16/02/2009 13:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σφαγή στους γαλάζιους της Β΄ Αθηνών

Αξιόπιστες πηγές βεβαιώνουν ότι με βάση την ανάλυση των δημοσκοπήσεων που έχουν πραγματοποιηθεί μέχρι σήμερα στη Β Αθήνας, το ΠΑΣΟΚ θα πάρει 38% και η ΝΔ 33 με 34%. Εάν αυτό ισχύει, από τους 17 βουλευτές θα μείνουν έξω οι 7 και ανάμεσά τους υπουργοί.

Από τους σημερινούς βουλευτές της ΝΔ στην περιοχή σίγουροι θεωρούνται οι  Β. Μεϊμαράκης, Γ. Γιακουμάτος, Φ. Πάλλη-Πετραλιά, Α. Σπηλιωτόπουλος, Π. Καμμένος. Π Παναγιωτόπουλος, Λ. Ζαγορίτης, Β. Πολύδωρας. Μ Βαρβιτσιώτης και φυσικά χάρις στον μηχανισμό του ο Κ. Μητσοτάκης.

Κινδυνεύουν οι Α. Ντινόπουλος. Κ. Παπακώστα, Κ. Χατζηδάκης (τον εγκαταλείπει και η οικογένεια;), Μ. Λιάπης, Α. Ανδρεουλάκος, Θ. Κασσίμης  και ο ...υπουργός Οικονομικών Γ. Παπαθανασίου

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kanis avatar
    kanis 16/02/2009 13:54:17

    @1 Anonymous

    Tι σχέση έχει με το θέμα η παρατήρηση; Πέρα από το γεγονός, ότι η οικογένεια Μητσοτάκη το χρησιμοποιεί σαν επικοινωνιακό εργαλείο, ουδεμία άλλη σχέση βλέπω.

  2. ataktos avatar
    ataktos 16/02/2009 14:08:19

    Αφού πάνε τόσο καλά ποιος είναι ο λόγος να σφάζονται …και με έναν ποιο κατάλληλο …

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 16/02/2009 20:14:02

    Αν χάσει την εδρα της η Παπακώστα χαθήκαμε ως λαός!

  4. osaperas avatar
    osaperas 16/02/2009 20:55:23

    ......Β. Μεϊμαράκης, Γ. Γιακουμάτος, Φ. Πάλλη-Πετραλιά, Α. Σπηλιωτόπουλος, Π. Καμμένος. Π Παναγιωτόπουλος, Λ. Ζαγορίτης, Β. Πολύδωρας. Μ Βαρβιτσιώτης, Α. Ντινόπουλος. Κ. Παπακώστα, Κ. Χατζηδάκης, Μ. Λιάπης, Α. Ανδρεουλάκος, Θ. Κασσίμης Γ. Παπαθανασίου....

    Η σάρα η μάρα και το κακό συναπάντημα

  5. kanis avatar
    kanis 16/02/2009 21:17:23

    @osaperas 5

    Nα υποθέσουμε, ότι όσους παρέλειψες,τους θεωρείς "αφρόκρεμα" του πολιτικού συστήματος;
    Για ξανακοίταξέ το....

  6. osaperas avatar
    osaperas 16/02/2009 21:30:30

    @6
    Φυσικά και όχι. Απλά αντέγραψα τα ονόματα που υπήρχαν στο κείμενο. Σε αυτούς αναφερόταν το κείμενο, για αυτούς είπα τη γνώμη μου. Όταν γραφούν άλλα ονόματα σε άλλο κείμενο θα πω και εκει τη γνώμη μου. Απλό είναι.

  7. Lakis avatar
    Lakis 16/02/2009 21:39:15

    Βρε παιδια,

    με αυτην την Β' Αθηνων εχω μια απορια εδω και χρονια.

    Ποιος μπορει να με διαφωτισει;

    Πως ειναι δυνατον ο Α. Λοβερδος του ΠΑΣΟΚ ή ο Π. Καμμενος της Ν.Δ (και καμποσοι ακομη των δυο μεγαλων Κομματων, ενω μενουν σε Εκαλη (ο Λοβερδος) και αλλα high προαστια, να κατεβαινουν στη Β' Αθηνων και να επιζητουν την ψηφο τψν Χαϊδαριωτων, των Περιστεριωτων και των άλλων φτωχογειτονιων;;;;;;;;

    Μπορει να με διαφωτισει καποιος;;;

  8. kanis avatar
    kanis 16/02/2009 23:21:36

    @7 osapera

    Καλύτερα, να ξαναδιαβάσεις το κείμενο.Εχει κι άλλα ονόματα...


    @8 Lakis

    Tι Εκάλη, τι Χαιδάρι...και τα δύο Β΄ είναι! Μοιράζονται ίδια προβλήματα...το κυκλοφοριακό, τη μόλυνση του περιβάλλοντος, τους οικονομικούς μετανάστες,...