#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/02/2010 17:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σύσκεψη της Αγίας Οικογένειας και κινητοποίηση στην Κρήτη



Σύσκεψη στο γραφείο του Κ. Μητσοτάκη στην Βουλή είχε σήμερα το μεσημέρι η Αγία Οικογένεια, πατήρ, υιός και κόρη. Κύριο θέμα η αντιμετώπιση των αποκαλύψεων στην Εξεταστική Επιτροπή για την Ζήμενς.

Στο μεταξύ δημοσιογραφικές πληροφορίες από την Κρήτη αναφέρουν ότι βρίσκεται εν εξελίξει μεγάλη κινητοποίηση για την τριήμερη περιοδεία που αρχίζει αύριο στην Κρήτη, ξεκινώντας από το Ηράκλειο, η κ. Ντόρα Μπακογιάννη.

Όλα αυτά μετά την ανακοίνωση της σύνθεσης της  Οργανωτικής Επιτροπής του συνεδρίου της ΝΔ χωρίς το όνομά της, αλλά και τις δηλώσεις στελεχών της Ρηγίλλης ότι το συνέδριο δεν θα είναι ένα «όργανο ισορροπιών και συμβιβασμών».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 04/02/2010 17:53:59

    ουαχαχαχαχα!! το παρτυ αρχιζει...το τελος ερχεται ολο και πιο κοντα....!!

    Καιρος να το χωνεψει η δρακουλοοικογενεια...!!

    Στο καζινο λενε faites vos jeux rien ne va plus!!

    TEΛΟΣ.

  2. άστεγος avatar
    άστεγος 04/02/2010 18:14:56

    Κάνει "ιερή" σύσκεψη η Αγία Οικογένεια, έτσι;
    Και είχαμε μιά φαγούρα αδελφάκι μου για το τί κάνει ή δεν κάνει το Μητσοτακέϊκο, τί να σου πώ!
    Πολύ φαγούρα, από το πρωί.
    Καταλαβαίνεις!

  3. πρασινάλογα avatar
    πρασινάλογα 04/02/2010 18:18:18

    Να τους έστειλε τον ΠΛΗΡΗ φάκελλο ο Παμπούκης και η Σιούτη ή έχουν κρατήσει καβάντζες για μιά περίπτωση ανάγκης;
    Πόσο χαμηλά θα πέσει ένας Κώστας Μητσοτάκης να εκλιπαρεί ένας γιό Αντρέα να σώσει τα παιδιά του!
    Είδες παππού;
    Έχουν οι καιροί γυρίσματα.

  4. κοψοχέρης avatar
    κοψοχέρης 04/02/2010 18:24:41

    Σοβαρά μιλάς, ετοιμάζει τουρνέ η Θοδωρούλα στην Κρήτη;
    Δεν το ήξερα ότι έχουν μείνει νεοδημοκράτες στην Κρήτη.
    Νόμιζα ότι, από τη στιγμή που ήλθε το Μητσοτακέϊκο στη Νέα Δημοκρατία, οι νεοδημοκράτες της Κρήτης πήγαν σούμπιτοι στο πασόκ.
    Κάτι θα ήξεραν οι κρητικοί για την Αγία Οικογένεια περισσότερο από εμάς.
    Δεν βαριέσαι, έτσι είναι η ζωή, πάντα μαθαίνεις κάτι καινούργιο.
    Να μας αδειάσουν και εμάς σιγά-σιγά τη γωνιά να ξεμπερδεύουμε.
    Κάλιο αργά παρά ποτέ.

    • anonymous avatar
      anonymous @ κοψοχέρης 04/02/2010 18:48:36

      Επειδή δεν ξέρεις πως σκέφτονται έχω να σου πω ότι το θέμα της αυτονομίας της Κρήτης το είχε θέσει μεταξύ άλλων και ο Κακαουνάκης. Το βίντεο υπάρχει στο youtube.
      Όταν πέθανε ο κακαουνάκης η Ντόρα πήγε στο νοσοκομείο.
      Παλιότερα είχαν κάνει μια συνάντηση Ντόρα-Κακαουνάκης στα Χανιά και τα είχα βρει.
      Αυτό που ενδιαφέρει τους Μητσοτάκηδες είναι να παίξουν κάποιο ρόλο. Αν π.χ. η Κρήτη αυτονομηθεί ποιος θα την κυβερνάει; οι μητσοτάκηδες.
      Αυτό που καταδικάστηκε στις εσωκομματικές δεν ήταν η Ντόρα αλλά η λογική του Κοτζαμπασισμού.

      καταλαβαίνεις λοιπόν ότι είναι κι εθνικά επικίνδυνοι.

    • ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ avatar
      ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ @ κοψοχέρης 04/02/2010 19:55:04

      Φίε anonymous...ποια αυτονόμηση της Κρήτης; Είπαμε να μην πας τον Μητσοτάκη, αλλά μην το παρακάνεις...Είναι αστείο αυτό που έγραψες. ΥΓ Κατάγομαι από Αιτωλοακαρνανία.

    • anonymous avatar
      anonymous @ κοψοχέρης 04/02/2010 20:23:42

      Από ότι βλέπεις εκεί γύρω στο φέουδό της κωλογυρίζει. Άκου περιοδεία στην Κρήτη! Για ποιο λόγο;

    • ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ avatar
      ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ @ κοψοχέρης 04/02/2010 20:37:23

      Φίλε anonymous...Τι ζητάτε επιτέλους; Να της απαγορευθεί και η κυκλοφορία;

    • anonymous avatar
      anonymous @ κοψοχέρης 04/02/2010 20:44:23

      Είσαι βλάκας ή κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις;
      Δε ζητάμε να της απαγορευθεί η κυκλοφορία. Να αφήσει ήσυχη τη χώρα και την παράταξη ζητάμε.
      Άλλο φιλελευθερισμός κι άλλο κοτζαμπασισμός.

    • ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ avatar
      ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ @ κοψοχέρης 04/02/2010 21:02:17

      anonyme...ούτε βλάκας είμαι ούτε κάνω πως δεν καταλαβαίνω. Χαλάρωσε και μην αρχίζεις τις βρισιές.

    • ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ avatar
      ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ @ κοψοχέρης 04/02/2010 21:09:35

      Ζητάς δηλαδή να αποχωρήσει από τη ΝΔ και να της αφαιρεθεί και η ελληνική ιθαγένεια...Ακου εκεί να αφήσει ήσυχη την παράταξη και την χώρα. Λ

    • anonymous avatar
      anonymous @ κοψοχέρης 04/02/2010 21:16:30

      Νομίζω ότι έχεις στόχο να προκαλέσεις φασαρία.
      Δεν είπα να αποχωρήσει από τη ΝΔ αλλά αν το επιθυμεί θα την ενθαρρύνω. Το να μην επιβουλεύεται την εθνική ασφάλεια και ακεραιότητα της χώρας είναι η στοιχειώδης υποχρέωσή της ως Ελληνίδα πολίτης. Θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλω στο ότι τηρεί αυτή την υποχρέωσή της. Το μόνο που την ενδιαφέρει να είναι συνέχεια στα πράγματα ανεξαρτήτως του ποιο είναι το συμφέρον της χώρας.

      Επίσης απάντησε σε παρακαλώ στην ερώτηση τι γυρεύει στην Κρήτη αυτή την εποχή κι άσε τα ευφυολογήματα.

    • ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ avatar
      ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ @ κοψοχέρης 04/02/2010 21:30:26

      anonyme δεν προκαλώ φασαρία. Πηγαίνει στην Κρήτη ε και; Πατρίδα του πατέρα της δεν είναι; Πίσω από κάθε κίνηση της Ντόρας πρέπει να βλέπουμε πάντα κάτι περίεργο...

      • Factorx avatar
        Factorx @ ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ 04/02/2010 21:34:40

        Μάλλον εσυ΄είσαι απο την ....Ερυτανία και δεν ξέρεις τα νέα: στα καφενεία έστελναν σήμερα κόσμο να τους καλει στην αυριανή συγκεντρωση. σπίτι -σπιτι

        • NM avatar
          NM @ Factorx 05/02/2010 13:12:13

          με όλο το σεβασμό προς το ΑΝΤΙ, έχετε καταντήσει γραφικοί! η Μητσοτάκαινα έχασε τις εκλογές εδω και 3 μήνες. εκτός της διαγραφής της (και κάτι τρέλλες που λένε οι οπαδοί του χαρδαβέλλα εδω μέσα), έχετε να προτέινετε κάτι άλλο για να πάει μπροστά το κόμμα;

    • ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ avatar
      ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΣ @ κοψοχέρης 04/02/2010 21:32:29

      Και δεν καταλαβαίνω τον τρόπο σκέψης σου. Όποιος διαφωνεί με την κρίση σου, ντε και καλά πάει να κάνει φασαρία;

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ κοψοχέρης 04/02/2010 22:40:03

      @ Φιλελεύθερος

      Του βάζεις διαρκώς λόγια στο στόμα για αυτό λέει ότι πας για φασαρία.

    • Fotini avatar
      Fotini @ κοψοχέρης 04/02/2010 23:33:18

      @ κοψοχέρης

      Σε παρακαλω μην μιλας απαξιωτικα για την Κρητη!!! Βεβαιως και υπαρχουν νεοδημοκρατες ακομα στην Κρητη. Και ουτε ολοι πηγαν στο ΠΑΣΟΚ εξ΄ αιτιας των Μητσοτακηδων! Εγω και η οικογενεια μου ειμαστε απο την εποχη ΕΡΕ σ'αυτο το κομμα. Η φωτογραφια του Εθναρχη στολιζει ακομα το living room στο σπιτι του πατερα μου! Κι΄ αλλοιμονο σε οποιον διανοηθει να την μετακινησει απο εκει που την τοποθετησε πριν απο μερικες δεκαδες χρονια!

      Η αδελφη μου ως ΔΕΚΟ υπαλληλος στην Κρητη δαρθηκε σαν την καλαμια στον καμπο απο ανεμους του ΠΑΣΟΚ εξ αιτιας της ιδεολογικης της ταυτοτητας ως μελος ΔΑΚΕ! Παρακαλω λιγο σεβασμο οταν μιλαμε για περιοχες Ελλαδας.

    • κοψοχέρης avatar
      κοψοχέρης @ κοψοχέρης 05/02/2010 08:39:17

      Φωτεινή,
      Τα γραφόμενά μου παρεξηγήθηκαν και ελπίζω να μην είναι με δική μου υπαιτιότητα.
      Εάν είναι σου ζητώ συγνώμη, το λέω και το εννοώ.
      Όχι μόνο δεν απαξιώνω τους νεοδημοκράτες της Κρήτης αλλά ΑΝΤΙΘΕΤΑ τους θεωρώ εξαιρετικά μπροστάρηδες γιατί καταφέρνουν να επιβιώνουν μέσα στον πιό φανατικό και δογματικό σοσιαλιστικό φασισμό της χώρας.
      Η αναφορά μου αφορούσε μόνο τη "συνεισφορά¨της Αγίας Οικογένειας στο αγώνα της φιλελεύθερης παράταξης να φτιάξουμε μιά πιό μοντέρνα ευρωπαϊκή κοινωνία που δεν είναι προσκολλημένη στις παγκοσμίως απαρχαιωμένες αριστερές αντιλήψεις.
      Καλημέρα.

  5. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 04/02/2010 18:35:48

    Αυτό και είναι θράσος

  6. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 04/02/2010 18:42:19

    Εικαζόμενη στιχομυθία:
    -Bonjour mes enfants.
    -Bonjour papa.
    -Ma petite Dorette,il faut que tu rentres la cuisine et la tostiere a Michel.
    -D'accord papa.Comme vous voulez.
    -Et tois Dimanche,l faut que tu donne l'installation telephonique,a Michel.
    -Oui papa.J'vais le faire.
    -Je suis fier de vous mes enfants.Allors que ce soir,je vous envite pour une soupe,au sang humaine,garnie avec croutons importes de Kalamata.

  7. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 04/02/2010 18:49:48

    Εικαζόμενη οικογενειακή στιχομυθία:
    -Bonjour mes enfants.
    -Bonjour papa.
    -Ma petite Dorette,il faut que tu rentre la cuisine et la tostiere,a Michel.
    -Oui papa,comme vous voulez.
    -Et tois Dimanche,tu te debarasse du centre telephonique,le plus vite possible,mon choucou.
    -Oui papa,j'le ferai.
    -Allors,je vous invite ce soir,pour une soupe au sang humain,garnie avec des croutons Messinoises.

    • κοψοχέρης avatar
      κοψοχέρης @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 04/02/2010 19:06:48

      Καλό, σπάρτακε, καλό.

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 04/02/2010 22:52:54

      ...-Ma petite Dorette,il faut que tu rentre la cuisine et la tostiere,a Michel.

      -> -Ma petite Dorette, il faut que tu rendes la cuisine et la tostiere,a Michel.

      rentrer=επιστρεφω (στο σπιτι μου)
      rendre=επιστρεφω κατι, κλπ.

      ...-Et tois Dimanche,tu te debarasse du centre telephonique,le plus vite possible,mon choucou.

      ->-Et toi Dimanche, que tu te debarasses du standard telephonique, le plus vite possible, mon chouchou.

  8. Κρης avatar
    Κρης 04/02/2010 19:21:08

    παντως σε εμας στο Ρεθυμνο ,
    σε μια καφετερια το Σαββατο στις 01:00 το μεσημερι
    θα δει τους φιλους της και οσους της συμπαρασταθηκαν κλπ κλπ κλπ

    μαλλον για βολτα αποκριατικη στη κρτητη παρα κινητοποιηση το ΄΄κοβω''

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Κρης 05/02/2010 01:28:49

      Με τα ποσοστά που βγάζει η ΝΔ στην Κρήτη, μάλλον θα πρέπει να είναι πολύ πολύ μικρή αυτή η ρεθεμνιώτικη καφετέρια!

  9. fitsulas avatar
    fitsulas 04/02/2010 19:59:17

    Απ' τη στιγμή που ξεκουμπίστηκαν, η ΝΔ θα πάρει πολύ από Κρήτη. Μόνο κάτι λίγα θα χάσει στην Α Αθηνών όπου κάνουν πάρτι τα "διαμάντια" και οι "αμφί".

  10. Παναγιώτης avatar
    Παναγιώτης 04/02/2010 20:03:23

    Επομένως, φέτος για καρναβάλι πάμε Κρήτη και συγκεκριμένα Χανιά ή Ρέθυμνο;

  11. socrates avatar
    socrates 04/02/2010 22:14:56

    Δεν μπορεί να υπάρξει σύνθεση όταν ο ηττημένος δεν δέχεται τη δυνατότητα του νικητή να παίρνει τις τελικές αποφάσεις.
    Εάν δεν ίσχυε αυτό τότε δεν υπήρχε και λόγος να υπάρχει κάν Πρόεδρος.
    Θα μαζευόντουσαν όλοι μαζί σε μία αίθουσα, θα φώναζε ο καθένας όσο μπορούσε και μετά θα πηγαίνανε όλοι για μπύρες για να ξεδιψάσουνε.
    Στην κυρία Μπακογιάννη δόθηκαν δύο ευκαιρίες να παίξει σημαντικότατο ρόλο στην παράταξη.
    Τις απώθησε και μάλιστα απαξιωτικά.
    Προφανώς ο Πρόεδρος δεν θα της δώσει τρίτη, ενδεχομένως θα παραήταν ταπεινωτικό για αυτόν.
    Ακόμη και εάν ο ίδιος δεν είχε προσωπικό πρόβλημα, σίγουρα αυτό θα φαινόταν άσχημα στα μάτια τρίτων.
    Οι πολιτικές επιλογές της Ντόρας από το Σεπτέμβρη και μετά ήταν άστοχες, βιαστικές και επιπόλαιες.
    Προφανώς δεν άκουσε τις συμβουλές του πατέρα της, που αποτελεί τον πιό έμπειρο εν ζωή πολιτικό στη χώρα.
    Με τις πράξεις της απέδειξε ότι δεν έκανε για αρχηγός.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ socrates 04/02/2010 22:36:06

      Τρεις ευκαιρίες δόθηκαν. Η πρώτη με τη συνεδρίαση του ΕΛΚ που έπαθε ωτίτιδα, η δεύτερη με τη θέση Τομεάρχη Παιδείας και Πολιτισμού και η τρίτη με τη συνέντευξη στη R.N. που είπε ότι τη θέλει στην πρώτη γραμμή και αυτή είπε "δεν σχολιάζω δηλώσεις άλλων".

      Οπότε, ναι, τέταρτη πάει πάρα πολύ.

      Σωστό αυτό που λες, με τις πράξεις της απέδειξε ότι δεν έκανε για αρχηγός.

      Όμως την προτιμώ τη συμπεριφορά της από τον πατέρα της, που δεν ορρωδεί μπροστά σε καμία μεθόδευση για να κρατήσει κομμάτι της εξουσίας για πάρτη του. Τουλάχιστον αυτή έχει και λίγο εγωισμό. Ο πατέρας της, τίποτα. Όλα για την κουτάλα.

  12. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 04/02/2010 22:30:49

    Καλα, το "καθαρμα" του '65 γιατι εχει γραφειο στη Βουλη? Δεν ειναι καν βουλευτης, αλλα και να ηταν γιατι να διαθετει ξεχωριστο γραφειο? Με το κλεισιμο της πρωθυπουργικης πορτας πισω του ειναι απλα ενας τεως και τιποτε περισσοτερο - το ιδιο ισχυει φυσικα και για ολους τους πρωην, ειτε πρωθυπουργους, ειτε προεδρους της Βουλης, που πρεπει να τα μαζευουν, να πανε στο σπιτακι 'η τη σπιταρα τους και να μας αφησουν ησυχους: Τερμα πια στο ανυπαρκτο αρχηγηλικι.

  13. Κρης avatar
    Κρης 05/02/2010 07:25:16

    το πληρες προγραμμα

    Τους χιλιάδες Κρητικούς που την στήριξαν στην εκλογική διαδικασία ανάδειξης νέου προέδρου στη ΝΔ έρχεται σήμερα στο νησί μας για να ευχαριστήσει η τέως υπουργός, νυν βουλευτής και κορυφαίο στέλεχος του κόμματος Ντόρα Μπακογιάννη.

    Η κ Μπακογιάννη θα περιοδεύσει και στους 4 νομούς

    απλά για να πει ένα ευχαριστώ από καρδιάς

    και να σφίξει το χέρι των ανθρώπων που την στήριξαν δίδοντας της απίστευτα ποσοστά ψήφων και μαζί με αυτά την εμπιστοσύνη τους .

    Το τριήμερο ταξίδι της κ Μπακογιάννη θα ξεκινήσει γύρω στις δέκα παρά σήμερα το πρωί οπότε και αναμένεται να φθάσει στο αεροδρόμιο του Ηρακλείου .

    Αμέσως μετά θα μεταβεί στο Τυμπάκι όπου θα επισκεφθεί το χώρο όπου πραγματοποιείται το παζάρι ενώ θα χαιρετίσει τους πολίτες και στην πλατεία του Δήμου πριν κινηθεί προς τις Μοίρες για μια επίσκεψη στο κέντρο της πόλης .

    Το μεσημέρι θα βρεθεί στο Ασήμι όπου και θα γευματίσει με στελέχη της ΝΔ ενώ στη συνέχεια θα επιστρέψει στο Ηράκλειο για ένα σύντομο διάλειμμα.

    Στις έξι το απόγευμα θα περπατήσει στο εμπορικό κέντρο της πόλης μας και στις επτά το απόγευμα στο ισόγειο του ξενοδοχείου Αστόρια θα δεχθεί φίλους και οπαδούς της ΝΔ ενώ δείπνο προς τιμήν της θα παρατεθεί λίγες ώρες αργότερα από τη ΝΟΔΕ Ηρακλείου της ΝΔ.

    Αργά το βράδυ η κ Μπακογιάννη θα παραστεί σε εκδηλώσεις τριών συλλόγων σε νυχτερινό κέντρο του Ηρακλείου.

    Το Σάββατο στις δέκα το πρωί θα ταξιδέψει ως τη Νεάπολη για να ευχαριστήσει τα εκεί μέλη και οπαδούς της ΝΔ και μια ώρα αργότερα θα βρεθεί στον Άγιο Νικόλαο όπου θα κάνει βόλτα στον πεζόδρομο χαιρετώντας τους πολίτες σε δύο στέκια της πόλης.

    Την ίδια ημέρα, μετά τη μια το μεσημέρι, θα μεταβεί στο Ρέθυμνο όπου θα συναντηθεί με φίλους και στελέχη της ΝΔ σε μαγαζί κοντά στην παραλία.

    Τέλος την Κυριακή τις ευχαριστίες της κ Μπακογιάννη θα δεχθούν στο κέντρο των Χανιών οι συμπατριώτες της Χανιώτες γύρω στις 6.30 το απόγευμα.

    • άστεγος avatar
      άστεγος @ Κρης 05/02/2010 13:05:47

      Καταλαβαίνω τί χαμός πρόκειται να γίνει φίλε Κρη.
      Ένα πούλμαν με "πρόθυμους" από τα Χανιά θα πηγαίνει γύρω-γύρω στις καφετέριες της Κρήτης προσπαθώντας να κάνουν μπούγιο και κερνώντας καφέδες, κονιακάκια και παξιμαδάκια (της παρηγοριάς).
      Μαζί βέβαια και ο απαραίτητος φωτό για να βάλουμε συνημμένα στα δελτία τύπου που θα στείλουμε στην Αθήνα.
      Κατάντια.

  14. willy avatar
    willy 05/02/2010 11:17:24

    Δηλαδή αν κατάλαβα καλά θα μπεί σε όλη αυτή την ταλαιπωρία αποκριάτικα για πιό λόγο; Για να ενισχύση την Νέα Δημοκρατία στην Κρήτη; Υπάρχει στο μυαλό της μήπως να κατέβει για περιφεριάρχης ή θα ήθελε να γίνει βουλευτής στην Κρήτη; Μήπως όμως θα έπρεπε να σκεφτεί ότι όσο λειτουργεί σαν πρωταγωνίστια Κρητικής οπερέτας κάνει το επόμενο μεγάλο λάθος να χάσει τα όσα ερίσματα που της έχουν μείνει στην υπόλοιπη χώρα; Γιατι δηλ δεν πρέπει να ευχαριστήσει το ταλαίπωρο που την ψήφισε στην Καβάλα. Για κάποιο λόγο θα πρέπει η οικογένεια Μητσοτάκη να βάλει τις ιδέες τους, φιλελευθερισμός κλπ πάνω από την προσωπική τους επαγγελματική αποκατάσταση. Δεν γίνετε πλέον να χαρίζουμε την έδρα στο Καρπενήσι σε ΠΑΣΟΚΟΥΣ για να περιμένουμε πότε θα μεγαλώσει αρκετά ο μικρός Κωστάκης για να την παραλάβει. Έτσι και αλλιώς με αξιοκρατική διαδικασία σαν σύμβουλος της μαμάς του στο ΥΠΕΞ (θα ήθελα να ξέρω κάποιες από αυτές τις συμβουλές που έδωσε!) έχεί πλέον τα φόντα να διαδεχθεί την μαμά του και πολιτικά. Ας μας αφήσει λοιπόν η Θεοδώρα τον Κωνσταντίνο στο δεσποτάτο της Ευρυτανίας και ας παραχωρήσει και φέουδο της Κρήτης όπου γουστάρει έτσι ώστε να προχωρήσει αυτός ο μεταβυζαντινός "μεσαίωνας" και να έρθει κάποια στιγμή και η αναγέννηση στη παράταξη.

  15. alejandro avatar
    alejandro 05/02/2010 12:11:04

    Μια χαρα το παει η Ντορα. Μακαρι να συνεχισει στους ιδιους ρυθμους, μιας και η ξεφτιλα της συνεχιζεται, μεχρι να παρει ποδι οριστικα απο το κομμα.

  16. yangoolas avatar
    yangoolas 05/02/2010 13:26:39

    Ναι ΝΜ, έχω να προτείνω: "να μείνει ο ΓΑΠ στην Ινδία, μόνιμα". Τα σουβλάκια του ΚΚ είναι φτηνότερα από ταξιδάκια αναψυχής.

  17. ataktos avatar
    ataktos 05/02/2010 13:39:07

    Δύο γυναίκες συνάδελφοι συζητάνε στη δουλειά :

    - Τι έγινε χτες βράδυ; Κάνατε καλό σεξ με τον άντρα σου;

    - Χάλια! Γύρισε σπίτι, κάθισε στο τραπέζι κατευθείαν, έφαγε σε 3 λεπτά, με πήδηξε για 4 λεπτά, γύρισε πλευρό και κοιμήθηκε σε 2 λεπτά. Εσύ;

    - Α! Ήταν υπέροχα χτες βράδυ!!! Γύρισε ο αντρούλης μου από τη δουλειά, και με πήγε έξω για ένα ρομαντικό δείπνο.
    Μετά το δείπνο κάναμεέναν περίπατο για μια ώρα.
    Όταν γυρίσαμε σπίτι, άναψε κεριά σε όλο το σπίτικαι ξαπλώνοντας στο κρεβάτι κάναμε μια ώρα προκαταρκτικά. Μετά, κάναμε
    έρωτα για μία ώρα. Μετά συζητούσαμε για μια ώρα ακόμα. Ήταν σαν
    παραμύθι!!!


    Την ίδια ώρα, συζητάνε οι άντρες τους στη δουλειά :

    - Τι λέει, κάνατε κανένα καλό σεξ χτες βράδυ με τη γυναίκα σου;

    - Ναι. Χτες ήταν υπέροχα! Γύρισα σπίτι και το φαγητό ήταν στο
    τραπέζι. Έφαγα, πήδηξα τη γυναίκα μου και την έπεσα για ύπνο. Ζόρικα!!!Εσύ;

    - Σκατά! Γύρισα σπίτι και δεν υπήρχε φαγητό γιατί είχαν κόψει το
    ηλεκτρικό επειδή είχα ξεχάσει να το πληρώσω.
    Έτσι, έπρεπε να πάω τη γυναίκα μου έξω για φαγητό το οποίο ήταν τόσο ακριβό που δεν είχα λεφτά για ταξί με αποτέλεσμα να γυρίσουμε με τα πόδια σπίτι περπατώντας μια ώρα!
    Ήμουνα τόσο θυμωμένος όταν γυρίσαμε σπίτι που δε μου σηκωνόταν για μια ώρα ότι κι αν κάναμε και όταν μου σηκώθηκε δεν τελείωνα για μια ώρα ακόμα όσο και αν το πάλευα!
    Αφού τελικά τα κατάφερα να τελειώσω, ήμουνα ακόμα τόσο θυμωμένος που δεν μου κόλαγε ο ύπνος για μια ώρα ακόμα!
    Άστα να πάνε. Σκατά, σου λέω.

  18. δημητρης avatar
    δημητρης 05/02/2010 14:33:40

    Τα δικα σας τα λερωμενα τ άπλυτα δεν τα βλεπετε Πασοκια; Τι ασχολεισθαι συνεχεια με την Ντορα; Για να δουμε τι αποκαλυψεις θα βγουν (αν βγουν)για τους Παμπουκηδες ,Τσουκατους, Γειτονες,Παγκαλους και ολη τη συμμορια της σαυρας.
    Αλλα ασχολεισθε με αυτα γιατι θελετε να αποπροσανατολισετε τον κοσμο και να περασετε το Ν/Σ ελληνοποιησης των απανταχου Ασιατων και Αφρικανων.
    Σότιαφορα τους νεο-νοεδημοκρατες (Σαμαρας) πισω εχει η αχλαδα την ουρα (Καρα-τζφερ!!!0, χαχαχαχα!!!!!!!!

  19. NM avatar
    NM 05/02/2010 15:07:54

    @ yangoolas

    συμφωνώ απόλυτα. δε βλέπω όμως κίνηση απο το κόμμα. με γέυματα στο κολωνάκι αντιπολίτευση δε γίνεται.

  20. trochalos avatar
    trochalos 05/02/2010 20:15:40

    Νέα Ελλάδα ή Νέα Κρήτη;

  21. μαρικα avatar