05/05/2010 21:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συντεταγμένα θα πάει αύριο η ΝΔ στην Βουλή

Όπως γράψαμε ήδη (http://www.antinews.gr/?p=43671) συντεταγμένα και με κομματική πειθαρχία θα πάει αύριο η ΝΔ στη Βουλή για να καταψηφίσει τα αντιλαϊκά μέτρα που υιοθετεί η κυβέρνηση, σύμφωνα με απόφαση του Αντώνη Σαμαρά. Επί δύο ημέρες, τα «παπαγαλάκια» του συστήματος που προσπαθούν να εμφανίσουν τη ΝΔ και τον αρχηγό της ταλαντευόμενους σχετικά με τη στάση που θα τηρήσουν έναντι των κυβερνητικών μέτρων, αλλά και τη ΝΔ δήθεν «διχασμένη», διαψεύδονται οικτρά. Ο Πρόεδρος της ΝΔ «δεν καταλαβαίνει» από «επικοινωνιακή πίεση» και λαμβάνει τις αποφάσεις του με γνώμονα το εθνικό συμφέρον. Αντιλαμβανόμενος την κρισιμότητα των εξελίξεων, φέρεται αποφασισμένος να εκφράσει τον κόσμο που πλήττεται από την κρίση.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. γιαννης αγιαννης avatar
    γιαννης αγιαννης 05/05/2010 21:44:39

    ντορα...κυριακος...τα ξενα σωματα..τι θα ψηφισουν?

    • nick name@ta lefta iparhoun.gr avatar
      nick name@ta lefta iparhoun.gr @ γιαννης αγιαννης 06/05/2010 07:45:33

      και ο μέγας αναμορφωτής του ΕΣΥ ο κλινικάρχης καθηγητής κος Γιαννόπουλος τι θα ψηφίσει ; ο μέγας στοχαστής Γεράσιμος;
      Δεν με νοιάζει τι θα κάνουν ,με προβληματίζει μόνο ο..νοήμων ΚΙΛΤΙΔΗΣ!!!!!!!!!!

  2. LELOUS avatar
    LELOUS 05/05/2010 21:45:12

    Να πει οχι ο Σαμαράς.

  3. Orestios avatar
    Orestios 05/05/2010 21:47:56

    Οι φιλελεύθεροι Έλληνες είναι με τον Σαμαρά.

    Οι φιλελεύθεροι Έλληνες είναι με το Εθνικό Συμφέρον της Ελλάδας.

    Οι φιλελεύθεροι αντιστέκονται σε κάθε δόλια προσπάθεια να πληγούν οι Έλληνες.

  4. ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ avatar
    ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ 05/05/2010 21:49:10

    Αύριο, μετά την ψηφοφορία, η κοινοβουλευτική ομάδα της ΝΔ θα είναι μικρότερη με απόλυτη προσωπική επιλογή και ευθύνη αυτών που αποχωρούν.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ 05/05/2010 21:50:15

      Μου αρέσει να είμαστε λίγοι, γιατί τότε ανησυχώ για τον απέναντι και όχι για την πλάτη μου....

      • χελιδόνι avatar
        χελιδόνι @ Ο Ιθαγενής 05/05/2010 22:00:46

        Δυνατός!

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Ο Ιθαγενής 05/05/2010 22:02:26

        Έτσι!

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ Ο Ιθαγενής 05/05/2010 22:07:10

        Σωστός...
        Μια ζωή λιγότεροι είμασταν...

      • nick avatar
        nick @ Ο Ιθαγενής 05/05/2010 22:39:11

        Λίγοι, αλλά καλοί και έντιμοι...

  5. george1 avatar
    george1 05/05/2010 21:50:52

    Το περιβάλλον της Ντόρας έχει αφήσει να διαρρεύσει οτι θα ψγφίσει υπερ των μέτρων του ΔΝΤ. Είναι ιστορική ευκαιρία για τον Σαμαρά να διώξει όσους παρεκκλίνουν απο την κομματική γραμμή αρκετά πληρώσαμε την αγια οικογένεια.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ george1 05/05/2010 22:16:13

      Υπέρ; Έχει διασταυρωθεί αυτό;
      Που είναι oι "φιλελευθεροι ριζοσπάστες";
      Μούγκα στην στρούγκα...

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΒΡΑΧΟΣ 05/05/2010 22:20:51

        Ποιοί φιλελεύθεροι ρε σύ?
        Σοσιαλιστές του κερατά.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 05/05/2010 22:24:33

        Για τους "υπαλλήλους" της πρεσβείας , αναρωτιέμαι. Αυτούς που μας έλεγαν για χάπια και εγκεφαλικά. Τους οπαδούς του ναι...

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΒΡΑΧΟΣ 05/05/2010 22:46:21

        Κάνουν θεραπεία αυτή τη στιγμή. Είναι σε δύσκολη κατάσταση και το ξέρουν. Περιμένουν νέες ιατρικές οδηγίες.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 05/05/2010 22:48:41

        S.O.S
        Πεντάγωνο καλεί Μόσχα.
        Καλή ψυχή...

  6. anonyme avatar
    anonyme 05/05/2010 21:52:08

    Μπράβο ρε Αντώνη!
    Μ'ένα σμπάρο δυο τρυγόνια! Καιρός να καθαρίσουμε από τους νεοταξίτες
    και ενδοτικούς.
    Όποιος άκουσε πριν λίγο τον προσκυνημένο χατζη/λαου σίγουρα
    θα έχει καταλάβει τη σπουδαιότητα του ΟΧΙ του Σαμαρά.
    ξυδάκι στο νικολάκι και τα άλλα παιδάκια του συστήματος!!!

    • Αρράκις الراقص avatar
      Αρράκις الراقص @ anonyme 05/05/2010 21:58:53

      Αχ, πού 'σαι νιότη που 'δειχνες πως θα γινόμουν άλλος!

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ anonyme 05/05/2010 21:59:05

      anonyne,γιά το βλαχομπαρόκ κλάτσαρο των 8μμ,ισχύει το :Είναι πολλά τα λεφτά Αρη.

  7. Nikoς avatar
    Nikoς 05/05/2010 22:22:20

    Αποτι ακουγεται ετοιμάζονται πολλοι να ψηφίσουν ναι μέσα στην Ν.Δ αν γινει κατι τετοιο μιλάμε για διάσπαση

    • apis22 avatar
      apis22 @ Nikoς 05/05/2010 22:58:56

      Να πάνε στο καλό...

  8. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 05/05/2010 22:34:36

    Ο Παραπολιτικός εντωμεταξύ προαναγγέλει ότι η Ντόρα θα ψηφίσει "ναι":

    http://bit.ly/bvyu5Y

    Ντόρα: Θα κάνω το χρέος μου ψηφίζοντας ναι
    Υποβλήθηκε την Τετ, 05/05/2010 - 20:46.
    ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: Είναι πλέον οριστικό. Η Ντόρα Μπακογιάννη έχει λάβει τις αποφάσεις της. Κατά την αυριανή ψηφοφορία θα υποστηρίξει το σχέδιο σωτηρίας της Ελληνικής οικονομίας. Αυτό σημαίνει ότι θα κινηθεί σε αντίθετη πορεία απ' αυτήν που επέλεξε η ηγεσία του κόμματος, υπό τον πρώην πρόεδρο της «Πολιτικής Άνοιξης» Αντώνη Σαμαρά. Η πρώην υπουργός έχει καταλάβει ότι δεν μπορεί να ταυτιστεί με τους αρνητές της αστικής Δημοκρατίας. Κυρίως, όμως, δεν μπορεί να συμπορευτεί με όσους προδίδουν τον Ευρωπαικό προσανατολισμό της χώρας μας, την ίδια στιγμή που τα Κοινοβούλια όλων των κρατών μελών της Ε.Ε. στηρίζουν την Ελλάδα. Η Ντόρα θα ψηφίσει «ναι» ανεξαρτήτως από το αν την ακολουθήσουν ή όχι, άλλοι βουλευτές της Ν.Δ. «Εγώ θα κάνω το χρέος μου» ακούστηκε να λέει σε ομήγυρη βουλευτών. Με δεδομένο ότι ο Τασούλας θα επιβάλλει κομματική πειθαρχία, η Μπακογιάννη βρίσκεται ένα βήμα πριν από την διαγραφή της από την Ν.Δ. του Σαμαρά.

    ---------------

    Δηλαδή, πάει σε "ναι" με δεδομένη την απειλή διαγραφής. Τουλάχιστον κατά τον παραπολιτικό.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Επώνυμος 05/05/2010 22:44:42

      Με διαβάζει η πονηρούλα: Να απομακρύνει δια περιθωριοποίησης, με την αιτιολογία της συμπόρευσης με τον αντίπαλο σε κρίσιμα εθνικά ζητήματα, την οικογένεια των κροταλιών Μητσοτάκη, σπρώχνοντας την πολιτικά στις αγκάλες του ΓΑΠ. Εκεί ανήκουν.
      h**p://www.antinews.gr/?p=43558

    • Orestios avatar
      Orestios @ Επώνυμος 05/05/2010 22:47:47

      Πρέπει να μαζευτούν τα κουκιά για να φτάσουν τους 151.
      Αλλά φευ.

  9. xrayman avatar
    xrayman 05/05/2010 22:47:17

    Θυμηθητε αύριο η Ντόρα ή δεν θα πάει ή θα δηλώσει παρόν

  10. Orestios avatar
    Orestios 05/05/2010 22:48:31

    Λες να επικαλεστεί ιατρικούς λόγους?
    Πως να πάει με πατερίτσες?

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 05/05/2010 22:49:30

      Συγγνώμη. Με δεκανίκια μήπως?

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Orestios 05/05/2010 22:50:11

      Η επόμενη φάση είναι το αναπηρικό καροτσάκι...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Orestios 05/05/2010 22:58:15

      Ε, τι, δεκανίκια το πιο εύκολο να βρει: Ο Καρατζαφέρης εκεί δεν θα είναι?

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 05/05/2010 23:19:55

      Θα μπορούν να τα τεστάρουν κιόλας. Ποιό στηρίζει πιο καλά το ΠΑΣΟΚ.