#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/07/2011 10:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα γαρύφαλα για τους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ μας τελείωσαν



Όταν έχεις μάθει να μπαίνεις στην πολιτική πάνω στην ασπίδα που σου κρατάνε οι υπήκοοί σου, σαν τον Μοναρχίξ, δυσκολεύεσαι να παρακολουθήσεις την ένταση και την κοινωνική οξύτητα των ημερών. Αυτό είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ που δεν μπορούν να καταλάβουν τι συμβαίνει στην κοινωνία και στους ψηφοφόρους τους. Είναι φαινόμενο πολιτικής αποστασιοποίησης από την κοινωνία να περιμένεις ότι θα απολύεις κόσμο, θα φτωχαίνεις οικογένειες και θα ξεπουλάς την περιουσία της χώρας, και στο δρόμο θα σου υποκλίνονται όπως παλαιά. Και αυτό ονομάζεται άσκηση δημοκρατικού δικαιώματος; Η οποία μάλιστα δεν υπόκειται σε κριτική εκ μέρους του εντολοδόχου; Ποια είναι η διαφορά από την προσωπική ασυδοσία;

Εν κατακλείδι: τα γαρύφαλα για τους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ μας τελείωσαν. Ας περιμένουν τον Σεπτέμβρη που θα ανοίξουν τα μπουζούκια.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Pikis avatar
    Pikis 06/07/2011 10:21:06

    Κάνεις λάθος. Στην παραλιακή γίνεται χαμός στο FRANGELIKO!
    Μενιδιάτης και Γιαννιάς τα δίνουν όλα κατά του μνημονίου!!!

  2. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 06/07/2011 10:33:21

    Σήμερα, λέει, ο ΓΑΠ θα ανακοινώσει μέτρα για την αποφυγή της "βίας" κατά βολευτών. Κάτι μου λέει ότι, με το πρόσχημα της "εκρύθμου καταστάσεως", πάνε να περάσουν φασιστικά άρση της ανωνυμίας στα μπλογκς.

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/07/2011 10:38:06

    Η κοπέλα που χορεύει είναι του Πασόκ;

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Strange Attractor 06/07/2011 10:40:13

      Της Αριστερής Πρωτοβουλίας...

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ Strange Attractor 06/07/2011 10:45:05

      Άστηνε αυτήν SA. Κ--οχαρακτήρα την κόβω...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ ΙΩΝΑΣ 06/07/2011 11:35:09

        Κορίτσι για σπίτι...

      • ΣΤΕΦΑΝΟΣ avatar
        ΣΤΕΦΑΝΟΣ @ ΙΩΝΑΣ 06/07/2011 14:35:02

        Είσαι φυσιογνωμιστής!!!

        ΣΤΕΦΑΝΟΣ
        ΚΕΡΚΥΡΑ

    • popolaros avatar
      popolaros @ Strange Attractor 06/07/2011 10:52:51

      Η φθινοπωρινή κολεξιόν βουλευτών του νεοπασοκ.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 06/07/2011 10:57:33

      Strange,
      υποψήφια με τη ....Ντόρα στην Α' Θεσσαλονίκης..... ΘΑ είναι!

      Αντε να δούμε τι θα ψηφίσεις...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 06/07/2011 11:34:27

        Αφού ξέρεις. Εμείς πάππου προς πάππου είμαστε Καϊλικοί. Έτσι μάθαμε έτσι ψηφίζουμε. Βρέξει χιονίσει. Χειμώνα καλοκαίρι.

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 06/07/2011 11:40:05

          Tζόβενο ο ....παππούς!

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Κώστας Ροδινός 06/07/2011 11:47:45

        ειναι σιγουρο, οτι ολες μαζι κυνηγανε τα γλοπς !!....... ;)
        ορθια κατα προτιμηση.-

        τι θα κανει ο ΜΑΤατζης? θα ορμησει. θα γινει μο@νομαχος.

        μηπως αυτη ειναι μια λυση παλατειας??

        ΠΠ

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Strange Attractor 06/07/2011 11:03:27

      Πεταξε απο πανω της τον Εφαρμοστικο και χαλαρωσε !!

      ΠΠ

      • ό παγωτατζής avatar
        ό παγωτατζής @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/07/2011 11:32:19

        Τήν παίζεις τριπλέτα με Δούρου-Γιαννακά...over , και στέλνεις τόν Μπέο για βρούβες!

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ό παγωτατζής 06/07/2011 11:42:57

          Σεχτα ??

          ΠΠ

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/07/2011 11:39:03

        Μπορεί να είναι και ακτιβίστρια της ΜΚΟ "Gas grass or ass. Nobody rides for free".

        • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
          Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Strange Attractor 06/07/2011 14:17:45

          Ρεμάλια!

  4. juliet avatar
    juliet 06/07/2011 11:07:52

    Aστειάκια, πρωί-πρωί είπε ο Μπέννυ ότι το φάτε μάτια ψάρια είναι τσάμπα και πήρατε τα πάνω σας ,αγόρια...........

    • Dora avatar
      Dora @ juliet 06/07/2011 15:51:39

      juliet,
      Ολ' αυτα τα λουλουδια που βλεπω,γι 'αυτον τον ....σκοπο κοβονται?
      Να χαρω εγω ορθοδοξη χριστιανικη χωρα,που θελει να λεγεται αυτο το....ασε να μην το πω!

      • juliet avatar
        juliet @ Dora 06/07/2011 16:45:43

        Dora μου,τα λουλούδια ευφραίνουν την καρδία των χριστιανών και πιο πολύ τα πόδια που τα πατάνε ,βέβαια τα συγκεκριμένα έχουνε και κυτταρίτιδα,αλλά η γυμνή αλήθεια είναι θείο δώρο!!!

        • Dora avatar
          Dora @ juliet 06/07/2011 17:39:42

          juliet,
          Εξαιρετικα πνευματωδες σχολιο(οπως παντα αλλωστε)αλλα....την κυτταριτιδα που την ειδες ευλογημενη???? Εγω μια χαρα γυμνασμενα ποδια και οπισθια βλεπω!
          Ζουλευουμε,ζουλευουμε που λεει κι ο Γιαννης ο εστιατωρ εδω στο Αμστερνταμ?

          • juliet avatar
            juliet @ Dora 06/07/2011 18:09:51

            Επειδή τόσα χρόνια στα γήπεδα είμαι ,ξεχωρίζω αυτά τα πράγματα.......χαχαχα.
            Καλά είσαι;

          • Dora avatar
            Dora @ juliet 06/07/2011 23:24:57

            Eνα μαυρο χαλι ειμαι juliet.
            Προηγουμενως εκανε μια κυρια εδω το λαθος να εχει την τηλεοραση ανοικτη μετα τις ειδησεις κι ακουγα εναν δημοσιογραφο να λεει οτι ως λαος δεν αξιζουμε καμμια βοηθεια κι οτι ολες οι παραγωγικες χωρες του βορρα να ξεφορτωθουν τις καθολικες του νοτου(κατ'αυτον καθολικισμος ορθοδοξια ειναι ενα και το αυτο) οι οποιες λογω του τροπου ζωης τους ειναι αντιπαραγωγικες και ζουν σε βαρος του βορρα!!!!
            Στον φοντο ακουγες ελληνικη μουσικη και σκηνες γερων στα καφενια να παιζουν ταβλι η ενα συγκροτιμα παραδοσιακων ελληνικων χορων να χορευει. Κι αυτο επι ωρα!!!!!

  5. GusP avatar
    GusP 06/07/2011 12:09:40

    Α θα σας μαλώσω όλο κατηγορείτε τον ΓΑΠ ότι δεν έχει πετύχει τίποτα στις προβλέψεις του μέχρι τώρα. Αυτό συνιστά παραπληροφόρηση κύριοι.... Γιατί δεν αναγνωρίζετε ότι έχει κάνει και μια σωστή πέρα για πέρα. Ποιός θυμάτε το "θα μας πάρουν με τις πέτρες";;; και συμφωνούσαν όλοι στο κοινοβούλιο προκειμένου να δείξουν ότι κατανοούν την αγανάκτηση του κόσμου.
    Βέβαια ΄δεν την εννοούσε όπως αποδεικνύεται. Γιατί τώρα που άρχισαν να πέφτουν οι ψιλές το γύρισαν στο καθωσπρεπισμό και τη δημοκρατία.

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 06/07/2011 13:50:25

    Βλέπω ότι η ΄΄φυσιογνωμία΄΄ της κοπέλας είναι σε όλους σας γνωστή....μικρός που είναι ο κόσμος...

    • juliet avatar
      juliet @ ΕΥΑ 06/07/2011 14:33:21

      Ευα μου ,πείθομαι ότι αν οι Πασόκοι ψήφιζαν το μεσοπρόθεσμο με τέτοιες φυσιογνωμίες θα κόβανε φλέβες όλοι οι διαφωνούντες.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ ΕΥΑ 06/07/2011 14:33:48

      Ε ρε κέφια, ε ρε πλάκες.

  7. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 06/07/2011 16:05:21

    juliet
    Βρε μπας και τις κρατάνε αβάντα για τον εφαρμοστικό;

  8. juliet avatar
    juliet 06/07/2011 16:39:17

    αβυσσος η ψυχή του ανθρώπου!!!και δη του αρσενικού!!!!

    • Dora avatar
      Dora @ juliet 06/07/2011 17:42:18

      Σιγα την αβυσσο που ειναι η ψυχη των ανδρων!!!
      Η σ'εμενα μονο ρηχες ψυχες πεφτουν?

      Κι εγω που ακουω τον Στρατο τον συγχωρεμενο να λεει "της γυναικας η ψυχη ειναι μια αβυσσος.."

      • Dora avatar
        Dora @ Dora 06/07/2011 17:42:59

        αρσενικων,ειπες.Τοτε παω πασο!

        • juliet avatar
          juliet @ Dora 06/07/2011 18:16:21

          Dora μου ,η διαφορά του ρηχού με το βαθύ πιάτο είναι ότι αν βάλεις σούπα στο ρηχό χύνεται ενώ στο βαθύ όχι ,κατά τ΄αλλα είναι πιάτα.

          • Dora avatar
            Dora @ juliet 06/07/2011 23:26:40

            Χαχαχαχαχα!Πολυ καλο,να εισαι καλα μ'εκανες και γελασα!

  9. Jerry avatar
    Jerry 07/07/2011 00:56:41

    Η φωτό απο που;; Απο το PARA(g)ONTA;;;