23/02/2011 19:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σύνταγμα, λίγο μετά από την επίθεση των ΜΑΤ



Η κάμερα του Antinews αποτυπώνει τις πρώτες στιγμές μετά το σπάσιμο της πορείας από τα ΜΑΤ

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Τάκης avatar
    Τάκης 23/02/2011 19:56:18

    Με κλειστά τα μάτια τραβούσε; Όλο ουρανό και γη έδειχνε. Δεν ζητάτε κανένα video από το indymedia που έχουν πιο έμπειρους;

  2. lampros avatar
    lampros 23/02/2011 20:09:22

    Μάλλον με το κινητό ―και το κρατούσε ψηλά πάνω απ' το κεφάλι του για να μην μπλοκάρετε από όσους ήταν μπροστά του, με αποτέλεσμα να μην βλέπει τι τραβάει...

  3. factorx avatar
    factorx 23/02/2011 20:10:20

    Οπως βλέπεις εμείς είμαστε μέσα στον κόσμο. Οχι σε απόσταση ασφαλείας.

    • Τάκης avatar
      Τάκης @ factorx 23/02/2011 21:29:30

      Καλαμπουράκι έκανα, αξιέπαινη η προσπάθεια και διαφωτιστική. Προφανώς κάθε ζωτντανή μαρτυρία είναι πολύτιμη είτε είναι καλοτραβηγμένη είτε όχι.

    • Νικηφόρος Ουρανός avatar
      Νικηφόρος Ουρανός @ factorx 24/02/2011 20:56:57

      Έψαχνε το ελικόπτερο της αστυνομίας . Στα παράθυρα ήταν κάποιες Βραζιλιάνες

  4. abyssus avatar
    abyssus 23/02/2011 20:18:26

    Αυτή τη φωτό που χτυπάει ένα μηχανκίνητος έναν πεζό την είδατε; http://www.iskra.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2470:2011-02-23-14-56-10&catid=91:er-kinitopoiiseis&Itemid=274 (τρίτη από πάνω)

  5. Kennan avatar
    Kennan 23/02/2011 20:26:19

    Όταν κινείσαι ανάμεσα σε πλήθος κόσμου, είναι λογικό να κουνιέσαι γιατί σε σπρώχνουν. Η ουσία είναι ότι το video δείχνει την ατμόσφαιρα που επικρατεί. Επίσης, την ώρα που όλοι φεύγουν αυτός που τραβάει το video πάει μπροστά!!!

  6. stathis avatar
    stathis 23/02/2011 21:10:31

    Πολιτική Χούντα, πολιτική δικτατορία έχουμε και στο τιμόνι στη Χώρα μας βρίσκεται η νεοφασιστική κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ.
    Ίδιες πολιτικές δικτατορίες έχουν και όλες οι Χώρες του κόσμου
    Το πολιτικό σύστημα του κοινοβουλευτισμού έχει τόση σχέση με τη Δημοκρατία όση έχει το κουνούπι με το δεινόσαυρο.

    Δημοκρατία είναι εκείνο το πολιτικό-οικονομικό σύστημα κατά το οποίο η ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΗ ΕΞΟΥΣΙΑ ανήκει στο λαό.

    ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ

    bezedakos.blogspot.com

  7. Ανατολή avatar
    Ανατολή 23/02/2011 22:42:44

    Πορτοκαλί σημαίες βλέπω. Ήταν το μπλοκ της ΟΛΜΕ; Έξω από τη Μεγάλη Βρετάνια; Τι σύμπτωση! Και στην προηγούμενη απεργία ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΠΛΟΚ των καθηγητών χτύπησαν και έκοψαν την πορεία στη μέση.
    Ας γίνουν πιο εφευρετικοί την άλλη φορά οι τσόγλανοι.

    • factorx avatar
      factorx @ Ανατολή 24/02/2011 00:50:33

      Το μπλογ των εκπαιδευτικών ήταν ισχυρότατο

  8. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 24/02/2011 02:49:34

    α ρε χούντα... ξεφτύλες, τιγκάρατε τον κοσμάκη στο χημικό... ΑΛΗΤΕΣ!