03/03/2009 13:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ταξιδιωτική οδηγία για τα Σκόπια

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 03/03/2009 14:45:05

    τα δυο γειτονικα μπουρδελα συναγωνιζονται σε προσφορες μη χασουν τους πελατες του το καθενα !!

    ΟΥΥΥΥΣΤ. both.

    ΠΠ

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 03/03/2009 14:58:58

    Γίναμε και μείς ΚΡΑΤΟΣ και βγάζουμε και ταξειδιωτικές οδηγίες τρομάρα μας (φετβάδες).

  3. osaperas avatar
    osaperas 03/03/2009 15:47:01

    Πόσο νούμερο μπορεί ΄να είναι κάποιος για να πάει ταξίδι αναψυχής στα Σκόπια;

  4. anetos avatar
    anetos 03/03/2009 17:08:59

    Strange Attractor πρεπει να εισαι μεγαλη κομπλεξαρα ...δεν ξερεις ποσοι ελληνες βλακες πανε ρε αρχ..λακα στα Σκοπια εκδρομες και καζινο ? τι συναλλαγμα τους αφηνουν ? γιατι δεν θα επρεπε το ελληνικο κρατος να τους μαζεψει ?

  5. ataktos avatar
    ataktos 03/03/2009 18:40:01

    Strange Attractor- πες τα.....

  6. Τηλέμαχος avatar
    Τηλέμαχος 03/03/2009 18:55:53

    Ρε παιδιά, τι σημασία έχει πόσοι πάνε; αυτό είναι το θέμα; οι ταξιδιωτικές οδηγίες είναι συμβολικές πράξεις, είναι ένα από τα χιλιάδες όπλα της πολιτικής που αρχίζουν από μία απλή δήθεν διαρροή δυσαρέσκειας που δημοσιεύεται σε μονόστηλο μίας εφημερίδας του τοπικού τύπου και τελειώνουν στο τελευταίο κλικ πριν από ένα θερμό επεισόδιο. Το εύρος είναι τεράστιο, όπως καταλαβαίνετε.

    Είναι συμβολικό και σημειολογικό. Λες και επηρεάζεται κανείς στα σοβαρά από αυτές τις ταξιδιωτικές οδηγίες, ακόμα και όταν βγαίνουν εις βάρος μας από "φίλους και συμμάχους".

    Πολύ καλά κάνουμε και εκφράζουμε τη δυσαρέσκειά μας στους βανδαλισμούς, ακόμα και αν έγιναν από μεθυσμένα παιδαρέλια.

    Πολύ καλά κάνουμε και δίνουμε έμφαση στη δυσαρέσκεια ντύνοντάς την με το φόρεμα της ταξιδιωτικής οδηγίας. Τι άλλο να κάναμε δηλαδή; ακόμη ένα τουμπεκί ή ακόμη μία δήλωση;

  7. thanos avatar
    thanos 03/03/2009 22:03:18

    2Strange Attractor Says:
    March 3rd, 2009 at 2:58 pm -


    Αντι για “Ταξιδιωτική οδηγία για τα Σκόπια” Εχουν το "guts" να κλεισουν τα συνορα μια για παντα?