18/05/2009 04:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας στο antinews

Το ερώτημα ήταν «τι θα ψηφίσετε στις Ευρωεκλογές;»

Αποτελέσματα:

1. ΠΑΣΟΚ (25%, 308 Votes)

2. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (18%, 213 Votes)

3. ΛΑΟΣ (13%, 153 Votes)

4. ΣΥΡΙΖΑ (11%, 132 Votes)

6. ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ (10%, 119 Votes)

7. ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ (9%, 108 Votes)

8. ΑΠΟΧΗ/ΛΕΥΚΟ (9%, 108 Votes)

9. ΔΕΝ ΞΕΡΩ (3%, 36 Votes)

10. ΚΚΕ (3%, 34 Votes)

Ψήφισαν συνολικά: 1.211

Διάρκεια ψηφοφορίας από 16/5, 15:40 ως 17/5 τα μεσάνυκτα

Για να κάνετε τις εκτιμήσεις σας θυμηθείτε και τα ποιοτικά χαρακτηριστικά των αναγνωστών μας όπως καταγράφηκαν σε άλλη δημοσκόπηση του Οκτωβρίου 2008 (http://www.antinews.gr/?p=4103).

Ηλικία: Το 14% είναι ηλικίας 20 - 30 ετών, το 28% 30-40, το 34% 40-50 και το 24% 50+.

Μόρφωση: Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση 16%, Πανεπιστήμιο 48%, Μεταπτυχιακά 36%.

Επάγγελμα: Ελεύθεροι Επαγγελματίες / Επιστήμονες 34%, Ιδιωτικοί Υπάλληλοι 25%, Δημόσιοι Υπάλληλοι 23%, Επιχειρηματίες 8%, Φοιτητές / Σπουδαστές 7%, Άνεργοι 3%.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αντί avatar
    αντί 18/05/2009 08:42:08

    Τα στατιστικά πώς βγήκαν αφού μπορούσε να ψηφίζει όποιος θέλει χωρίς να δίνει στοιχεία;

  2. monntag avatar
    monntag 18/05/2009 09:02:55

    Θα ήταν ακριβέστερο να λέγαμε ότι ψήφισαν 1211 μοναδικές διευθύνσεις IP. Πρακτικά αυτό αντιστοιχεί σε χρήστες. Είναι ο ίδιος τρόπος που το youtube μετράει πόσες φορές εθεάθη το κάθε βίντεο.

  3. rs avatar
    rs 18/05/2009 09:49:56

    ΛΑΟΣ 13%!!!
    Ν' αρχίσω ν' ανησυχώ;

  4. Keep Talking avatar
    Keep Talking 18/05/2009 10:20:05

    αντί Says:
    May 18th, 2009 at 8:42 am

    Ειε γινει αλλη δημοσκοπηση οπου οποιος ηθελε απαντουσε σε ερωτησεις του στυλ ηλικια, μορφωση κτλ.

  5. ss_sk avatar
    ss_sk 18/05/2009 10:30:01

    Και με δεδομένο ότι υπάρχουν ουκ ολίγα προγραμματάκια που αντικαθιστούν πλασματικά την ΙΡ εμένα τα αποτελέσματα δε μου λένε τίποτα.

    Για να μη νομίζουν κάποιοι ότι επηρεάζονται όσοι δεν ασχολήθηκαν.

  6. tiramola avatar
    tiramola 18/05/2009 10:45:37

    Ο φάκτορας , και καλά έκανε , ανέβασε μία ψηφοφορία...
    Εγώ και πιστεύω οι περισσότεροι απο τους γράφοντες σε αυτήν την ιστοσελίδα ψήφισαν μιά φορά όπως αρμόζει σε πολίτες που σέβονται τον εαυτόν τους.
    Τώρα αν κάποιοι έστω και για λίγο ήθελαν να δουν αποτελέσματα όπως τα έχουν φανταστεί στο κεφάλι τους και πήραν σβάρνα τα internet cafe , τι να κάνουμε...
    Ως γνωστόν οι μαλάκες περισσεύουν σε αυτή τη χώρα...

  7. ariel avatar
    ariel 18/05/2009 10:51:33

    Τιραμόλα το ίδιο πιστεύω κι εγώ πως ψήφισαν από μία φορά οι σωστά σκεπτόμενοι. Οσους διπλοψήφισαν δεν αξίζει ούτε να τους αναφέρουμε. Αν θέλουν να κοροϊδεύουν τον εαυτό τους, καλά να πάθουν.

  8. lap avatar
    lap 18/05/2009 11:02:30

    Δεν χρειαζεται να παρει σβαρνα καποιος τα ιντερνετ καφε για να ψηφίσει πολλες φορές. Αν ειναι ψηφοφορία με cookies μπορει ο καθενας να ψηφοσει πανευκολα χιλιαδες φορες. αν ειναι με ip παλι μπορει αλλα πρεπει ασπουμε να κανει επανεκκίνηση το ρουτερ η να εχει καποιο προγραμμα.

    αν θελει καποιος να κανει αξιοπιστη, οσο γινεται, δημοσκοπηση μπορει να κανει οπως το paideia-gr το οποιο ειχε κανει μια, δε θυμαμαι σε ποια ιστοσελιδα, που βαζεις το μειλ σου για να επαληθευσεις την απαντηση

  9. ariel avatar
    ariel 18/05/2009 11:11:43

    @8
    Νομίζεις πως έχουμε όλοι τόσο ειδικές γνώσεις για να κάνουμε αυτά που λες; Εκτος αν είναι εύκολα και εγώ που δεν σκαμπάζω από τεχνικά, πάω πάσο. Εκτός αυτού, είπαμε πως οι συμμετέχοντες εδώ έχουμε κάποια αξιοπρέπεια και δεν μας τυφλώνουν τα κοματικά, που δεν μας επιτρέπει τέτοιες αλχημείες.

  10. lap avatar
    lap 18/05/2009 12:25:59

    Πολυ ευκολα. π.χ. με firefox πατας ctrl+shift+del επιλεγεις και σβήνεις τα cookies. Me internet explorer: Εργαλεια- Επιλογες ιντερνετ- Ιστορικο περιήγησης- Διαγραφη - Διαγραφη cookies

  11. leon avatar
    leon 18/05/2009 12:35:54

    @Ariel
    Μην κοβεις και το κεφαλι σου για "εμας εδω μεσα" και την κομματικη τυφλα που κατεχει τον καθενα μας...

  12. Lavazza avatar
    Lavazza 18/05/2009 12:37:19

    Βλέπω "τσούχτηκε" η (ακρο)Αριστερά με τη Δημοσκόπηση...

    "Είμαστε η τελευταία κομμουνιστική χώρα στην Ευρώπη", είχε δηλώσει κάποτε επιφανής στέλεχος του ΠΑΣΟΚ.

    Είχε απόλυτο δίκιο, με την έννοια οτι "κομμουνιστική" εννοούσε αριστερή με τάσεις ακροαριστεράς.

    Τα τελευταία 35 χρόνια, τόσο το ΠΑΣΟΚ όσο καί η Ν.Δ (φυσικά καί με ευθύνη δική τους), βρήκαν πολύ σοβαρά εμπόδια να κάνουν μεταρρυθμίσεις της προκοπής (όπως έγιναν και σε άλλες χώρες) στο οτι μην τυχόν αισθανθεί "διωγμένη" η Αριστερά.

    Οι συνδικαλιστές που πλέον είναι καθαρά "επαγγελματίες συνδικαλιστές" (σε αυτό φταίει κι ο Αντρέας) στέκονται εμπόδιο σε οτιδήποτε θέλει να αλλάξει η κάθε Κυβέρνηση (ΠΑΣΟΚ και ΝΔ) κι ας είναι και προς το καλύτερο.

    Τέσσερις προσπάθειες έκανε το ΠΑΣΟΚ να πουλήσει την χρεωκοπημένη ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ κι άλλες τρεις η ΝΔ. Τράπεζες συμφωνούσαν, Επενδυτές συμφωνούσαν, Υπουργεία συμφωνούσαν, Κοινοπραξίες συμφωνούσαν, όλοι συμφωνούσαν.
    Ποιοί δεν συμφωνούσαν;
    Οι Εργατοπατέρες και οι "Εργαζόμενοι" που κόπτονταν να κρατήσει η Επιχείρηση το "δημόσιο χαρακτήρα" καθότι γνώριζαν οτι εάν ιδιωτικοποιηθεί τότε τέλειωσε το "αραλίκι".

    Στην παιδεία τα πράγματα είναι τρισχειρότερα.
    Η σταλινική Χούντα κάποιων Καθηγητών πλαισιωμένων από την ΕΑΤ-ΕΣΑ των ακροαριστερών παρατάξεων (που σημειωτέον είναι μειοψηφία), ανοιγοκλείνουν τις Σχολές όποτε θέλουν, τρομοκρατούν, λεηλατούν, ρημάζουν, παρακωλύουν το μάθημα και γενικώτερα καλλιεργούν το χάος και την αναρχία.
    Πήγε να κάνει μεταρρύθμιση το ΠΑΣΟΚ, ρήμαξαν την Αθήνα.
    Πήγε να κάνει μεταρρύθμιση η ΝΔ, σήμαξαν την Αθήνα.
    Το μέτρο οτι στις τετραετές σχολές να είναι το ανώτερο όριο φοίτησης οκτώ χρόνια, έβρισκε σύμφωνους τους πάντες πλην της Αριστεράς, της Ακροαριστεράς και τους Φοιτητοπατέρες ΕΣΑτζήδες τους.
    Έκπληκτοι βλέπουμε να έχουν "μετακομίσει" στα πανεπιστημιακά κτίρια πάσα φύσεως εγκληματικά στοιχεία που απαρτίζουν τα "ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ" της Ακροαριστεράς και η εκάστοτε Κυβέρνηση με την Αστυνομία να μην μπορούν να αντιδράσουν μην τυχόν και αισθανθεί "διωγμένη" η Αριστερά οταν δει να καταρρίπτονται τα δικαιώματα που "έχυσε" αίμα για να τα αποκτήσει.

    Άξια αναφοράς είναι φυσικά και η ανοιχτή πλέον αντεθνική τους δράση καθώς και η "διεθνιστική" τους δράση χρηματοδοτούμενη από αμφιβόλου προελεύσεως χρήματα και "ιδρύματα" που αποσκοπούν στο να θέσουν σε διεθνή κλίμακα θέματα "μειονοτήτων", θέματα "βασανισμών" μεταναστών και λοιπά τέτοιου είδους θέματα με συνέπεια να παρουσιάζεται η χώρα στο Εξωτερικό ως τριτοκοσμική.

    Ο κόσμος πλεόν τους έχει πάρει χαμπάρι και αρχίζει να τους παίρνει με τις πέτρες πράγμα που φαίνεται περίτρανα και στις Δημοσκοπήσεις και εδώ και αλλού.

    Το ΛΑΟΣ και στην πρόσφατη δημοσκόπηση του zougla.gr ήταν πολύ ψηλά.
    Κι εδώ είναι πολύ ψηλά.

    Γενικώς σε όλες τις ιντερνετικές δημοσκοπήσεις όπου μπορεί να ψηφίζει ο καθένας (και όχι μόνο οι "επιλεγμένοι" ψηφοφόροι όπως σε ALCO, KAPA κ.λ δημοσκοπικές εταιρείες) το ΛΑΟΣ πήγε πολύ καλά.

    Αντίθετα η Αριστερά και Ακροαριστερά καταποντίζεται και αυτό είναι ένα δείγμα του καταποντισμού της στις Ευρωεκλογές που έρχονται.

  13. zapata avatar
    zapata 18/05/2009 12:41:51

    kai apo pote oi internetikes pshfofories einai apodektes episthmonika kai egkures? se poia xwra sumbainei auto?

  14. niaou avatar
    niaou 18/05/2009 12:45:05

    πω πω καταποντισμός ο ΣΥΡΙΖΑ...Μόνο 11%????

  15. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 18/05/2009 12:47:11

    Λογικά φαίνονται τα αποτελέσματα, πλην του ΚΚΕ που είτε σνομπάρησε τη διαδικασία, είτε δεν υπάρχουν εδώ ψηφοφόροι του, είτε πράγματι θα πάρει τρία ...
    Ξέρεις το διαδίκτυο λειτουργεί σαν άτυπος σύμβουλος και δημοσκόπος και από την άποψη αυτή μια σοβαρή ιστοσελίδα είναι ανεκτίμητο εργαλείο πολιτικής επικοινωνίας.
    Στο εξωτερικό τα μπλογκ λειτουργούν τελείως διαφορετικά.
    Χθες μπήκα σε ένα γερμανικό μπλογκ το alles-schallundrauch για να διαβάσω για την Βb και είδα ότι στη γραμμή των μενού έχει καρτέλα Συνδρομές, με λογαριασμό τραπέζης, στοιχεία κλπ. όπου όποιος σχολιαστής ή αναγνώστης θέλει μπορεί να καταθέτει ότι νομίζει για να συνδράμει στα έξοδα λειτουργίας του μπλογκ. Και φαντάζομαι ότι ο λογαριασμός θα υπόκειται και στον έλεγχο των σχολιαστών με λίστες συνδρομών, εσόδων/εξόδων κλπ.

  16. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 18/05/2009 12:51:40

    Όσο για τις ψηφοφορίες σε άλλα μπλογκ χθες το πρεςςμε είχε μια ψηφοφορία όπου έδινε 50% στο ΠΑΣΟΚ, 14% στη ΝΔ και από 3% σε όλα τα άλλα, φαίνεται εκεί διαβάζουν περισσότεροι ΠΑΣΟΚΟΙ. Πουλάνε τρελλίτσα μερικοί.

  17. niaou avatar
    niaou 18/05/2009 12:53:49

    Μόνο τρία στο ΛΑΟΣ...? 200 σειρές θα γράψει ο lavazza τώρα. Πρέπει να χρηματοδοτείται από τον Σόρος αυτό το ύποπτο μπλογκ...

  18. Lavazza avatar
    Lavazza 18/05/2009 13:03:30

    @niaou

    τί να κάνουμε βρε Niaou.

    Εγώ είμαι με τους Έλληνες κι εσύ καί οι "συνιστώσες" σας με τους Πακιστανούς...

    Πόσο θα πάρει το ΛΑΟΣ θα το δούμε.
    Κοντός ψαλμός...

    Και μετά τις Ευρωεκλογές εδώ θα είμαστε.

  19. niaou avatar
    niaou 18/05/2009 13:06:19

    εγώ κι εσύ (άντε και οι πακιστανοί) εδώ θα είμαστε. Η τζαβέλλα θα επιστρέψει στον Λάτση, στον Κόκαλη ή στη λέσχη Μπίντελμπεργκ που τρώει και πίνει 20 χρόνια τώρα?

  20. Lavazza avatar
    Lavazza 18/05/2009 13:07:22

    @niaou

    Υ.Γ.:

    Βρε niaou, εσύ που ξέρεις τα πράγματα από μέσα, μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί η Πακιστανολαγνεία που δείχνει ο ΣΥΡΙΖΑ φέρει ακριβώς τα ίδια επιχειρήματα με τον Βαλλιανάτο;;;

    ΔΕΝ είμαι ΛΑΟΣ!

    Ή Εξουσία δεν παίρνεται με τις κάλπες...

  21. lypon avatar
    lypon 18/05/2009 13:09:22

    Λίγη σοβαρότητα βρε παιδιά. Οι ιντερνετικές δημοσκοπήσεις είναι η παιδική χαρά των δημοσκοπήσεων... Δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα.

    Και θα συμφωνήσω με το Lavazza, κοντός ψαλμός αλληλούια!

  22. Lavazza avatar
    Lavazza 18/05/2009 13:11:58

    niaou

    ειλικρινά ΔΕΝ είμαι ΛΑΟΣ (άσχετα εάν το συμπαθώ περισσότερο από τα άλλα κόμματα).

    Όσο για την Τζαβέλλα, την θεωρώ πιο εύστοχη Επιλογή από τα Πακιστανοαλβανά του ΣΥΡΙΖΑ.

    Με τον Κωνσταντόπουλο έβλεπες ρε παιδάκι μου κάποιες θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ νορμαλ.

    Από τον Αλαβάνο και μετά έχουν ξεφύγει τελείως.

    Τί είναι ανθελληνικό, τί είναι διεθνιστικό, τί είναι multiculti, τί είναι διεστραμμένο, αυτό υποστηρίζει (ο ΣΥΡΙΖΑ).

    Εάν είσαι ΣΥΡΙΖΑ δεν βλέπεις εσύ ο ίδιος που έφτασε στις δημοσκοπήσεις οτν πριν 6 μήνες βλέπατε τον εαυτό σας ως τρίτο κόμμα;;;

  23. niaou avatar
    niaou 18/05/2009 13:18:05

    και τώρα τρίτο τον δίνουν οι σοβαρές εταιρείες... αλλά ποσώς με νοιάζει ποιός θα είναι τρίτος, μόνο την Παπαρήγα νοιάζει.
    Ποιοί πακιστοαλβανοί είναι στο ψηφοδέλτιο του Συριζα? Για να τους ψηφίσω, από τα λαμόγια τους έλληνες χάνω το πορτοφόλι και το αίμα μου 30 χρόνια. Ποιοί διεθνιστές είναι στα ψηφοδέλτια του Συριζα? για να τους ψηφίσω, επειδή έμαθα ιστορία σε αυτόν τον τόπο και κάθε φορά που η χώρα μου μάτωνε κάποιος "πατριώτης" ήταν από πίσω...

  24. neos avatar
    neos 18/05/2009 13:21:17

    Γιατι ειναι παραμυθια ολα αυτα τα γκαλοπ;;
    Απλα γιατι εγω εδωσα 25 ψηφους στο ΘΑΣΟΚ απο διαφορετικα ΙΡ.
    Τωρα ας τρεχουν οι Κασσανδρες να κανουν αναλυση του μπρουτζου.
    Αντισταση ειναι η διαροη φαιδρων αποτελεσματων για να μην πιστευει κανεις τα δεδομενα.....
    χο χο χο χο.

  25. Σπύρος avatar
    Σπύρος 18/05/2009 14:10:46

    Tά αποτελέσματα αφορούν,λογικά,στούς συμμετέχοντες και αναγνώστες τού συγκεκριμένου site.
    Και όπως σωστά γράφει ο Tiramola θάταν φαιδρό να ψάχνει να βρεί κάποιος ΄κολπάκια΄σε μιά ακόμα ΄δημοσκόπηση΄μέ διπλο και τριπλοψηφίες.
    Αλλως τε οι εφημερίδες κάθε μέρα έχουν και απο μιά δημοσκόπηση.
    Την παρούσα ΄συμμετοχή΄προσωπικά την κατανοώ πιο πολύ σάν μιά ΄ένδειξη΄ όσων γράφουν ή ΄περνάνε΄απο τό antinews και τίποτα παραπάνω.
    Πάντως ειναι σαφές πώς το ΠΑΣΟΚ θάναι πρώτο Κόμμα μέ πάνω απο 3 μονάδες διαφορά απο την Ν.Δ.(όποιος βλέπει ψυχρά τά πράγματα ας μήν φαντάζεται ανατροπές) ,ΚΚΕ και ΣΥΡΙΖΑ θα παλέψουν γιά την τρίτη θέση και Οικολόγοι και ΛΑΟΣ θα πάνε Ευρωβουλή.
    To 13% τού ΛΑΟΣ αποκλείεται να αποτυπωθεί στην Κάλπη και κατά την γνώμη μου ευτυχώς.
    Καί πιθανότατα,ούτε το 9% τών Oικολόγων στέκει,αλλά ούτε φυσικά το 3% τού ΚΚΕ.
    Αλλως τε Κυριακή Κοντή Γιορτή.

  26. Anonymous avatar
    Anonymous 18/05/2009 14:19:01

    Από ότι έχω παρατηρήσει και από άλλα μπλογκ τα άτομα που διαβάζουν μπλογκς είναι συγκεκριμένα και η ανρωπογεωγραφία τους απεικονίζεται στη δημοσκόπηση εδώ.

  27. daris avatar
    daris 18/05/2009 15:38:22

    @24
    Εγω παλι εδωσα 212 ψηφους στη ΝΔ αλλα βρεθηκε και αλλος ενας και γιναμε 213!
    Ας μου στειλει τα στοιχεια του να γινουμε φιλοι γιατι φανταζομαι ο ΚΚ δεν ειναι, λογω οκνηροτητας!

  28. BLACK avatar
    BLACK 18/05/2009 15:43:16

    Για να μην υπάρχουν ψευδαισθήσεις,
    και επειδή κάποιοι παρακολουθούσαμε τακτικά (πχ κάθε μισή ή μια ώρα) την πρόοδο των ψήφων

    Θα ήταν ενδειαφέρον ο FaxctorX να μας ανακοινώσει πως εξελίχθηκαν οι ψήφοι

    θα προσέξετε ότι το ΛΑΟΣ εξελισσόταν ομαλά, και σε κάποια στιγμή άρχισε για λίγες ώρες να φορτώνει τρελά, και μετά έμεινα εκει

    Τι έγινε εκείνες τις ώρες;


    Ο τρόπος σκέψης του Lavazza κλασσικά ενοχοποιεί την αριστερά για τις καθηλώσεις της οικονομίας και κοινωνίας, με ακραίο παράδειγμα την ολυμπιακή.
    Όπου φταίει η αριστερά που στηρίζει τους εργαζομένους, για να μη γίνει και η Ολυμπιακή μια Αιγαίου με 600 ευρώ μεροκάματο. Βολικά ξεχνώντας ΠΟΣΑ χρωστούν τα κόμματα για τις δεκαετίες δωρεάν πτήσεων στελεχών, οικογενειών, και κυρίως ετεροδημοτών. Και ΠΟΣΟ κακό κάνανε οι κακές διοικήσεις, που δεν είχανε διοριστεί φυσικά από τους εργαζομένους.

    Το ΛΑΟΣ με την επιλογή της Τζαβέλα μας αποδυκνείει επιτέλους ποια ακριβώς παράταξη καρδιοχτυπά για τα δις του (κάθε Κόκκαλη) πουλώντας ταυτόχρονα στις πιο αμμόρφωτες μάζες δωρεάν πατριδοθρησκοκαπηλεία.


    Η ακροδεξιά, πάντα, από το Χίτλερ και το ΜΟυσολίνι, ως τη Τζαβέλα, στενά δεμένη με το βιομηχανικό κατεστημένο

  29. ... avatar
    ... 18/05/2009 15:49:21

    Αχ αυτή η αριστερά τόσα χρόνια κυβερνάει, κοιτάξτε πως έχει ρημάξει την Ελλάδα. Φτάνει πια! Ακροδεξιοί ενωθείτε! Να διώξουμε όλους τους Πακιστανοαλβανούς! Η Ελλάδα στους ΈΛληνες! Μας κλέβουν δουλειά και αξιοπρέπεια! Έρχεται το 15% στις εκλογές, να δείτε τι έχει να γίνει! Πρόεδρε μόνο εσένα θέλουμε!

    ΥΓ. Δεν είμαι ΛΑΟΣ πάντως.

  30. zaza avatar
    zaza 18/05/2009 17:07:59

    Lavazza,
    δεν είσαι ΛΑΟΣ, ΝΔ είσαι αλλά επειδή ακόμα και εσύ ντρέπεσαι να την υποστιζεις ανοιχτα δηλώνεις προτίμηση στο ΛΑΟΣ επειδή ο δημοσιογραφικός και ατακαδόρικος λογος του Καρατζαφέρη τα 'λεει σωστά'. Την Τζαβέλα όμως την νεοταξιτισα την ήθελε?
    Απλά πιστός στην γραμμή του να δικαιολογεί και αυτός τα αδικαιολόγητα όπως έκανε και με τους βουλευτές του....κατα τα άλλα πατρίς-θρησκεί-οικογένεια

  31. ANONYMOUS avatar
    ANONYMOUS 19/05/2009 00:01:13

    ΠΩΠΩ ΠΟΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ 13% ΤΟΥ ΛΑΟΣ.
    Ε ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΟ ΤΟ 13% ΗΡΕΜΗΣΤΕ ΡΕ ΣΕΙΣ ΒΛΑΚ
    ΚΑΙ ΝΙΑΟΥ ΒΡΕ ΓΑΤΟΥΛΑ ΜΕ ΤΗ ΡΟΖ ΜΥΤΟΥΛΑ.
    ΤΟ ΕΠΙΑΣΕΣ ΤΟ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ;