Σφοδρή επίθεση από τη Μαρία Σπυράκη στον Λάκη Λαζόπουλο: «Εχει ξεπεράσει κάθε όριο χυδαιότητας»
14/01/2015 12:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σφοδρή επίθεση από τη Μαρία Σπυράκη στον Λάκη Λαζόπουλο: «Εχει ξεπεράσει κάθε όριο χυδαιότητας»

Σφοδρή επίθεση κατά του Λάκη Λαζόπουλου εξαπέλυσε σήμερα, η εκπρόσωπος Τύπου της Νέας Δημοκρατίας, Μαρία Σπυράκη, καταγορώντας τον για «χυδαιότητα»,μετά και τη χθεσινή εκπομπή του.

«Ο πάμπλουτος έμπορος του ανθρωπίνου πόνου, ο προπαγανδιστής των θέσεων του ΣΥΡΙΖΑ, ο στενός συνεργάτης του κ. Τσίπρα, ο πρωταγωνιστής της υπόθεσης Χαϊκάλη, ξεπέρασε κάθε όριο χυδαιότητας», αναφέρει στη δήλωσή της η κ. Σπυράκη.

«Βέβαια, παρέλειψε να μας πει για ποιο λόγο έβγαλε πάνω από 3 εκατομμύρια ευρώ στο εξωτερικό, την περίοδο 2010- 2011, την ώρα που οι Έλληνες ζούσαν τον τρόμο της χρεοκοπίας. Το ερώτημα που τίθεται και για τον ίδιο και για τον κ. Τσίπρα, είναι γιατί δεν φέρνει τώρα τα λεφτά του πίσω στην πατρίδα;», προσθέτει και καταλήγει: «Τι γνωρίζει ο κ. Λαζόπουλος που δεν γνωρίζουν οι υπόλοιποι Έλληνες;».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. unfair avatar
    unfair 14/01/2015 13:56:27

    Je suis Charlie

    • ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ avatar
      ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ @ unfair 14/01/2015 14:18:21

      Έλα ντε.....

  2. Eva avatar
    Eva 14/01/2015 14:30:40

    Οχι που λένε οτι ο ηθοποιός πεθαίνει στην ψάθα. Μια χαρά αποδοτικό το βλέπω το επάγγελμα.

    • Άλυτη Εξίσωση avatar
      Άλυτη Εξίσωση @ Eva 14/01/2015 14:41:55

      Οι πολύ επιτυχημένοι ηθοποιοί που αποφεύγουν συστηματικά (όσοι τα καταφέρνουν) να γίνουν θεατρώνες - θιασάρχες -επιχειρηματίες, μπορεί να καταλήξουν και οικονομικά κερδισμένοι. Μηδέναν προ του τέλους μακάριζε όμως, γιατί το πάθος, η φιλοδοξία και το ιερό ''ψώνιο'' του καλλιτέχνη, πάντα ωθεί σε ακροβασίες που είναι ικανές σε δύο τρείς κινήσεις, να αποδεκατίσουν τα κερδισμένα χρήματα, ετών!! Παραδείγματα, πάμπολλα.

  3. ΚωσταςΧ. avatar
    ΚωσταςΧ. 14/01/2015 15:25:44

    @ Eva, τα ανθρωπινα παθη οδηγησαν πολλους να πεθανουν στην ψαθα! και παρα πολλοι αλλοι, αφησαν περιουσιες τεράστιες η εζησαν αξιοπρεπως ως το τελος της ζωης τους! τον Λαζοπουλο μπορει να τον κρινει καποιος για την τεχνη του η για τι λεει! όχι όμως και για το τι κανει τα λεφτα του! αν θελουμε να ειμαστε σοβαροι !

    • ορεσείβιος avatar
      ορεσείβιος @ ΚωσταςΧ. 14/01/2015 16:18:58

      Από πότε είναι τέχνη η αντιπολίτευση και η πολιτική προπαγάνδα? Ο λαός μας έλεγε, ή παπάς ή ζευγάς.... Δεν μπορείς να κατακεραυνώνεις τάχα για τέχνη τους κλέφτες της λίστας λαγκάρντ, και να έχεις κάνει το ίδιο. Γιατί και αυτοί το ίδιο λένε...Τα λεφτά μας τα κάνουμε ότι θέλουμε...Εχασε το μέτρο ο λάκης...Όταν η τέχνη γίνεται στρατευμένη παύει να είναι τέχνη και γίνεται πολιτική και μάλιστα καρικατούρα. Και άλλοι κωμικοί ηθοποιοί υπήρξαν στη Ελλάδα, ποτέ δεν έμπλεξαν την ηθοποιία με την πολιτική. Δεν είναι δουλειά του κωμικού ηθοποιού να παίζει το ρόλο του τόμπρα στην κανονική ζωή...Ο ρόλος του κλουζώ είναι για τον κινηματογράφο, στην κανονική ζωή γίνεται γελοίος.

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ ορεσείβιος 14/01/2015 16:30:08

        Πές τα ορεσείβιε! Άσε δε,που είναι γιαλανζτί κωμικός. Κωμικός για μένα,που θέλοντας να επιδείξει κωμική τέχνη χρησιμοποιεί βωμολοχίες και υπονοούμενα,δεν είναι κωμικός με πηγαίο ταλέντο. Καρικατούρα είναι...

    • Άλυτη Εξίσωση avatar
      Άλυτη Εξίσωση @ ΚωσταςΧ. 14/01/2015 17:24:31

      @ ΚώσταςΧ., Σωστά τα λέτε. Ο νεοφιλελευθερισμός εξάλλου δεν προσπαθεί να μας ...πείσει ν’ αποδεχτούμε οτι το χρήμα δεν γνωρίζει σύνορα; Στις λίστες των ληστών, συμπεριλαμβάνονται απατεώνες που έσπρωξαν τα χρήματα που απέκτησαν εν Ελλάδι εκτός, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΟΝ ΝΟΜΙΜΟ ΦΟΡΟ και χωρίς κανείς να εξετάσει το πόθεν έσχες τους. Γι αυτό κατηγορούνται και όχι για την επιλογή τους να "εξασφαλίσουν" (αντικοινωνικά πράττοντας) την περιουσία τους, τοποθετώντας την οπουδήποτε εκτίμησαν ως ωφελιμότερο. Δεν διώκεται, παρά μόνον "καταδικάζεται" ηθικά ο ωφελιμιστής αλλά και πάλι, ο ...αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω, γιατί από τζάμπα ηθικολόγους της συμφοράς, μικροαπατεωνίσκους φαιδρούς, που αν είχανε τη δυνατότητα σίγουρα θα ...μεγαλουργούσαν, όλοι καταλαβαίνουμε. Συνήθως είναι αυτοί ακριβώς, οι φτωχοδιάβολοι της διπλανής μας πόρτας, εκείνοι που ''δουλεύουν'' ενίοτε λαδώνοντας, που ψιλοκλέβουνε με κάθε ευκαιρία το κράτος, που εκμεταλλεύονται τους συνανθρώπους τους αισχρά. Αυτοί διαρρηγνύουν πρώτοι και τα ιμάτιά τους μπουρδουλογώντας, προκειμένου από φθόνο να καταδικάσουν αυτό που ευχαρίστως θα έπρατταν, ΕΑΝ ΒΕΒΑΙΩΣ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ…..Η εμφανής και γι αυτό τόσο αστεία υποκρισία τους, περισσεύει. :-)

      • ΚωσταςΧ. avatar
        ΚωσταςΧ. @ Άλυτη Εξίσωση 14/01/2015 20:31:29

        -Αλυτη Εξισωση,το σχολιο μου εχει να κανει με το ερωτημα "γιατι εβγαλε ο λαζοπουλος τα λεφτα του εξω ,και δεν τα φερνει στην ελλαδα! Δεν είμαι συνήγορος του, αποψη μου είναι, ότι εφ'οσον είναι δικα του,τα εχει οπου θελει, χωρις να δωσει λογαριασμο σε κανεναν!ουτε μπορει κανεις να τον ψεξει γι'αυτο! και σε μια σοβαρη συζητηση, δεν ειναι δυνατο επιχειρημα !Το αν είναι νομιμα,φορολογημενα η μαυρα!ειναι εντελως άλλο θεμα,ασχετο με ότι σχολιασα εγω!

        • Άλυτη Εξίσωση avatar
          Άλυτη Εξίσωση @ ΚωσταςΧ. 14/01/2015 23:03:52

          Είναι όμως πολύ σχετικό αγαπητέ, μ΄αυτό που σχολίασαν άλλοι επί του σχολίου σας. Εσείς λέτε αυτό που λέτε κι εξ αφορμής, εγώ το πάω παρα πέρα απαντώντας, όχι σ΄εσάς.....

          • Κυθήριος avatar
            Κυθήριος @ Άλυτη Εξίσωση 14/01/2015 23:19:50

            Επειδή αγαπητή,σχολίασαν 2 επί του σχολίου του αγαπητού Κώστα Χ. και ένας εκ των δύο είναι η ταπεινότης μου,θα ήθελα προσωπικά να μου κάνεις πιό λιανά σε τί ακριβώς μου απαντάς και τί εννοείς ακριβώς και όχι υπονοώντας, με τα λεγόμενά σου.

        • ορεσείβιος avatar
          ορεσείβιος @ ΚωσταςΧ. 15/01/2015 08:47:52

          Εδώ και πολλά χρόνια ο κύριος αυτός κατηγορεί δημοσίως συμπολιίτες του επειδή έκαναν ακριβώς ότι και ο ίδιος. Εβγαλαν τα λεφτά τους έξω στην Ελβετία. Νόμιμα ή παράνομα δεν έχει σημασία για τον πονηρό λάκη. Είναι άλλο πράγμα η πολιτκή κριτική που πρέπει να γίνεται στις πρακτικές αυτές, άλλο πράγμα η σάτυρα και άλλο πράγμα όταν ένας πονηρός τα μπλέκει όλα μαζί. Βγάζει τα λεφτά του έξω, κατηγορεί τους άλλους που έκαναν το ίδιο, το βαφτίζει αυτό σάτυρα ενώ είναι πολιτική, μας δουλεύει όχι σατυρικά αλλά πολιτικά, πληρώνεται κιόλας γιαυτό και εμείς χειροκροτούμε. Κάποιοι νοιώθουν υπέροχα βλέποντας τα όλα αυτά, κάποιοι ενοχλούνται, ολοι όμως μπορούν να κάνουν, ακόμη τουλάχιστον μέχρι να αναλάβει και υπουργικό θώκο, κριτική στον κύριο αυτό.

  4. Σωκράτης avatar
    Σωκράτης 14/01/2015 16:20:29

    Όταν ούτε η τέχνη, ούτε οι καλιτέχνες είναι σοβαροί, τότε τις λέξεις "τέχνη" και "καλιτέχνης" θα πρέπει να τη βάζουμε εντός εισαγωγικών. Σε καθε περίπτωση, εντός ή εκτός εισαγωγικών και η τέχνη και ο καλιτέχνης δεν μπορούν να δεκδικούν το αλάθητο

  5. trapezitis avatar
    trapezitis 14/01/2015 17:38:54

    Εμένα μου αρέσει που κρίνει τους στρατιωτικούς στον χαιρετισμό τους με τον Πρωθυπουργό της χώρας αυτός που δεν ξέρει τι είναι στρατός.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ trapezitis 15/01/2015 00:06:38

      Τέλειο! Και όντως δείχνει την αναισχυντία του συγκεκριμένου...

  6. christof avatar
    christof 14/01/2015 19:49:33

    Εαν εχει πληρωσει τους φορους των 3.000.000 Ε καλα εκανε και τα εβγαλε εξω .Κομμουνιστης ειναι, οχι κανενα κοροιδο.

    • πΔπ avatar
      πΔπ @ christof 14/01/2015 22:26:39

      Αγαπητέ μου, δεν τα έβγαλε χτες ή πέρσι. Τα έβγαλε το 2010-2011 όταν η Ελλάδα ερωτοτροπούσε με την χρεοκοπία. Όσο να το κάνεις, έχει μία σημαντική διαφορά!