#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/08/2010 17:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τέλος καλό, όλα καλά



Τι έγινε ρε παιδιά, έμεινε το περιπολικό στη μέση ... της ομηρείας;

Εντάξει, όμως, όπως και να'χει, η αντίδραση σήμερα των αστυνομικών στη ληστεία-ομηρεία, ήταν πολύ καλή. Παραδόθηκε ο ληστής που είχε ταμπουρωθεί μέσα στην Τράπεζα και απευλευθερώθηκαν όλοι οι όμηροι, οι οποίοι είναι καλά στην υγεία τους.

Έυτυχώς βέβαια, που ο υπάλληλος της Τράπεζας πάτησε το κουμπί του συναγερμού και έφτασαν γρήγορα, επί τόπου, οι ομάδες "Δ" (που γύρισαν από τις διακοπές).
Πάντως, η συγκεκριμένη Εθνική Τράπεζα δεν είχε πόρτες ασφαλείας


Ο ληστής συνελήφθη στις 15.00 μετά από μαραθώνιες διαπραγματεύσεις και αφού παρέδωσε με ασφάλεια τις δύο χειροβομβίδες με τις οποίες ήταν οπλισμένος. Προέρχεται από χώρα της πρώην Σοβιετικής Ένωσης και οι αστυνομικοί κάνουν λόγο για σκληρό κακοποιό. Μισή ώρα πριν παραδωθεί επιχείρησε να διαφύγει με ασπίδα τέσσερα άτομα, αλλά  χωρίς όμως αποτέλεσμα. Έτσι ξαναμπήκε πάλι στο εσωτερικό του υποκαταστήματος και συνέχισε τις απειλές…

Όλα άρχισαν λίγα λεπτά πριν τις δώδεκα και μισή. Τρεις άγνωστοι εισέβαλλαν στο υποκατάστημα της Εθνικής τράπεζας, επί της λεωφόρου Ηρώων Πολυτεχνείου 87 και με την απειλή όπλων ζήτησαν το ρευστό από τα ταμεία. Υπάλληλος όμως πρόλαβε να πατήσει το ειδικό μπουτόν έκτακτης ανάγκης και οι δύο από τους τρεις δράστες βγήκαν  και προσπάθησαν να διαφύγουν, αλλά συνελήφθησαν.

Ο τρίτος μόλις είδε να φθάνουν στο σημείο αστυνομικοί της ομάδας ΔΙΑΣ, ταμπουρώθηκε στο εσωτερικό και κρατώντας μια χειροβομβίδα απειλούσε να τινάξει τους ομήρους στον αέρα.. Στο σημείο έσπευσαν τρεις διαπραγματευτές της ΕΛ.ΑΣ, κλιμάκιο της ΕΚΑΜ και δεκάδες πάνοπλοι αστυνομικοί που είχαν κυκλώσει την περιοχή. Ο δράστης άφησε αρχικά ελεύθερες 14 γυναίκες και σταδιακά άλλους ομήρους κρατώντας τέσσερα άτομα μέσα στο υποκατάστημα της Εθνικής, ως ασπίδα.

(Φώτο Ευρωκίνηση)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 23/08/2010 18:30:55

    συγχαρητηρια στον κο. χρυσοχοιδη και στα σωματα ασφαλειας...ειναι με διαφορα ο καλυτερος υπ.δημοσιας ταξης εδω και 20ετιες

    • Αυτός με τη λαβή avatar
      Αυτός με τη λαβή @ CRAZY DOCTOR 23/08/2010 18:58:49

      Προβοκατόρικο σχόλιο με ανεστραμμένη στόχευση, πρώτη φορά βλέπω εδω. Να δούμε το δώρο σου.

      • CRAZY DOCTOR avatar
        CRAZY DOCTOR @ Αυτός με τη λαβή 23/08/2010 19:51:49

        μη βλεπεις φαντασματα.ο χρυσοχοιδης τελειωσε τη 17νοεμβρη και τον ΕΛΑ και χαιρει μεγαλης δημοφηλιας στα σωματα ασφαλειας.εμπνεει τον ελληνα στυνομικο και δινει συγχρονο προφιλ στην εως τωρα σκουριασμενη αστυνομία μας

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/08/2010 20:13:42

    Κρίσιμη λεπτομέρεια πως οι τρείς Γεωργιανοί ήταν σεσημασμένοι και μάλιστα ο ένας καταζητούνταν για φόνο (πληρωμένο συμβόλαιο). Όλα τα μπουμπούκια της πρώην ΕΣΣΔ, στη χώρα μας κυκλοφορούν ελεύθερα. Να τους χαιρόμαστε τους παλινοστούντες μας!!!
    Παρεμπιπτόντως, τα συγχαρητήρια μου στην ομάδα ΔΙΑΣ. Ειλικρινά. Και μόνο που τους βλέπω 3-4 φορές την ημέρα να κυκλοφορούν παντού, κάτι είναι. Τόσα χρόνια δεν μπορούσε κάποιος να το σκεφτεί;

    • Θραξ Αναρμόδιος avatar
      Θραξ Αναρμόδιος @ Strange Attractor 23/08/2010 20:17:53

      Ελληνες πόντιοι εκ Γεωργίας δηλαδή ήταν οι τρεις; Η Γεωργιανοί;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Θραξ Αναρμόδιος 23/08/2010 20:23:22

        Με τη κάλυψη του δήθεν πόντιου ομογενή, ήρθε στην Ελλάδα ο πάσα ένας. Κάθε καρυδιάς καρύδι. Παλινοστούντες και καλά. Τσετσένοι, Γεωργιανοί και λοιποί Μογγόλοι, που σε σφάζουν για 1 ευρώ.
        Πολλούς τους έφεραν τα 2 μεγάλα κόμματα με τα τσάρτερ της χαράς μέσω Κύπρου για τις εκλογές του 2000. Με ελληνικό διαβατήριο και σταυρωμένο ψηφοδέλτιο τους καλωσόριζαν στα αεροδρόμια. Πίστεψέ με φίλε Θράκα.

      • Μαύρος Ιάκωβος avatar
        Μαύρος Ιάκωβος @ Θραξ Αναρμόδιος 23/08/2010 20:27:07

        Γεωργιανοί που έγιναν Έλληνες εν μια νυκτί απο τον Σημίτη για να ψηφίσουν στις εκλογές του 2000.Εγκληματίες,σωματέμποροι,δολοφόνοι,μεγαλέμποροι ναρκωτικών..Αυτό είναι ένα δείγμα των ψηφοφόρων των πασοκοτσολιάδων

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Θραξ Αναρμόδιος 23/08/2010 20:29:12

        Ιάκωβε, καλά τα λές. Αλλά γιατί πιστεύεις πως δεν έγινε μεγάλο θέμα στα ΜΜΕ ή από τη ΝΔ τότε; Μήπως οι μισοί απ αυτούς ήρθαν με τσάρτερ της Ρηγίλλης; Μήπως;

      • Μαύρος Ιάκωβος avatar
        Μαύρος Ιάκωβος @ Θραξ Αναρμόδιος 23/08/2010 20:43:24

        Όλα τα exit -polls έδιναν άνετη νίκη της ΝΔ,άσε που κ το κλίμα της εποχής ήταν τέτοιο...Και ξαφνικά πήρε κεφάλι το Πασοκ χάρη στις περίπου 250.000 ψήφους των αλλοδαπών...Στη Θεσσαλονίκη τους πήγαιναν χεράκι-χεράκι στις κάλπες μέλη της τοπικής του Πασοκ,τους έδιναν σταυρωμένα ψηφοδέλτια,γιατί οι άνθρωποι δεν ήξεραν ελληνικά.Ακόμα γελάνε οι άνθρωποι που ήταν μέλη της εφορευτικής επιτροπής απο τα τραγελαφικά γεγονότα

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ Θραξ Αναρμόδιος 24/08/2010 10:35:00

        @Strange Attractor και Μαύρος Ιάκωβος

        Εχω διαβάσει κι εγώ, εκείνη την εποχή, με φρίκη, περιγραφές σαν κι αυτές που μας θυμίζει ο Μαύρος Ιάκωβος.

        Αλλά ρε παιδιά, στην παλιά μου γειτονιά, είχα γείτονες παλιννοστούντες από Γεωργία οι οποίοι και δεν σήκωναν κουβέντα για την ελληνικότητά τους και ποντιακά μιλούσαν οι άνθρωποι. Ελληνες είναι. Χωρίς συζήτηση. Ασχετα από χαρακτήρες, συμπεριφορές και τέτοια.

        Δεν μπορεί να είναι όλοι "Τσετσένοι". Οι περισσότεροι είναι ελληνικής καταγωγής.

        Αλλά το πρόβλημα με την συμπεριφορά τους παραμένει βέβαια. Και δεν έχει να κάνει με την εθνικότητα του καθενός.

        Η παραβατική συμπεριφορά, η κουλτούρα (η ορεσίβια να την πω;) της αγριάδας και του τσαμπουκά, της επιθετικότητας, του αλκοόλ, το ξυλοφόρτωμα καμμιά φορά της γυναίκας κι η τεμπελιά ορισμένων, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ με την εθνικότητα. Είναι κοινωνικό προϊόν. Κοινωνικό προϊόν είναι. Δεν ξέρω τι την προκάλεσε αλλά κοινωνικούς λόγους έχει.

        Κάνω τον παρατηρητή σε τέτοια φαινόμενα (τι άλλο μπορώ να κάνω;) και αυτό που μου έχει κάνει την μεγαλύτερη εντύπωση είναι ο τρόπος της ομιλίας των περισσοτέρων ανδρών. Η εκφορά τους έχει την αγριάδα ηθοποιών από Γιαπωνέζικη ταινία, κάπως έτσι. Σαν να βρίσκονται σε έναν διαρκή πόλεμο ή αναμέτρηση του ποιος έχει το πάνω χέρι. Σαν τελετουργικό κάτι. Μέχρι και τα μικρά αγόρια και οι έφηβοι μιλάνε με τον τρόπο αυτό. Σαφώς είναι κοινωνικό μάθημα αυτό. Διότι έχω ακούσει τον γείτονά μου να μιλάει στο τηλέφωνο με, προφανώς ντόπιο, πελάτη του, και η ομιλία του ήτανε ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετική. Γλυκύτατη. Ιδια με οποιουδήποτε άλλου έλληνα που ξέρω. Δεν τον γνώρισα καν.

        Αλλά για την καταγωγή των περισσοτέρων παλιννοστούντων ας μην αμφιβάλλουμε. Ελληνες είναι οι περισσότεροι παλιννοστούντες που ξέρω από τη γειτονιά μου. Δηλαδή δεν ξέρω κάποιον άλλης εθνικότητας που να ήρθε μαζί τους. Απλώς θα τους πάρει δυο γενιές να "ενσωματωθούν" και να ημερέψουν κάπως.

        Θραξ Αναρμόδιος

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Θραξ Αναρμόδιος 24/08/2010 10:42:19

        Θράκα. Είσαι πολύ επιεικής και ρομαντικός. Μη σου τύχει να σε περιλάβει καμιά ομάδα "ποντίων" ποτέ. Ούτε στα μάτια να τους κοιτάς. Δεν διστάζουν να σε σφάξουν για το τίποτα. Μίλα με κανέναν μάχιμο αστυνομικό και θα σου πει: Τέτοιο πράγμα δεν έχουμε ξαναματαδεί. Εννοώντας τους Γεωργιανούς που γέμισαν τη Θεσσαλονίκη, και τη σκληρή εγκληματική νοοτροπία τους.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Θραξ Αναρμόδιος 24/08/2010 10:54:39

        @strange

        Συμφωνώ κι επαυξάνω.

        @Θράκας

        "Αλλά ρε παιδιά, στην παλιά μου γειτονιά, είχα γείτονες παλιννοστούντες από Γεωργία οι οποίοι και δεν σήκωναν κουβέντα για την ελληνικότητά τους και ποντιακά μιλούσαν οι άνθρωποι. Ελληνες είναι. Χωρίς συζήτηση. Ασχετα από χαρακτήρες, συμπεριφορές και τέτοια.

        Δεν μπορεί να είναι όλοι “Τσετσένοι”. Οι περισσότεροι είναι ελληνικής καταγωγής."

        Οι γείτονές σου αδερφέ μπουκάρουν σε τράπεζες με όπλα και χειροβομβίδες;;;
        Δεν νομίζω...
        Κι εγώ ξέρω πολλούς αλβανούς που δουλεύουν 2 και 3 δουλειές ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ για να θρέψουν τα παιδιά τους...τι σημαίνει αυτό;;;Ότι η πλειοψηφία τους εδώ πέρα είναι έντιμοι πολίτες με διάθεση για "ενσωμάτωση";;;

        Όπως τα λέει ο strange είναι...με ελληνικό διαβατήριο και σταυρωμένο ψηφοδέλτιο τους έφερναν τα ελεεινά υποκείμενα που μας κυβερνάνε.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Θραξ Αναρμόδιος 24/08/2010 11:03:38

        @ Θράκας

        Κι επειδή είμαστε και συμπολίτες να σου πω το εξής:

        κάποτε (πιτσιρικάδες) σε αυτήν την πόλη παίζαμε ξύλο για πλάκα!!!...με την παραμικρή αφορμή...σχολεία μεταξύ τους...αρειανοί και παοκτσήδες...χεβυμεταλάδες και "φλώροι"...ξύλο όχι αστεία.
        Κανένας δεν φοβόταν όμως...ξύλο στα ίσια και όχι να φοβάσαι μην σε βγάλει κανένας μαχαίρι.

        Σήμερα πρέπει να την "πνίξεις" αν στραβώσεις με κανέναν γιατί το πρώτο πράγμα που σκέφτεσαι είναι ότι θα σε μαχαιρώσουν!!!
        Πιτσιρικάδες πλακώθηκαν στην Βέροια τις προάλλες και τρέξαν οι "μεγάλοι" με μαχαίρια!!!!!!ΜΕ ΜΑΧΑΙΡΙΑ!!!!!

        Πριν πόσα χρόνια ήταν το περιστατικό στην Αθήνα όπου ένας οδηγός πιάστηκε σε ένα φανάρι ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ με ένα διπλανό αυτοκίνητο απ'όπου βγήκαν μερικά ανατολικά καλόπαιδα και τον ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΑΝ;;;;;;

        Σαφώς και υπάρχει θέμα κοινωνικό όπως λες...αλλά τα κενά της κοινωνίας είναι που ορίζουν το "εθνικό" σε μεγαλύτερη κλίμακα φίλε.
        Εκεί ανατολικά επάνω στα βουνά η ζωή δεν αξίζει και πολλά πράγματα.
        Πιάσε κουβέντα με αστυνομικούς και ρώτα τους...θα φρίξεις με αυτά που θα ακούσεις.

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ Θραξ Αναρμόδιος 24/08/2010 14:15:21

        @Strange Attractor και tsilivithras

        Είμαι καλά ενημερωμένος. Από πρώτο χέρι. Εχω ιδίαν πείραν σας λέω. Μεγάλη. Και με αστυνομικούς έχω μιλήσει, πόσους δεν θυμάμαι, και εισαγγελεις και τον αστυνομικό της γειτονιάς και με φύλακες φυλακών έτυχε σε μια ουρά που περιμέναμε και οι δύο, και με όλους. Είμαι παθών ο ίδιος. Αλλά δεν είναι της ώρας.

        Δεν δικαιολόγησα την βία, την αγριάδα και την εγκληματικότητα. Ούτε τον κίνδυνο. Τον ξέρω τον κίνδυνο που λέτε και οι δύο. Εχει χρειαστεί να συμπλακώ με κλέφτη. Αλλο λέω. Οτι οι παλιννοστούντες που ξέρω στη γειτονιά μου είναι ελληνικής καταγωγής. Ναι, με τα ίδια "ποιοτικά" χαρακτηριστικά, τα γνωστά, που τα είπα και πριν. Αλλά είναι έλληνες. Σαφώς θα υπάρχουν και πολλοί Γεωργιανοί ή ότι άλλοι, που ήρθαν εδώ σαν παλιννοστούντες έλληνες πόντιοι ενώ δεν ήταν. Με τα ίδια "ποιοτικά" χαρακτηριστικά κι αυτοί. Οι οποίοι δεν είναι "δικοί" μας όμως και πρέπει να φύγουν κι αυτοί και η εγκληματικότητά τους. Και να δούμε τι θα κάνουμε με τους δικούς μας, τους έλληνες παλιννοστούντες. Πως θα τους ενσωματώσουμε. Τους δικούς μας. Οχι τους ξένους.

        Θραξ Αναρμόδιος

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Strange Attractor 24/08/2010 15:22:07

      "Και να δούμε τι θα κάνουμε με τους δικούς μας, τους έλληνες παλιννοστούντες. Πως θα τους ενσωματώσουμε. Τους δικούς μας. Οχι τους ξένους"

      Φίλε γι αυτό ανησυχείς;;;
      Με το χαμόγελο ρε φίλε!!!!Όπου κι αν πας και δεν ξέρεις αρκεί ένα ειλικρινές χαμόγελο για να τσεκάρεις εσύ τους άλλους κι οι άλλοι εσένα.
      Εδω ξένοι μεταξύ ξένων και τα "ένστικτα" λειτουργούν και γίνονται όλα μέλι-γάλα μεταξύ τους (αρκεί να δείξεις ΣΕΒΑΣΜΟ στον "οικοδεσπότη").
      Και δεν είναι πιο εύκολο γι αυτούς που είναι/νιώθουν Έλληνες;;;
      Πλάκα κάνουμε;;

      Δλδ κάποιος είναι Έλληνας παλινοστούντας ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ και δείχνει χαμόγελο και σεβασμό στο γείτονά του κι εκείνος τον διώχνει;;;;
      Ε όχι ρε φίλε...

  3. ex-pasok avatar
    ex-pasok 23/08/2010 20:17:55

    kabul allah akbar pasok

    papandreou yunanistan yok mpernte

    kaput yunani

  4. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 23/08/2010 20:36:20

    Οι συγκεκριμένοι φυσικά ίσως αποφυλακιστούν άμεσα σύμφωνα με το νομοσχέδιο του καλύτερου φίλου των εγκληματιών Χάρη Καστανίδη.Μόνο με σφράγισμα των συνόρων μπορεί να λυθεί το θέμα της εγκληματικότητας...Δεν είναι τυχαίο που η Ελλάδα έχει γίνει ορμητήριο του κάθε αλλοδαπού εγκληματία απο Αλβανία,Πακιστάν,Σομαλία,Γεωργία,Μαρόκο,Γή του πυρός,Σουαζιλάνδη,Σρι λάνκα.....Και κυρίως φτιάξτε μια αστυνομία σκληρή,που δεν θα μασάει

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/08/2010 20:46:17

    Όσο είμαι εγώ Τσετσένος, άλλο τόσο είναι και αυτοί οι "παλινοστούντες" Ελληνοπόντιοι.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Strange Attractor 24/08/2010 00:36:23

      Το ωραίο είναι ότι σε πραγματικούς Πόντιους, που μιλάνε Ελληνικά, δε δίνουν visa ακόμη και τώρα να κατέβουν στην Ελλάδα. Ειδικά στην Ουκρανία πρέπει να τα στάξουν στην πρεσβεία.
      Όσοι Πόντιοι κατέβηκαν στην Ελλάδα και είδαν αυτά τα ρεμάλια μπροστά τους δήλωσαν ότι εμείς κάναμε αμάν να ξεφύγουμε από αυτούς κι εσείς τους φέρατε στην Ελλάδα;

      Πάντως για να παρηγοριόμαστε τα ίδια τραβάνε και οι Γερμανοί με τους ΡωσοΓερμανούς που ξέμειναν στη Ρωσία από την εποχή της Μεγ. Αικατερίνης. Υπάρχει μια πόλη που τους πήγαν γιατί μετά την επανένωση άδειασε ένα στρατόπεδο και είχαν χώρο να τους βάλουν, η οποία υποφέρει από την εγκληματικότητα. Το λάθος των Γερμανών ήταν ότι δεν τους διέσπειραν και τους επέτρεψαν να δημιουργήσουν γκέτο.

    • http://neotera.wordpress.com avatar
      http://neotera.wordpress.com @ Strange Attractor 24/08/2010 10:57:31

      Αμα το γενικεύεις σαφώς είναι πιό έλληνες οι πόντιοι του καυκάσου, από τους ιθαγενείς "λαγούς" της προδοσίας. Και έχουν πληρώσει την εθνική τους ταυτότητα με εθνοκάθαρση από τον Στάλιν. Και ο πρόξενος που έδινε ελληνικό διαβατήριο σε τσετσένους εγκληματίες εκσυγχρονιστής δεν ήταν? Τους τσετσένους το Λονδίνο δεν υπέθαλπε ?

  6. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 23/08/2010 22:51:41

    Μεγαλα "κουμάσια" ειναι και πολλοι Βουλγαροι και Ρουμανοι που μπαινοβγαινουν στη χωρα χωρις κανεναν ελεγχο. Τι θα γινει μ' αυτους? Ειναι ασυδοτοι οι προερχομενοι απο χωρες -μελη της Ε.Ε.? Και τι γινον ται οταν συλλαμβανονται για κλοπες, διαρρηξεις, εκμεταλλευση ανθρωπων κλπ.? Τους κλεινουμε στις φυλακες και τους ταίζουμε? Δεν μπορουμε ν α τους εξαποστελλουμε στις χωρες τους τυλιγμενους με ενα "χαρτι", αντιγραφο του οποιου να αποστελλεται και στην Ιντερπολ? Ας παει καποιος στην Ισπανια να δει και να μαθει σε ποσες διαδικασιες υποβαλλονται οι ξενοι, περιλαμβανομενων και οσων προερχονται απο χωρες της Ε.Ε. Αλλα ξεχασα, η Ελλαδα, οπως την εχουν καταντησει οι αθλιοι πολιτικοι, ειναι ενα σκετο μπουρδελο, στο οποιο μπορει να μπει οποιοσδηποτε με το ετσι θελω και να κανει ο,τι θελει: Να αρπαξει, να κλεψει, να ληστεψει, να σκοτωσει και να μεταφερει στη χωρα του τα προιοντα των εγκληματων του, οπως κανουν συστηματικα Αλβανοι, Βουλγαροι και Ρουμανοι.

    • anonymous avatar
      anonymous @ xenitemenos21 24/08/2010 00:22:47

      Οι Βούλγαροι είναι οι μόνοι ξένοι που δεν έχουν ακουστεί για εγκλήματα.
      Οι Ρουμάνοι και οι Αλβανοί είναι οι χειρότεροι, οι Γεωργιανοί επίσης. Το κακό με τους Γεωργιανούς είναι ότι με λαδώματα και πλαστογραφίες εμφανίστηκαν ως Πόντιοι ενώ δεν είναι.

      Τώρα τελευταία μας έφεραν Πακιστανούς με ειδικότητα στα σεξουαλικά αδικήματα και στη δολοφονία των θυμάτων. Βιάζουν αδιάκριτα άντρες και γυναίκες και μετά τους σκοτώνουν.

      Επίσης πολλά εγκλήματα διαπράττονται μέσα στην κοινότητά τους και δεν έχουν ευρύτερη αντανάκλαση στην κοινωνία, εννοώ ότι δεν προκαλούν την αντίδραση των Ελλήνων, αλλά δείχνουν ότι σα χώρα έχουμε καταντήσει ξέφραγο αμπέλι.

  7. thespieys avatar
    thespieys 23/08/2010 23:14:42

    Mπραβο στα ΕΚΑΜ και τους διαπραγματευτές αλλά ...Μιχαλάκη παραιτήσου, εισαι πολυ λίγος, ακόμα δε το έχεις καταλάβει;

  8. ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΡΑΒΑΛΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΡΑΒΑΛΟΣ 24/08/2010 05:27:34

    ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΩΤΙΑΔΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣΗΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣΤΙΖΕΙ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΘΡΙΑΜΒΟΛΟΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΑΚΙΣΤΑΝΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΑΣΙΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΟΓΓΟΛΩΝ.ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΙΣ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΔΗΤΕ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ.ΦΙΛΟΙ ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΣΦΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΑΛΛΟΔΑΠΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΦΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΩΡΕΑΝ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ.ΑΥΞΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΥΦΑΚΙ ΤΟΥΣ.ΓΙΑ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ.ΕΝΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ.Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΕΜΑΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΞΥΠΟΛΗΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ.ΜΚΟ ΚΛΠ.