο το κανό για να την κάνει νύχτα για Μ. Ασία.

  8. loretta avatar
    loretta 07/06/2010 23:27:41

    ....οχι τιποτα αλλο ...αλλα δεν εχει και δικαιολογια οτι δεν τα ακουσε το παιντι...διοτι δεν εχει και μικρα αυτακια...οεο!!

  9. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 07/06/2010 23:46:44

    Το έχω ξαναγράψει. Δεν αργεί ο καιρός όπου ο κόσμος θα σιχαίνεται να μπεί στο ασανσέρ με ΠΑΣΟΚο.

    • πρασινάλογα avatar
      πρασινάλογα @ εναςάσχετος 08/06/2010 11:41:57

      Σιγά μην το παραδέχονται ότι παλιά ήταν πασόκοι.

  10. bromoskylo avatar
    bromoskylo 08/06/2010 00:12:46

    δείτε στη διεύθυνση http://bromoskylo.blogspot.com/2010/06/gap.html πως περιγράφουν τα σημερινά ΝΕΑ το γιουχάισμα

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ bromoskylo 08/06/2010 06:43:31

      μα πόσο γλαφυρά τα γράφουν, σαν να διαβάζω άρθρο - εικόνισμα την εποχή της μοναρχίας και του κωνσταντίνου - φρειδερίκης.
      ΞΕΦΤΙΛΑ!

    • πρασινάλογα avatar
      πρασινάλογα @ bromoskylo 08/06/2010 11:45:01

      Καλά δεν ντρέπονται να γρλαφουν τέτοια πράγματα;
      Συνάδελφός μου που ήταν εκεί μου έλεγε σήμερα ότι έγινε το έλα να δείς.
      Σαν ποδοσφαιρικός αγώνας χωρίς δικούς σου φιλάθλους ήταν.

  11. Dimi avatar
    Dimi 08/06/2010 09:18:33

    Στο σχετικό video, μόνον οι Μινεϊκόϊες πολιτιστικές σοφιστείες
    έχουν καταγραφεί http://bit.ly/b81hSd

    Νέες βόμβες Πάγκαλου:

    «Το μαύρο χρήμα δεν είναι παράνομο"
    "Μετέφερα χρήματα από επιχειρηματίες»
    http://bit.ly/awHYcY

    The Dynamic Duo!

    Η εξουσία τους είναι σαν τα ράφια.
    Οσο πιό ψηλά βρίσκονται, τόσο πιό άχρηστα είναι..

  12. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 08/06/2010 09:32:20

    τρεχουν πισω στη ΝΔ χιλιαδες κοψοχερηδες πασόκοι..να ετοιμαστει η δαπ για υπουργεία

  13. elpada avatar
    elpada 08/06/2010 10:13:01

    Τα σκουπίδια πρέπει να τα θάβουμε γιατί….βρωμάνε…άλλωστε θα μπορούσαμε και μόνοι μας να οδηγήσουμε την χώρα σε χρεοκοπία δεν χρειάζεται να πληρώνουμε πολιτικούς...

  14. gekapsa avatar
    gekapsa 08/06/2010 10:19:16

    Μήπως δεν υπήρξε γενικό γιουχάρισμα;

    Δεν σας προβληματίζει που δεν έχει καταγραφεί σε video κάμερας ή κινητού;

    • anonymous avatar
      anonymous @ gekapsa 08/06/2010 11:05:05

      Σχολιαστής εδώ έγραψε ότι δεν υπήρξε γιουχάισμα. Ήταν φίλη του στο Ηρώδειο.

    • πρασινάλογα avatar
      πρασινάλογα @ gekapsa 08/06/2010 11:46:13

      Περίμενε λίγες ώρες.
      Κάπου θα βρεθεί κάποιος χριστιανός να το ανεβάσει.

    • socrates avatar
      socrates @ gekapsa 08/06/2010 11:51:13

      Εμένα με προβληματίζει ότι υπονοείς ότι λέει ψέματα η ελευθεροτυπία.
      Μήπως ξέχασες ότι μόλις την περασμένη εβδομάδα πήρε δάνειο 25 εκατομμύρια ευρώ από το Σάλλα, μετά από παρέμβαση του Παπανδρέου;
      Ξέρεις πολλές επιχειρήσεις που παίρνουν τέτοια δάνεια, ιδιαίτερα εάν είναι ζημιογόνες επί κάμποσα χρόνια τώρα;
      Έλα ρε φίλε, βγάλε τα γυαλιά που θα μας κάνεις την Ελευθεροτυπία κολλητή της Νέας Δημοκρατίας.
      Έλεος πιά.
      Μπροστά σας είναι η αλήθεια και την αμφισβητείτε.
      Τί να πεί κανείς;

  15. anonymos avatar
    anonymos 08/06/2010 13:19:25

    Το λέει και το παλιό καλό ρεμπέτικο

    Οσοι γενούν πρωθυπουργοί όλοι τους θα πεθάνουν, τους αγαπάει ο λαός για τα καλά που κάνουν

  16. armageddon avatar
    armageddon 08/06/2010 14:45:42

    Καλό θα ήταν να γήνη έλεγχος στα Ε9 και δηλώσεις της
    Οικογένιας Μητσοτάκη .

    • νεόπτωχος avatar
      νεόπτωχος @ armageddon 08/06/2010 16:01:34

      Μη λές τέτοια πράγματα, θέλεις να παραιτηθούν όλοι οι υποθηκοφύλακες της Κρήτης και του Κολονακίου για να γλυτώσουν την "απιστία προς την υπηρεσία";

    • μας δουλεύουν avatar
      μας δουλεύουν @ armageddon 08/06/2010 16:04:52

      Λέγε τέτοια αρμαγεδόνα αλλά άμα σε πάρει τηλέφωνο η ντόρα για χρόνια πολλά στα γενέθλιά σου θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις!
      Ένα χρόνο γκαντεμιά δεν είναι και λίγο.
      Παίζουν με αυτά τα πράγματα φιλε μου;

  17. Ανεμούριον avatar
    Ανεμούριον 10/06/2010 23:18:41

    Ενα γιούχα απ΄ τα παλιά

    http://www.youtube.com/user/Evonymos#p/search/5/6yidpD3j9lM

  18. Γιώργος avatar
    Γιώργος 14/06/2010 02:40:34

    Κι εγώ πάντως, θα ήθελα κάποια απόδειξη πριν το αναδημοσιεύσω. Διάβασα την είδηση σε 100 blogs, και είναι δύο κείμενα όλα κι όλα αναδημοσιευμένα παντού. Το ένα μάλιστα, ξεκίνησε να διαδίδεται , με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει...

    Πρέπει να διαφυλάσσουμε την αξιοπιστία της μπλογκόσφαιρας, γιατί είναι το μεγαλύτερο όπλο μας απέναντι στην προπαγάνδα των ΜΜΕ..

    • πασοκάκι χαρά γεμάτο avatar
      πασοκάκι χαρά γεμάτο @ Γιώργος 14/06/2010 03:21:54

      άσε τις αποδείξεις και τα σάπια γιατί το έγραψαν όλες οι εφημερίδες. Το ανέβασαν όλα τα portals και γράφτηκε σε όλες τις εφημερίδες.
      άσε λοιπόν ήσυχη την μπλογκόσφαιρα και δεν την σώζεις έτσι την κατάσταση.

      • Γιώργος avatar
        Γιώργος @ πασοκάκι χαρά γεμάτο 14/06/2010 13:01:54

        Την παλεύεις; Χαζός είσαι; Έριξες έστω μια ματιά στο blog μου να δεις τι γράφω πριν με χαρακτηρίσεις;
        http://www.salata.tv/columns/mtg/313-epikindynes-asteiothtes
        http://www.salata.tv/news/greece/297-ksepoulithike-to-mellon-mas
        Σου φαίνομαι πολύ "πασοκάκι χαρά γεμάτο";

        Οκ, τέλος...

        Φαντάζομαι ξέρεις τον τρόπο λειτουργίας της προπαγάνδας. Φτάνει ΜΙΑ ΜΟΝΟ διάδοση λανθασμένης είδησης για να αποδομηθεί η δημοσιογραφία των πολιτών στα ΜΜΕ. Δεν είναι κακό να προσέχουμε λίγο!

        Παρ' εμπιπτόντως χτες συνέχισα το ψάξιμο, και σε κάποια ελληνοφρένεια της προηγούμενης εβδομάδας αναφέρθηκε το περιστατικό από ακροατή. Δεδομένης της ακροαματικότητας της εκπομπής, φαντάζομαι ότι εάν δεν ίσχυε, θα είχε ακουστεί κάποια διάψευση.