#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/09/2011 10:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σύννεφα πάνω από τον Μόσιαλο για την εικόνα της κυβέρνησης



Νευράκια έχουν στο Μαξίμου για την εικόνα διάλυσης της κυβέρνησης που περνούν τα μέσα ενημέρωσης. Τα βέλη πιάνουν και τον Μόσιαλο, που υποτίθεται ότι έχει αναλάβει να τα ελέγχει, αλλά έχει χάσει όχι μόνο το «Μέγκα», αλλά και τον (σίγουρο ως χθες) «Σκάι»!

«Το μόνο κανάλι που μας έμεινε είναι η ΝΕΤ, στην οποία ο Μόσιαλος δεν θέλει να εμφανιστεί», έλεγε συνεργάτης του πρωθυπουργού. Σημειώνεται ότι η δημοσιότητα που δίνεται στις αρνητικές πτυχές της οικονομικής πολιτικής, στις εμμονές του Βενιζέλου για «σιωπητήριο» σε όσους βλέπουν το ζοφερό μέλλον και στις πολλές κόντρες των υπουργών – και μάλιστα με την επισήμανση των καναλιών ότι ο πρωθυπουργός δεν παρεμβαίνει για να λύσει τις διαφορές – λαμβάνει χώρα λίγες ημέρες πριν ανέβει ο πρωθυπουργός στη ΔΕΘ και όλοι αντιλαμβάνονται τι θα τον ρωτούν οι δημοσιογράφοι στη συνέντευξη τύπου.

Υπό άλλες συνθήκες θα αναλάμβανε να βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά ένα από τα παραδοσιακά κομματικά στελέχη που έχει μαζί του ο ΓΑΠ, αλλά και αυτός έχει πικαριστεί επειδή ο Μόσιαλος φωτογράφισε και εκείνον με όσα είπε για τα μυστικά κονδύλια της Γενικής Γραμματείας Τύπου…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 02/09/2011 10:41:06

    ΕΔΩ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΧΤΕΝΙΖΕΤΑΙ!

  2. X X avatar
    X X 02/09/2011 10:44:36

    Ένα πυροτέχνημα Επικρατείας ... ΔΕΝ μπορεί να κάνει τίποτα στο θέατρο του παραλόγου!

  3. kp8 avatar
    kp8 02/09/2011 10:53:54

    Ελα ρε παιδιά για πείτε, χάνει το Πασόκ το Μέγκα αλλά και τον Σκάι ?? Για πείτε μου, γιατί δεν τα βλέπω τα παλιοκάναλα καθόλου. Τι συμβαίνει ? Δηλαδή η Τρέμη και οι άλλοι δύο σοβαροφανείς (δε μού' ρχονται τα ονόματά τους) και εκείνος ο κιτρινόμαυρος του Σκάι δεν στηρίζουν πια ? Μήπως να δω το βράδυ για να το πιστοποιήσω ή κοροϊδεύετε και θα αηδιάσω πάλι ?

    • Ariadne avatar
      Ariadne @ kp8 02/09/2011 13:25:07

      Κάνε ένα κουράγιο και δές τα βραδυνά δελτία.΄Αλλως τε είναι και αυτό μιά μορφή διασκέδασης.

  4. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 02/09/2011 11:02:05

    Χα! Λέτε; Λέτε, τα παπαγαλάκια του Μνημονίου να τρέχουν να χωθούν από τώρα στη ζεστή αγκαλιά του Αντώνη;

    Μην κάνεις το λάθος, Πρόεδρε, να τους σώσεις και να επιβιώσουν, όταν εκλεγείς. Στη μέγιστη, κοίτα να τους δουλέψεις τώρα για να κάνεις τη δουλειά σου, μην σε πιάσουν όμως μετά οι εντιμότητες και το φιλότιμο... Είναι ΦΙΔΙΑ ΚΟΛΟΒΑ! Και θα σε δαγκώσουν αμέσως μόλις σε νιώσουν έστω και λιγάκι αδύναμο!

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ Επώνυμος 02/09/2011 14:43:17

      Το σπαθι του Γορδιου δεσμου μεταξυ ΜΜΕ και Τραπεζικων δανειων συν τον φορο του 20 % των εσοδων απο τις διαφημισεις και ακομη συν τις πανελληνιες συχνοτητες το εχει στα χερια του ο ΣΑΜ !Με το που καταλαβαν που το πανε οι δημοσκοπησεις οι ατιμες που δεν αλλαζουν κατα το δοκουν αρχιζουν δειλα - δειλα τις κωλοτουμπες και οπου τους κατσει !

  5. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 02/09/2011 11:32:11

    Φαντάζομαι πάντως το νεοφιλελεύθερο Μόσιαλο να πρέπει απόψε να βγει να υπεραμυνθεί του ψευτο"όχι" που "είπε" ο ΓΑΠ στους τροϊκανούς κατακτητές. Θα πρόκειται μια σχιζοειδή κατάσταση, η καρδιά και το μυαλό του να ανήκει εκεί όπου το στόμα του θα πρέπει να... επιτίθεται. Ούτε ψύλλος στον κόρφο του...