#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/02/2010 20:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σ. Ξυνίδης: Είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι το ΠΑΣΟΚ δεν είπε ψέματα για τα μέτρα !!!



Όπως διαβάζω στο  Γιάννης Παπαϊωάννου, σε συνέντευξη Τύπου ο Γραμματέας του ΠΑΣΟΚ κ. Σ. Ξενίδης δήλωσε: «Το βασικό ερώτημα, το οποίο τίθεται, είναι αν το ΠΑΣΟΚ είπε ψέματα. Και σε αυτό νομίζω ότι είμαι κατηγορηματικός και γίνεται αντιληπτό και από τις δηλώσεις του Πρωθυπουργού, αλλά, νομίζω, και από την κοινή γνώμη, όπως αυτή προσεγγίζεται από τον καθένα μας, ή και συνολικά μέσα από εργαλεία επιστημονικά, ότι δεν υπάρχει άποψη ότι το ΠΑΣΟΚ είπε ψέματα.»(πηγή: ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗ ΞΥΝΙΔΗ)

Υπάρχουν βεβαίως και άλλα εργαλεία - λιγότερο επιστημονικά – για να βεβαιώσουν της δήλωσης το αληθές όπως «μάρτυς μου ο θεός» , «να πέσει φωτιά να με κάψει» κλπ, κλπ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 06/02/2010 20:40:58

    Να μας φέρει τα επιστημονικά εργαλεία που χρησιμοποίησε για να αποδείξει πως το GAP λέει αλήθειες.
    Αυτό όχι μόνο λέγεται θράσος αλλά κάπως αλλιώς.
    Φαίνεται πως τους ενοχλεί να τους λένε ψεύτες.

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 06/02/2010 20:44:02

    και εγώ ξέρω έναν που έφαγε 167 τυρόπιτες

  3. ΠΕΤΡΟΣ avatar
    ΠΕΤΡΟΣ 06/02/2010 20:58:15

    Δεν είναι θράσος. Απλά παίζουν με τη νοημοσύνη μας. Και φαίνεται πως πιάνει το κόλπο. Όσο πιό χοντρό το ψέμα, τόσο πιό πιστευτό. Ορέστιε, μάλλον είναι αλήθεια, πως είναι επιστήμονες στο συγκεκριμένο αντικείμενο. Πως να το πώ διαφορετικά. Σε κάνουν να αμφιβάλλεις γι' αυτά που είδες ή άκουσες και εν' τέλει για το ίδιο το μυαλό σου.
    Γκαιμπελίστικες μέθοδοι. Δοκιμασμένες και επιτυχημένες. Ειδικά σε Λαούς που δεν σκέφτονται και καταπίνουν αμάσητα αυτά που τους σερβίρουν.

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΕΤΡΟΣ 06/02/2010 21:29:50

      Το έχω πεί εδώ και ένα χρόνο ότι η ρητορική είναι Ναζιστική. Διαβάστε ναζιστικά κείμενα για να μάθετε πως λένε ακριβώς ότι έλεγαν τότε οι οπαδοί του Χίτλερ.

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ ΠΕΤΡΟΣ 06/02/2010 22:07:26

      Ορέστιε επειδή βαριέμαι να ψάξω, μήπως έχεις πρόχειρο κανένα link;

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΕΤΡΟΣ 06/02/2010 22:21:17

      Πέτρο υπάρχει υλικό εδώ: http://www.calvin.edu/academic/cas/gpa/

    • Σαψάλης avatar
      Σαψάλης @ ΠΕΤΡΟΣ 06/02/2010 22:23:03

      kleinmein.gr

  4. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 06/02/2010 20:59:16

    Από τα παραπάνω φαίνεται ότι καταλαβαίνουν ότι τους έχουν πάρει χαμπάρι ότι λέγανε ψέματα.

    • popolaros avatar
      popolaros @ Δημήτρης 06/02/2010 22:14:33

      ωω ναι, τους πήρανε χαμπάρι και το ξέρουνε πολύ-πολύ καλά.

  5. exomatiakaivlepo avatar
    exomatiakaivlepo 06/02/2010 20:59:44

    Σε απάντηση των επιστημονικών προσεγγίσεων του Κου Ξυνίδη.

    Τα "Ψέματα " του ΠΑΣΟΚ με στοιχεία...

    http://exomatiakaivlepo.blogspot.com/2010/01/blog-post_9930.html

    • popolaros avatar
      popolaros @ exomatiakaivlepo 06/02/2010 22:13:23

      εύγε,πολύ καλό.

  6. ataktos avatar
    ataktos 06/02/2010 21:03:33

    Ένα βλέπω ότι τα ΜΜΕ ξεσάλωσαν να μας αποδείξουν με τα μέτρα ,και το ποιο γελοίο είναι ότι βγάζουν και θετικά γκάλοπ (πράγματι μόνο σε ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ τα πραγματοποιούν???)

  7. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 06/02/2010 21:31:20

    Κόψε φάτσα και βγάλε συμπέρασμα.
    Ο άνθρωπος αυτός νομίζει ότι έχει τα προσόντα να μας κοροϊδέψει μπροστά στα μάτια μας.
    Τόσο.....είναι!

  8. Ένας Τυχαίος avatar
    Ένας Τυχαίος 06/02/2010 21:44:51

    This Is Pasok!!!

    Οσο μεγαλύτερο ψέμα πείς, τόσο πιό πιστευτός θα γίνεις!

  9. popolaros avatar
    popolaros 06/02/2010 22:11:26

    Αυτό το ανέκδοτο με τα γκάλοπ παραγγελιές...δεν παίζεται.
    Οι Έλληνες δήθεν συμφωνούν με τα μέτρα-μπαρούφες της κυβέρνησης-τσίρκο και λένε χτυπάτε και άλλο.
    Βρε καρακιοζοπαίκτες, αν ήταν έτσι δεν θα έπαιρνε 10,45% , πάνω από τον καραμανλή.
    Κέρδισε με τόση διαφορά γιατί είπε ψέμματα.

  10. popolaros avatar
    popolaros 06/02/2010 22:12:32

    Όσο για τον ξυνίδη.
    Πες αλεύρι...ο παναγιωτακόπουλος σε γυρεύει.

  11. xrhxa65 avatar
    xrhxa65 07/02/2010 00:35:12

    αφού ο δεν είπε ψέματα ο ΓΑΠ άρα λεφτά υπάρχουν....άρα θέλουν να τα φάνε πάλι μόνοι τους.....και μασ μασ βάζουν να ξαναγεμίσουμε τα ταμεία να είναι έτοιμα για την επόμενη 'μπαζα' του μέλοντος.....

    • Orestios avatar
      Orestios @ xrhxa65 07/02/2010 00:37:11

      Σωστά. ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ. Το GAP δεν λέει ψέμματα

  12. xrhxa65 avatar
    xrhxa65 07/02/2010 00:36:51

    και τι καλά "έκατσε το ορθογραφικό μου λάθος:μασ μασ....θαρείς και τους ακούς να μασουλάνε.....

  13. Titos avatar
    Titos 07/02/2010 09:30:55

    Ο άνθρωπος… χάνει λάδια, ρετάρει και λέει μακακίες. Του συνιστώ να προσέχει γιατί ο παππούς μου έλεγε: «Την μακακίαν πολλοί αγάπησαν, τον μακάκα κανείς».
    Τι τους φταίει ο λαός του ΠΑΣΟΚ που τον σπρώχνουν στην καθημερινή χλεύη των αρνητικών σχολίων και που προσβάλουν την νοημοσύνη του.
    Εμείς οι υπόλοιποι βλέπουμε έκθαμβοι την αμετροέπεια και την κατρακύλα τους.
    Εύγε κ. πρωθυπουργέ για το συγκεκριμένο στέλεχος (για τους άλλους θα μιλήσουμε άλλη φορά, είναι…. και πολλοί)

  14. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 07/02/2010 12:20:42

    Είναι επιστημονικά αποδεκτό ότι η ηλιθιότητα δεν έχει όρια.

    Που το βρήκε αυτό το τεφαρίκι ο Ζορζ, ας δει ένα βίντεο με το τι έλεγε πριν τις εκλογές ο ΓΑΠ

    Υπάρχουν λεφτά, κρατικοποιήσεις, παροχές και και και και

  15. ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΤΗΣ avatar
    ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΤΗΣ 07/02/2010 13:01:54

    Το ΠΑΣΟΚ ψέματα;Α.πα.πα. Πιπέρι στο στόμα.

  16. nasos avatar
    nasos 07/02/2010 14:54:21

    Επιστημονικός Σοσιαλισμός δηλαδή,με προσοχή μόνο,γιατί ο τελευταίος σοσιαλιστής που φλόμωνε τον λαό του με τέτοιες παπάντζες-ο σύντροφος Τσαουσέσκου- πήγε άκλαφτος στο τέλος.

  17. trellakias avatar
    trellakias 07/02/2010 17:20:44

    Σοσιαλισμός για πάντα. Που είναι ρε παιδιά εκείνο το φιλαράκι ο Tiramola που κατηγορούσε τον ΚΚ για την...... άγρια φορολογική επιδρομή που έταζε προεκλογικά ενώ επαινούσε τον ανικανότατο για τις μακακίες που τελικά αποδείχθηκε οτι έλεγε(Λεφτά υπάρχουν, επανεκίνηση της οικονομίας, πράσινη ανάπτυξη, κλπ )? Μάλλον χάθηκε από τις φοβερές ηλιθιότητες που κάνουν οι μαθητευόμενοι μάγοι της πολιτικής βλ. υπουργοί της πράσινης ανάπτυξης.
    Και κάτι άσχετο φίλε Factora, ψάξε όσο μπορέσεις λίγο το ζήτημα της χρηματοδότησης των περιβόητων ΜΚΟ που ξεφυτρώνουν από το πουθενά.
    Παρατηρητήριο του Ελσίνκι ( Δημητράς ), το γνωστό αμαρτωλό ΕΛΙΑΜΕΠ, Ελληνική Ένωση Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, της γνωστής κ. Κουλούρη με τις γνωστές θέσεις υπέρ της διεκδίκησης των περουσιών από τους σκοπιανούς!