25/10/2012 18:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σύγκρουση Κουβέλη - Στουρνάρα

Απρόβλεπτες διαστάσεις λαμβάνει η κόντρα μεταξύ Φώτη Κουβέλη και Γιάννη Στουρνάρα. Σύμφωνα με πληροφορίες, από τη ΔΗΜΑΡ χρεώνουν στον υπουργό Οικονομικών ότι ήταν τουλάχιστον άκομψη η ανακοίνωσή του πως τα μέτρα θα πάνε στη Βουλή σε ένα και μόνο άρθρο. Αν και του αναγνωρίζουν ότι πέτυχε να κερδίσει κάποια καλά στη διαπραγμάτευση με την τρόικα του διαμηνύουν ότι το πως θα πάνε τα μέτρα στη Βουλή δεν είναι δική του δουλειά αλλά απόφαση της κυβέρνησης.

Επίσης, του χρεώνουν διαρροές σε δημοσιογράφους ότι φέρεται να είπε ο κ. Στουρνάρας ότι η ΔΗΜΑΡ είναι εμπόδιο στο να σωθεί η χώρα.

Ετσι, οι άλλοτε αγαστές σχέσεις μεταξύ Κουβέλη και Στουρνάρα περνούν από σοβαρή κρίση, την ίδια ώρα που το θρίλερ με το πακέτο μέτρων είναι σε εξέλιξη.

Ωστόσο, σύμφωνα με τις πληροφορίες μας, σε ότι αφορά το πώς θα κατατεθούν τα μέτρα, αυτό είναι απόφαση που έλαβε ο πρωθυπουργός και που ανακοίνωσε στον υπουργό Οικονομικών το πρωί στη συνάντησή τους. Αλλωστε, και ο Ευ. Βενιζέλος δεν έκανε πίσω με τίποτε ζητώντας όλα τα μέτρα σε ένα νομοσχέδιο.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aris. A avatar
    Aris. A 25/10/2012 18:32:25

    Ο Κουβέλης αν δεν το αντέχει ή δεν θέλει ας κάνει στην άκρη.

    Ο κόσμος γελάει μαζί του.

    • noldor avatar
      noldor @ Aris. A 26/10/2012 00:41:33

      Το βρώμικο 2012 καταρρέει!!!!!!

  2. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 25/10/2012 18:58:14

    Οι "αριστεροί" τσακώνονται για το ποιος θα μας σώσει καλύτερα υπό την πατρική ηγεσία του τελευταίου ποτηριού για το ποιος θα μας σώσει ...καλύτερα.
    Η επαναδιαπραγμάτευση ως προς την επιμήκυνση της επίκυψης.


    ΥΓ

    Αριστερός: ένας λάτρης της εξουσίας, χωρίς εξουσία....γιατί "Η πολιτική είναι μια πάλη συμφερόντων μεταμφιεσμένη σε αγώνα αρχών. "

    Τα δύο παραπάνω γνωμικά του αφιερωμένα στο Τρίο Στούτζες που μας ξανάσωσαν.

  3. giorgos avatar
    giorgos 25/10/2012 19:24:00

    Συμφωνα με το ρεπορταζ ο Κουβελης ειναι σε κοντρα με το Στουρναρα.Επισης ο Σαμαρας ειναι "αδελφος" με το Στουρναρα.Αρα ο Κουβελης ειναι σε κοντρα με Σαμαρα.Πρεπει να διορθωθει ο ανωτερω τιτλος.

  4. ΦΑΝΤΑΣΜΑ avatar
    ΦΑΝΤΑΣΜΑ 25/10/2012 19:34:55

    Ήταν προμελετημένοι
    καρφωτοί και λαδωμένοι
    Δυο μεμέτια, τα καημένα,
    μεσ' στο κόλπο ήταν μπλεγμένα.

  5. ΒLACKQUEEN avatar
    ΒLACKQUEEN 25/10/2012 20:24:29

    Άντε καλέ. Μέσα στην προκατάληψη και την αρνητικότητα πια.... Σιγά μην είναι στημένο το σκηνικό. Αν ήσασταν τόοοοσο υποψιασμένοι πια, ποτέ δε θα΄χαμε φτάσει ως εδώ. Αλλά ξέχασα. Μπορεί να ανήκετε στην τιμημένη ''πλειοψηφούσα ...μειοψηφία'' !! :-)

  6. kouvari avatar
    kouvari 25/10/2012 23:13:56

    Ο κ.Στουρναρας ποσους ψηφους πηρε στις εκλογες....?

  7. θησεας avatar
    θησεας 26/10/2012 09:48:56

    σιγα μην σχισουν κανα καλσον!