#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/11/2010 19:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συνεχίζουν να παραπλανούν με δημοσκοπήσεις



Ο Εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας, Πάνος Παναγιωτόπουλος, κληθείς να σχολιάσει τη διενέργεια δημοσκοπήσεων για πρόθεση ψήφου γενικών εκλογών, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Σήμερα μιλάει ο λαός, δεν μιλούν οι δημοσκόποι.

Κι αν θέλουν κάποιοι σημείο αναφοράς, υπάρχει το εκλογικό αποτέλεσμα της περασμένης Κυριακής.

Κάθε άλλη δημοσκόπηση πρόθεσης ψήφου, τέτοιες ώρες, ακουμπάει στο πονηρό και δεν εξυπηρετεί την αλήθεια».

Αφορμή για την δήλωση του κ. Παναγιωτόπουλου ήταν δυτο δημοσκοπήσεις της …πρόθεσης ψήφου που παρουσιάζουν το ΠΑΣΟΚ να διατηρεί προβάδισμα έως 4,9% διατηρεί έναντι της ΝΔ στην πρόθεση ψήφου.

Όπως επισημάναμε ήδη πρόκειται για μια ακόμα απόπειρα νόθευσης του αποτελέσματος και παραπλάνησης, αφού η θέληση του λαού είναι νωπή και καταγεγραμμένη την προηγούμενη Κυριακή και εκμηδενίζει την διαφορά των δυο κομμάτων.

Συγκεκριμένα βάσει της δημοσκόπησης της GPO που μετέδωσε το Mega, το ΠΑΣΟΚ συγκεντρώνει 29,7%, η ΝΔ 24,8%, το ΚΚΕ 9,6%, ο ΛΑΟΣ 6%, ο ΣΥΡΙΖΑ 3%, οι Οικολόγοι-Πράσινοι 2,3% και η Δημοκρατική Αριστερά 1,7%.

Σύμφωνα με τη δημοσκόπηση της ALCO για λογαριασμό του Alter, το ΠΑΣΟΚ συγκεντρώνει 28,9%, έναντι 24,6% της ΝΔ.

Στη τρίτη θέση βρίσκεται το ΚΚΕ με 9% και ακολουθούν ο ΛΑΟΣ με 4,2%, ο ΣΥΡΙΖΑ με 2,3%, οι Οικολόγοι Πράσινοι με 2,2%, η Δημοκρατική Αριστερά με 1,5%.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μαρια avatar
    Μαρια 14/11/2010 20:26:54

    αυτοι κανουν τη δουλεια τους παντα και εμεις κοιμομαστε τον υπνο του δικαιου,ο νεοελληνας κατωτερος των περιστασεων σταθερα τα τελευταια 30 χρονια ε τα αποτελεσματα αναμενομενα,αντε τωρα να καταλαβει ο καφρος τη ποιοτητα,το πατριωτισμο και το ηθος Σαμαρα.........

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Μαρια 14/11/2010 20:39:23

      ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ......ΟΜΩΣ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΑΟ ΜΑΣ, ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΣΑΜΑΡΑ, ΑΛΛΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΥΝΕΡΓΑΤΩΝ ΚΑΙ ΥΨΗΛΩΝ ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΤΗΣ ΝΔ.!!!! ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΗ ΚΑΘΑΡΣΗ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Manos-UK avatar
    Manos-UK 14/11/2010 20:34:21

    anexartita apo gallop, meta apo ola auta pou exoun symvei, epitrepetai derby se toses periferies? Ante egw menw kai ergazomai sto exwtwriko alla oi dikoi mas giati den pigan na psifisoun???

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Manos-UK 14/11/2010 20:44:01

      Η ΚΑΘΑΡΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΛΟΓΟΣ......Η ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΨΗΦΟΦΟΡΩΝ ΤΗΣ ΝΔ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ "ΠΡΟΒΑΤΑ", ΕΧΟΥΝ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΗΘΙΚΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ!!!!

  3. δημης avatar
    δημης 14/11/2010 20:37:06

    Πρόταση : Να καταργηθούν οι εκλογές να ψηφίζουν οι δημοσκόποι και τα κανάλια !!!!
    Και μετά το... αστείο μιά ερώτηση : την ΑΠΟΧΗ την μετράνε::: την ερμηνεύουν μήπως:::::

  4. Προφήτης avatar
    Προφήτης 14/11/2010 20:40:51

    Ο κος Πάκης Παυλόπουλος, υπεύθυνος για την τεκμηρίωση του "βασικού μετόχου" και ΕΝΟΧΟΣ για την απόρριψή του, για την οριστική; δηλαδή απώλεια της προοπτικής να ξεδοντιαστούν οι νταβατζήδες, παραμένει στέλεχος της ΝΔ.

    Δεν μάς φταίνε ΜΟΝΟ οι Αμερικανοί, οι Γερμανοί, οι Τούρκοι, "το κεφάλαιο" κλπ
    Καλό είναι να κοιτάμε και τον καθρέφτη.

  5. Κάποιος avatar
    Κάποιος 14/11/2010 20:43:02

    Για την ακρίβεια και σήμερα μίλησε ο μισός λαός.
    Ο υπόλοιπος μισός αγνοείται...

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Κάποιος 14/11/2010 21:01:39

      Πολύ σωστό!

  6. RSS avatar
    RSS 14/11/2010 20:56:42

    Ότι και να κάνουν, οι υποστηρικτές του μνημονίου είναι οι χαμένοι. Το πρόβλημα όλου του κόσμου είναι μεγάλο, της Αμερικής μεγαλύτερο - http://www.x-hellenica.gr/PressCenter/Articles/2226.aspx - και θα υπάρξουνπολύ μεγάλες αλλαγές, Καλό βράδυ

  7. Orestios avatar
    Orestios 14/11/2010 20:59:51

    Και θα συνεχίσουν να παραπλανούν όσο δεν ριζοσπαστικοποιείται η ΝΔ.

  8. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 14/11/2010 21:04:25

    Με παλαιοκομματικά ρετάλια που τους βλέπει ο κόσμος και βγάζει σπυράκια η ΝΔ προσπάθησε να κερδίσει περιφέριες και δήμους .Ελάχιστες φωτεινές εξαιρέσεις τύπου Κικίλια τους σαμποτάρισε το ίδιο το κόμμα.
    Γι'αυτό μη βρίζουμε τις δημοσκοπήσεις .

  9. stam avatar
    stam 14/11/2010 21:04:39

    Η νοθεία στην Αν. Μακεδονία και Θράκη χρόνια ολόκληρα κρατάει , αν από κάπου πρέπει να ξεκινήσει ο Αντ. Σαμαράς είναι από το να ελέγξει τους εκλογικούς καταλόγους της Ροδόπης και της Ξάνθης, γιατί, όπως διαπιστώθηκε από την 1η φάση των εκλογών, κάτι βρωμάει. Δε γίνεται να συνεχίζουν να αποφασίζουν οι εκ Τουρκίας προερχόμενοι ψηφοφόροι για μας.
    Αυτές δεν είναι εκλογές είναι κοροϊδία. Φτάνει πια το δούλεμα, φτάνει το ξεπούλημα της ψυχής μας.

  10. Μαρια avatar
    Μαρια 14/11/2010 21:05:08

    οταν απο τη μια εχεις τους πουλημενους νεοταξιτες και απο την αλλη τη πατριδα σου, η επιλογη σου πρεπει να ειναι αυτοματη αλλιως οχι ελληνας δε λεγεσαι,ουτε ανθρωπος καν......

  11. Προφήτης avatar
    Προφήτης 14/11/2010 21:16:53

    Με ενσωματωμένο το 25% στις περιφερειακές και 14% στις δημοτικές του Β΄Γύρου, η συμμετοχή φθάνει το 45% - η αποχή στο 55%.
    Το εκλογικό σώμα έχει επιλέξει αποχή, αδιαμφισβήτητα.

    Άρα θα κερδίσουν αυτοί που έχουν μεγαλύτερο κίνητρο/πάθος να συμμετάσχουν.
    Δίκαια θα θριαμβολογήσουν.
    Ας πήγαιναν και οι άλλοι.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Προφήτης 14/11/2010 21:29:44

      Να συμπληρωθεί ότι από τους συμμετείχαντες 10,7% στις περιφερειακές και 7,2% στις δημοτικές ψήφισαν λευκό.

  12. Green St avatar
    Green St 14/11/2010 21:30:29

    Αφού κατάφεραν να πείσουν ότι η αποχή είναι η ορθή πολιτική στάση θα πείσουν και για τις δημοσκοπήσεις.
    Νομίζω ότι πραγματικά αξίζει στους Έλληνες να τους κάνει ο ΓΑΠ τα χειρότερα για να βάλουν μυαλό. Για να πάψουν να άγονται και να φέρονται σαν άβουλα όντα.

  13. Προφήτης avatar
    Προφήτης 14/11/2010 21:30:57

    Διόρθωση : έριξαν Άκυρο+λευκό