#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/04/2012 17:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σύλληψη δημοσιογράφου ύστερα από μήνυση της συζύγου του κ. Καμμένου!!!

Δεν πήγαν χαμένες οι συμβουλές του Γεωργαλά στον Καμμένο!



Με πρωτοφανή ("κινηματογραφική" στην κυριολεξία) ταχύτητα έδρασε η Αστυνομία και συνέλαβε σήμερα νωρίτερα τον εκδότη της εφημερίδας Παρασκευή και 13 κ. Αιμίλιο Λιάτσο! μετά τη μήνυση που υπέβαλε σε βάρος του δημοσιογράφου η σύζυγος του Πάνου Καμμένου, Έλενα Τζούλη.

Η μήνυση υπεβλήθη από την κ. Τζούλη μετά την παραβίαση ασφαλιστικών μέτρων που είχε κερδίσει η ίδια κατά της εφημερίδας «Παρασκευή και 13». Η δικαστική απόφαση επέβαλε στην εφημερίδα απαγόρευση στην αναφορά του ονόματος της κ. Τζούλη. Έτσι  ο δημοσιογράφος Αιμίλιος Λιάτσος συνελήφθη επειδή αναφέρθηκε στη συνεργασία του κ. Καμμένου με το θεωρητικό της χούντας Γεωργαλά

Ο .... ανεξάρτητος, κρύβεται πίσω από τη σύζυγό του και ...διατάζει τη μήνυση δημοσιογράφου!

Ο ...απελευθερωτής της Ελλάδος, δεν αντέχει την κριτική, έστω και σκληρή, και ζητάει συλλήψεις!

Ο ...κήρυκας του νέου ήθους στα πολιτικά πράγματα της χώρας, μετέρχεται μεθόδων αστυνομικού κράτους!

Τελικά, οι ...συμβουλές του Γεωργαλά, δεν πήγαν χαμένες, έπιασαν τόπο.

Με τη σημερινή του πράξη ο νεόκοπος επαναστάτης  δείχνει πως εννοεί την πολιτεία και τη συμμετοχή του στα δημόσια πράγματα της χώρας!

Λαϊκιστής, αλαζών και αυταρχικός!

Κάθε μέρα αποκαλύπτεται..

Όφις Ιοβόλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 27/04/2012 17:11:52

    Η εφαρμογή του ελεύθερου και ανεξάρτητου φρονήματος του κ. Καμμένου. Για όσους διατηρούν αμφιβολίες

    • anonymous avatar
      anonymous @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 27/04/2012 17:22:05

      Παραβίαση δικαστικής απόφασης είχαμε. Καλά του έκαναν, ας πρόσεχε.

      • GreeInLux avatar
        GreeInLux @ anonymous 27/04/2012 18:02:12

        όλα καλά...το ότι επιχαίρει στο facebook για το γεγονός δεν σας λέει κάτι; αυτή είναι η ελευθερία που ευαγγελίζεται ο έξαλλος κύριος Καμμένος; Μαζί με την ανεξαρτησία και την "απελευθέρωση" έρχονται και νέες πρακτικές φίμωσης του οποιουδήποτε στόματος λέει πράγματα που μας ενοχλεί! Νέα ήθη διδάσκει ο ανεξάρτητος . Επανάσταση σου λέει μετά....επανάσταση όμως χαρακτήριζαν και οι χουντικοί την 21η Απριλίου.

        • dikefalosaitos avatar
          dikefalosaitos @ GreeInLux 27/04/2012 21:16:16

          Πρόσεχε τι λες για την συμβία, σε βλέπω με βραχιολάκια :)

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ anonymous 27/04/2012 21:05:45

        Ωραία δικαστική απόφαση. Επειδή είπε ο Λιάτσος ότι είχε συνεργάτη το θεωρητικό της Χούντας Γεωργηλά. Τον είχε ή δεν το είχε; Σαφώς και τον είχε. Επί της απόφασης θα έχει ασκηθεί έφεση και θα βγει ο Λιάτσος αύριο. Με την κίνησή του αυτή ο Καμμένος έδειξε το αληθινό αντιδημοκρατικό του πρόσωπο και δεν δικαιούται πλέον να έχει αξιώσεις εκλογής. Μετά από όλα αυτά δεν μπαίνει στη βουλή. Εδώ θα είμαστε ξαναλέω για μία ακόμα φορά.

    • ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ avatar
      ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 27/04/2012 17:31:23

      ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΑΝΤΕΞΕ Ο ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ Π.ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΟΙ ΤΟΥ;

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 27/04/2012 17:48:21

      Η μήνυση υπεβλήθη από την κ. Τζούλη μετά την παραβίαση ασφαλιστικών μέτρων που είχε κερδίσει η ίδια κατά της εφημερίδας «Παρασκευή και 13».

      Η δικαστική απόφαση επέβαλε στην εφημερίδα απαγόρευση στην αναφορά του ονόματος της κ. Τζούλη.

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ Γιώργος 27/04/2012 17:55:59

        Καλά είπε ο Γεωργιάδης "εμένα έλεγε μπουμπούκο;"
        χαχαχα όλα εδώ πληρώνονται.

    • Τασος Παρσοπουλος avatar
      Τασος Παρσοπουλος @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 27/04/2012 18:41:53

      Ειναι συμπεριφορα εφημεριδας οκτω μερες πριν τις εκλογες? Ετσι προαγεται η δημοκρατια...?

  2. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 27/04/2012 17:30:36

    Άλλος Νταλάρας με βρήκε.
    Τώρα μένει μόλις βγει ο Λιάτσος να πει "Καμμένος-Καμμένος-Καμμένος".

  3. Αυτόνομος avatar
    Αυτόνομος 27/04/2012 18:00:48

    ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ Π. ΚΑΜΜΕΝΟ
    Το ψάξαμε και δεν έχει ξαναγίνει. Πρώτη φορά πολιτικός αρχηγός (και πολύ περισσότερο η σύζυγός του) ζητά την σύλληψη δημοσιογράφου για δημοσίευμα εφημερίδας. Όποιος συμβούλευσε τον Καμμένο ΔΕΝ πρέπει να έχει ιδιαίτερη σχέση με την πολιτική. Ήδη δεκάδες στελέχη όλων των...

    http://fimotro.blogspot.com/

  4. martinos avatar
    martinos 27/04/2012 18:12:06

    Έχει πάρει φωτιά το πολιτικό σκηνικό.
    Να δούμε τι έχει να γίνει την άλλη βδομάδα.

  5. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 27/04/2012 18:23:08

    καλώς τα καμάρια του Γεωργαλά!
    Αξιοι!

  6. Tabachaniotika avatar
    Tabachaniotika 27/04/2012 18:25:18

    αξιότιμε κε Καμένε, ο Φασισμός δεν είναι ιδεολογία ,είναι νοοτροπία.
    Η δική σου όμως περίπτωση φένεται ότι είναι η εξαίρεση του κανόνα!
    Επιμένει ο Τσίπρας σε αυτά που είπε;

  7. Tabachaniotika avatar
    Tabachaniotika 27/04/2012 18:26:42

    one, μήπως είσαι ο Γεωργαλάς και δεν το λές ;

  8. martinos avatar
    martinos 27/04/2012 18:28:53

    O Λιάτσος με την εφημερίδα του, ποιον στηρίζει?

  9. Παύλος avatar
    Παύλος 27/04/2012 18:36:34

    Τί να πεί κανείς για έναν πολιτικό που υποθάλπει τέτοιες ενέργειες και ενεργεί μέσω .....γυναικείων μηνύσεων ;!;!;!
    Κρίμα;;
    Ντροπή;;
    Ας όψονται οι αφελείς που τον κάνουν να ......νοιώθει δυνατός !!!!!!!

  10. Αυτόνομος avatar
    Αυτόνομος 27/04/2012 18:37:45

    Αδωνις: εμένα λέτε .... μπουμπούκο;

    Ιδού τι εγραψε στο twiterο Γεωργιάδης για τον Καμμένο: «Κρύβεται πίσω από την γυναίκα του και έχετε το θράσος να με λέτε εμένα μπουμπούκο; Η μήνυση δεν έγινε καν για το περί Γεωργαλά δημοσίευμα. Είναι η πρώτη φορά που πολιτικός ζητά σύλληψη δημοσιογράφου για δημοσίευμα!».

  11. airman avatar
    airman 27/04/2012 18:40:02

    Δεν αξίζει να ασχολούμαστε με τα ''πυροτεχνήματα'' του κ. Καμμένου που αποπροσανατολίζουν από την ουσία, η οποία δεν είναι άλλη από το ''ευφάνταστο'' και ανεφάρμοστο πρόγραμμά του.
    Τελικά η Κατερίνα (με τον τρόπο της) '''προστάτεψε'' τις θέσεις και το σχέδιο του κ. Καμμένου! Άλλοι που το αναπτύσσουν καλύτερα, μάλλον ''προδίδουν'' την ακαταλληλότητά του και το πόσο ανεφάρμοστο είναι!

  12. m avatar
    m 27/04/2012 18:40:31

    Κίνηση πανικού μπροστά στο ξεφούσκωμα αποτελεί η κίνηση Καμμένου.
    Η πρόφαση ότι ισχύει δικαστική απόφαση που επέβαλε στην εφημερίδα απαγόρευση στην αναφορά του ονόματος της κ. Τζούλη αντιμετωπίζεται και με ένα απλό εξώδικο.

  13. factorx avatar
    factorx 27/04/2012 18:47:29

    Επειδή αναφέρθηκε στην υπόθεση του Γεωργαλά ενώ η σύζυγος Καμμενου έχει κάνει ...ασφαλιστικά μέτρα εγινε η σύλληψη. Την στιγμή που όλα τα ΜΜΕ και όλο το διαδίκτυο αναφέρθηκε στομθέμα. Μιλάμε για ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΆ ΜΕΤΡΑ εναντίον του Τ΄θπου; Τι δεν καταλαβαίνεις;

    • ΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. avatar
      ΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. @ factorx 27/04/2012 19:52:34

      Ξεχνάτε τα "κατορθώματα" της Ν.Δ. (με πρωθυ-πουργό τον Μητσοτάκη) και τη φυλάκιση των διευθυντών των μεγαλυτέρων (σε κυκλοφορία)
      εφημερίδων της χώρας.

    • ΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. avatar
      ΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. @ factorx 27/04/2012 19:52:35

      Ξεχνάτε τα "κατορθώματα" της Ν.Δ. (με πρωθυ-πουργό τον Μητσοτάκη) και τη φυλάκιση των διευθυντών των μεγαλυτέρων (σε κυκλοφορία)
      εφημερίδων της χώρας.

      • ΑΜΟΡΓΟΣ avatar
        ΑΜΟΡΓΟΣ @ ΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. 28/04/2012 00:03:57

        ΜΗ ΜΠΛΕΚΕΙΣ ΑΝΟΜΟΙΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ.

        • ΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. avatar
          ΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. @ ΑΜΟΡΓΟΣ 28/04/2012 14:19:16

          Βέβαια ανόμοιες, γιατί τότε την εφαρμογή του τυποκτόνου νόμου επέβαλε το αμαρτωλό κόμμα σας ενώ τώρα ζητεί προστασία ένας
          πολίτης.

  14. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 27/04/2012 18:48:17

    Ναι, κάθε μέρα που περνά αποκαλύπτεται η βαθιά δημοκρατική συνείδηση του "επαναστάτη" με τα πλεούμενα και τα πετούμενα, αλλά δεν κρύβεται μόνον αυτός πίσω από την καλτσοδέτα! Μου φαίνεται πως πίσω του κρύβεται και μια "αστέρω" που το μέγεθός της δεν προλάβαμε να το δούμε, όταν κοσμούσε και λάμπρυνε τηλεοπτικές εκπομπές στο παρελθόν. Τότε που πριν βγει από το αυγό, κατέθετε τις νομικές της γνωματεύσεις επί παντός του επιστητού! Στο χωριό μου λένε πως κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι.

    • GreekInLux avatar
      GreekInLux @ Αφροδίτη 27/04/2012 19:12:19

      factorx: άστο για την ώρα, δεν βλέπεις τι γίνεται;

  15. martinos avatar
    martinos 27/04/2012 19:02:10

    Μια εβδομάδα από τις εκλογές και έχουν βγει τα μαχαίρια. Ελπίζω να μην έχουμε παρατράγουδα με τις εκλογές.

  16. coik avatar
    coik 27/04/2012 19:25:31

    Ζήτω η επταετία. Φυλακή σε όσους αμφισβητούν τον Πρόεδρο - Πρωθυπουργό - Βασιλιά - Αρχιεπίσκοπο (Καμμένο). Τρέμε Χρυσή Αυγή. Όλοι τώρα θα ψηφίσουν Καμμένο ΑΕ.
    Πάντως ωραίο το παραμύθι με τις Εκλογές. Ασχολούμαστε με όλους τους φαντασμένους τυχάρπαστους και ξεχνάμε ότι είμαστε μια χώρα υπό πρώχευση.
    Λεφτά Υπάρχουν (έτσι Πανούλη).

  17. tak avatar
    tak 27/04/2012 19:39:22

    Ubi nihil vales, ibi nihil velis: όποιος δεν αξίζει τίποτα, δεν μπορεί να θέλει τίποτα. Danaos πού χάνεσαι;

  18. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 27/04/2012 20:56:06

    Τι μας φταιει ο Γιωργαλας, Χουντικος ηταν και τιποτα περισσοτερο ( Εγω ουτε ημουν ουτε ειμαι). Παντως αν διαβασετε τα βιβλια του θα δειτε οτι ειχε προβλεψει τα παντα για τηνσημερινη καταντια της Ελλαδος εξαιτιας των Πολιτικων!!

  19. GreekInLux avatar
    GreekInLux 27/04/2012 21:45:28

    συγκρατούμαι :))