#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/07/2008 23:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συνεχίζεται με επιτυχία η καταστροφή που πλήττει τη χώρα

Όλοι γνωρίζετε ίσως το παλιό δημοσιογραφικό γνωμικό: «Είδηση» δεν είναι όταν σκύλος δαγκώσει άνθρωπο, αλλά όταν άνθρωπος …δαγκώσει σκύλο. Η είδηση της ημέρας θα ήταν λοιπόν ότι δεν ξέσπασε νέα φωτιά, ούτε στην Ηλεία, ούτε στον Μαραθώνα, ούτε πουθενά αλλού. Ότι οι πολιτικοί μας δεν έχουν εκατομμύρια καταθέσεων και ομολόγων και διαβιούν σαν τον μακαρίτη τον Πλαστήρα, σε ένα ράντσο και δεν τρώνε αστακομακαρονάδες στην Μύκονο. Ότι τα Ταμεία έχουν να πληρώσουν τις συντάξεις του Αυγούστου, επειδή η κυβέρνηση αποφάσισε ξαφνικά να ζητήσει από όλους όσους τα κατέκλεψαν με το σκάνδαλο των ομολόγων να επιστρέψουν τα κλοπιμαία. Ότι βρέθηκε επιτέλους ένας βουλευτής της ΝΔ που έχει όντως το θάρρος της γνώμης του και δεν υπολογίζει τις συνέπειες και καταψήφισε το νομοσχέδιο για τις ΔΕΚΟ. Ότι ο κ. Ρουσόπουλος δεν αγόρασε σπίτι στο Ψυχικό και στην Πάρο, αλλά συνεχίζει να κυκλοφορεί με την 400αρα Honda που ξεκίνησε να κάνει ρεπορτάζ. Ότι ο πρωθυπουργός σε μια σπάνια κρίση πολιτικής ανιδιοτέλειας κυβερνά αυτός και όχι ο δια μέσου του Αλογοσκούφη και ότι έστειλε τον Λιάπη σπίτι του, επειδή συνεχίζει να μην κηρύσσει έκπτωτη την Ζήμενς στο υπουργείο του. Ότι η ελληνική πολιτική ηγεσία, σε μια πιο σπάνια κρίση γενναιότητας, αποφάσισε να πει όχι στις συνεχιζόμενες «αποβάσεις» των Τούρκων στην Θράκη. Ότι το ΠΑΣΟΚ και ο ΣΥΝ αποφάσισαν επιτέλους να κάνουν αντιπολίτευση στην κυβέρνηση και ετοιμάζουν μαζικά συλλαλητήρια για τον Σεπτέμβριο με μοναδικό αίτημα να περικοπούν οι μισθοί υπουργών, βουλευτών, διοικητών και λοιπών γραφειοκρατών και να δοθεί ενίσχυση 500 ευρώ σε κάθε οικογένεια που διαβιεί κάτω από το όριο της φτώχειας. Και ότι άφησαν επιτέλους τις π…. που λέει και ο βαρήκοος και αποφάσισαν να κατέβουν μαζί στις εκλογές, μόνο και μόνο για να φύγει αυτή η κυβέρνηση των πέντε οικογενειών και επιχειρηματιών.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Προφήτης avatar
    Προφήτης 31/07/2008 23:59:09

    Factor, 1η Αυγούστου ξημερώνει, όχι Πρωταπριλιά.

  2. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 01/08/2008 00:58:52

    Ossous pianontai me synoptikes diadikassies mesa stin fotia!
    Eimai enantion tis thanatikis poinis alla edo eimaste en kairo polemou!!!
    CHORIS YPERVOLI

  3. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 01/08/2008 01:35:36

    Καλό μήνα, παίδες!

  4. τριοκαρώ avatar
    τριοκαρώ 01/08/2008 01:53:10

    βρε παιδιά, μου ειπε σήμερα ο φαρμακοποιός πψς από 1-8 τέρμα τελείως η χορήγηση για όλα τα ταμεία των φαρμάκων "lifestyle" (αντιδιαβητικών, αντιπαχυσαρκικών, στυτικής δυσλειτουργίας, φλεβίτιδας, κλπ)

    δεν έχουν πλέον λεφτά τα ταμεία να πληρώσουν... βγάζουν δε βγάζουν ως το σεπτέμβρη για τα βασικά (αφού τα κατάκλεψαν όλα - κι αφήνου την αγιορά να κλέβει, για να μαζέψουν εκλογική βάση)


    έτσι θα αναγκάσουν τον κόσμο να στραφελί στη φτήνια του ίντερνετ, του φτηνού φάρμακου στο ίντερνετ... κι εκεί ξέρουμε όλοι τι φαρμακα πουλάνε...


    αρε επανίδρυση!!!!!!

  5. werew0lf avatar
    werew0lf 01/08/2008 17:55:29

    " Ότι ο πρωθυπουργός σε μια σπάνια κρίση πολιτικής ανιδιοτέλειας κυβερνά αυτός και όχι ο δια μέσου του Αλογοσκούφη"
    Η ίδια βλακώδης θεωρία επανέρχεται, ότι ο Καραμανλής δεν κυβερνά ΟΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕ αλλά όπως του επιβάλλουν οι υπουργοί του. Ότι ο Καραμανλής έχει κατά βάθος μία αγνή καρδιά, αλλα τον ποδηγετούν διάφοροι ΚΑΚΟΙ. Η θεωρία του Ανευθύνου Άρχοντος των επί μοναρχίας συνταγμάτων δηλαδή.

  6. ο νοών...νοείτο avatar
    ο νοών...νοείτο 01/08/2008 18:50:57

    ....Ότι βρέθηκε επιτέλους ένας βουλευτής της ΝΔ που έχει όντως το θάρρος της γνώμης του και δεν υπολογίζει τις συνέπειες και καταψήφισε το νομοσχέδιο για τις ΔΕΚΟ.

    Ποιον εννοείς φάκτορα; Τον κ Μανώλη που προειδοποίησε το κόμμα του ότι δεν θα το ψηφίσει ώστε να μορούν να τον αλλάξουν με "συνηθισμένες διαδικασίες", χωρίς να φέρει καμμία αντίρρηση; Άρα τα έχει καλά με την συνείδησή του ο ....θαραλλέος αυτός εκπρόσωπος του εκλογικού σώματος. Αν κάνω λάθος και εννοείς κάποιον άλλον διόρθωσέ με. Εάν μιλάμε για τον ίδιο θα ήθελα την γνώμη σου για την τακτική του.

  7. Factorx avatar
    Factorx 01/08/2008 19:27:16

    Για όσους προφανώς δεν κατάλαβαν: Απο την τρίτη πρόταση και κάτω το κείμενο μιλάει υποθετικά. Κάνει πλάκα.Πως να το πώ διαφορετικά;

  8. ο νοών...νοείτο avatar
    ο νοών...νοείτο 01/08/2008 20:01:15

    Όλα καλά και υποχωρώ ατάκτως.

  9. Factorx avatar
    Factorx 01/08/2008 22:00:57

    Για τον συγκεκριμένο βουλευτή, νομίζω πάντως οτι είναι ...λαγός

  10. ο νοών...νοείτο avatar