25/11/2009 22:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα ΜΜΕ πέταξαν πλέον τις μάσκες!

Στο Μέγκα ο Σπηλιωτόπουλος και στον Χατζηνίκο ο Πολύδωρας! Ολόκληρο το κατεστημένο της διαπλοκής στηρίζει απροκάλυπτα την Ντόρα! Πλέον κάθε νουνεχής πολίτης, δημοκράτης και πατριώτης, οφείλει να έρθει να ψηφίσει Σαμαρά! Είναι πλέον αγώνας πνευματικής ελευθερίας, αγώνας κατά της προπαγάνδας!
Για τον Άρη δεν έχουμε να πούμε τίποτε! Παιδί του Λαμπράκη, μιλά για την "ανοικτή κοινωνία" του Σόρος. Αλλά και ο Πολύδωρας, σε απόλυτη παράκρουση και γκεμπελική τακτική, αναλύει την πολιτική ιδεολογία του και όταν και ο Χατζηνίκος του επισημαίνει πως αυτά που λέει, τα λέει και ο Σαμαράς, απαντά πως θα του κάνει μήνυση για κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας! Ο Σαμουράι που έγινε πρόσκοπος!

 

http://paideia-gr.blogspot.com/2009/11/blog-post_25.html


Δείτε κι αυτό: Ντροπή σου κύριε Πολύδωρα. Παρουσιάζει σαν κατάκτηση το “FYROM” όταν ακόμη και ο Μητσοτάκης το χαρακτήρισε “κατάντια”.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. tiramola avatar
    tiramola 25/11/2009 22:25:51

    Γιατί ρε σύντροφοι , δεν έβγαλαν και τον κόκκινο Πάνο μετά?
    Άσε που μίλησε και περισσότερο χρόνο...

  2. tiramola avatar
    tiramola 25/11/2009 22:28:05

    Μάλιστα ο άνθρωπος ανέλυσε και πλήρως τη χαώδη διαφορά μεταξύ κοινωνικού και ριζοσπαστικού φιλελευθερισμού...

  3. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 25/11/2009 22:43:36

    Ο Στρατηγός Άνεμος, ο Υπουργός που εξέτειε ποινήν, το απόλυτο τίποτα στη διοίκηση των Σωμάτων Ασφαλείας, ομιλεί για συρρίκνωση με τον Σαμαρά.
    Επιχεύρημα:αν δεν είχε πέσει ο Μιτσοτάκης το 1993 δεν θα είχαμε χρεωκοπία. Το 2009!!!!. Είσαι θεός Μπάιρον!!!Επίσης θα είχαμε φτάσει στην Άγκυρα, θα γινόμασταν Ελβετία και θα φτιάχναμε και διαστημικό πρόγραμμα.Επίσης είπε κάτι για εγχώρια παραγωγή. Πως την στήριξες Μπάιρον ως Υπουργός?

    Ο εκλιπών Ράλλης με το σύμπαν απέναντι του, κρατήθηκε ατο 36%. Αυτοί που θέλουν μεγάλη ΝΔ την πήγαν στο 33%.
    Το μειδίαμα του Χατζηνικολάου όλα τα λεφτά.Κύριοι ηρεμήστε. Κυριακή κοντή γιορτή.
    Θέλετε τη ΝΔ εκτός παιχνιδιού, ένα κόμμα που θα κυβερνά 3 χρόνια μετά από 10 ΠΑΣΟΚ, για να ξεκουράζονται οι σύντροφοι...

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 25/11/2009 22:50:02

      Η ΚΥΡΙΑ ΝΤΟΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΘΡΑΣΣΟΣ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΟΛΕΜΑΕΙ..ΞΥΠΝΑΤΕ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ..ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΝ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΣΑΣ...ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΝ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΣΑΣ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΣΟΚ ΠΟΥ ΤΗ ΣΤΗΡΙΖΕΙ..ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΙΜΩΡΗΣΟΥΜΕ..ΑΣ ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΧΑΘΕΙ..ΟΛΟΙ ΜΑΖΙΚΑ ΣΤΙΣ ΚΑΛΠΕΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ , ΟΛΟΙ ΑΝΤΩΝΗ

      • Κώστας Θ. avatar
        Κώστας Θ. @ ΓΙΑΝΝΗΣ 25/11/2009 22:56:31

        Θεατρίνα που προσπαθεί ξεδιάντροπα να κάνει το άσπρο-μαύρο εφευρίσκοντας ένα καινούργιο παραμυθάκι κάθε μέρα. Φανταστείτε πόσο χαμηλό αυτοσεβασμό και αξιοπρέπεια πρέπει να έχει κάποιος για να καταφεύγει σε τέτοιες κουτοπονηριές. Εγώ θα ντρεπόμουνα.
        Μόνο ο Ανδρέας τα κατάφερνε σε κάτι τέτοια. Οι άλλοι είναι φτηνές απομιμήσεις.

        • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
          ΓΙΑΝΝΗΣ @ Κώστας Θ. 25/11/2009 23:33:15

          Ο Αντρέας ηταν γεννημενος λαοπλάνος, είχε το ταλέντο. Η Μητσοτάκαινα ακομη κι αυτό το κάνει άγαρμπα και χοντροκομμένα. Πραγματικα πλεον, ειναι θεμα αξιοπρεπειας. Αν ο Ελληνας -και δη ο Νεοδημοκρατης- εχει ακομα φιλότιμο και μυαλό στο κεφάλι του πρεπει να μαυρίσει μαζικά τους μηχανισμούς και το κομματικο παρακράτος της Μητσοτακη. Η ΜΑΧΗ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΤΙΣ 7 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ, ΟΛΟΙ ΜΑΖΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΠΗ
          http://www.samarasantonis.gr/index.php?id=1053

  4. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 25/11/2009 23:03:02

    Στην γραμμή του μηχανισμού της Αγίας και ο στρατηγός ανεμος μίλησε για Σαμαρά ΠΑΣΟΚ, Σκοπιανό, Ρουσοπουλο ότι στηρίζει Σαμαρά.

    Ο Μητσοτάκης μεταμορφωμένος σε Πολύδωρα ένα πράμα.

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ «Κασσάνδρα» 25/11/2009 23:07:37

      αυτό δεν ήταν απλά Ντόρα. Ήταν Πολύ-ντορα!

    • Κώστας Θ. avatar
      Κώστας Θ. @ «Κασσάνδρα» 25/11/2009 23:08:52

      Εχει κόρες να βολέψει..

    • DION FROM HLEIA avatar
      DION FROM HLEIA @ «Κασσάνδρα» 25/11/2009 23:12:47

      Μετά το αποψινό παραλήρημα του Πολύδωρα σιγουρεύτηκα ότι η νίκη μας δεν θα είναι απλά μεγάλη. Είναι τεράστια και συντριπτική. Από την πρώτη Κυριακή και πάνω από 55%.

      • vardarskian avatar
        vardarskian @ DION FROM HLEIA 25/11/2009 23:23:38

        Λίγο σεβασμό παιδιά για τον Πολύδωρα. Η υπέρτατη κατάκτησή του τον ενώνει με τον Μητσοτάκη: το FYROM!

        • «Κασσάνδρα» avatar
          «Κασσάνδρα» @ vardarskian 25/11/2009 23:45:35

          Μπήκε ο Δράκουλας μέσα του.

  5. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 26/11/2009 00:25:44

    Πλέον έχουμε όλο το επικοινωνιακό σχεδιασμό μπροστά μας. Ξεκινήσαμε με τον τσαμπουκά του Μεϊμαράκη, πήγαμε στον ψύχραιμο Σκυλακάκη(αυτός δεν ήταν στους Ταύρους του Μάνου???)και μετά η ομορφιά του Άρη και η ρητορική δεινότητα του Βύρωνα.

    Παραχαράκτες της ιστορίας, χαρωποί λαγοί, θλιβερά πιόνια.

    Να θυμίσω δύο πράγματα ακόμα:
    1. Το 2000 ο Βύρων δεν είχε μιλήσει για τα "δικά μας παιδιά" δίνοντας τεράστιο επικοινωνιακό όπλο στο ΠΑΣΟΚ?
    2. Στο αποψινό λογύδριο του σε μια αποστροφή του λόγου του είπε: και με τον Καραμανλισμόν είμαστε:: Ναι Βύρων. Και εις την λαοκρατίαν πιστεύομεν!! Ο ιδεολογικός αχταρμάς, οι νέες ιδέες, πες της χρυσόστομη, κάτι θα καταλάβει το πόπολο..

    Πάμε να τελειώσουμε από τον πρώτο γύρο. Γιατί κύριοι:
    1. Ότι είναι τίμιο δεν είναι ηθικό
    2. Τα λεφτά των Ταμείων είναι των ασφαλισμένων
    3. Η Εκκλησία δεν είναι συνέταιρος σε real estate
    4. Ta fax δεν χάνονται, καταχωνιάζονται
    5. Ο Νεποτισμός δεν είναι θεωρία στη διοίκηση επιχειρήσεων
    6, Το λαιφσστάιλ τελειώνει μπροστά στα προβλήματα

    Κύριε Σαμαρά, μας χρωστάτε μια Άνοιξη...

    1.

  6. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 26/11/2009 00:28:09

    Έννοώ βέβαια ότι είναι νόμιμο δεν είναι κατ΄ανάγκη και ηθικό.