05/02/2009 16:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συναινετικές εκλογές προτείνει ο Παπανδρέου


_________________________________________________________________________________________
Σε σημερινή του «εφ΄ όλης της ύλης» συνέντευξη ο Γιώργος Παπανδρέου πρότεινε στον Κώστα Καραμανλή:

Πρώτον, την διεξαγωγή εθνικών εκλογών «τώρα, ή το αργότερο μαζί με τις ευρωεκλογές» (διπλές εκλογές στην δεύτερη περίπτωση) με μια «καθαρή συμφωνία».

Δεύτερον, την συναινετική εκλογή Προέδρου της Δημοκρατίας. Αναφερόμενος στον Κάρολο Παπούλια, ο αρχηγός του ΠΑΣΟΚ ξεκαθάρισε ότι «έχουμε έναν πετυχημένο Πρόεδρο» και ότι εάν ο ίδιος θελήσει ανανέωση της θητείας του, το ΠΑΣΟΚ θα τον στηρίξει.

Το ερώτημα τώρα είναι τι θα απαντήσει ο κ. Καραμανλής στο «διάγγελμα» που ακολουθεί. Θα συμφωνήσει υπό την προϋπόθεση να γίνουν οι εκλογές με το νόμο Παυλόπουλου (βλ. πρόσφατες δηλώσεις);

Επειδή με τον ισχύοντα νόμο Σκανδαλίδη δεν βγαίνει κυβέρνηση, οπότε ή ο κ. Παπανδρέου γνωρίζει κάτι που δεν γνωρίζουμε εμείς οι υπόλοιποι, ή επιδιώκει μόνιμη ακυβερνησία (πράγμα απίθανο).

Εμείς πάντως μυριζόμαστε συναινετικές διαδικασίες

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 05/02/2009 16:58:51

    ti allo mpori na kani afou ta koukia ine metrimena ke o stohos kinos ...

  2. tiramola avatar
    tiramola 05/02/2009 17:13:32

    Ο Παπανδρέου γνωρίζει απλώς ότι η πραγματική διαφορά είναι 10-12 μονάδες...

  3. daris avatar
    daris 05/02/2009 17:18:51

    tiramola Says:
    ΜΑΖΙ ΣΟΥ... Ειναι σιγουρη η αυτοδυναμια του ΠΑΣΟΚ στις εκλογες!!! Το θεμα ειναι ποτε θα γινουν και με ποια προφαση!Γιατι ο ΚΚ δεν δινει συνεντευξη τυπου αλλα κανει ενα απλο διαγκελμα? Ειμαι σιγουρος οτι θα μιλησει Σεμνα και Ταπεινα και με ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΑΝΟΧΗ!!!

  4. Απορων avatar
    Απορων 05/02/2009 17:26:53

    Η κρατική ΕΡΤ διέκοψε την συνέντευξη τύπου του κ. Παπανδρέου, για να συνεχίσει τις επιμορφωτικές παπαριές της!
    Αίσχος!!!!!!

  5. ΤΟΧ avatar
    ΤΟΧ 05/02/2009 17:27:20

    Δεν είναι αστεία τα πράγματα... Υπάρχει αδιέξοδο, χώρα δεν κυβερνιέται ! ΄Ο,τι και να βγάλουν οι εκλογές θάναι καλύτερο...

  6. John Taramas avatar
    John Taramas 05/02/2009 17:31:26

    Λίγο πρίν τελειώσουν τα λεφτά και δεν έχει για μισθούς - συντάξεις Δημοσίων Υπαλλήλων θα γίνουν οι εκλογες (ίσως αρχες Απριλίου).
    Το μόνο εκκρεμές θέμα είναι τι θα κάνει μετά η κυβέρνηση πασόκων. Που θα βρεί λεφτά. Θα τσοντάρει τότε ο Βγενό και οι φίλοι του, "να σώσουν την Ελλάδα" - "εθνικός ευεργέτης κι έτσι";
    Σ΄αυτό ποντάρει ο Καραμανλής, στο φόβο του κερδισμένου που τά παίρνει όλα στο καζίνο, αλλά έχει παίζοντας έχει χάσει και το παντελόνι, πώς να βγεί νύχτα έξω με τα σώβρακα, είναι και κλειστά τα μαγαζιά τέτοια ώρα.
    Παιχνίδι για γερούς παίχτες.

  7. daris avatar
    daris 05/02/2009 17:34:21

    Να διακυνδυνευσω μια προβλεψη:
    Ο ΚΚ θα δεχθει να παει σε εκλογες αποδεχομενος την προ(σ)κληση του ΓΑΠ. Ειναι δωρο για τον ΚΚ η προταση του ΓΑΠ,γιατι και μαγκας θα φανει αποδεχομενος την προκληση και λιγοτερες απωλειες θα εχει.Ετσι και αλλιως χαμενος ειναι!!!Προσωπικα ευχομαι να πετυχει η προβλεψη μου για να φυγει αυτη η κυβερνηση οσο γινεται νωριτερα.Φυσικα ο ΓΑΠ ξερει οτι με την πρωτη θα εχει αυτοδυναμια και αν οχι σιγουρα με την δευτερη.

  8. Απιστευτος avatar
    Απιστευτος 05/02/2009 17:39:51

    Με εμας ομως τι θα γινει ?
    Φως δεν βλεπω πουθενα.

  9. daris avatar
    daris 05/02/2009 17:43:50

    Απιστευτος Says:
    Αυτη η κυβερνηση μας εκανε οχι μονο μα μην μπορουμε να δουμε φως αλλα και να μην θελουμε να δουμε φως. Χρειαζετε να δουμε τα πραγματα με αλλο ματι,με αισιοδοξια και ελπιδα για το μελλον μας.Οχι μονο για μας(και οχι για τη φουκαριαρα τη μανα μας!!!) αλλα για τα παιδια μας.

  10. "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ 05/02/2009 17:44:00

    H κατάσταση διακυβέρνησης που βιώνουμε λέγεται downward spiral, ελληνιστί κατακρημνιστική περιδίνηση. Για τους ασχολούμενους με μοντέλα εναέριας δυναμικής κίνησης (είμαι μηχανολόγος μηχανικός), από την κατάσταση αυτή δεν βγαίνεις με ίδιες δυνάμεις. Κάθε σου κίνηση την ανατροφοδοτεί και επιταχύνει την πτωτική πορεία (βλ. ανασχηματισμός κτλ).
    Ο Παπανδρέου στήνει τώρα τον "πάτο" της πρόσκρουσης. Το (σοβαρότατο) πρόβλημά του είναι μή τυχόν πέσει το ακυβέρνητο "αεροπλανάκι" πάνω του και τον σακατέψει κι αυτόν.
    Κι ο ουρανός στα δικά μας κεφάλια (Γαλάτες, βοήθεια)!

  11. tiramola avatar
    tiramola 05/02/2009 17:48:37

    Αυτή η φορά θα είναι η πρώτη που τα ΜΜΕ δεν θα μπορούν να επηρεάσουν το αποτέλεσμα των εκλογών.
    Οι πολίτες σιχάθηκαν και αυτους και τους κυβερνώντες επικοινωνιολόγους.
    Ο πανικός Πρετεντέρη και ΔΟΛ είναι εμφανής...
    Όπως και ο πατέρας του δεν έχει εξαρτήσεις.
    Η κατάσταση στα ΜΜΕ θα ξεκαθαρίσει αμέσως μετά τις εκλογές.
    Η πραγματική πολιτική θα αντικαταστήσει την επικοινωνία!
    Οι εκπλήξεις απο τον Παπανδρέου πολλές.
    Τώρα χρειάζεται το "όλον"....
    Ο λόγος που δεν υπάρχει εξελιξη στο σκάνδαλο ζιμενς είναι ότι θα του δινόταν η ευκαιρία να δείξει και μέσα στο ΠΑΣΟΚ ότι δεν μασάει.
    Όποια προσπάθεια υπονόμευσης υπάρξει θα πέσει στο κενό και θα εκτεθούν οι εμπνευστές της.
    Καιρός είναι φακτορα και συ να αναρτάς θέματα που αφορούν συγκεκριμένη εφαρμόσιμη πολιτική και όχι σενάρια όπως σε είχαν συνηθίσει οι κυβερνώντες ηθοποιοί μέχρι τώρα.

  12. Απιστευτος avatar
    Απιστευτος 05/02/2009 17:57:54

    Οποτε εκλογες - ΞΕ εκλογες θα ζητιανευουμε στους δρομους. Αρα ποια η διαφορα ? Εχει σημασια σε τετοιου ειδους κατασταση , ποιος ειναι ο πρωθυπουργος και ποιος ειναι στην αντιπολιτευση ?

  13. daris avatar
    daris 05/02/2009 18:04:22

    13 Απιστευτος Says:
    Εισαι σιγουρος οτι η αξιοπρεπεια αυτου που μας κυβερναει εχει μικρη σημασια? Εισαι σιγουρος οτι θελουμε να μας κυβερνανε ανικανοι και αναξιοι? Ασχετα του αποτελεσματος της ασκησης πολιτικης μεγαλυτερη αξια εχει και η ηθικη του θεματος.Αρνουμαι να με κυβερνανε ψευτες κλεφτες και αναξιοπρεπεις ανθρωποι!

  14. Τάκης avatar
    Τάκης 05/02/2009 18:04:22

    Εγώ προβλέπω αλλαγή ηγεσίας στη ΝΔ, πριν τις εκλογές ώστε να μειωθούν οι απώλειες. Κάτι τέτοιο ίσως μυριστηκε ο Δημητράκης. Είναι ένα σενάριο, όχι παράλογο. Και φυσικά νέος πρόεδρος θα είναι ο Αντώνης. Οι εκλογές γύρως στο Σεπτέμβριο με Οκτώβρη για να ξαναγίνουν το Μάρτη του 2010.

  15. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 05/02/2009 18:07:58

    ΓΙΑΤΙ Η ΝΕΤ ΕΚΟΨΕ ΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ?

  16. daris avatar
    daris 05/02/2009 18:09:38

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ Says:
    ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ!!! ΕΒΑΛΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ!!! MEGAλειο-NET!!!

  17. "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ 05/02/2009 18:11:17

    @ 13
    Δεν είναι έτσι! Στην οικονομία υπάρχει το momentum, ακόμα και η "ψυχολογία", κατά το κοινώς λεγόμενον.
    Όταν σκάσει το λάστιχο, το αλλάζεις. Και συνεχίζεις. Δεν κάθεσαι να κλαψουρίζεις.
    Λίγη αισιοδοξία, πατριώτες! Αυτή η χώρα είχε ανέκαθεν και κοψοχέρηδες, ακόμα και χέστηδες, αλλά οι τελευταίοι ποτέ δεν ήταν πλειοψηφία.
    We are too hard to die!

  18. daris avatar
    daris 05/02/2009 18:13:11

    Να κανω και μια αλλη προβλεψη:
    Στο δελτιο των 20:00 στο MEGA θα ειναι ολοκληρο το διαγγελμα του ΚΚ (live) και στο τελος πριν τον καιρο λιγα λογια για την συνεντευξη τυπου του ΓΑΠ με αθωα σχολια του Πρετεντερη!!!

  19. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 05/02/2009 18:15:17

    «καθαρή συμφωνία»

    Αυτη την ατάκα του τη μεταφράσανε στ Αγγλικα να την καταλάβει ?? Η τον εβαλαν να τη πει και τωρα εχει αποριες ο ιδιος κ ολοι εμεις?

    Ειναι σοβαρη η ερωτηση μου !! κ ΓΑΠ.


    ΠΠ

  20. Απιστευτος avatar
    Απιστευτος 05/02/2009 18:15:42

    Εγω το μονο που βλεπω ειναι ηγετες να προσπαθουν να βγαλουν τα καστανα απο την φωτια , αλλα να μην τα καταφερνουν.
    Ειναι τυχαιο αυτο ?
    Οσο για τους δικους μας "ηγετες" τα εισαγωγικα που εβαλα μιλανε απο μονα τους νομιζω.

  21. daris avatar
    daris 05/02/2009 18:21:33

    Απιστευτος Says:
    Θα αναφερω κατι που εχω ξαναγραψει.Ηγετης στην εποχη μας ειναι αυτος που λυνει προβληματα και εχει απαντησεις επικαιροποιημενες και συγχρονες και οχι αυτος που φωναζει και κανει τα πληθη να παραλυρουν.Περασαν οι εποχες ΑΝΔΡΕΑ για την Ελλαδα.Σημερα χρειαζομαστε οδηγο και συνοδηπορο και οχι ηγετη απο ψηλα!

  22. Απιστευτος avatar
    Απιστευτος 05/02/2009 18:23:28

    Ναι συμφωνοι.
    Αλλα και καποιο μανουνι στυλ Σαρκοζι , ως προς την κινητικοτητα του μιλαω, δεν ειναι κακο.

  23. Απιστευτος avatar
    Απιστευτος 05/02/2009 18:24:39

    Τιτανικος και Βρεττανικος.

  24. Απιστευτος avatar
    Απιστευτος 05/02/2009 18:28:59

    "μαμουνι" Σαρκοζι.

  25. Factorx avatar
    Factorx 05/02/2009 18:42:41

    Ερωτηθείς ποια κυβερνητική θέση θα δώσει στον Αλέξη Τσίπρα, απάντησε «θα σας πω μετά τις εκλογές» !!!

    θα τον βάλει στο υπουργείο Νέας Γενιάς ως άλλο Λαλιώτη να συμμαζέψει τα Εξάρχεια; Ααααααααααα

  26. Xase avatar
    Xase 05/02/2009 18:46:05

    Σιγα ρε παιδια, ο ΓΑΠ πηρε φορα και φοβαμαι πως θα μας λυσει ολα τα προβληματα. Μονο τα φραγκα που θα βρει να μου πει και τον ψηφιζω και με κλειστα ματια.

  27. daris avatar
    daris 05/02/2009 18:48:01

    Xase Says:
    Αρκει για αρχη που ειναι σοβαρος και μετρημενος...για την πορεια του θα κριθει μετα τις πραξεις του!!!

  28. Απορων avatar
    Απορων 05/02/2009 18:52:55

    Xase αν τον τον ψηφίσεις και συ, τί θα πάρει ο καταλληλότερος? Άσε καλύτερα μείνε εκεί που είσαι.

  29. M avatar
    M 05/02/2009 18:58:56

    >5 χρονια ετσι χωρις προγραμμα ειναι αρκετα, διαολε!>

    Να δεις 20+ χρόνια πόσο αρκετά είναι...

  30. Xase avatar
    Xase 05/02/2009 19:03:38

    31@ απορων

    Μαλλον πρωτη φορα με διαβαζεις. Ο ΚΚ ειναι ανικανος και ο ΓΑΠ ανικανοτερος για μενα. Αν σαρεσει εσενα τοτε με γεια σου με χαρα σου κει φορα και τα καλα σου αν βγει. Αντε και με την νικη

  31. Xase avatar
    Xase 05/02/2009 19:08:17

    @30 Daris
    Σοβαρος και "μετρημενος" ηταν παντα, αλλα σαν πολιτικος δεν "μετραει". Αλλο το καλος ανθρωπος, αλλο το καλος πρωθυπουργος και αρχηγος κρατους. Καλη ειναι και η κυρα Κατινα η γειτονισσα μου.

  32. daris avatar
    daris 05/02/2009 19:10:20

    Xase Says:
    Η προκαταληψη να κρινεται καποιος πριν δουμε τα εργα του, ως κυβερνητης, ειναι φοβικη και υστεροβουλη...οπως και η απολυτη εμπιστοσυνη στην ιδια περιπτωση! Ο Λαος εμπιστευθηκε τον ΚΚ ως καταληλο και τα εκανε σκατα...ειναι καιρος να φυγει και με καθαρη σκεψη να παοφασισουμε ποιος ειναι καταληλοτερος να τον διαδεχθει.Μπροστα στην καλπη ο καθένας ας προβληματιστει σοβαρα.

  33. daris avatar
    daris 05/02/2009 19:14:22

    @35 Xase:
    Θα με ενδιεφερε η αποψη σου για το τι ειναι ο καλος πολιτικος και τι ο καλος πρωθυπουργος!!!Με απλα λογια παρακαλω.

  34. ariel avatar
    ariel 05/02/2009 19:17:08

    Χασε
    ποιός το λέει ότι δεν μετράει? Τον είδαμε σαν πρωθυπουργό και είναι λίγος όπως λες? Η μήπως ο "καταληλότερος" θα ήταν τίποτα αν δεν λεγόταν Καραμανλής? Από την μέρα που ανέλαβε, ήταν άβουλος, άοσμος, άχρωμος, κρυβόταν στο καβούκι του και δεν έκανε τίποτα. Αν βγει ο Γιώργος, θα δούμε μετά τι και αν αξίζει. Οχι να τον κρίνουμε ανίκανο από τώρα

  35. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:17:28

    daris, αν απόψεις του τύπου "καλύτερα μερικά στρέματα λιγότερης γης" σου φαντάζουν εσένα σοβαρές και μετρημένες, ε τότε δεν εκπλήσωμαι καθόλου για τις προσδοκίες σας....

  36. daris avatar
    daris 05/02/2009 19:23:25

    matakis Says:
    Με επιβεβαιωνεις σ'αυτα που γραφω και θα πρεπε να χαιρομαι...Ομως λυπαμαι και το λεω ειλικρινα! Κρινεις επιδερμικα και απο αυτα που σου σερβιρουν οι "καλα πληροφορημενες πηγες" και οι "κυκλοι προσκημενοι"!!!

  37. matakis avatar
    matakis 05/02/2009 19:26:10

    daris, ο καθένας αξιολογεί τις πηγές του....

  38. daris avatar
    daris 05/02/2009 19:31:36

    matakis Says:
    Δεκτον ως πραγματικοτητα.

  39. Black Vote avatar
    Black Vote 05/02/2009 20:22:44

    Βρε φέρτε μου και πρωθυπουργό αμερικανάκι, έστω και κατάμαυρο, αρκεί να είναι στο μικρό δαχτυλάκι του σαν τον Ομπάμα!
    Τους είδαμε και τους -προπαγανδιζόμενους- "ακραιφνείς" Έλληνες του καναπέ, του DVD, της πίτσας και της ... άντε να μη συνεχίσω τώρα...
    Κορόιδα, έ κορόιδα!

  40. Xase avatar
    Xase 05/02/2009 20:48:53

    @Ariel.
    Σιγουρα ο "καταληλοτερος" δεν θα ηταν τιποτα αν δεν λεγοτανε Καραμανλης, αλλα και ο ΓΑΠ δεν Θα ηταν τιποτα αν δεν λεγοτανε Παπανδρεου. Με το ονομα δεν γινεσαι πολιτικος και σου δινω δικιο. Ισχυει ομως και για τους δυο.

    @Daris
    Καλος πρωθυπουργος ειναι αυτος που μπορει να ανταπεξελθει σε μια δυσκολη περισταση, που εχει γρηγορη σκεψη και που μπορει να μιλησει καλα Ελληνικα. Ο ΓΑΠ ουτε να διαβασει αυτα που του γραφουν δεν μπορει. Μπες στο Γιουτιουμπ να ακουσεις τα σαρδαμ του.
    Δεν ξερω τον βαθμο νοημοσυνης του αλλα πιστευω πως στο ΠΑΣΟΚ υπαρχουν ανθρωποι που τον βαζουν στο τσεπακι τους. Με το ονομα παει και αυτος να μας κυβερνησει. Αυτα πιστευω εγω.
    Και κατι ακομα. Ουτε ΠΑΣΟΚ ειμαι ουτε ΝΔ. Και δεν προκειται να κρεμαστω ποτε απο τα @@@@@δια τους οπως πολλοι εδω μεσα.

  41. ΑΦΡΙΚΗ avatar
    ΑΦΡΙΚΗ 05/02/2009 20:52:11

    DEN YPARXEI FENOMENO OBAMA STIN ELLADA! POU TETOIA ONEIRA!

  42. "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ 05/02/2009 21:02:59

    @ Xase 45
    γρηγορη σκεψη !
    Τί ανέκδοτο! Μέχρι να καταλάβει τι έκαναν ο Εφραίμ με τους Δουκα-βουλγαρο-ρουσο-τάδε, πέρασαν πέντε χρόνια!
    Μέχρι να καταλάβει τη διαδρομή των ομολόγων και την ακρίβεια των "προβλέψεων" Αλογοσκούφη για την οικονομική κρίση και τον προυπολογισμό, άδειασε το μαγαζί από εμπόρευμα. Άδεια ερχόταν τα φορτηγά, γεμάτα έφευγαν, μπροστά στη μύτη του.
    Καλά, θέλετε και λέτε τέτοια πράγματα ή σας ξεφεύγουν;
    Ο ηθοποιός μπουρλέσκ δεν χρειάζεται γρήγορη σκέψη. Να λέει στο κοινό αυτά που θέλει ν΄ακούσει αυτό, χρειάζεται. Και να επαναλαμβάνεται. Αιωνίως.

  43. ariel avatar
    ariel 05/02/2009 21:11:08

    Xase45
    Συμφωνώ απολύτως για τα ονόματα. Μόνο που τον ένα τον φάγαμε στην μάπα 5 χρόνια και μας πρόκοψε. Αν βγει ο άλλος, λέω αν, θα δούμε τι ψάρια πιάνει. Μπορεί να εκπλαγούμε ευχάριστα, μπορεί όχι. Μην τον καταδικάζουμε όμως από τώρα και μην τον βγάζουμε βλάκα. Οσο για τα σαρδαμ που λες, μην ξεχνάς τον Σημίτη. Δεν φαντάζομαι να πεις πως κι αυτός ήταν αγράμματος. Ενώ ο ρήτορας Καραμανλής με την ευφράδεια και τον ωραίο λόγο, τι να σου πω. Χαίρεσαι να τον ακούς, αρκεί να μην μας κυβερνάει. Δεν μας κάνει.

  44. stelios avatar
    stelios 05/02/2009 21:42:03

    Η συνέντευξη τύπου του Γιωργάκη πρέπει να ήταν η πιό βαρετή συνέντευξη που έχω παρακολουθήσει σε όλη μου τη ζωή.
    Ο μονότονος ρυθμός της ομιλίας του αλλά και ο αργός τρόπος που σκέπτεται και εκφράζεται είναι μοναδικοί.
    Εάν σε αυτά προσθέσει κανείς και το ότι:
    Πρώτο, ποτέ δεν απαντά συγκεκριμένα σε οποιαδήποτε ερώτηση (απλώνει το τραχανά) και
    δεύτερο ότι πηδάει συνεχώς από το ένα θέμα στο άλλο (μάλλον μπερδεύονται οι άτιμες οι σκέψεις)
    έχουμε το ιδεώδες νανούρισμα.
    Θα μου πείς έτσι και αλλιώς παραμύθια για μικρά παιδιά διηγείται, οπότε όλα καλά.
    Έτσι είναι τα υψηλά οράματα και οι νέες ιδέες, τάχουν αυτά.
    Αααα, καληνύχτα…..

  45. Xase avatar
    Xase 05/02/2009 21:45:02

    "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ Says:

    Δεν ξερω φιλε μου αν καταλαβε η οχι ο ΚΚ τα σχετικα με τον Εφραιμ η για τις κλεψιες του Θοδωρα και την υποθεση του Βατοπεδιου. Ουτε ειναι αυτο που κριτικαρω. Λεω τι χρειαζεται να εχει ενας αρχηγος κρατους. Το ανεκδοτο ειναι πως και ο ΓΑΠ δεν εχει τα προσοντα (οπως δεν τα εχει και ο ΚΚ.) να γινει πρωθυπουργος. Μην παραποιεις αυτα που γραφω.

    Κανεις δεν θελει να γλυτωσει απο τον διαβολο και να πεσει στον σατανα.

  46. Orestios avatar
    Orestios 05/02/2009 22:32:12

    Γιώργο δώστα όλα. Τώρα είναι η ώρα για ισοφάριση!!!!

  47. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 06/02/2009 01:55:32

    ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΟΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΙ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΙ ΛΕΓΟΝΤΑΝ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ! ΟΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΑΝΑΛΓΗΤΟΙ ΛΕΓΟΝΤΑΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ! ΚΑΠΟΤΕ ΚΩΣΤΑΚΗ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΑΓΟ ΠΟΥ ΚΟΥΝΑΓΕ ΤΗ ΦΤΕΡΗ ΤΟΥ! ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ? ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΠΑΛΙ Η ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ!

  48. ΑΦΡΙΚΗ avatar
    ΑΦΡΙΚΗ 06/02/2009 19:58:18

    ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ! Η ΚΡΙΣΗ ΕΡΧΕΤΑΙ... ΜΟΝΟ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!