#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/05/2011 19:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τίποτα δεν έχει πια σημασία: αύριο είναι το τέλος του κόσμου…






Το τέλος του κόσμου είναι πολύ κοντά και συγκεκριμένα στις 21 Μαΐου του 2011, στις 18:00 το απόγευμα ώρα Καλιφόρνιας (4 τα ξημερώματα ώρα Ελλάδας)!Σύμφωνα με τον 89χρονο Αμερικανό ιεροκήρυκα Χάρολντ Κάμπινγκ, εκείνη την στιγμή περίπου το 2% του παγκόσμιου πληθυσμού θα «ανέβει» στον παράδεισο, ενώ οι υπόλοιποι θα πάνε κατευθείαν στην κόλαση! Την ίδια ώρα, περισσότερες από 2.000 διαφημιστικές πινακίδες με καταστροφολογικά σλόγκαν έχουν αναρτηθεί σε εκατοντάδες δρόμους των ΗΠΑ. Με ανάλογες αφίσες έχει γεμίσει και η Αυστραλία αλλά και άλλες χώρες. Σύμφωνα με τη θεωρία του, ο κόσμος θα καταστραφεί στις 21 Μαΐου του 2011, δηλαδή 722.500 ημέρες από την 1η Απριλίου του 33 μ.Χ., την ημέρα που ο ίδιος πιστεύει ότι σταυρώθηκε ο Χριστός. Ο αριθμός 722.500 προκύπτει από τον πολλαπλασιασμό τριών «ιερών» αριθμών (5,10,17) δύο φορές μεταξύ τους. Σημειώνεται ότι ο κ. Κάμπινγκ είχε προβλέψει ξανά το τέλος του κόσμου στις 6 Σεπτεμβρίου του 1944. Εκατοντάδες ακροατές του είχαν συγκεντρωθεί τότε σε ένα στάδιο στην Αλαμέντα, περιμένοντας την επιστροφή του Ιησού Χριστού…

Το κακό είναι ότι θα είμαστε πολλοί στην Κόλαση, δεν θα βγαίνουν τα έξοδα και πάλι Μνημόνιο θα έχουμε

Αλλά θα φτιάξουμε μπουζούκια με διαδικασίες φαστ τρακ: θα τραγουδάει ο Μαζωνάκης, όλα καλά. Η Θεοδωρίδου φοβάμαι ότι θα πάει στον Παράδεισο, οπότε αναβάλλεται η συντέλεια του κόσμου, μέχρι να αμαρτήσει η Νατάσα





Ο άλλος ο αμαρτωλός, ο Στρος, οργιάζουν οι φήμες, ότι απόλαυσε την παρέα γνωστής τηλεπερσόνας, κατά την τελευταία του επίσκεψη στην Ελλάδα. Μην πάει ο νους σας στο πονηρό. Έχουν αναπτύξει μια αμιγώς πνευματική σχέση. Εκείνη έκανε τηνκαλόγρια.



Ύστερα από βαθιά μελέτη καταθέτουμε τις προτάσεις μας για τον δημόσιο τομέα, προτείνοντας στον κύριο Ραγκούση την πλήρη υιοθέτηση του κάτωθι μέτρου από την γειτονική Ιταλία:



Ινδοί και πακιστανοί λαθρομετανάστες αναγκάζονταν από ομοεθνείς τους να δουλεύουν δέκα ως δώδεκα ώρες την ημέρα μοιράζοντας φέιγ βολάν πόρτα-πόρτα. Η εβδομαδιαία τους αμοιβή δεν ξεπερνούσε τα εκατόν πενήντα ευρώ. Το στοιχείο όμως που προκάλεσε τη μεγαλύτερη αίσθηση και θεωρήθηκε πρωτοφανές από πολλούς σχολιαστές είναι ότι οι σύγχρονοι αυτοί είλωτες, για να μπορέσουν να δουλέψουν, έπρεπε να φορούν ένα κολάρο που περιείχε συσκευή γεωγραφικού εντοπισμού θέσης μέσω του συστήματος GPS: με αυτά, οι δουλέμποροι ήταν σε θέση να ελέγχουν διαρκώς, μέσω δορυφόρου, πού βρίσκονταν και προς ποια κατεύθυνση μετακινούνταν οι εργάτες-σκλάβοι.

Προτείνουμε την υιοθέτηση του μέτρου για τους υπαλλήλους του δημοσίου και ευρύτερου δημοσίου τομέα. Φτάνει το μέτρο να συμπεριλαμβάνει και τους πολιτικούς τους προϊστάμενους



Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Πητ avatar
    Πητ 20/05/2011 19:54:22

    Μη μου πεις ότι διαβάζεις και X-Men, δεν θα το αντέξω.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Πητ 20/05/2011 20:42:21

      Όχι δεν μ΄αρέσει

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ Μικρός Οδυσσέας 21/05/2011 00:24:34

        Διάβασε όλο το saga του Civil War, αν και τελειώνει κάπως απότομα, είναι πολύ ενδιαφέρον ανάγνωσμα και περιγράφει αρκετά γλαφυρά την εποχή μας.

  2. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 20/05/2011 19:56:03

    Αμάν, ζημιά με έκανες ΜΟ!
    Είχα στοιχηματίσει γι' αυτό το ενδεχόμενο (και για το αντίθετο σε CDS).
    Είχα σίγουρη μια περιουσία και τώρα που το ξέρουν όλοι μου έκανες χαλάστρα.
    Μια μέρα δε μπορούσες να περιμένεις;

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ ΝΙΚΟΛΑΣ 20/05/2011 20:52:09

      Να μην έγραφα το τελευταίο κομμάτι πριν τη Συντέλεια?

  3. Y. avatar
    Y. 20/05/2011 19:57:50

    Δε ξέρω για το τέλος του κόσμου, το τέλος της Ελλάδας όμως επήλθε στις 4/10/09
    Απλά δε το συνειδητοποιήσαμε!

  4. saltcity avatar
    saltcity 20/05/2011 20:01:56

    Φτου ρε γαμώτη, και πλήρωσα την κάρτα.
    Θα τά'τρωγα απόψε στα κορίτσα...

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ saltcity 20/05/2011 20:44:14

      Στα κορίτσα με τη βίτσα?

      • saltcity avatar
        saltcity @ Μικρός Οδυσσέας 20/05/2011 21:11:02

        Στα κορίτσα με τα βίτσα ! λολ

    • O Saligaras avatar
      O Saligaras @ saltcity 21/05/2011 03:30:13

      Ρε "saltcity"
      την κάρτα την εχεις ακόμη;

  5. ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΟΣ avatar
    ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΟΣ 20/05/2011 20:05:01

    Πίτσα, coca-cola, dvd στον καναπέ και μία προσευχή για καλό και για κακό και αναμονή του γεγονότος που πάλι το ΚΚΕ θα διαψεύσει ως συνωμοσία των Αμερικανών σε περίπτωση που έχουμε την έλευση του Κυρίου.

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΟΣ 20/05/2011 20:15:03

      Δηλαδή το ΚΚΕ δεν είναι με τον Ύψιστο; Και με ποιον είναι;

      • ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΟΣ avatar
        ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΟΣ @ ΝΙΚΟΛΑΣ 20/05/2011 20:18:10

        Χριστιανός και κομμουνιστής είναι σαν τον Αφγανό τουρίστα ένα πράγμα!

        • Theo avatar
          Theo @ ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΟΣ 20/05/2011 21:51:48

          μην το γελας γιατι κοντα ειναι, θα το δουμε κι'αυτο. θυμασαι το αλβανος τουριστας? για ποτε εγινε πραγματικοτητα ουτε και μεις το καταλαβαμε.

          • Y. avatar
            Y. @ Theo 21/05/2011 00:10:28

            Ναι αλλά το ανέκδοτο που παίζει σήμερα στο Πόγραδετς, είναι έλληνας τουρίστας

          • TopGunZ avatar
            TopGunZ @ Theo 21/05/2011 00:52:21

            Σημεία των καιρών φίλε μου, σημεία των καιρών...

  6. Geoponix avatar
    Geoponix 20/05/2011 20:10:23

    Ανταλλάσσω οικονομική θέση για πάνω με Α' θέση για κάτω. Άλλωστε αυτό που μετράει είναι το ταξίδι (και η προσμονή του).

  7. Θετταλός avatar
    Θετταλός 20/05/2011 20:11:23

    Kύριε Χάρολντ Κάμπινγκ,
    Για πέρνα και από ellada να μας πεις τι βλέπεις.

  8. ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΟΣ avatar
    ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΟΣ 20/05/2011 20:13:27

    και άλλα ευχάριστα συμπεράσματα:
    1. Τελικά ο Μητσοτάκης δεν πέθανε ποτέ
    2. Ο Σαμαράς δεν θα γίνει πρωθυπουργός (γαμώ το)
    3. Ο Ολυμπιακός του basket δεν θα έχει την ευκαιρία να γίνει πρωταθλητής
    4. Η Μέρκελ θα πάρει τα @@@ μας
    5. Ο Πάγκαλος δεν θα καταφέρει να ανέβει στον παράδεισο τελικά λόγω υπέρβαρου αντικειμένου
    6. O GAP ναι είναι οριστικό! Είναι ο τελευταίος πρωθυπουργός των Ελλήνων!

  9. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 20/05/2011 20:31:09

    Όχι, όχι, όχι.
    Πρέπει να γίνουν τόσα πράγματα.
    Στις 22 λήγουν πολλά CDS...
    Πρέπει ο Γιώργος να σώσει τη χώρα...
    Πρέπει να γίνει πρωθυπουργός η Ντόρα...
    Πρέπει να δω την ΑΕΚ πρωταθλήτρια ξανά...
    Γιατί, γιατί, γιατί...

    • kiki avatar
      kiki @ Γιάννης Φαίλτωρ 20/05/2011 21:23:22

      @ Φαιλτωρα,
      αυτο με την ΑΕΚ, μην περιμενεις, αυτο θαρθει μετα την αιωνιοτητα.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ kiki 20/05/2011 21:35:14

        Λες να μην το ξέρω Κική μου?..Junk bond έχει καταντήσει ο σύλλογος. Και δεν υπάρχει και κανένας Γιώργος να τη σώσει...

  10. King Leonidas avatar
    King Leonidas 20/05/2011 20:48:08

    Κρίμα. Δεν θα προλάβουμε να δούμε την κινηματογραφική μεταφορά του Green Lantern (με τον Ryan Reynolds). Δεν θα προλάβουμε να ακούσουμε το νέο CD της Lady Gaga. Χάνουμε το τελικό του champions league. Ο Σαμαράς δεν θα προλάβει να γίνει πρωθυπουργός. Η Lagard χάνει το ΔΝΤ. Έχουμε τόσα πολλά να κάνουμε...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ King Leonidas 20/05/2011 21:42:46

      Τουλάχιστον είδαμε το φινάλε της σαιζόν για How I met your mother και Big Bang Theory...

  11. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 20/05/2011 21:00:39

    Α τι ωραία! Δεν θα δώσω την Δευτέρα εξεταστική. Πάμε γερά! Yeah!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ H pena tis orghs 20/05/2011 21:43:34

      Αν είναι έτσι εγώ γλίτωσα και το διάβασμα, αύριο θα φόρτσαρα.

  12. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 20/05/2011 21:13:19

    Αν είναι να γλιτώσουμε από την καθημερινή οικονομική ανάλυση του Μπάμπη, στον Skai, ας έρθει το τέλος του κόσμου μια ώρα αρχίτερα.

  13. Κάποιος avatar
    Κάποιος 20/05/2011 21:38:27

    Αυτά που υποστηρίζει ο ιεροκήρυκας Χάρολντ Κάμπινγκ για το τέλος του κόσμου στις 21 Μαΐου του 2011 είναι εντελώς ανυπόστατα.
    Απορώ πως υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν σ'αυτές τις ανοησίες.

    Όλοι γνωρίζουμε ότι το τέλος του κόσμου θα έρθει στις 21 Δεκεμβρίου 2012.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Κάποιος 20/05/2011 21:41:50

      χαχαχα σωστός, να μη βγαίνουμε κι από τον προγραμματισμό μας

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ Μικρός Οδυσσέας 21/05/2011 01:30:44

        Να διευκρινήσουμε πάντως, επειδή υπάρχει και εύπιστος κόσμος, ότι κατά βάση κάνουμε πλάκα.

        Ο μοναδικός ορθός λόγος είναι ο επιστημονικός γι'αυτό δεν πρέπει να πιστεύουμε σ' ένα σωρό μεταφυσικές και ανορθολογικές θεωρίες για το τέλος του κόσμου.

        Πιστεύουμε στην επιστήμη και συνεπώς στον Ισαάκ Νεύτωνα που είχε προβλέψει ότι το τέλος του κόσμου θα συμβεί το έτος 2060.

        • αποκατάσταση avatar
          αποκατάσταση @ Κάποιος 21/05/2011 19:49:02

          Ο Νεύτων να φανταστείς θεωρούσε τα πιο σημαντικά έργα του κάποιες προσευχές που είχε συγγράψει παρά το νόμο της παγκόσμιας έλξης.
          Ήταν τότε που οι πρώτοι επιστήμονες μετά τα ελληνιστικά χρόνια συνδύαζαν το "σοφά εποίησεν" της θρησκείας με την επιστήμη και μαγείρευαν ολίγον εσχατολογία (τι χόμπι και αυτό).

  14. Konstantinos avatar
    Konstantinos 20/05/2011 21:39:00

    Δηλαδη, αύριο που γιορτάζω, θα γίνει ο χαμός!!! Για να δείτε πως γιορτάζουμε εμείς οι Κωστάδες :) Θα τα τινάξουμε όλα στον αέρα. Δεν θα μείνει ούτε κολομπιθρόξυλο :) Περιμένω επετειακό κείμενο του μεγάλου χαμού από τον κύριο Ροδινό :)

  15. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 20/05/2011 21:53:07

    ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΣΥΖΥΓΟΙ ΤΟΥ ΣΤΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΠΕΡΛΟΥΣΚΟΝΙ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΝ ΄΄ΑΛΛΟΥ΄΄ ΤΟ ΒΡΑΧΙΟΛΑΚΙ ΜΕ GPS Μ.O!!!

  16. Orestios avatar
    Orestios 20/05/2011 22:08:23

    +10000000

  17. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 20/05/2011 22:27:41

    Ναι, αύριο. Χρόνια Πολλά!!!!

  18. Απορία avatar
    Απορία 20/05/2011 23:00:06

    Για σας παρακαλώ, το δικό μας το τέλος το προσδιόρισε ο πατήρ Μάξιμος στο βιβλίο του για το 2012.

  19. Ελευθεριακος Δεξιος avatar
    Ελευθεριακος Δεξιος 20/05/2011 23:53:00

    Μάλλον αύριο σκέφτονται να δώσουν το νόμπελ οικονομίας στον Παπακωσταντίνου...

  20. κοινό γκνού avatar
    κοινό γκνού 21/05/2011 01:01:20

    722.500/365=1974

  21. O Saligaras avatar
    O Saligaras 21/05/2011 04:36:16

    Ο λόγος που η ζωή εχει εξαφανισθεί σε άλλους πλανήτες είναι επειδή οι επιστήμονές τους ήταν πιό προηγμένοι από δικούς μας.

  22. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 21/05/2011 08:44:11

    Εσεις γελατε αλλα υποπτευομαι οτι οι πολιτικαντηδες ετοιμαζωνται να την κανουν αρων αρων και επεξεργαζωνται σεναρια για το ποια αναμπουμπουλα θα καλυψει την εξοδο τους καλυτερα. Μια Ελληνοτουρκικη κριση? Ενα λαθρομεταναστοξεσηκωμα? Ολα αυτα μαζι? Και αλλα που δε γνωριζουμε?
    Γιατι ο Καμμενος αφεθηκε μονος? Τι γνωριζει η ΝΔ που εμεις δεν γνωριζουμε και ΔΕΝ θα κανει απολυτως τιποτε? Θα διαλεξουν και αυτοι το δρομο της μεγαλης φυγης? Το μπρα ντε φερ μεταξυ Αμερικης Ευρωπηςσ το πεδιο μαχης Ελλαδα ποιον θα εχει νικητη? Ποια η επομενη μερα με τους Τουρκους?
    Θα παρουμε τελικα τους οντως ολους τους πολιτικους με τις πετρες οπως προφητευαν οι Πατερες?
    Αυτα και πολλα αλλα ερωτηματα ισως απαντηθουν πολυ συντομα.

  23. nils avatar
    nils 21/05/2011 09:54:30

    mipos ginete na to anavaloume gia septmvrio gia na prolavoume na kanoume kai kanena mpanaki???? to exoume anagi fetos pou exei parei fotia o kolos mas....!!!!!!!!

  24. manos avatar
    manos 21/05/2011 10:20:21

    Εχασες τα δίσεκτα.

    • κοινό γκνού avatar
      κοινό γκνού @ manos 21/05/2011 10:56:05

      722500/365,24219 =1978,139491497409

  25. inkas avatar
    inkas 21/05/2011 11:55:58

    Προβοκάτσια....έγκυρες πηγές αναφέρουν ότι ο εγγονός του ιεροκύρηκα που αναφέρεται στο άρθρο, επρόκειτο να ανέβει τα σκαλιά της εκκλησίας σήμερα, με την καλή του, και έψαχνε δικαιολογία για να ματαιωθεί ο γάμος. Ο παππούς-ιεροκύρηκας, δεν του χάλασε το χατίρι...

  26. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 21/05/2011 16:26:58

    Αυτός,ο Αμερικανός ιεροκήρυκας,αποτελεί ενδεικτική περίπτωση του μέσου IQ των συμπατριωτών του,που όσο περνάει ο καιρός,γίνονται αφελέστεροι και ηλιθιωδέστεροι. Είναι όμως ντροπή μας να επιτρέπουμε ένα έθνος,(?), μεταλλαγμένο από διάφορες εκφυλιστικές εγκεφαλοπάθειες, κατ ουσίαν να μας κυβερνάει και να ορίζει τις τύχες μας...

  27. O Sporos avatar
    O Sporos 22/05/2011 04:35:10

    Φίλτατε Ιωνά,
    Αν στη θέση του ιεροκήρυκα έβαζες τον ΓΑΠ (λεφτά υπάρχουν) για ποιου λαού το IQ θα μίλαγες τώρα, ποιοί ειναι πραγματικά μεταλλαγμένοι ή πάσχουν απο εκφυλιστικές εγκεφαλοπάθειες και ποια θα ηταν κατ' ουσίαν η διαφορά στην τροπή που σου αρμόζειι να αισθάνεσαι;
    Με τον ιεροκήρυκα γέλασε ολη η Αμερική κι ο κόσμος ολος, τον ΓΑΠ ομως οχι μόνο τον πίστεψες αλλά και τον ψήφισες. Παραδέχτηκες δηλαδή οτι εχεις IQ > κεφαλογραβιέρας.

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ O Sporos 23/05/2011 08:19:16

      Φίλε Σπόρε,αν εννοείς ότι τον ΓΑΠ τον ψήφισα ως Ελληνικός Λαός,να το δεχτώ και να το συζητήσουμε. Αν μου το προσάπτεις προσωπικά,σου επισημαίνω πως κάνεις λάθος και μάλλον δεν έχεις ξαναδιαβάσει σχόλιό μου εδώ. Δεν έχω ψηφίσει ΠΑΣΟΚ ποτέ και φυσικά δεν πρόκειται να το κάνω στο μέλλον. Εάν μέμφεσαι τον Λαό μας για την ψήφο που έδωσε στον Φόρεστ Γκαπ,έχεις δίκιο,αλλά σκέψου ότι την ώρα που ο Κ Καραμανλής μιλούσε για τουλάχιστον διετές πάγωμα μισθών-συντάξεων,ο Τσολάκογλου έταζε αυξήσεις,λέγοντας το ...γνωστό λεφτά υπάρχουν,ενώ διαπραγματευόταν ταυτόχρονα την υποδούλωση της χώρας στο Διεθνές Μολυσματικό Ταμείο. Βάλε και την για 20 χρόνια ηλιθιοποίηση μέσω της Ιδιωτικής τηλεόρασης,πολύ θέλει? Σου υπενθυμίζω βέβαια,πως όσο και να ρίξαμε το IQ μας,σαν Έλληνες,πολύ απέχουμε από το κατάντημα των Αμερικανών,που έχουν κάψει ολοσχερώς.εδώ και πολύ καιρό τον επεξεργαστή τους...

  28. Κάποιος avatar
    Κάποιος 22/05/2011 13:24:15

    Φτηνά την γλιτώσαμε και πάλι!