#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/12/2010 16:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σύζυγος υπουργού : «edo sto Ellada einai poly akriva ta pragmata»



Θυμήθηκα ότι ο Γ. Παπανδρέου είχε δηλώσει πως δεν θα κυβερνούσε…153 βουλευτές.

Τώρα έχει 156.

Λέτε, να αποσυρθεί μόλις του φύγουν άλλοι τρείς; Βλέπετε, σε λίγες ημέρες (την προσεχή Τετάρτη) θα γίνει και η ψηφοφορία για το νέο προϋπολογισμό του 2011.

Αν δηλαδή του φεύγει ένας εκ των κολλητών του, ο Βαγγέλης Παπαχρήστος, γιατί να μην φύγουν και κάποιοι που δεν…χωνεύει;

Τρείς και σήμερα…που λένε

Άλλοι πάλι υποστηρίζουν ότι υπάρχει χρόνος μέχρι να πέσει το ΠΑΣΟΚ. Το κυβερνών κόμμα χάνει ένα βουλευτή κάθε 3,5 μήνες (4 στους 14). Άρα στατιστικά πέφτει τον Σεπτέμβριο του 2012, όπως άλλωστε είχε προβλέψει και ο Νοστράδαμος (μέλος του Κινήματος κατά την προ ΠΑΚ εποχή).



Για να παινέσουμε και το σπίτι μας, επειδή αν δεν το παινέσεις κλπ, κλπ. 1.376.844 hits είχε χθες το antinews. Και είχε πέσει και δυο ώρες λόγω κίνησης (αν θέλουμε το πιστεύουμε)

«Φόρο Σαρκικής Απολαύσεως» επέβαλε στις εκδιδόμενες η πόλη του Ντόρτμουντ που αντιμετωπίσει  έλλειμμα 100 εκατομμυρίων ευρώ. Τις αναγκάζει να αγοράζουν ένα ημερήσιο κουπόνι 6 ευρώ για κάθε ημέρα εργασίας.

Είναι προφανές πλέον ότι οι έχοντες και κατέχοντες έλλειμμα λοιπόν, πρέπει να κάνουν τα κουμάντα τους



Η βουλευτής Ουρανία Παπαδάκη – Παπανδρέου συνάντησε πρόσφατα σε Σούπερ Μάρκετ την σύζυγο του Γιώργου Παπακωνσταντίνου. Και τι της είπε λέτε η σύζυγος του υπουργού Οικονομικών; «edo sto Ellada einai poly akriva ta pragmata…!»

Το είπε η ίδια η βουλευτής προχθές το βράδυ στην Βουλή, απευθυνόμενη στον κ. Παπακωνσταντίνου προσθέτοντας: «Καλά, δεν μιλάτε μεταξύ σας; Δεν τη βλέπετε; Δεν σας μεταφέρει την κατάσταση στην αγορά, έξω στον κόσμο;»

….Πάγωσε ο κ. Παπακωνσταντίνου. Δεν απάντησε…



Χθες απήργησε όλος ο κόσμος εκτός της κυβέρνησης. Όχι ότι δεν θα ήθελε και η κυβέρνηση αλλά η καταστροφή δεν έχει συνδικαλιστεί ακόμα

Ρωτάνε οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ γιατί φέρνουν νομοσχέδια με την διαδικασία του κατεπείγοντος. Απλό παιδιά. Πρώτον γιατί δεν σας υπολογίζουν και δεύτερον γιατί μπορούν

Αν μάλιστα τους έδινε ο νόμος το δικαίωμα φηφοφορίας δι αλληλογραφίας, ούτε στη Βουλή δεν θα τους άφηναν να πάνε

Το κραχ σε ό,τι έχει να κάνει με την οικονομία από που βγαίνει; Από το θόρυβο που κάνει το χέρι μπαίνοντας σε άδεια τσέπη;

Κι αν μετά το κραχ ακούσετε κλινκ μην χαρείτε. Δεν θα πρόκειται για κέρματα αλλά για κλειδιά

Όπως μας ενημέρωσε η διεθνής υπηρεσία παρακολούθησης μετακινήσεων του πρωθυπουργού σήμερα βρίσκεται στις Βρυξέλλες.

Ακολούθως θα πάει Μαρτινίκα, Ακτή Ελεφαντοστού και θα προεδρεύσει σε μια σύσκεψη καμηλιέρηδων στο Αλγέρι

Το πότε θα βρεθεί Ελλάδα ερευνάται. Πάντως όχι παραμονές Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς γιατί μπορεί να τον μπερδέψουμε με πλασιέ στολιδιών δέντρων

Πάει καλά το συνδικαλιστικό κίνημα. Μέχρι στιγμής εξασφάλισε όταν θα τραβάμε κουπί στην εργασιακή γαλέρα να μην είναι πολύ σφιχτές οι αλυσίδες

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Zio avatar
    Zio 16/12/2010 17:23:36

    "«Ο σύζυγός μου πρέπει να μετακινήσει ένα δυσκίνητο τέρας», είπε η κα. υπουργού στην εφημερίδα «Financieele Dagblad», που κατάγεται από την Ολλανδία και μάλλον της είναι κομματάκι δύσκολο να συνηθίσει τον ελληνικό τρόπο ζωής.
    Το «δράμα» της οικογένειας περιγράφεται γλαφυρά: «με δύο παιδιά σε ένα ακριβό ιδιωτικό σχολείο και ακαθόριστες ετήσιες αποδοχές που δεν είναι ούτε τα μισά από όσα παίρνει ένας Ολλανδός υπουργός, είναι δύσκολο να τα οργανώσεις όλα», λέει χαρακτηριστικά η Ζασλίν Βίνκε, προσθέτοντας πως οι αυξήσεις στους φόρους πιάνουν και την δική τους οικογένεια.
    Τέλος, αποκαλύπτει πως ο Γιώργος Παπακωνσταντίνου πληρώνεται λιγότερα από έναν Έλληνα βουλευτή... Πάλι καλά που δεν παίρνει μόνο τον βασικό μισθό των 740 ευρώ όπως τόσοι Έλληνες δηλαδή... εκεί να δείτε τι θα μας έσουρνε η κα. υπουργού! "

    κοιτάξτε θράσος, καμαρώστε τι σκέφτηκε ο υπουργάρας μας για να το παίξει και αυτός θιγμένος από τα μέτρα κλπ !!!

    είναι απίστευτοι!!!!

    • factorx avatar
      factorx @ Zio 16/12/2010 17:42:31

      Πότε δημοσιεύτηκε αγαπητε;

      • man8os avatar
        man8os @ factorx 16/12/2010 18:11:48

        Πριν κατι μηνες ηταν αυτη η συνεντευξη, την ειχατε δημοσιευσει και εσεις.

        • factorx avatar
          factorx @ man8os 16/12/2010 18:21:20

          πήξαμε, ή ου γαρ έρχεται μόνον

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ factorx 16/12/2010 18:16:10

        Παρασκευή 19/2/2010
        http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=32&artId=315924&dt=19/02/2010

        • Enzo avatar
          Enzo @ η Dimi 16/12/2010 18:54:55

          μας κοροιδευουν πλεον στα ισια.

          • η Dimi avatar
            η Dimi @ Enzo 16/12/2010 21:34:04

            Εnzo, μη μασάς παλiκάρι μου. Οι πατρίκιοι, που μάς κοροϊδεύουν στα ίσια, ας μάς πουν σε ποιά ιδανική κοινωνία Αγγέλων ζουν, γιά να μεταναστεύσουμε κι εμείς, οι πληβείοι. Επειδή, όντως «edo sto Ellada einai poly akriva ta pragmata». Ομως, - η Ολλανδία των παιδόφιλων, των κόκκινων φαναριών του Amsterdam, των σκληρών Narcotics Cafés, του «Ολλανδικού μοντέλου» ελεύθερης χορήγησης κάνναβης από καταστήματα, του διαχωρισμού ναρκωτικών σε «σκληρά» και «μαλακά» λέει, και πολλά άλλα αδιανόητα κι από την Ελληνική Κοινωνία, απορριπτέα, - σίγουρα Κοινωνία Αγγέλων ΔΕΝ είναι.

            Ας κάνουν λοιπόν πρώτα τη δική τους αυτοκριτική γιά τα δικά τους τα χάλια, και μετά κρίνουν τους Ελληνες. Οι οποίοι Ελληνες εν τέλει, είναι από τους ελάχιστους λαούς, οι οποίοι έχουν το θάρρος και τη δύναμη ν’αυτοσαρκάζονται γιά τις αδυναμίες, τα πάθη τους και τις ατέλειές τους. Αντε, γιατί πολύ μάς κούρασε αυτή η ψευδεπίγραφη euro-perfection-yalantzi. Σε όσους αρέσουμε. Και γιά τους άλλους, να πάνε βόλτα. Ουδείς τους υποχρεώνει να μείνουν στην Ελλάδα. Αποδεικνύεται όμως, ότι αν και σύμφωνα με τα λεγόμενά τους υποφέρουν, τους αρέσει να μένουν στην Ελλάδα. Σ’αυτή τη κουκλάρα Χώρα, τη Χώρα τη ζηλευτή, με τις άπειρες ποιότητες κι ιδιότητες τόσο δύσκολα εξηγήσιμες και με τις ομορφιές, τις τόσο ελκυστικά ανεξήγητες, Je ne sais quoi..

  2. Δημήτριος avatar
    Δημήτριος 16/12/2010 17:46:40

    Αίσχος!!!! Μας δουλεύουν ψιλό γαζί!!! Τις έφαγε ο Χατζηδάκης, ο οποίος είναι και από τους πιο "τρυφερούς" στα δρώμενα της ελληνικής πολιτικής σκηνής. Ευρωβουλευτής ήταν ο άνθρωπος και πάλευε για να διορθώσει τις Μ@λ@κίες του ΔΙΚΑΤΣΑ...

  3. Νίκος avatar
    Νίκος 16/12/2010 18:50:46

    Επειδή οι "πολιτικοί" μας (λέμε τώρα) είναι επί μιζαν εκδιδόμενες πόρνες, κατι που για μένα είναι χειρότερο απο την επι χρημασιν του σαρκίου έκδοσιν, προτείνω να τους ...φορολογήσουμε, ξέρετε πώς.

  4. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 16/12/2010 19:01:42

    Αν ο άντρας της δεν τα βγάζει πέρα οικονομικά,να παραιτηθεί & να δουλέψει στον ιδ.τομέα,αν έχει τα κότσια,τα δε παιδιά του να τα στείλει σε δημόσιο σχολείο.

  5. Δεξιός avatar
    Δεξιός 16/12/2010 19:36:43

    Αυτή δεν είναι Μικρή Ολλανδέζα. Είναι η μετενσάρκωση της Μαρίας Αντουανέτας, Θεός σχωρέστηνε. Άντε με το καλό και στη γκιλοτίνα (την πολιτική βεβαίως, βεβαίως, μη θεωρηθεί ότι προτρέπουμε σε βία:-) αλλά αφού πρώτα τους αφαιρεθούν όλα όσα τόσα χρόνια έβαζαν στην τσέπη, για να μάθουν ότι στο δυσκίνητο τέρας οι μ@λ@&ίες πληρώνονται με το ίδιο νόμισμα

  6. zap-zap avatar
    zap-zap 16/12/2010 20:24:41

    και τη βιλίτσα, 300 τετραγωνικά, στη Σέριφο πως την έκτισε με τόσο μικρό μισθό;

    • zackii avatar
      zackii @ zap-zap 16/12/2010 21:14:08

      Αυτό το έχω γράψει απο το καλοκαίρι. Θα το μάθουμε από το Θέμο που είναι ειδικός στις βίλλες όταν είναι να τον σουτάρουν..όπως πάντα.

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 16/12/2010 21:15:14

    Εμένα πάντως μου "αρέσει" ο Κωνσταντίνος του παπά και πριν με πει κάποιος ... διεστραμμένο να πω γιατί βρε παιδιά:

    -πρώτα από όλα είναι συνεπής: όταν λέει ότι κάτι δεν θα γίνει είναι το μόνο σίγουρο γεγονός το επόμενο δίμηνο. Τέτοιο στάνταρ ούτε σε στημένο ματς: τι νέα μέτρα δεν θα πάρει, τι λεφτά υπάρχουν (32 δις προεκλογικά που χαρίζονται 24 μετεκλογικά), τι θα παραιτηθεί αν χρειαστεί να πάρει νέα μέτρα, τι σχίσιμο ιματίων ότι θα εκλεγεί ευρωβουλευτής και θα πάει δεν θα μείνει στην Ελλάδα, τι δεσμεύσεις ότι δεν θα μειωθούν μισθοί και αποδοχές κλπ κλπ κλπ Έχεις μια σιγουριά βρε παιδί μου: λέει τι δεν θα κάνει; εε θα γίνει σίγουρα.
    -μετά είναι δίκαιος: τι φόρο σε ΜΜΕ έχει ρίξει, τι φόρο σε τηλεοπτικές διαφημίσεις (με αναβολή, με χρονική μετάθεση κλπ κλπ κλπ), τι άδειες για συχνότητες έχει εισπράξει, τι μεταβολές στο ασφαλιστικό και στη φορολόγηση των δημοσιογράφων, τι Τ10 (η Β Παπανδρέου το είχε κάνει σημαία). Πως έχει κάνει για το κοινωνικό σύνολο; Ακριβώς το αντίθετο...
    -μετά είναι οξυδερκής: η θητεία του στο ΔΣ του ΟΤΕ το αποδεικνύει.
    -και τέλος μέγας οικονομολόγος: με μισές αποδοχές από Ολλανδό έχει και ιδιωτικό σχολείο για τα παιδιά και εξοχικό με τεράστιες δόσεις και ζει στη χώρα με το μεγαλύτερο πληθωρισμό.
    Αληθινός ήρωας.
    Για αυτό και ο μεγάλος στοχαστής μας εμπιστεύτηκε στα χέρια του.

  8. Πυθία avatar
    Πυθία 16/12/2010 22:52:57

    Οι Ολλανδοί δεν φημίζονται για την τιμιότητά τους. Τόσα σκάνδαλα έχουν αποκαλυφθεί με ακατάλληλα τυριά και γάλατα που εξάγουν "νομίμως" επειδή οι νόμοι τους έχουν διαφορετικά στάνταρ για όσα προϊόντα προορίζονται για εξαγωγή από όσα καταναλώνονται εντός της χώρας.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Πυθία 16/12/2010 23:26:14

      εεε τότε δεν μπορούν να εισάγουν τον σύζυγο της Ολλανδέζας να γλιτώσουμε και εμείς; και ο στοχαστής και ο καθηγητής; μας πέφτει πολλή τόση διανόηση.

      • Πυθία avatar
        Πυθία @ Ο Ιθαγενής 17/12/2010 20:37:57

        Είπαμε πως τα άχρηστα τα στέλνουν εκτός Ολλανδίας... :)

  9. anna avatar
    anna 16/12/2010 23:03:40

    Θυμάστε τους πρώτους μήνες τον Παπακωσταντίνου με σακκίδιο πλάτης (sic) να μπαίνει στα υπουργικά συμβούλια? Τί νούμερο Θεέ μου....

  10. Orestios avatar
    Orestios 16/12/2010 23:24:16

    Dimi, το καινουργιο που είπε είναι πως ΔΕΝ κινδυνεύουν οι τραπεζικές καταθέσεις!!!!!!!!!!
    χο! χο! χο!

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Orestios 17/12/2010 02:33:44

      Oρέστιε, εφόσον είπε πως "ΔΕΝ κινδυνεύουν οι τραπεζικές καταθέσεις" έχουμε κάθε λόγο ν'ανησυχούμε με τις καταθέσεις στις Τράπεζες http://www.antinews.gr/?p=75724 αλλά και της τυχόν σχεδιαζόμενης δραπετεύσης Μineiko-Chant-Bilderberg μ' ελικόπτερο (από Βουλή, κάποια άγνωστη Στρατιωτική Βάση, από Σούδα...) γιά Λονδίνο και της παράνομης εξαγωγής των στρατηγικών αποθεμάτων χρυσού της Ελλάδας, που προορίζονται γιά τις εμπόλεμες περιόδους.

      Αφήνοντας την Ελλάδα ουσιαστικά άφραγκη, υποθηκευμένη και στους οφειλέτες/χολερικούς δανειστές της, καταχρεωμένη.
      Εύχομαι και προσεύχομαι να διαψευσθώ. Τhis is the talk of the town these days of Business People, Doctors, Engineers, Lawyers... O μη γέννητο, αυτό θα ήταν το τελευταίο καρφί στο φέρετρο της Ελλάδας.

      Είθε ο Θεός να μάς βοηθήσει να MH βιώσουμε ποτέ τη κόλαση του Δάντη, επειδή, περί αυτού θα πρόκειται..

    • popolaros avatar
      popolaros @ Orestios 17/12/2010 18:44:06

      "O Αμερικανός πρέσβης ζήτησε την αποφυλάκιση του πρωην πρωθυπουργού ΓΑΠ λόγω αμερικανικής υπηκοότητας.
      Η προσωρινή κυβέρνηση δια του εκπροσώπου της, απάντησε ειρωνικά ότι θα το σκεφτεί το weekend."

      Πιθανές ειδήσεις από το μέλλον......

  11. η Dimi avatar
    η Dimi 17/12/2010 00:59:52

    zap-zap, zackii, Ο Ιθαγενής

    Eδώ το ντουκουμέντο: "Bίλλα Αξίας 1 εκ. Ευρώ έχει ο κ. Παπακωσταντίνου στη Σέριφο!!!" http://bit.ly/f7UMbk

    Και την οποία Βίλλα, σύμφωνα με το αποκαλυπτικό ρεπορτάζ της εφημερίδας "Αποκαλύψεις" των κ. κ. Σεραφείμ Κοτρώτσου και Λουκά Κατσώνη, Σαββάτο 8 Μαΐου, 2010:

    "Ενα δάνειο είναι η αιτία που ο κ. Παπακωνσταντίνου νοικιάζει την πολυτελή του βίλα στο αιγαιοπελαγίτικο νησί, προκειμένου να καταφέρει να αποπληρώσει τις δόσεις.

    Την ενοικίαση της Lux κατοικίας έχει αναθέσει σε μεσιτικό γραφείο του εξωτερικού και σύμφωνα με την εφημερίδα η τιμή ξεκινά από τα 3.250 ευρώ την εβδομάδα για 4 άτομα τον Σεπτέμβριο και φτάνει τον Αύγουστο για δέκα άτομα έως και τα 6.250 ευρώ την εβδομάδα.

    Το εξοχικό του υπουργού Οικονομικών δεν είναι ένα απλό σπίτι, αλλά οι κάτοικοι του νησιού το ονομάζουν “stone house”, καθώς είναι χτισμένο από παραδοσιακή πέτρα των Κυκλάδων και έχει θέα το απέραντο γαλάζιο του Αιγαίου."

    Αφελή αναπάντητα ερωτήματα:
    Ποιά χρονική περίοδο πήρε το δάνειο και ποιά να είναι άραγε τα οικονομικά εχέγγυα του δανειολήπτη, τσάρου της Ελληνικής οικονομίας κ. Γιώργου Παπακωνσταντίνου, γιά Δάνειο ύψους € 1,000,000 = GRD 340,750,000 (τριακόσια σαράντα εκατομμύρια, επτακόσιες πενήντα χιλιάδες ) Καυτές Δραχμές γιά Εξοχική Κατοικία;; Ημαρτον!

    • Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) avatar
      Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) @ η Dimi 17/12/2010 14:53:31

      Σωστα.
      Ποια ειναι τα εχεγγυα?
      Ενα δανειο για κατοικια 100 τμ περιπου 80.000 με 100.000 Ευρω η τραπεζα απο ενα απλο πολιτη ζητα μισθο τουλαχιστον 3000 ευρω.
      Αυτος ποτε ειχε μισθο η αποδοχες γενικως 30.000 ευρω το μηνα για να παρει 1.000.000 ευρω???
      Ποτε?

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) 17/12/2010 18:15:02

        Ποιά είναι τα οικονομικά εχέγγυα του τσάρου της Ελληνικής Οικονομίας και δανειολήπτη 1 εκατ. ευρώ, κ. Γιώργου Παπακωνσταντίνου; συνεχίζει και παραμένει, ένα αφελές και αναπάντητο ερώτημα των Ελλήνων Φορολογουμένων.

        Οι οποίοι Ελληνες Φορολογούμενοι, με προσωπικές στερήσεις κι επαχθή ανεξόφλητα δανεικά ΔΝΤ, του ΠΛΑΤΙΝΟπληρώνουμε, Ερήμην μας, τους προφανώς παχυλότατους (και αγνώστους σ' εμάς), μισθούς του..

  12. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 17/12/2010 06:36:27

    ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΗ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΦΡΕΝΟΚΟΜΕΙΟΥ.

    ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΥΛΟΔΑΡΜΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ,ΑΠΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ,ΔΗΛΩΜΕ-
    ΝΟΣ ΕΠΩΝΥΜΟΣ ΨΥΧΟΠΑΘΗΣ ΑΠΕΙΛΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΜΕ ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΜΟΥΣ
    ΟΠΟΙΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΒΡΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ.

    ΣΥΝΕΠΩΣ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ 35 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΑΤΗΣ ΚΑΙ ΡΕΜΟΥΛΑΣ
    ΑΤΙΜΩΡΗΤΑ,ΑΣ ΕΤΟΙΜΑΣΤΟΥΝ ΝΑ ΔΡΕΨΟΥΝ ΤΙΣ ΔΑΦΝΕΣ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙ-
    ΚΗΣ ΤΟΥΣ !!!!!!

  13. η Dimi avatar
    η Dimi 17/12/2010 19:00:03

    Yπάρχει κι ο άλλος πρώην Τσάρος της Οικονομίας. Ο Γιάννος, ο.. Μister Colgate.
    Ο οποίος κατηγορήθηκε γιά το μεγάλο Κραχ του Χρηματιστηρίου. Μάθετε τι αγόρασε αμέσως μόλις έσκασε η ΦΟΥΣΚΑ. Οταν οι χαμένοι παίκτες που τον πίστεψαν, αυτοκτόνησαν κι οι οικογένειές τους διαλύθηκαν. Ενώ αυτός, έκτιζε ευτυχία, πάνω στη δυστυχία και το αίμα των αθεράπευτα ευκολόπιστων Ελλήνων.. Αχ! Ελληνα αδιόρθωτε και χιλιοπροδομένε. Διετέλεσε και υπουργός Εθνικής Αμύνης, βεβαίως.

    Ο Γιάννος, μετά τον Ακη, είναι ο πιό Large! Με 5 ανάκτορα στη κατοχή του, μεταξύ αυτών: η Πολυτελής VILLA των τριών επιπέδων, με εσωτερική θερμαινόμενη πισίνα στην Κάτω Κηφισιά, 550m², και η Εξοχική Επαυλη (σε σχήμα καραβιού έτοιμου να σαλπάρει) στo απέραντο γαλάζιο και τα ονειρεμένα δειλινά της Σύρου, 224 m², με 2 πισίνες και με ιδιωτικό δρόμο με μαρμάρινα σκαλιά, προς τη θάλασσα..

    Η Real Estate Αξία των «Φιλέττων» του Γιάννου, ανέρχεται σε € 4,000,000 (Τέσσερα Εκατομμύρια Euros) = GRD 1,363,000,000 (Ενα Δις, Τριακόσια Εξήντα Τρία Εκατομμύρια Καυτές Δραχμές) !!!! http://bit.ly/icwQfI

    Πότε επιτέλους! Θ’αρθεί η αυτή άτυπη ασυλία των ΕΘΝΙΚΩΝ ΛΗΣΤΩΝ απ’όπου κι αν αυτοί προέρχονται; Πότε θα λογοδοτήσουν; Πότε θα Δημευθούν οι αμύθητες περιουσίες, που οικειοποιήθηκαν πατώντας επί πτωμάτων; Πότε θα συλληφθούν οι πρώην ξυπόλητοι ευρω-πειναλέοι και παγκοσμίως άγνωστοι και νυν αμετανόητοι δισεκατομμυριούχοι δοσίλογοι προδότες;

    Πότε επιτέλους! Θ’ αποπληρωθεί το XΟΛΕΡΙΚΟ ΧΡΕΟΣ ΔΝΤ, που ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΕΘΝΙΚΟΙ ΛΗΣΤΕΣ δημιούργησαν; Ο Χώρος στο Γουδή δεν φαίνεται να είναι αρκετά μεγάλος γιά να τους χωρέσει όλους.

    Ενημερωνόμαστε. Διαδίδουμε. Αφυπνίζουμε όσο περισσότερους Ελληνες γίνεται.