#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/12/2013 08:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα Καλάσνικοφ ως προέκταση του ανδρισμού των Χρυσαυγιτών

[caption id="attachment_237669" align="alignnone" width="600" caption="Η φωτογραφία είναι από το Έθνος της Κυριακής"][/caption]

Αν δεν τον γνωρίζετε στη φωτογραφία , είναι ο βουλευτής της ελληνικής Βουλής, Ηλίας Κασιδιάρης. Κρατώντας Καλάσνικοφ κάνει προφανώς βολές μαζί με κάποιον φίλο του και δείχνει ιδιαίτερα εκπαιδευμένος.

Ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει, να μαθαίνει να πυροβολεί με Καλάσνικοφ ή να μαθαίνει στα παιδιά του ότι τα όπλα δεν είναι κάτι καλό. Οι… στρατόκαβλοι μπορεί να εντυπωσιαστούν με τον… γνήσιο αυτόν Έλληνα που είναι έτοιμος να πολεμήσει τους εχθρούς. Αλλά πολλούς άλλους τους προκαλεί αηδία κι επιβεβαιώνει την εγκληματική δράση της Χρυσής Αυγής. Δεν μας πάει βρε παιδί μου η αισθητική του κάθε Κασιδιάρη. Κι αν πιστέψουμε ότι υπάρχουν βίντεο και φωτογραφίες με εκπαίδευση σε βαριά όπλα Χρυσαυγιτών, τότε είμαστε σίγουροι. Όλοι αυτοί οι νεοναζιστές δεν είναι τίποτε παραπάνω από βλαμμένα παιδάκια που νομίζουν ότι με τα όπλα θα δείξουν τον ανδρισμό τους. Και που χρησιμοποιούνται από άλλους, πιο έξυπνους, που έχουν στο μυαλό τους πιο… σύνθετες πολιτικές σκέψεις.

Πάντως, εμείς δεν θα τον θέλαμε τον κ. Κασιδιάρη στο σπίτι μας. Ένας νέος που το μάτι του γυαλίζει και κρατά με τέτοιο τρόπο το Καλάσνικοφ δεν είναι ο… γαμπρός της διπλανής πόρτας. Το ίδιο ισχύει φυσικά και για κάθε άλλον ψευτοεπαναστάτη της ακροαριστεράς που κρατά 45άρια ή μολότοφ. Το ίδιο είναι.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. katohos avatar
    katohos 08/12/2013 08:04:32

    ενταξει ναι..πλεον η ΧΑ εχει αποδομηθει στην συνειδηση μας. ναι ναι ναι ω ναι...θα γυρισουν στο 0,4%. ενταξει ολα καλα τωρα...? (εκτακτα, ετσι να παιζεται μπαλα μονοι σας!!)

  2. Κυνας avatar
    Κυνας 08/12/2013 08:12:50

    Γι'αυτο και η κυβερνηση εχει βαλει για αντιπροεδρο καποιον που ουτε εχει πιασει οπλο στην ζωη του, για να κοιμομαστε ησυχοι

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Κυνας 08/12/2013 11:34:45

      Από τη μια άκρη στην άλλη; Ενδιάμεσο δεν έχει;

      • Κυνας avatar
        Κυνας @ Γεώργιος Τ. 08/12/2013 12:49:00

        Ποιο ειναι το ενδιαμεσο ;

        Να'χει υπηρετησει "ενοπλος" χωρις να εχει κανει ουτε βασικη εκπαιδευση σε κανα γραφειο καμιας ταξιαρχιας πεντε-εξω , μια-μεσα φυλωντας ποτε σκοπια στην πυλη κανοντας αναγνωριση στον πιτσαδορο που του'φερνε το βραδυνο του και ποτε στο παρκινγκ το τζιπακι του ταξιαρχου μην το κουτσουλησουν τα περιστερια ;

  3. Tassos avatar
    Tassos 08/12/2013 08:18:21

    Βρε να μας δέσουν θέλαν. Το θέμα είναι ότι κάνοντας συνειρμούς με την χούντα, εκείνοι ήταν στρατιωτικοί ενώ αυτοί θυμίζουν συμμορία.

  4. stav avatar
    stav 08/12/2013 08:39:21

    Ποιό καλάσνικοφ βρε άσχετοι ,λειόκανο είναι, το Saiga 410-01 AK Wood.Δείτε περισσότερα στο http://www.guns-gr.com/#!/2013/12/blog-post_8.html. Όσον αφορά στην εκπαίδευση του Κασιδιάρη , δεν κρατάμε το όπλο από την γεμιστήρα.
    Η παραπληροφόρηση ανθεί.

    • factorx avatar
      factorx @ stav 08/12/2013 09:22:11

      Το όπλο που κρατά στα χέρια του ο Ηλίας Κασιδιάρης είναι μια καραμπίνα μικρού διαμετρήματος Saiga 410-01 AK Wood. Είναι μια ακόμη καραμπίνα με μηχανισμό και σχεδίαση του παγκοσμίου φήμης σχεδιαστή Kalashnikov. Διατίθεται με κάνη 57 εκατοστών και σε διαμέτρημα 36 ga με θαλάμη 410/76. Έχει λειτουργία αερίων. Η καραμπίνα Saiga 410-01 AK Wood διατίθεται με ξύλινο (κόντρα πλακέ) κοντάκι και χειροφυλακτήρα ξύλινο, έχει πλαστική καφέ λαβή και ρυθμιζόμενα σκοπευτικά τύπου ΑΚ, τσοκ και κλειδί για τσοκ. Επίσης έχει δύο γεμιστήρες των τεσσάρων φυσιγγίων με μειωτήρα. Συνοδεύεται με σετ καθαριστικών και φυλλάδιο με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του όπλου. Η καραμπίνα Saiga 410 AK Wood απο τη Ρωσία του εργοστασίου IZHMASH JSC και απο τον σχεδιαστή Michael T. Kalashnikov είναι μια στιβαρή κατασκευή με μηδαμινές απαιτήσεις στην συντήρηση. Είναι η άριστη επιλογή μεταξύ των όπλων μικρού διαμετρήματος αυτής της κατηγορίας.

      • partyman avatar
        partyman @ factorx 08/12/2013 09:50:29

        καλημέρα σε όλη την παρέα, καλή Κυριακή

        εντάξει, το ότι έχει σχεδιαστεί (και αυτό) απο τον Καλ. δεν λέει και κάτι.. άλλο όπλο αυτό και άλλο το γνωστό ΑΚ 47

        επί παραδείγματι άλλο το smart και άλλο η S-Klasse Mercedes..

        Το "έθνος" έκανε (άλλη) μία μεγάλη πατάτα, αποδυκνείοντας την παραπληροφόρηση και το φοβικό μένος ενάντια στην Χ.Α. ..καλά λένε κάποιοι, πως έτσι όπως το πάνε θα (μας) κάνουνε ΧΑυγίτες και τους τελευταίους εναπομείναντες...

        • Γεώργιος Τ. avatar
          Γεώργιος Τ. @ partyman 08/12/2013 11:36:42

          Αν είμαστε τόσο ηλίθιοι που να πέσουμε στην παγίδα των εχθρών μας που κρύβονται πίσω από τα 2 άκρα και να πάμε σε ένα από αυτά θεωρώντας τα λύση, καλά να πάθουμε.

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ factorx 08/12/2013 12:28:33

        Φάκτορα,ὁ Φαήλος στά ἔμαθε ὅλα αὐτά;

        • factorx avatar
          factorx @ Κυθήριος 08/12/2013 13:14:29

          χα χα χαααα Κυθήριε, εγώ ήμουν στην ελίτ των Ειδικών Δυνάμεων, στους Πεζοναύτες, ριχναμε με Barret 50αρι και μετακινούμαστε με Χάμερ. Δεν πηδάγαμε σαν τους μουρλούς απο αεροπλάνα

          • Κυθήριος avatar
            Κυθήριος @ factorx 08/12/2013 13:40:57

            Χα χα χα,νά σ' ἄκουγε..

          • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
            Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Κυθήριος 08/12/2013 19:00:13

            Εεεεεεεεεεεπ, παλιόψαρο! Έρχομαι για επιθεώρηση. Θα βγεις μετά το Πάσχα!
            Πάντως από μια ματιά στην φωτογραφία, το συγκεκριμένο είναι λειόκαννο, τουτέστινξ κυνηγετικό, σκάγια ρίχνει και το αγοράζει οποιοσδήποτε από οπουδήποτε.

          • Κυθήριος avatar
            Κυθήριος @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 08/12/2013 22:01:15

            Χα χα! Πάντως,καλά μοῦ φαινόταν πολύ μακρύ γιά καλάσνικοφ,ἐδῶ τά ἀλβανάκια τά κουβαλᾶνε στήν Ἀθήνα σά περίστροφα..

      • πΔπ avatar
        πΔπ @ factorx 08/12/2013 13:12:03

        Βρε Φάκτορα, επιτρέπεται να σε διορθώνει ένας στραβοδέκανος ΔΒ;!
        Άσχετα με το μοιάζει το όπλο, είναι ΛΕΙΟΚΑΝΝΟ, και το 410/76 ή και 36ga, είναι το Αμερικάνικο διαμέτρημα.
        h**p://www.chuckhawks.com/410bore.htm
        Τα δε φυσίγγια, ενώ υπάρχουν σε έκδοση μονόβολου(!), συνήθως έχουν σκάγια και το μέγεθος τους είναι σαν το μικρό μας δάκτυλο, λίγο μεγαλύτερο σε μήκος.
        h**p://www.europarm.fr/chasse/fr/produit-3104-PREVOT-CARTOUCHES-SUBSONIQUES-CAL-410-76
        Έλεος πιά.
        Να γελάσει κάποιος με τον Κασιδιάρη επειδή ρίχνει με κυνηγετικό όπλο έχοντας "πόζα" σκοπευτή πολεμικού τυφεκίου είναι το ένα πράγμα και το άλλο είναι να γυρίζει η "φάρσα" μπούμερανγκ.

        "...Unfortunately, .410's are also the hardest guns with which to kill birds or break clay pigeons..."

        • factorx avatar
          factorx @ πΔπ 08/12/2013 14:26:31

          Δεν παριστάνω και τον ειδικό σε όλα τα ζητήματα - ειδικά στα όπλα . Καλοδεχούμενες οι διορθώσεις. Ένα μόνο πράγμα ξέρω: Όταν τραβάς όπλο το τραβάς για να σκοτωσεις - τα άλλα είναι για αδελφούλες - και να με συγχωρεί η συμπαθής συνομωταξία.

          • πΔπ avatar
            πΔπ @ factorx 08/12/2013 17:08:28

            Μα Φάκτορά μου, αυτό λέω κι εγώ!
            Εκτός της πολεμικής πόζας, ο Χαστουκιάρης, πυροβολεί με κάτι το οποίο, πρόλαβα κι έγραψα, δεν σκοτώνει ούτε σπουργίτι!!!
            Τι να κλ@σει ο κακομοίρης!

            Που να πας στα σκοπευτήρια, όπως λέει και ο Νίκος87.
            Για τους tail-gunners κυνηγούς, υπάρχει το AR-15 12ga!!!
            h**p://www.guns-gr.com/2011/09/ar-15-12-gauge.html

            Προσωπικά αρκούμαι σ' ένα Browning 5χ12 για οικιακή άμυνα, ένα Saint-Ettiene για trap κι ένα TOΖ16 για κυνήγι!

      • Lichnee avatar
        Lichnee @ factorx 08/12/2013 15:44:41

        Ξεχνας βεβαια να αναφερεις οτι πωλειται νομιμα αγαπητε φακτορα με αδεια κυνηγετικου οπλου.Τωρα,οσο για την εκπαιδευση του Χαστουκιαρη,αστο.Περασε τη γεμιστηρα για πιστολοειδη...
        Αυτο τα λεει ολα.
        Που να του δωσω και το Molot μου να ριξει.Απο τη κανη θα το πιασει...
        Χα χα χααααα

      • ΠΗΛΕΑΣ avatar
        ΠΗΛΕΑΣ @ factorx 08/12/2013 21:06:45

        Γιατί δεν γράφεις την ουσία; Ότι είναι "ζημιογόνου δυναμικότητος" (δικός μου όρος) φλόμπερ, με το 1/4 της γομώσεως ενός κοινού κυνηγετικού φυσιγγίου; Παιχνίδι για παιδιά, δηλαδή;
        Άκου 36 ga. τρομοκρατία!

    • Valter avatar
      Valter @ stav 08/12/2013 14:21:01

      Είσαι ο πρώτος που το αναφέρει , καλά κανείς δεν πήγε στρατό?
      Όπλο από την γεμιστήρα?
      Τι μπάζο είναι αυτό? Ο γιωτάς μας το παίζει μάχιμος ....

  5. Τριάκοντα Αργύρια avatar
    Τριάκοντα Αργύρια 08/12/2013 08:51:58

    Δεν έχει ανάγκη αυτός. Είναι κινούμενο όπλο μαζικής καταστροφής από μόνος του.

  6. Άσχετος avatar
    Άσχετος 08/12/2013 10:04:14

    "κρατά με τέτοιο τρόπο το Καλάσνικοφ" κάτι τέτοια διαβάζω και αναρωτιέμαι, πόσοι αστράτευτοι υπάρχουν σ αυτή τη χώρα ή πόσοι λουφαδόροι και γιωτάδες; Που είσαι Φαήλο; Όποιος έχει περάσει στοιχειώδη εκπαίδευση σε οποιοδήποτε τμήμα του Στρατού Ξηράς έχει κάνει βολές εκ του ορθίου και γνωρίζει πως να κρατά ένα όπλο. Επίσης γνωρίζει ότι, όπως αναφέρθηκε, το όπλο το κρατάμε από τον χειροφυλακτήρα και ο αγκώνας πρέπει να είναι πιο ψηλά. Τσάμπα η εκπαίδευσή του στις ειδικές δυνάμεις

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Άσχετος 08/12/2013 19:03:39

      Το συγκεκριμένο έχει από κάτω δίποδα αναδιπλωμένο, γι' αυτό αναγκάζεται και το πιάνει από την γεμιστήρα. Τέλος πάντων, αυτό είναι άνευ σημασίας.
      Κατά την ταπεινή μου γνώμη αλλού πρέπει να είναι η αντιπαράθεση με την ΧΑ...

      • parsifal avatar
        parsifal @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 08/12/2013 22:45:49

        Πές τα γιατί εχομε ξεφύγει !
        Καλά η φυλλάδα του Μπόμπολα, οι αλλοι γιατί τσιμπούν ;

  7. soulis avatar
    soulis 08/12/2013 10:43:20

    Eγώ στρατόκαβλος δέν ειμαι αλλα υποστηριζω τήν ΧΑ.
    Θα σταθω στο σημειο του αρθρου που λεει "Δεν μας πάει βρε παιδί μου η αισθητική του κάθε Κασιδιάρη".Κατσνοω οτι ειναι δικαιωμα σας να μην σας αρεσει αυτο το προτυπο ας πουμε ανθρωπου του δυναμικου και καλαπουασχολειται με τα οπλα τις πολεμικες τεχνες κλπ.Πιστευετε φαινεται οτι κατι τετοιο "στρατιωτικοποιει¨τους ανθρωπους και ειδικα τους νεους και το θεωρειτε κατι κακο.Το προβλημα ομως για μενα καιο πραγματικος κινδυνος ειναι οτι το μεγαλυτερο ποσοστο νεοελληνων εκπαιδευεται συστηματικα με προτυπα που βρισκονται στο αλλο ακρο απο αυτο του καθε Κασιδιαρη.
    Να γινει δηλαδη ενας ανθρωπος δηθεν πολιτισμενος αχρωμος αοσμος αγευστος και μαλακος στο μυαλο και στο σωμα ποτ θα ασχολειται ξερω γω με την μαγειρικη τον ελευθερο χρονο του.
    Ολη η ελληνικη τηλεοραση ειναι γεματη απο ειδησεις και εκπομπες μαγειρικης.
    Μεχρι και τα πιτσιρικια θελουν να τα κανουν "μαστερ σεφ".
    Χαζευα μια μερα αυτη την εκπομπη οπου μαζευονται διαφοροι και διαφορες και μαγειρευουν εναλαξ και καλουν του αλλους στα σπιτια τους να φανε.
    Εκει ειδα το προτυπο νεοελληνα που θελουν τα καναλια σαν αντιπαλο δεος στο μιλιταριστικο και ¨κακο" προτυπο του Κασιδιαρη.
    Ενας τυπος γυρω στα σαραντα τελειως ασουλουπωτος και υπερβαρος με βερμουδα, φιλε στο κεφαλι (για να μην πεσουν τριχες στο φαγητο) που κραδαινε οχι καλασνικοφ αλλα μια κουταλα ετοιμος να μπει στην κουζινα να μαγειρεψει για να εντυπωσιασει τους καλεσμενους του.
    Αυτη ειναι η διαφορα μας.Εγω θεωρω oτι αυτο ακριβως το προτυπο νεοελληνα που θελουν να επιβαλλουν τα βεωμοκαναλα ειναι ο πραγματικος κινδυνος για το μελλον της χωρας και οχι το προτυπο που θελει να προβαλλει η ΧΑ και ο Κασιδιαρης.

  8. Στέφανος avatar
    Στέφανος 08/12/2013 11:06:21

    Aυτό που κάνει στη φωτογραφία ο Η.Κασιδιάρης το κάνουν εκατομμύρια άνθρωποι στις Η.Π.Α. (λέτε να είναι βλαμμένοι;)οι οποίοι φυσικά δεν είναι νεοναζί ούτε εμπλέκονται σε κάποιες πολιτικές εξτρεμιστικές οργανώσεις. Εξ ου και το περίφημο πρόβλημα της οπλοκατοχής για το οποίο τόσος ντόρος γίνεται τα τελευταία χρόνια στις ΗΠΑ.

  9. factorx avatar
    factorx 08/12/2013 11:18:05

    Επειδή έχω κάνει κι εγώ στις ειδικές δυνάμεις (πεζοναύτες), οι πραγματικοί ειδικοδυναμίτες είναι σεμνοί - δεν επιδεικνύονται. Οι καραγκιόζηδες είναι φιγουρατζίδες. Και δεν έχει καμία σημασία τις είδους όπλο είναι. Πέρα από το γεγονός οτι ο Χαστουκιάρης το κρατάει λάθος ο κακομοίρης (τζάμπα η εκπαίδευση) όλες αυτές οι φωτογραφίες με τα όπλα, τις εκπαιδεύσεις και τα ναζιστικά σύμβολα για μένα λειτουργούν ως φαλλικά σύμβολα. Και δείχνουν την έλειψη κατι τις .....καταλαβαινόμαστε έτσι;

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ factorx 08/12/2013 11:37:53

      Σωστός και με ψυχολογικούς όρους. Επιδεικνύει κάτι κάποιος όταν έχει ανασφάλειες. Και μετά το δικαιολογεί στη βουλή με γελοίο τρόπο.

    • Magganas avatar
      Magganas @ factorx 08/12/2013 12:25:55

      Όπως έγραψα και παρακάτω, τα δυτικά προάστια που φοβούνται να βγουν από το σπίτι και την ημέρα πλέον, τέτοια φαλλικά σύμβολα θέλουν να βλέπουν.
      Τί να θέλουν να δουν δηλαδή, τα σκουλαρίκια του Καμίνη ή τα Louboutin της Γιάννας;;;
      Εάν αυτές οι φωτογραφίες βγαίνουνε "κατά παραγγελίαν" της Ν.Δ., τότε ο πρόεδρος έχει κάκιστους συμβούλους και το πάνε για να τον ρίξουν στις δημοτικές εκλογές!

      • factorx avatar
        factorx @ Magganas 08/12/2013 12:32:47

        κ.Maggana ,από όσα έχω καταλάβει ζείτε εκτός ελληνικής πραγματικότητας. "τα δυτικά προάστια που φοβούνται να βγουν από το σπίτι και την ημέρα πλέον"...Τι αφελείς γενικεύσεις είναι αυτές;Ξέρετε που πεφτει το Μπουρνάζι; Σε λίγο θα μας πείτε οτι όλοι οι Έλληνες φοβούνται να βγουν έξω. Απο την άλλη: Από πότε το ΕΘΝΟΣ έγινε νεοδημοκρατικό και δεν το κατάλαβα; Αν ο Σαμαράς είχε τη δυνατότητα να δίνει παραγγελίες στο ΕΘΝΟΣ δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα. Προσγειωθείτε λοιπόν

        • Magganas avatar
          Magganas @ factorx 08/12/2013 14:05:13

          Φακτορα,

          μπορεί να μην έχω ζήσει στην Ελλάδα, αλλά είμαι 25 χρόνια στο security-, crisis-, risk- και disaster management για μεγάλες πολυεθνικές και governmental authorities σε όλον τον κόσμο, ειλικρινά.
          Όποιος στην Αθήνα δεν βλέπει τι γίνεται στο κέντρο και στα δυτικά προάστια, εθελοτυφλεί. Όποιος μάλιστα τα ωραιοποιεί προβαίνει σε "αξιόποινη πράξη"...
          Εάν σας πείραξε το "την ημέρα" τότε να το πάρω πίσω, αλλά για μετά τις 20:00 δεν μπορείτε να με διαψεύσετε.
          Δεν είναι μόνο τα 10 περιστατικά που θα γίνουν. Είναι το καθεστώς τρόμου που βιώνουν οι πολίτες!
          Μάλιστα σε διάλεξη στην Αθήνα για αυτό το θέμα, ο τότε Αρχηγός της ΕΛΑΣ κ.Αγγελάκος άλλαξε 45 χρώματα όταν είδε ντοκουμέντα, στοιχεία, φωτογραφίες και σε πηγαδάκι παρακαλώντας τον πασίγνωστο καθηγητή εγκληματολογίας κ.Σπύρο Κυριακάκη, μας προέτρεψε να μην προβούμε πουθενά σε δημοσίευση ή σε διάλεξη και δυσφημιστεί η χώρα στο Εξωτερικό...
          Και αυτό μάλιστα ήταν κάποια χρόνια πριν που δεν ήταν ακόμη τόσο τραγική η κατάσταση.
          Μπορεί να μην είναι η πλατεία Μπουρναζίου ακριβώς αλλά βγάλτε εσείς στα "ιρακινά" (Αιγάλεω) στη Θηβών μετά τις 21:00 μια γυναίκα με καρότσι μπεμπε να περπατήσει στο δρόμο...
          Δεν μιλάμε για το κέντρο (Ομόνοια, Πειραιώς, Αγίου Κωνσταντίνου κτλ.) που πρέπει να έχεις τουλάχιστον 2 DAN για να κυκλοφορήσεις μετά τις 20:00... Αχαρνών, Πατησίων και παρόδους πρέπει να έχεις κάνει στη Λεγεώνα των Ξένων για να περπατήσεις...

          Δεν μπορώ να σας πω εδώ περισσότερα αλλά θα σας στείλω μήνυμασ στο FB

  10. nikos87 avatar
    nikos87 08/12/2013 13:50:35

    εντάξει τώρα, φόρεσαν παραλλαγή, γυαλί, μπράτσα και σκοποβολή και έγιναν πολεμιστές. Αν πάει κάποιος σε πεδία βολής τις Κυριακές είναι γεμάτα συλλόγους. Σουβλάκια, καντίνα, πιστόλια και ζωνες πανακριβες-φανταχτερές, υφάκι και αρκετοί με κοιλίές από κοκορέτσια... Αααα και το ψέμα πάει σύννεφο: ημουν εκεί, συμμετείχα εκεί, στο στρατό τελείωσα αυτά τα ειδικά σχολεία κλπ. Για το παραμύθι αυτό λέω ότι, ενας φανταρακος των 10 ή και 20 μηνών δεν προλαβαίνει να εκπαιδευτεί τόσο όσο διηγείται....... Επίσης όσοι είναι χορτασμένοι, ακόμη κι όταν πάνε για βολή πάνε με το τζινάκι τους. Μην ανησυχούν κάποιοι. Δεν πρόκειται για πολεμικές μηχανές. Επειδή γεμίσαμε στην Ελλάδα με τραγουδισταδες, χορευταδες και φυσικά όλοι ειρηνιστες-αντιμιλιταριστες κλπ, βλέπουμε κανένα αεροβόλο και παλαβώνουμε.

  11. factorx avatar
    factorx 08/12/2013 14:24:42

    Ευχαρ'ιστως να δημοσιευσουμε σχετικό άρθρο σας

  12. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 08/12/2013 14:53:27

    Πάνε, χαλάσανε και οι ΧΑυγίτες !
    Καταγίνονται με όπλα σχεδιασμένα, πατενταρισμένα, κατασκευσμένα και καλοδιαφημισμένα από κουμμούνια !
    Εξαιρετικά, εύχρηστα, sofisticated κι απίστευτα ανθεκτικά "σιδερικά" μέν, κουμμουνιστικά μέχρι την άκρη της κάννης, δε.

    Κά-λα-σνί-κωφ!
    Ούτε στα όνειρά του δεν θα το είχε δεί ο εφευρέτης κ. Καλάσνικωφ.
    Ο κ. Εμίρ Κουστουρίτσα ήδη ξέσκισε το πτυχίο του της Ακαδημίας Κινηματογράφου, έσπασε τον Χρυσό Λέοντα και τη Χρυσή Αρκούδα.
    Ο δέ Γκόραν Μπρέγκοβιτς πέταξε την ακριβή κιθάρα του στα νερά του Σηκουάνα...
    "Απίστευτος ο κόσμος κι ο χαρακτήρας μας", "εικόνα σου είμαι κοινωνία, και σου μοιάζω"

  13. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 08/12/2013 14:59:18

    Προσοχή στο αγριογούρουνο, πάντως, κυρ Ηλία. Πρόσεχε να είναι όντως αγριογούρουνο.
    Διότι ο σκυμμένος συνάδελφος κυνηγός, που πίνει νερό σε βρύση, όταν τον βλέπεις από τα 50 μέτρα και άνω, έχει ακριβώς, μα ακριβώς, το ίδιο outlook και περίγραμμα με την αγαπημένη τροφή του Οβελίξ.
    Αυτό το λάθος έχει γίνει εκατοντάδες φορές και έχει στοιχίσει τη ζωή ισάριθμων κυνηγών στην Ελλάδα.
    Και προς Θεού, πάντα με σκυλί. Ποτέ χωρίς σκυλί. Και ποτέ δεν σκοπεύεις άν δεν δώσει θετικό σήμα το σκυλί.

  14. ορεσείβιος avatar
    ορεσείβιος 08/12/2013 20:23:47

    Ωρε Θείο οι γουρονοκυνηγοί φοράνε, ή πρέπει να φοράνε πορτοκαλί γιλέκα και καπέλα.
    Ο κλασιδιάρης το παίζει ράμπο σκοπεύοντας με κυνηγετικά όπλα?
    Κάθε σοβαρός γουρονοκυνηγός θα τον έδιωχνε από την παρέα αν εμφανίζονταν έτσι και με τέτοιο όπλο.

  15. factorx avatar
    factorx 08/12/2013 23:35:01

    Γνωστοί στρατοκράτες και οι δυό σας, μου θυμίζετε τον πατέρα μου που λάτρευε ένα parabellum που είχε πάρει απο έναν Γερμανό. Δεν ξέρω τι παιχνίδι παίζει το ΕΘΝΟΣ, μάλλον της ενίσχυσης της ΧΑ. Εμείς το ανεβάσαμε για να δείξουμε την γελοιότητα του πράγματος. Φλόμπερ - ξεφλόμπερ πρέπει να έχεις μεγάλο πρόβλημα για να φωτογραφίζεσαι με αυτό λες και κρατάς Καλάσνικοφ (αυτή είναι η ουσία της φωτογραφίας, αλλά δεν το πιάσατε). Η ΧΑ για μένα Φαήλε πολεμιέται και με το ξεφτύλισμα - πλην των άλλων. Κατα τα άλλα μην δουλευόμαστε και μεταξύ μας για τα ποσοστά της.Γιατί όταν τα ακούω εγω θυμάμαι κάποιους δεξιούς που ψηφισαν Σημίτη για να μην βγει ο Κωστάκης

    • ΠΗΛΕΑΣ avatar
      ΠΗΛΕΑΣ @ factorx 09/12/2013 20:01:06

      Καλά, κι εσύ που ήσουν να σχολιάσεις τον Πούτιν, που φωτογραφιζόταν μισόγυμνος καβάλα σε άλογο στο ποτάμι και με χιαστί φυσεκλίκια; Άσε τον Λιάκο στα αυγά του, κι'ας ειναι και χρυσά.
      Η ουσία του θέματος είναι η αβάσταχτη ελαφρότητα του πόπολου, που με τέτοια κριτήρια ψηφίζει.
      Υ.Γ Τότε, θα μου πεις, γιατί δεν βγήκε ο Φαήλος -μα, γιατί ήταν άλλο το target group και, εμείς οι ψηφοφόροι της ΝΔ, είμαστε politically correct, δεν θέλουμε όπλα, θέλουμε τον Αρούλη, θέλουμε Σύμφωνα Συμβίωσης για να ζήσουμε με τον άνδρα των ονείρων μας. Και, μ'αυτόν αγριευόμαστε. Αμέ !

  16. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 09/12/2013 11:04:06

    Σύμφωνα με το νόημα του τίτλου οι Κρητικοί έχουν σοβαρό πρόβλημα ή μάλλον έχουν πολύ μα πολύ μικρό ανδρισμό.

  17. gr74 avatar
    gr74 09/12/2013 19:26:24

    επειδη κι εγω υπηρετησα στους πεζοναυτες με ανθυπολοχαγό τον βουλευτή Β Θεσαλονίκης κο Ζησιμόπουλο,κάνοντας ενέδρες παρέα ,αποβάσεις ,χειμερινή διαβίωση,πορεία βολή κτλπ,μου φαίνεται πιο κατάλληλος για υπουργός άμυνας από τύπους στυλ αβραμόπουλου και κου Πρωθυπουργού,με θητεία τριών μηνών στο ναυτικό κι αυτή ούτε σε πλοίο καν.Επίσης για την νεολαία το ότι όλη η κοινοβουλευτική ομάδα της ΧΑ,έχει υπηρετήσει κανονικά την θητεία της σε αντίθεση με την πλειονότητα των άλλων και οπολοί εξ αυτών στιςκαταδρομές πουλάει κάπως καλύτερα δεν νομίζετε;