#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/09/2010 06:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τέρμα o καναπές

ΣΧΟΛΙΑ

  1. antekale avatar
    antekale 06/09/2010 08:01:46

    Σιγά παιδιά, μη σκίσετε το καλτσόν.

    • Θραξ Αναρμόδιος avatar
      Θραξ Αναρμόδιος @ antekale 06/09/2010 12:19:26

      Εγώ σκελέα φοράω, είναι πιο σέξυ. Και βαμβακερή. Με το καλσόν με πιάνει φαγούρα. Εσένα;

      Θραξ Αναρμόδιος

  2. Antoine Doinel avatar
    Antoine Doinel 06/09/2010 09:26:45

    Προσοχή όμως! Με το μαλακό! Πρώτα βόλτα το τετράγωνο με τις παντόφλες και σιγά-σιγά να βελτιώνεται η επίδοση! Στόχος τα Χαυτεία μέχρι το 2012 που είναι και οι Ολυμπιακοί!

  3. GALA avatar
    GALA 06/09/2010 10:51:32

    ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΗΝ ΤΗΝ ΧΛΕΥΑΖΕΤΕ!

    • Asterix avatar
      Asterix @ GALA 06/09/2010 13:32:42

      Μια κουβέντα θα σου πω: Δεν υπάρχουν εύκολοι δρόμοι (shortcuts) στις διεκδικήσεις.

  4. Asterix avatar
    Asterix 06/09/2010 10:55:46

    Να το διατυπώσω διαφορετικά γιατί με τσάκωσε το akismet:

    Όσο δεν υπάρχει πολιτικός φορέας ικανός να συγκρατήσει και να διοχετεύσει τη λαϊκή δυσαρέσκεια προς τα μπρος, προς μια κάποια λύση τέλος πάντων, τότε θα σκάνε μύτη ανούσιες κινήσεις σαν κι αυτή. Οι οποίες κινήσεις δεν είναι απαραίτητα αθώες επειδή μοιάζουν για αθώες.

    • Θραξ Αναρμόδιος avatar
      Θραξ Αναρμόδιος @ Asterix 06/09/2010 12:20:25

      Να περιμένουμε να "συγκινηθούν" οι φορείς;

      • Asterix avatar
        Asterix @ Θραξ Αναρμόδιος 06/09/2010 13:09:20

        Αναγκαστικά Θράκα. Αναγκαστικά.
        Τί άλλο θα πρότεινες;
        Ιδέ και υποκείμενη απάντησή μου στον φίλο GALA.

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ Θραξ Αναρμόδιος 06/09/2010 13:32:22

        Προτείνω να σηκωθούμε από τον καναπέ και να πάμε ως παρατηρητές έστω του φαινομένου.

        Δεν χρειάζονται πολλά εφόδια. Μπύρες και ιδέες μόνο.

        Θα χρησιμοποιήσουμε ΚΑΙ τις μπύρες ΚΑΙ τις ιδέες ως όπλο στον επιτόπιό μας έλεγχο της αθωότητας ή μη αυτών των κινήσεων. Τι λες, έρχεσαι;

        Θα συμβάλλεις και στον έλεγχο άν έρθεις.
        Η έστω μόνο στο ρεφενέ για τις μπύρες.

        Θραξ Αναρμόδιος

      • Asterix avatar
        Asterix @ Θραξ Αναρμόδιος 06/09/2010 13:34:08

        Μάλλον εκεί θα είμαι. Αλλά με τσίπουρο γιατί η μπύρα με φουσκώνει.

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ Θραξ Αναρμόδιος 06/09/2010 13:44:13

        @Asterix

        οκ, προτιμάω κι εγώ τσίπουρο, αλλά το προτιμώ καθήμενος.

        Και πως θα ανα-γνωριστούμε;

        Φοβάμαι πως αν αρχίσω να αναφωνώ Αστερίξ, Αστερίξ πως θα νομίσουν ότι είμαι κάνας ρωμαίος εκατόνταρχος (λολ)

        Να κρατάω τριαντάφυλλο;
        Να κρατάω τον Strange Attractor;

        Θραξ Αναρμόδιος

      • Νταγιάν avatar
        Νταγιάν @ Θραξ Αναρμόδιος 06/09/2010 13:46:12

        κράτα μια σημαία του ΠΑΣΟΚ ή μια φωτογραφια της Ματσούκα. Θα κάνεις μπαμ από μακριά.

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ Θραξ Αναρμόδιος 06/09/2010 13:57:26

        @Νταγιάν

        Σημαία του ΠαΣοΚ θες να κρατάω; Γιατί;

        Θραξ Αναρμόδιος

      • Asterix avatar
        Asterix @ Θραξ Αναρμόδιος 06/09/2010 14:28:49

        @Θραξ Αναρμόδιος

        Εμένα θα με αναγνωρίσεις από το κουκουέδικο μουστάκι και την νταμιζάνα με το τσίπουρο. Του κερατά. Πόσοι άλλοι θα είναι έτσι;
        Αν κρατάς τον Strange Attractor, δώσε του να κρατάει με τη σειρά του ένα πορτρέτο του Ζορό.

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ Θραξ Αναρμόδιος 06/09/2010 14:58:50

        @Asterix

        Κι εγώ μυστακοφόρος είμαι. Πως είναι το ΚΚΕ-δικο μουστάκι; Είναι αυτόνομη αισθητική κατηγορία;

        (ρε λες και το δικο μου μουστάκι να είναι...)

        Θραξ Αναρμόδιος

        ΥΓ. Αν θες και κουραστείς, να σε βοηθήσω να αποθέσεις την νταμιτζάνα ώστε να δεις κάναν φίλο, να τα πείτε ελεύθερα. Θα την φυλαω εγώ.

      • Asterix avatar
        Asterix @ Θραξ Αναρμόδιος 06/09/2010 16:10:43

        @Θραξ
        Το κουκουέδικο μουστάκι είναι παχύ, φαρδύ, απεριποίητο με άσπρες τρίχες και κίτρινο στη μέση απ' τον Ασσο σκέτο.

        Το λέω έτσι γιατί το '81 - '82 με τσίμπησε στη Σταδίου αστυνομικός για εξακρίβωση και όταν με πήγε στο ΑΤ Ομονοίας, στον αξ/κο υπηρεσίας, μόλις με είδε φώναξε "ρε, δε σου είπα, δε θα μου φέρνεις κουμουνιστές!" Και, αν θες το πιστεύεις, με άφησαν να φύγω χωρίς έλεγχο, χωρίς να δουν ταυτότητα, πάσο σχολής, τίποτα! Μάλλον θα έβρισκα και τον μπελά μου γιατί στις τσέπες μου χαρτιά της ΔΑΠ, η οποία τότε ήταν ντεφορμέ και μας είχαν στη μπούκα γενικώς.

        Μετά την φοβερή παρατήρηση του αξ/κου, παρατηρούσα τους μυστακιοφόρους κκέδες και πράγματι διαπίστωσα ομοιότητες.

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ Θραξ Αναρμόδιος 06/09/2010 16:22:31

        @Asterix

        χα χα χα χα

        Είσαι άπαιχτος. Πρέπει να τα πούμε οπωσδήποτε.

        Θραξ Αναρμόδιος

        ΥΓ. Κι εγώ Ασσο σκέτο, παλιά. Μετά διαφώνησε ο γιατρός και πήγα σε ελαφρύτερα. Αλλά όταν δεν βλέπει κάνω κάνα στριφτό

      • Asterix avatar
        Asterix @ Θραξ Αναρμόδιος 06/09/2010 20:27:38

        Θα τα πούμε Αναρμόδιε Θράκα.
        Οπωσδήποτε. Αν όχι αυτές τις μέρες, τις επόμενες.
        Η συνεννόηση πως θα γίνει;

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ Θραξ Αναρμόδιος 07/09/2010 11:00:12

        @Asterix

        h**p://www.blogger.com/profile/14481341660212779253

  5. Asterix avatar
    Asterix 06/09/2010 11:30:31

    Εύγε φίλε Ovelix. Δικό σου είναι το blog;

  6. GALA avatar
    GALA 06/09/2010 11:49:33

    Δηλ. εσείς περιμένετε κάποιο πολιτικό φορέα για να 'σπρώξει' τη δυσαρέσκειά σας? Κάτι που θα είναι μαζικό και αυτόνομο δεν σας κάνει? Η λαϊκή δυσαρέσκεια και εξέγερση δεν περιμένει κανένα πολιτικό φορέα! Χρόνια τώρα είναι βουτηγμένοι στη σαπίλα για δήθεν συντονισμένους αγώνες.

    • Asterix avatar
      Asterix @ GALA 06/09/2010 13:04:51

      Δεν θα διαφωνήσουμε και πάρα πολύ σ' αυτό που λες. Ομως η εμπειρία έδειξε ότι με τις "ακαπέλωτες - αυτόνομες" κινήσεις και τις "λαϊκές πρωτοβουλίες" δύο τινά μπορούν να συμβούν: Είτε στην πορεία να καπελωθούν, είτε να εκτονωθούν στο πουθενά.

      Και, ναι, τον πολιτικό φορέα τον εμπιστευόμαστε περισσότερο γιατί ξέρουμε ποιοί είναι από πίσω και κατά πού το πάνε. Οι πολιτικοί φορείς είναι υπόλογοι πολιτικά, εκλέγονται από την λαϊκή βάση. Επιπλέον, ξέρουμε τι κουμάσια είναι, ξέρουμε μέσες άκρες που το πάνε και - στο τέλος της γραφής - αν δεν μας κάνουν τους στέλνουμε σπίτι τους με την ψήφο μας.

      Οι ακαπέλωτες - αυτόνομες - ανώνυμες μαζώξεις, ούτε ποιούς έχουν από πίσω ξέρουμε, ούτε ποιες (και ποιανών) φιλοδοξίες εκκολάπτουν, ούτε ποίων τα συμφέροντα εξυπηρετούν. Ηθελημένα ή αθέλητα.

      Ζούμε σε πολύ πονηρές εποχές και ο λύκος στην αντάρα χαίρεται.

      Καταλαβαίνεις φαντάζομαι.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Asterix 06/09/2010 13:12:47

        Συμφωνώ Asterix.
        Παρόλα αυτά ευχόμαστε επιτυχία σε οσους θα συμμετέχουν στο μεγάλο "πάρτι" καθώς το αποκαλούν.

      • Asterix avatar
        Asterix @ Asterix 06/09/2010 13:44:41

        Αλλενάκι, παρά τις επιφυλάξεις, η ευχή για καλή επιτυχία είναι δεδομένη. Απ' το στόμα μας και στου Θεού τ' αυτί, που λέει ο λόγος.

  7. Θέλουμε την Ελλάδα μας πίσω avatar
    Θέλουμε την Ελλάδα μας πίσω 06/09/2010 12:18:02

    όλα τα κομματόσκυλα εδώ αποδοκιμάζουν την εκδήλωση μας αυτή. Εσείς θέλετε σε όλα να είναι τα κανάλια και τα κόμματα από πίσω. Σε κάτι μαζικό και ακομμάτιστο βρίσκεται παντού συνωμοσίες.

    • Θραξ Αναρμόδιος avatar
      Θραξ Αναρμόδιος @ Θέλουμε την Ελλάδα μας πίσω 06/09/2010 13:55:46

      @Θέλουμε την Ελλάδα μας πίσω

      Δεν νομίζω ότι με τέτοιους χαρακτηρισμούς θα έχεις μεγάλη επιτυχία, αν επιδιώκεις να καλέσεις περισσότερους στην συγκέντρωση αυτή.

      Εκτός κιαν ΔΕΝ θέλεις την επιτυχία των κινήσεων αυτών.

      Συναίνεση χρειαζόμαστε. Οχι χαρακτηρισμούς που εξαγριώνουν και ταμπουρώνουν.

      Θραξ Αναρμόδιος

  8. rage avatar
    rage 06/09/2010 13:32:10

    ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΟ ΚΑΠΕΛΩΜΑ ΜΟΝΟ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 06/09/2010 22:39:04

    Έχουν γνώση οι φύλακες. Το βίντεο του Bob Chapman κανείς δεν το είδε με καλό μάτι, αυτό είναι το μόνο σίγουρο, και πήραμε τις αποστάσεις μας και δεν αναρτήσαμε.

    • Ο ΚΑΝΕΝΑΣ avatar
      Ο ΚΑΝΕΝΑΣ @ αλλενάκι 07/09/2010 09:25:38

      Ψαρεύουν σε θολά νερά

  10. Ο ΚΑΝΕΝΑΣ avatar