24/11/2010 09:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σχέδιο «μποϋκοτάζ» στους εκλεγμένους αυτοδιοικητικούς με τη ΝΔ;

Ο κοινοβουλευτικός Εκπρόσωπος του ΣΥ.ΡΙΖ.Α ισχυρίζεται πως είναι σε θέση να γνωρίζει πως υπάρχει κίνδυνος το Μετρό και το Τραμ να μην φτάσουν ποτέ στον Πειραιά, εξ αιτίας εντολής που δόθηκε στο ΥΠΕΧΩΔΕ. Και αυτό, προφανέστατα μετά την εκλογή του Β. Μιχαλολιάκου στο Δ. Παιραιά.

Ο κ. Δρίτσας αποκαλύπτει και καταγγέλλει:

Δυστυχώς αυτό που φοβόμασταν το τελευταίο διάστημα φαίνεται να εξελίσσεται σχεδόν σε βεβαιότητα. Καταγγέλλω, μετά από βάσιμες πληροφορίες και ενδείξεις, ότι στο Υπουργείο Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων μελετούν σοβαρά πλέον το ενδεχόμενο να μεταφέρουν τις πιστώσεις για το Μετρό και το Τραμ σε άλλες περιοχές της Αθήνας αντί για τον Πειραιά. Μια τέτοια εξέλιξη δεν οδηγεί απλά σε νέες καθυστερήσεις. Οδηγεί ευθέως σε ακύρωση του έργου. Ο  Πειραιάς πρέπει να ξεσηκωθεί.

Σύμφωνα με πληροφορίες, ανάλογη τακτική θα ακολουθηθεί και σε άλλους Δήμους και Περιφέρειες που έχουν εκλέξει εκπροσώπους της ΝΔ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 24/11/2010 09:50:35

    Ας κλείσουν 3-4 μέρες το λιμάνι, να τραβήξει η COSCΟ το αφτί της κυβέρνησης. Οι Πειραιώτες αυτή τη φορά, όχι τα μέλη του ΠΑΜΕ.

    • Μisha avatar
      Μisha @ Αυριανιστής 24/11/2010 10:23:00

      Φίλε μου Αυριανιστή, η Κοσκο οικοδομεί τη νέα αποικιοκρατία στο λιμάνι.
      Σε λίγο καιρό ο Περαίας θα γίνει Τσάινα Τάουν, μη σου πω «Χρυσό Τρίγωνο»...

  2. man8os avatar
    man8os 24/11/2010 09:57:35

    Τι γινετε εδω? Να διαμαρτυρηθει η ΝΔ. Η Να καταιβασουν κοσμο οι κοκκινοι και οι μπλε να κλεισουν τα ιμανια, τα υπουργεια. Τι θα πει δεν σας δινουμε κονδυλια??

  3. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 24/11/2010 10:08:57

    Τώρα θα καταλάβουν τί εστί Βασίλης Μιχαλολιάκος.

  4. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 24/11/2010 10:20:16

    Ευκαιρία για πραγματική αντιπολίτευση .
    Ο Μιχαλολιάκος ξέρει απ'αυτά.
    Μπορεί να ξεσηκώσει όλο τον Πειραιά.
    Η Ρηγίλλης να βλέπει και να μαθαίνει από το πασοκ πως κυβερνούν.Κομματικά όχι με χάδια.

    • zackii avatar
      zackii @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 24/11/2010 12:25:11

      Αν η ΝΔ είχε πάρει κατ'ελάχιστο μάθήματα από τον Ανδρέα θα ήταν αυτή 20 χρόνια κυβέρνηση. Είναι ανεπίδεκτοι

      • sanderson avatar
        sanderson @ zackii 24/11/2010 12:34:23

        Δυστυχώς....

  5. nik avatar
    nik 24/11/2010 12:07:47

    Παλιά η τακτική του ΠΑΣΟΚ αλλά και της ΝΔ ,ότι δεν ελέγχουμε το καταστρέφουμε !!!!!

  6. ΑΙΟΛΙΚΟΣ avatar
    ΑΙΟΛΙΚΟΣ 25/11/2010 10:46:18

    Προφανως δεν γνωριζουν ποιος ειναι ο Βασιλης και τι μπορει να κανει.
    Ιδου η Ροδος.