#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/01/2009 04:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα βραβεία της χρονιάς

Η γκάφα της χρονιάς: Η συνέντευξη Καραμανλή στην ΔΕΘ, όπου στήριξε Ρουσόπουλο - Βουλγαράκη, για να τους παραιτήσει λίγο μετά, υπο το βάρος της κοινωνικής κατακραυγής

Ο υπουργός της χρονιάς: Πρ. Παυλόπουλος. Κατάφερε να καεί η Αθήνα σε μια μέρα

Ο χαμένος της χρονιάς: Θ. Ρουσόπουλος. Από «αντ΄ αυτού» του Πρωθυπουργού, στα αζήτητα.

Ο βουλευτής της χρονιάς:  Σταύρος Δαϊλάκης. Έφυγε και γύρισε στη ΝΔ μέσα σε μια εβδομάδα.

Ο manager της χρονιάς: Ηγούμενος Εφραίμ. Τύφλα να' χει ο Madoff που κτυπάει τώρα το κεφάλι του στον τοίχο που δεν πετάχτηκε μέχρι το Βατοπέδι να μάθει πέντε πραγματάκια.

Ο επιχειρηματίας της χρονιάς: Ο Θ. Αγγελόπουλος όχι μόνο επειδή κατάφερε να χάσει πιο πολλά από όλους, αλλά και επειδή έχασε όπου και αν επένδυσε, από την USB μέχρι τον ....Ελεύθερο Τύπο.

Η διάψευση της χρονιάς: ΣΥΡΙΖΑ

Η στυλοβάτης της χρονιάς: Αλέκα Παπαρήγα

Ο ηθοποιός της χρονιάς: Γ. Καρατζαφέρης

Οι άγνωστοι της χρονιάς: Οικολόγοι -Πράσινοι. Δεν τους ξέρει κανένας, αλλά μπαίνουν στη Βουλή.

Το εκδοτικό γεγονός της χρονιάς: Θέμος - Μάκης (ή πώς να βγάλετε εκατομμύρια από το τίποτα δουλεύοντας τους πάντες)

Η συμβολαιογράφος της χρονιάς: Κατερίνα Πελέκη

Το κανάλι της χρονιάς: STAR. Το μόνο κανάλι που δεν πλήττεις.

Η δήλωση της χρονιάς: «Ζήτησα από την Ζήμενς μία διευκόλυνση πληρωμής» (Κυριάκος Μητσοτάκης)

Το ρητό της χρονιάς: «Ό,τι είναι νόμιμο είναι και ηθικό» (Γ. Βουλγαράκης)

Η ανάσταση της χρονιάς:  ΠΑΣΟΚ

Ο δήμαρχος της χρονιάς: Νικήτας Κακλαμάνης, μας έκανε να αναπολήσουμε όλους τους προηγούμενους.

__________________________________________________________________________________________________________
Η μεγαλύτερη δημοσιογραφική επιτυχία της χρονιάς: Οι εμφανίσεις της Μάρας Ζαχαρέα - Ρουσοπούλου στο Alter. Σημάδεψαν την αρχή της πτώσης της κυβέρνησης Καραμανλή.

Ο φιλελεύθερος της χρονιάς: Ο πρόεδρος του ΣΕΒ κ. Δασκαλόπουλος ο οποίος αφού πούλαγε το πιο ακριβό γάλα στα ελληνόπουλα, προέκυψε μαθητής του Ρουσσώ και μας μίλησε περί κοινωνικού συμβολαίου.

Ο ποδοσφαιρικός παράγων της χρονιάς: Κόκκαλης και πάσης Ελλάδος. Ο,τι και να κάνουν οι άλλοι θα έρχονται δεύτεροι και καταϊδρωμένοι.

Το υπόγειο της χρονιάς: Το σπίτι του Ρουσόπουλου στο Ψυχικό

Οι χαμένες γκόμενες της χρονιάς: Όλα τα μοντέλα της καλής κοινωνίας που ψάχνουν τώρα για νέους γαμπρούς, μετά την χρεωκοπία των προηγούμενων.

Επιστολογράφος της χρονιάς: Μπεζαντάκου

Τιμολόγια της χρονιάς: τα αγύριστα του Αλτερ

Τα κορόιδα της χρονιάς:  Εμείς

(από μια ιδέα της εφημερίδας «Αξία»)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 07/01/2009 05:45:57

    factorx- αριστο !!!

  2. Orestios avatar
    Orestios 07/01/2009 06:34:19

    Ένα από τα πιο αγαπημένα της μέλη έχασε την Κυριακή η οικογένεια του Τζ. Μπους. Πρόκειται για την πολυαγαπημένη τους γάτα, την India, η οποία πέθανε σε ηλικία 18 ετών στον Λευκό Οίκο.

    Το γραφείο τύπου της πρώτης κυρίας των ΗΠΑ, μάλιστα, εξέδωσε επίσημη ανακοίνωση, στην οποία σύσσωμη η οικογένεια εκφράζει τη θλίψη της για το χαμό του λατρεμένου τους κατοικίδιου.

  3. fantomas avatar
    fantomas 07/01/2009 09:53:33

    Τα κορόιδα της χρονιάς: Εμείς

    ΣΥΜΦΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!

  4. KaryID avatar
    KaryID 07/01/2009 09:57:52

    Όχι τα κορόϊδα της χρονιάς, αλλά: ΤΑ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ ΚΟΡΟΪΔΑ.

  5. M avatar
    M 07/01/2009 09:58:37

    Το στέκι της χρονιάς (μιας ακόμη χρονιάς): Μπαϊρακτάρης

  6. ΣΟΒΟΚΑΗΣ avatar
    ΣΟΒΟΚΑΗΣ 07/01/2009 10:16:59

    Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί ο ΣΥΡΙΖΑ είναι η διαψευση της χρονιάς. Πιστευω οτι ισως είναι το μοναδικό κομμα η φορεας που δεν διεψευσε τίποτα.

  7. tony avatar
    tony 07/01/2009 10:23:31

    Ο χαρακτηρισμός της χρονιάς.
    Η χρονιά της αλήθειας.

  8. salmonellas avatar
    salmonellas 07/01/2009 10:29:04

    Φιλανθρωπος της Χρονιας: Γεχουντ Ολμερτ

  9. Helmut avatar
    Helmut 07/01/2009 10:31:17

    @7 ΣΟΒΟΚΑΗ
    Ο faxtor μάλλον εννοεί ότι ο ΣΥΡΙΖΑ δίεψευσε πανηγυρικά κάποιες μεγάλες προσδοκίες που τον αφορούσαν...

    Εγώ να προσθέσω ένα βραβείο που πάει "πακέτο" με του βουλευτή της χρονιάς:

    Πασιονάρια της χρονιάς: Στέλλα Μπεζαντάκου

  10. Xase avatar
    Xase 07/01/2009 10:37:38

    Τωρα μαθαμε και σε ποιον επεσε το φλουρι;

  11. t avatar
    t 07/01/2009 10:42:56

    Ανασχηματισμός.

  12. fantomas avatar
    fantomas 07/01/2009 10:50:24

    TO ΜΑΡΜΑΡΟ ΠΛΗΡΩΣΕ Ο ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ!!!

  13. t avatar
    t 07/01/2009 10:54:07

    Γιάννης και Αρης in

  14. fantomas avatar
    fantomas 07/01/2009 10:57:26

    ΜΑΡΙΕΤΑ?

  15. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 07/01/2009 11:15:09

    Δικηγορος ΚΑΘΕ Χρονιας = ΚΟΥΓΙΑΣ

    Επιστολογραφος της Χρονιας = Μπεζεντακου

    Πρωινο της Χρονιας = Σασα Μπαστα ( 400 ευρω )

    Τιμολογια της Χρονιας = Τα Αγυριστα του Αλτερ

    Σχολιαστης της Χρονιας = Τραγκας

    ΠΠ

  16. Keep Talking avatar
    Keep Talking 07/01/2009 11:24:07

    Το φλουρι επεσε στον Αλογοσκουφη. Επειδη ομως ηταν καλπικο ( του ειχε ευχηθει και ο Δρακουμελ..) φευγει με τον ανασχηματισμο.

  17. ΣΟΒΟΚΑΗΣ avatar
    ΣΟΒΟΚΑΗΣ 07/01/2009 11:55:01

    Μαλακας της χρονιας ΕΜΕΙΣ

  18. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 07/01/2009 12:05:07

    ΣΟΒΟΚΑΗΣ-εσει μας λες ΚΥΡΙΟΥΣ
    ο factorx- κορόιδα
    τελος παντων .....

    στους φιλους μας
    Γιαννη
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

  19. οκτώ avatar
    οκτώ 07/01/2009 17:08:48

    -To αναψυκτήριο της χρονιάς : Του Μαγγίνα η γωνιά
    -Η τέντα της χρονιάς : Αυτή που άντεξε τον Ζαχόπουλο.
    -Ο μπουμπούκος της χρονιάς : ο Γεωργιάδης.
    -Ο γκαντέμης της χρονιάς : τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται.