#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/03/2011 22:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα ΝΕΑ ανακάλυψαν τον ...Αρχαιοπτέρυγα



Αφού ανακάλυψαν ... τον Ροδινό στο αειθαλές συγκρότημα Λαμπράκη ασχολήθηκαν σήμερα και με τον Archaeopτeryx. Και ανακάλυψαν πως είναι "στέλεχος – γένους θηλυκού – του επιτελείου του προέδρου της Ν.Δ" που "γράφει σε αντιµπλογκ (sic) µε το ψευδώνυµο «Αρχαιοπτέρυξ».

Φυσικά καμία σχέση. Εντελώς όμως.

Και πραγματικά μένουμε άναυδοι με το ...πρόβλημά τους.

Αδυνατούμε στην κυριολεξία να σχολιάσουμε.

Τόσο πια έχουν ενοχληθεί;


Αλλά ας δώσουμε καλύτερα τον λόγο στον ίδιο τον Αρχαιοπτέρυγα:

Well everybody's heard about the bird
Bird bird bird
Bird is the word
Don't you know about the bird
Well everybody knows that the bird is the word
Bird bird bird
Bird is the word
Don't you know about the bird
Well everybody knows that the bird is the word
Bird bird bird
Bird is the word
Well everybody's heard about the bird
Bird bird bird
Bird is the word
Don't you know about the bird
Well everybody knows that the bird is the word
Bird bird bird
Bird is the word
Surfin' bird
...
Don't you know about the bird
Well everybody knows that the bird is the word

Κι αν έχω ακόμα την προσοχή σας:

Χρειαζόμαστε Σύνταγμα. Προεδρική Δημοκρατία. Πρόεδρο με αρμοδιότητες. Ανεξάρτητους Βουλευτές. Διαχωρισμό εξουσιών. Ηλεκτροπαραγωγική ισχύ βάσης. ΔΕΗ Κοινής Ωφέλειας. Δεν χρειαζόμαστε αιολικά, είναι απάτη. Κλοπή σε καιρό φτώχειας. Δεν υπάρχει ανρθωπογενές φαινόμενο θερμοκηπίου. Μύθος είναι. Μείωση φορολογικών συντελεστών.

Και φυσικά, εις οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης. Ελευθερία ή Θάνατος.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. sawas avatar
    sawas 23/03/2011 23:01:01

    Ναι...........και μετά ανακάλυψαν την φωτιά!!!!!

    Είναι τσακάλια οι δημοσιογράφοι μας!

    Εύγε Αρχαίε

  2. ΦωΚ avatar
    ΦωΚ 23/03/2011 23:04:50

    Χρειαζόμαστε Σύνταγμα. Προεδρική Δημοκρατία. Πρόεδρο με αρμοδιότητες. Ανεξάρτητους Βουλευτές. Διαχωρισμό εξουσιών. Ηλεκτροπαραγωγική ισχύ βάσης. ΔΕΗ Κοινής Ωφέλειας. Δεν χρειαζόμαστε αιολικά, είναι απάτη. Κλοπή σε καιρό φτώχειας. Δεν υπάρχει ανρθωπογενές φαινόμενο θερμοκηπίου. Μύθος είναι. Μείωση φορολογικών συντελεστών--------------------
    ---------Συμφωνώ και επαυξάνω.

    • ΦωΚ avatar
      ΦωΚ @ ΦωΚ 23/03/2011 23:20:49

      αν και δεν επίσταμαι επι του φαινομενου του θερμοκηπιου ,μεριδα επιστημονων τποστηριζει οτι δεν ειναι ανθρωπογενες και οτι ειναι φυσιολογικη η αυξηση της θερμοκρασιας. Μονον στην περιοχη της Ελλαδας εχουμε ανθρωπογενη αυξηση λογω φυσικα μνημονιου.

  3. Orestios avatar
    Orestios 23/03/2011 23:05:26

    Γατόνια οι δημοσιογράφοι του ΔΟΛ.
    Πόσο θα λυπηθούμε αν κλείσει.
    Τέτοια μυαλά να πάνε στράφι.
    χο χο χο

  4. factorx avatar
    factorx 23/03/2011 23:09:58

    Αρχαιοπτέρυγα γι αυτό δεν μπορούσες να κλείσεις ραντεβού με το "στέλεχος γένους θηλυκού" που είχες φαγωθεί. ΗΣΟΥΝ ΕΣΥ. Έχεις πρόβλημα υπαρξιακό. Να σε πάμε στο allenaki, που είναι γιατρός ψυχίατρος φίλος του Σαμαρά από την Αμερική

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ factorx 23/03/2011 23:22:44

      ποιά Αρχαιοπτέρυγα είναι γένους θηλυκού; είναι τρεις!

    • ΜουλτιΝειμς ! avatar
      ΜουλτιΝειμς ! @ factorx 24/03/2011 00:58:36

      Κατάλαβες τώρα Φακτορα γιατί αλλάζουμε ονόματα και επωνύμια και τρελλαίνουμε τον μοντερέϊτορα; Για να μή γίνουμε αντικείμενα ..."εξακρίβωσης" από ατζαμήδες ...παραπολιτικούς ερευνητές!

  5. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 23/03/2011 23:10:01

    Bird is the word

    Αντε σιγά σιγά να ανακαλύψουν και το ράλλυ Ακρόπολις, και την κοβα Θεσσαλονίκης..

  6. katalytikos avatar
    katalytikos 23/03/2011 23:10:46

    ΠΡΟΤΑΣΗ
    Αυτοί που στηρίζουν τις ¨μνημονιακές¨ επιλογές είναι οι ίδιοι, που επισείοντας τον μπαμπούλα των κλιματικών αλλαγών, προωθούν μόνο συγκεκριμένες ενεργειακές τεχνολογίες.
    Αποτέλεσμα??
    Ο φόβος!!, για την οικονομία, το περιβάλλον , το μέλλον κλπ.
    Ευκαιρία να αντιδράσουμε!!
    Στις 26/3/2011, σβήνουμε τα φώτα , όχι στις 8.30 μ.μ αλλά στις 9.30 μ.μ.
    Ίσως, μέσα από αυτό το δικό μας σκοτάδι, με μια ώρα καθυστέρηση, να τους μεταδώσουμε το φόβο, που μας έχουν καλλιεργήσει και στις 27/3/2011 να ξημερώσει μια άλλη μέρα.

    • Apollonios avatar
      Apollonios @ katalytikos 24/03/2011 01:13:35

      Εδώ πέρα μας "αλλάζουν τα φώτα" κι εμείς "συμμετέχουμε ως ενεργοί πολίτες" σβήνοντας τα φώτα, πολύ χαζοχαρούμενο το βρίσκω όλο αυτό το hapening για τις δεδομένες συνθήκες (μιας και τό'φερε η κουβέντα)

  7. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 23/03/2011 23:11:04

    Factorx: αδελφέ διατύπωσέ το αλλιώς σε παρακαλώ γιατί έχουμε να κάνουμε με κακεντρεχείς και θα μας τρέχουν

    • loretta avatar
      loretta @ Γιωργος Χ 23/03/2011 23:15:10

      25 φυλλαααα!! Υπαρχουν? αν ναι...απο αυτα !!

  8. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 23/03/2011 23:11:50

    άχαχαχα είναι σε πλήρη σύγχυση και σε πλήρη άγνοια της δυναμικής του διαδικτύου.
    Αρχαίε τα συγχαρητήρια μου...

  9. katalytikos avatar
    katalytikos 23/03/2011 23:12:47

    ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΓΗΣ (earth hour της wwf)

  10. fantomas avatar
    fantomas 23/03/2011 23:14:34

    Για τον Αρχαιο http://www.youtube.com/v/RGu45s1_QPU
    Οσο για εσενα faktorx ....... καταλαβαινεις γιατι δεν γραφω συχνα ?
    Γιατί πιθανόν να πουν για εμένα ότι είμαι ο ετεροθαλής αδελφός του γέρου Καραμανλή που ζει αυτοεξόριστος στη Ζουαζηλάνδη και προσπαθεί μέσα από το σαιτ να παρεμβαίνει στα πολιτικά δρώμενα της Ελλάδας !!
    Φυλαγε τα ρούχα σου να έχεις………. τα μισά?

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ fantomas 24/03/2011 00:07:38

      εσύ ελπίζω να προσέχεις, τα κενά...

      • Λίγκα Του Βορρά avatar
        Λίγκα Του Βορρά @ archaeopteryx 24/03/2011 09:40:33

        Πίστευα πως δεν υπάρχουν κενά αδελφέ ( ή αδελφή, σύμφωνα με το «γένους θηλυκού ). Συνυπολογίζοντας την έως τώρα γνωστή φυσική, τουλάχιστον.

        Κανα ανωδικό, κανα καθοδικό ρευματάκι, ίσως...

  11. Orestios avatar
    Orestios 23/03/2011 23:14:58

    Το κάπνισμα απαγορεύεται.
    Το σνιφάρισμα όχι

  12. loretta avatar
    loretta 23/03/2011 23:17:02

    Ευγε Αρχαιε...εισαι τουλαχιστον...θεα!!

    • Αστος avatar
      Αστος @ loretta 24/03/2011 07:27:07

      Ηλια εσυ εισαι?

      Ελα μωρη τρελλη Νικος εδω, τι εγινε μου μπηκες στην πολιτικη με το ΛΑγΟΣ και παρατησες τις Μυκονους τα Plusoda και τα τεκνα και μου ποσταρεις σε μπλογκακια για να ανεβαστε τα ανεβαστα του κομματος μωρη σουργελου ? Αχαχουχα....

      • loretta avatar
        loretta @ Αστος 24/03/2011 12:49:56

        Για τις αναγκες του ΔΟΛ αμα θες...γινομαι και Ηλιας.!! χαχαχαχα

  13. Orestios avatar
    Orestios 23/03/2011 23:18:04

    Εγώ δεν φοβάμαι. Είμαι web bot

  14. αλέξανδρος avatar
    αλέξανδρος 23/03/2011 23:23:36

    φακτορα, διάβασα στον "πολίτη" ( http://www.politis-gr.com/2011/03/23/αποδοκιμάστηκε-ο-π-γερουλάνος-στις-βρ/ ) πως γιούχαραν και τον Γερουλάνο !!!!!!
    Υπάρχουν Συριζαίοι και στις Βρυξέλλες τελικά ;
    Τι λένε τα ΝΕΑ γι αυτό;;;;;;;;;;;

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ αλέξανδρος 24/03/2011 00:22:45

      Το βίντεο.
      http://www.youtube.com/watch?v=27VaL6xv4nc&feature=player_embedded

  15. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 23/03/2011 23:24:25

    youtube.com/watch?v=oXHjo826R2k

    κατάλληλο άσμα για το acid που παίρνουν οι δημοσιοκάφροι του ΔΟΛ..

  16. nasos avatar
    nasos 23/03/2011 23:33:44

    παραπολιτικά που απευθύνονται στα χούφταλα που αγοράζουν ακόμη ΝΕΑ
    οι άθρωποι βρίσκονται ακόμη στην Ιουρασική περίοδο της δημοσιογραφίας

  17. parsifal avatar
    parsifal 23/03/2011 23:42:16

    Γιατί το νεοσυσταθέν Τμήμα Ασφαλείας Διαδικτύου εγκαταστάθηκε στον ΔΟΛ ?

  18. Poisonous avatar
    Poisonous 24/03/2011 00:01:34

    Ουάου, είμαι ανάμεσα στους σελέμπριτις!!!

    Δεν μπορώ.... Τρέμω!!!!

    Άντε και στο χορευτικό, καταλάβατε το Dancing with the Stars!!!

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Poisonous 24/03/2011 00:03:30

      bird is the word

  19. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 24/03/2011 00:04:55

    αν όλα μας τα μυαλά, και από εδώ και από εκεί... ήταν συντονισμένα για το σωστό... Ουτοπία ε;

    • Orestios avatar
      Orestios @ archaeopteryx 24/03/2011 00:31:25

      +1000

  20. vel avatar
    vel 24/03/2011 00:06:07

    σιγά μην είναι και ο Γκλέτσος..χοχο

  21. Maro avatar
    Maro 24/03/2011 00:16:08

    χι χι Ρεζίλι γίνανε οἱ δημοσιογραφάρες τοῦ ΔΟΛ :-)

  22. Vass avatar
    Vass 24/03/2011 00:28:14

    Οι τραβεστί της πολιτικής μπέρδεψαν τα φύλα. Κουκιά τρώνε, κουκιά μαρτυράνε...
    Και που να ανακαλύψουν τις εμμονές του Αρχαίου με τα αιολικά και τα ενεργειακά.

  23. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 24/03/2011 00:35:02

    Αρχαίε πολλά συγχαρητήρια για το ψευδώνυμο...
    Τους ξυπνά την συνομοσιολογία...
    άλλα τόσα για το περιεχόμενο αυτών που γράφεις..
    Αυτά ούτως ή άλλως δεν μπορούν να πιστέψουν ότι τα γράφει ένας 'απλός' άνθρωπος..ένας διαβασμένος και σκεπτόμενος άνθρωπος που ξεχωρίζει το άσπρο από το μαύρο...και κυρίως γράφει χωρίς να συμβουλεύεται επικοινωνιολόγους και ξερόλες..
    Ελπίζω έτσι να είσαι βέβαια γιατί μόνο από τα κείμενα σου σε γνωρίζω..

  24. Fanis avatar
    Fanis 24/03/2011 00:37:50

    Δεν μπορω να καταλαβω το χαμαιτυπειο λαμπρακισταν..
    Δηλαδη τι λεει τωρα??
    (παλιοτερα κυκλοφορησε η φημη οτι την στηλη την εχει ο καψης,ο γερος .Ισως τωρα που "σαπισε" να την πηρε ο "υιος" )

    Λοιπον τι θελει να μας πει το λαμπρακισταν??
    Οτι ειναι γενους θηλυκου? Ε! ειναι η και νατανε τι παει να πει??
    Που μπερδευονται οι μπερδεμενοι του χαμαιτυπειου??

    Τι σοι "κουιζ" ειναι αυτο? Ποιο στελεχος της Ν.Δ γραφει με το νικ "αρχαιοπτερυξ"!! Ημαρτον! Δεν μπορω να καταλαβω σε ποιους απευθυνεται και τι θελει να πει..

    Υ.Γ
    Θα ηθελα να ριξω κανα μπινελικι ,ωρα που ειναι ,αλλα θα το κοψει ο φακτορας.

  25. Olympia avatar
    Olympia 24/03/2011 00:45:47

    Τι όμορφα! Όπως τότε, που ο διοικητής των SS στην Αθήνα, υπερθεμάτιζε την πρωτοβουλία του Θεόδωρου Παγκάλου για την δημιουργία των ταγμάτων ασφαλείας, κάνοντας δηλώσεις στο συγκρότημα Λαμπράκη (Αθηναϊκά Νέα). Μα δεν έχει αλλάξει τίποτα σ' αυτή την χώρα!

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Olympia 24/03/2011 05:07:10

      +1

  26. stroumfaki avatar
    stroumfaki 24/03/2011 00:46:05

    Εγώ τι είμαι;

  27. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 24/03/2011 00:48:10

    Με γυναίκα κονταροχτυπιόμουν για την πυρηνική ενέργεια και την Ιαπωνία;
    Φρίκη, ζητώ συγνώμη, κι αν είσαι εμφανίσιμη με γαλλικά και πιάνο ζητώ και το κινητό σου.
    Μα αν δεν είσαι ότι λέει ο ΔΟΛ, δολίως να χαθεί ο άτιμος που τζάμπα μας αναστατώνει όλους στο φόρουμ.

  28. EtsiMareSei avatar
    EtsiMareSei 24/03/2011 00:51:28

    Τι για ξεπουπούλιασμα μιλάνε, τι για πίσσα και πούπουλα που θα πέσει,.. καλά τι εμμονές είναι αυτές εκεί στον ΔΟΛ..
    Είναι τέτοια η μανία τους μάλιστα για τα πουλιά που ορκίζονται οτι είσαι γένος θηλυκού!!
    Αυτό είναι σκάνδαλο..είναι εχθροπάθεια!!

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ EtsiMareSei 24/03/2011 01:27:11

      ε μα πουλιά βλέπουν καθε βράδυ στον ύπνο τους.. πώς να μην ασχολούνται εκτενώς σε αυτά που δεν μπορούν να τα έχουν..

  29. GEODETIS avatar
    GEODETIS 24/03/2011 01:05:31

    βρέ τον ΔΟΛ καούρα που τον έπιασε με το antinews … δεν το περίμενα ότι σας ¨ψάχνει¨ το ντόπιο σύστημα προπαγάνδας ... μένω άναυδος ... άκου ¨πίσσα και πούπουλα¨ η κουλτούρα των κόμικς χαχαχαχααααα.... πολύ προοδευτικό .... έχει ξεχάσει προφανώς ο συντάκτηςτου ΔΟΛ πως ξεπουπουλιάζουν τις όρνιθες στην Ελληνική ύπαιθρο ... φαντάζομαι ότι πουλάνε πολλά φύλλα τα ΝΕΑ πόσα να είναι άραγε ;;;;
    όπως και να έχει να τους προτείνω την Μαρίκα απο την Ζέα, την καφετζού ... εμένα αυτή μου βρήκε τον παππού όταν τον έχασα είχε άνοια ο μακαρίτης ... αυτή θα τους βοηθήσει σίγουρα με τέτοιες σοβαρές αναζητήσεις ... και να την πάνε και στον Γιώργο μιας και έχουν και αντικλείδι του μαγαζιού μπας και μας βρεί η Μαρίκα και τα ¨λεφτά¨ που πήγαν .... έχετε σουξέ τελικά ...

    • GEODETIS avatar
      GEODETIS @ GEODETIS 24/03/2011 01:16:23

      ααααα.... ξέχασα με αυτό : Χρειαζόμαστε Σύνταγμα. Προεδρική Δημοκρατία. Πρόεδρο με αρμοδιότητες. Ανεξάρτητους Βουλευτές. Διαχωρισμό εξουσιών. Ηλεκτροπαραγωγική ισχύ βάσης. ΔΕΗ Κοινής Ωφέλειας. Δεν χρειαζόμαστε αιολικά, είναι απάτη. Κλοπή σε καιρό φτώχειας. Δεν υπάρχει ανρθωπογενές φαινόμενο θερμοκηπίου. Μύθος είναι. Μείωση φορολογικών συντελεστών.

      Και φυσικά, εις οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης. Ελευθερία ή Θάνατος.

      συμφωνώ και επαυξάνω ... και αυτά με την πράσινη ανάπτυξη είναι τρίχες του κερατά ... υπάρχει ένα μεγάλο λιγνιτικό πεδίο στις Σέρρες και η Πτολεμαΐδα έχει ακόμη πολύ απόθεμα .... όχι θα πληρώσω εγώ τα φωτοβολταϊκά και αιολικά χρυσάφι για να κάνει τον ωραίο ο Γιώργος στας Ευρώπας ... όξωωωωω.......

  30. man8os avatar
    man8os 24/03/2011 02:19:08

    Stupidity goes cloud!!!
    Aυτα τα ΝΕΑ ολο αποκαλυψεις ειναι...

  31. Κώστας avatar
    Κώστας 24/03/2011 03:39:20

    Νερό του Καματερού φαίνεται πίνουν εκεί στο ΔΟΛ...
    Αντε και καλό λουκέτο ΔΟΛια παιδιά.
    Και συγχαρητήρια για την ανατροπή Μακαρίου.
    Καμιά αποκλειστικότητα αλά συνάντηση Καραμανλή-Ερντογάν με τον τελευταίο να βρίσκεται σπίτι του καιρό έχετε να κάνετε...

  32. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 24/03/2011 05:15:18

    Μια γνωμη:

    Επειδη τα αρθρα στο antinews ειναι πολυ καλα και για να γλιτωνουν και τη στοχοποιηση απο τα οργανα της Πρεσβειας, πχ το ΔΟΛ, οι συντελεστες των αρθρων καλο θα ηταν να υπαρχει και ΜΙΑ ΑΓΓΛΙΚΗ εκδοση της σελιδας με επιπροσθετο ωφελος να τη διαβαζει η ομογενεια αλλα και να ενισχυθει περαιτερω η αναγνωσιμοτητα και να διευρυνθει η παρουσια του antinews, κατι που θα λειτουργησει σαν ασπιδα απεναντι στους επιβουλευτες. Οι καιροι ειναι υποπτοι και οι ξενοφωνοι βαριουνται να κανουν translation τα ελληνικα σε αγγλικα ειτε για να τα παραθεσουν ως Link αλλου ειτε να τα διαβασουν οι ιδιοι οταν αλλοι τους τα παραθετουν ως link. Η Ελληνικη (ντοπια ελληνικη) αποψη λειπει απο τα διεθνη ιντερνετικα δεδομενα και υπαρχει μεγαλο κενο αντιληψης της καταστασης στη νοτια ευρωπη και στη μεσογειο τωρα που αυτη μπαινει στο φακο του παγκοσμιου ενδιαφεροντως

  33. spiros avatar
    spiros 24/03/2011 07:24:44

    Ανακα΄λυψαν τον τροχό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  34. Αστος avatar
    Αστος 24/03/2011 07:32:38

    Απο τον ιδιο διαδικτυακο μεταφραστη που εβγαλε και ο ΓΑΠ το "λεφτα υπαρχουν" το εβγαλες το αγγλικο ? xD

  35. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 24/03/2011 08:06:25

    Άντε Αρχαίε! Και εις ανώτερα! Εύχομαι να σε δούμε και στα Wikileaks. Αληθεύει ότι την πληροφορία την έδωσε στο ΔΟΛ ο Αλ Γκορ?
    Αυτοί στα ΝΕΑ έχουν πολύ μεγάλη πλάκα! Ορνιθολόγοι της Ιουράσιας περιόδου ειδικοί στα θηριόποδα. Άκου γένους θηλυκού!

  36. xenios avatar
    xenios 24/03/2011 08:53:42

    Εμείς οι απλοί επισκέπτες ζηλεύουμε, θέλουμε και εμάς να μας γράψουν τα νέα. :)

    Ξέρεις ποιος είμαι εγώ ρε; :D

    • Johnny Rep avatar
      Johnny Rep @ xenios 24/03/2011 10:55:41

      Κυριε, κυριε....

      Να απαντησω εγω που ξερω? :)

  37. Νίκος avatar
    Νίκος 24/03/2011 09:41:32

    Χαχαχαχα!

    Καλημέρα Αρχαίε...ε! Αρχαία ήθελα να πώ ντε..Αρχαίε...τέλος πάντων. Γι' αυτό οι Αρχαίοι εφηύραν και το ουδέτερο γένος. Who cares, που λενε και στην επίσημη τους γλώσσα.

  38. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 24/03/2011 09:41:35

    Είναι προφανέστερο του προφανούς ποιαν αποφάσισε να στοχοποιήσει η ψυχαροφυλλάδα.

    Φαίνεται πως πόνεσε πολύ τελικά το χαστούκι της διαφοροποίησης από τις Καρχιμάκειες πρακτικές.

    Και τελικά, αυτός ο Καρχιμάκης αποτελεί δυσφήμηση των Κρητών. Ένα φοβισμένο ανθρωπάκι, που κρύβεται πίσω από φουστάνια.

  39. ataktos avatar
    ataktos 24/03/2011 10:14:45

    Την έχουνε χάσει τη μπάλα. Παίζουμε χωρίς αντίπαλο πια!

  40. kakofonix avatar
    kakofonix 24/03/2011 10:38:54

    Έχω σκάσει από τη ζήλια μου.
    Αύριο θα θέσω το θέμα στον Πρόεδρο στον πρωινό καφέ.

  41. Λιζα Αλεξίου avatar
    Λιζα Αλεξίου 24/03/2011 10:56:23

    Αρχαίε,
    πές τους να σου φέρουν τον έλεγχό τους να τους βάλεις άριστα!!!

  42. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 24/03/2011 11:24:04

    Έλα, Αρχαία Ιπτάμενη, σου μιλάει η φίλη σου η ... Θεία.
    Μοιραίο είναι να μας πιάσουν κάποτε στα πράσα. Εδώ, ολόκληρη Πάπισσα Ιωάννα, μεγάλη η χάρη της, ούτε και αυτή δεν τη γλύτωσε τελικά.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Ο Θείος 24/03/2011 12:13:13

      όπως είπε και ο Τσώστσιλ, συμμαχώ και με τον διάολο εάν χρειαστεί... χαχαχάαα..

  43. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 24/03/2011 12:26:52

    Μπράβο στα ΝΕΑ που ανακάλυψαν τα απόκρυφα των σαμαρικών. Τους τα έδειξαν οικειοθελώς ή το επιδίωξαν;

  44. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 24/03/2011 12:50:26

    The Byrds / Drugstore Truck Drivin' Man
    Από το LP Boston Tea Party, 1969
    h**p://www.youtube.com/watch?v=xzBeV7l8bnY&feature=related
    I think this song was about Ronald Reagan, χα χα !
    h**p://www.last.fm/music/The+Byrds/Boston+Tea+Party

    • Mακεδονας Θεσσαλονικιος avatar
      Mακεδονας Θεσσαλονικιος @ Ο Θείος 24/03/2011 13:44:34

      Μπορεί να είναι ερμαφρόδυτος!
      Αυτό δεν το έχουν σκεφτεί τα τσακάλια.
      Ένα πραμα δεν καταλαβαίνω.Προς τι όλη αυτή η φασαρία.......
      Σα να μου φαίνεται ότι πολύ ελεύθερο χρόνο έχουμε.

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ Mακεδονας Θεσσαλονικιος 24/03/2011 14:27:31

        Ο ερμαφρόδ"υ"τος γράφεται με "ι" από το 1650 πΧ και μετά.

        Δεν ξέρω προς τι η φασαρία, ή ρίχνουν αδειατές για να βάλουν κάποιον μεγάλο να ρωτήσει, ή με έμπλεξαν σε εσωτερικά τους ή θέλουν να με βάλουν να πλακωθώ με τους άλλους δύο-τρεις της παρέας μου. Ή σου λέει άσε να δούμε μπας και του/της αρέσουν τα ξινά και του/της δώσουμε οφίκκια χαχαχαχαχάαααα.

  45. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 24/03/2011 15:16:25

    Κι αν δεν ξερουν απο φτερα στο συγκροτημα......

  46. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 24/03/2011 16:12:41

    Φάκτορα, καλά που σταμάτησα δηλαδή να γράφω τακτικά! Δεν θα το άντεχα να με κάνανε κι εμένα "στέλεχος γένους θηλυκού".

    Το γαρ πολύ της θλίψεως, τι να πούμε ρε παιδιά. Μου θυμίζει η κατάτασταση τη 17Ν που την είχαν για ανίκητη και τελικά ήταν παπαδοπαίδια. Κάτι τέτοιο και με τη διαπλοκή. Εντελώς μέτριοι, μιλάμε. Μα εντελώς...

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Επώνυμος 24/03/2011 17:08:33

      Επώνυμε,
      για σένα τα είπαμε: είσαι ο Χρύσανθος!

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Κώστας Ροδινός 24/03/2011 17:14:54

        Κι εγώ; Νόμιζα ότι εσύ ήσουν ο Χρύσανθος. Ή έχω χάσει επεισόδια;

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ Επώνυμος 24/03/2011 18:49:08

          Τι, επεισόδια;
          Σήριαλ ολόκληρα έχεις χάσει!

  47. xriteo avatar
    xriteo 24/03/2011 17:00:39

    My name is BOND!!! JAMES BOND!

  48. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 24/03/2011 17:10:00

    Ωστε θηλυκού γένους ο Αρχαίος;
    Φωτογραφία υπάρχει διαθέσιμη;
    Εχει φαγωθεί να με ρωτάει ο Strange

  49. Κάποιος avatar
    Κάποιος 24/03/2011 18:02:19

    Η αλήθεια πάντως είναι ότι η ραδιενέργεια προκαλεί μεν γενετικές μεταλλάξεις αλλά όχι γενετήσιες.