06/05/2010 14:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σύσκεψη στο γραφείο του Σαμαρά αλλά και του Μητσοτάκη

Σύσκεψη αυτή την ώρα και στο γραφείο του Σαμαρά στη Βουλή αλλά και στο γραφείο του Μητσοτάκη. Όλα τα στελέχη της Ντόρας στο γραφείο του πατέρα της (Ζαφειριάδης κλπ). Μέχρι και ο Πευκιανάκης ήρθε που είχε να φανεί 5 χρόνια...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 14:22:04

    Ο Κούλης που είναι? Κούλη, Κούλη είσαι δω?

    • MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
      MΑΝΩΛΗΣ Μ @ Orestios 06/05/2010 18:34:41

      Η Μπακογιάννη ψήφισε τελικά ΝΑΙ. Παέι για παραίτηση το κορίτσι

  2. Lewnidas avatar
    Lewnidas 06/05/2010 14:23:25

    παλι πλατες στο ΠΑΣΟΚ το μητσοτακεϊκο.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Lewnidas 06/05/2010 14:26:32

      Πάντα έτσι έκανε.

      • tzager avatar
        tzager @ Orestios 06/05/2010 14:37:36

        Σας ευχόμαστε τώρα χωρίς τα 'βαρίδια του παρελθόντος' να βρείτε το δρόμο που αξίζει στη μεγάλη φιλελεύθερη παράταξη.

        Καλή Τύχη!

        Κ. Μητσοτάκης

        χοχοχοχοχοχοχοχοοο

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 06/05/2010 14:40:54

        Με τον Μάνο, τον Αδριανόπουλο, τον Καρατζαφέρη και το GAP θα περάσετε καλά.

        Η σφαλιάρα που θα φάτε θα ακουστεί σε όλον τον πλανήτη.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Orestios 06/05/2010 14:51:30

        Α, ρε τζάγκερ!

        Θυμάμαι μια γελοιογραφία στο Ποντίκι στις εσωκομματικές, όταν η Ντόρα ακόμη θεωρούνταν φαβορί. Σαμαράς και Ντόρα κοιτιόντουσαν με κεραυνούς στα μάτια και δύο δημοσιογράφοι μιλούσαν παραδίπλα και έλεγαν:

        - Η Ντόρα θεωρείται φαβορί γιατί έχει και την ευχή του πατέρα της.

        Και απαντούσε ο άλλος.

        - Αυτό ακριβώς είναι που μπερδεύει τους αναλυτές!

        Λοιπόν, "ευχή" από το Μητσοτάκη δεν έχουμε. Μόνο κατάρες. Αλλά θα πάμε μπροστά έτσι κι αλλιώς. Τώρα που θα φύγουν αυτοί, θα είναι τα πράγματα πολύ καλύτερα.

        Αν πιστέψω το ένστικτό μου, θα πω ότι τελευταία στιγμή θα κάνουν πίσω. Αλλά είναι μια πολύ αυθαίρετη θέση αυτή. Καθαρά από ένστικτο.

  3. gloup avatar
    gloup 06/05/2010 14:41:35

    πιστεύω ότι πρέπει να αφεθεί να φύγει από μόνη της

  4. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 06/05/2010 14:47:15

    Μην το γελάτε καθόλου.

    Λέτε να συμμετείχε και αντιπροσωπεία του ΚΚΕ; Λέτε να τους τράταραν και... ντολμαδάκια της Μαρίκας;

    • tzager avatar
      tzager @ Αυριανιστής 06/05/2010 15:03:56

      Εμείς έτσι κι αλλιώς με την Αριστερά πάντα είχαμε διαύλους επικοινωνίας, Αυριανιστή (και μόνο που γράφω το όνομά σου σκιάζομαι!!!).

      Εσείς ακούτε ΚΚΕ και βγάζεται φλύκταινες!

      Κατά τα άλλα όμως στη κοινή γνώμη περνάτε το ίδιο και απαράλλακτο μήνυμα: Άρνηση και ισοπέδωση. Ανέξοδες ρητορείες εκτός πραγματικότητας!

      • ilias avatar
        ilias @ tzager 06/05/2010 15:25:24

        Πόσο πιο κοντά νοιώθει η Ντόρα στο ΠΑΣΟΚ ; Εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος.

  5. ilias avatar
    ilias 06/05/2010 15:23:50

    Σύσκεψη υπο την καθοδήγηση του μεγάλου πολιτκού ανδρός Κωνσταντίνου Μητσοτάκη. Του ανθρώπου που διέλυσε δυο φορές τη Νεα Δημοκρατία (Στεφανόπουλος, Σαμαράς) και επιχείρησε να την διαλύσει άλλες δυο (Έβερτ, Καραμανλής). Του ανθρώπου που θεωρείται, δυστυχώς, ακόμη και τώρα ο Νέστορας της Παράταξης. Του ανθρώπου που ποτέ του δεν ένοιωσε Νεοδημοκράτης. Του ανθρώπου που αλλοίωσε τα ιδεολογικά πιστεύω της παράταξης. Καληνύχτα κ. Μητσοτάκη. Καληνύχτα κ. Μπακογιάννη. Καληνύχτα κολαούζοι του ΓΑΠ και του Καρατζαφέρη.

  6. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 06/05/2010 15:50:32

    "Καληνύχτα κολαούζοι του ΓΑΠ και του Καρατζαφέρη."

    Μία διόρθωση: Ο Καρατζαφέρης είναι χαμηλότερα από τη Ντόρα στην ιεραρχία του Μητσοτακιστάν.

  7. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 06/05/2010 19:32:27

    tzager at 15:03: Τι διαυλους (με το ΚΚΕ) μας τσαμπουνάς βρε φιλε? "Χοντρες δουλειες" εκαναν τα αδιστακτα συνεταιρακια. Μαζι(Μητσοτακης - ΚΚΕ) ξεκινησαν τις αρπαχτες στον ΟΤΕ, που συνεχιστηκαν με την Μιζενς. Εχεις ξαχασει ή, απλως κανεις το κορόιδο, τη ρηση του Φλωρακη "Να βοηθησουμε τον γιο του Πετρου" (Κοκαλη, πατρος, ηγετικου στελεχους του κουκουέ) που εκανε "μπιζνες" με την Ανατολικη Γερμανια, οποτε αρπαξε (σαν αρπακτικο που ηταν παντοτε) την ευκαιρια ο Μητσοτακης και προχωρησε στην πρωτη πανακριβη αναθεση των ψηφιακων παροχων χωρις διαγωνισμο? Αυτα, απλα, για να ξερουμε τι λεμε και να μην θεωρουμε τους Ελληνες μπουφους...

  8. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 06/05/2010 19:49:59

    Τι κολπο ειναι παλι αυτο με τα γραφεια στη Βουλη των πρωην πρωθυπουργων (νομιζω και πρωην προεδρων του σωματος)? Τελειωσε η "βαρδια", στο σπιτακι τους, ή στη βιλλαρα τους, ή οπου αλλου θελουν αλλα οχι στη Βουλη, ουδεις ειναι, με βαση το Συνταγμα, ισόβιος αρχων στην Ελλαδα. Κατι παρομοιο πρεπει να ισχυσει και με ολους τους πρωην Προεδρους της Δημοκρατιας, που εξακολουθουν να παριστανουν τους αρχοντες και μετα την "αποστρατεια" τους -ουτε φρουρες, αυτοκινητα και διαφορα αλλα και ουτε ειδικη αποζημιωση, να περιοριστουν στη συνταξη που δικαιουνται απο το ασφαλιστικο ταμειο στο οποιο ηταν ασφαλισμενοι σαν επαγγελαματιες, υπαλληλοι κλπ. Και το ιδιο πρεπει να ισχυσει, αναφορικα με την διαθεση κρατικου αυτοκινητου, και για τους απερχομενους προεδρους και εισαγγελεις του Αρειου Παγου - εξω απο την παραγκα ολοι, επιτελους, αρκετα εχετε τσιμπολοογειστε ως τωρα σε βαρος των Ελληνων.