#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/04/2011 10:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συνέντευξη με ένα αρνί



Είστε υπέρ της αναδιάρθρωσης του χρέους της Ελλάδας;



Κοιτάξτε, εγώ από τη Βουλγαρία ήρθα, για ένα  γυμνό σόου με κυκλικό χορό πάνω από τα κάρβουνα. Για χρέος δεν ξέρω τίποτα. Η αγοραπωλησία μου έγινε με μετρητά.  Αφήστε που έχω μπερδευτεί.  Η επιμήκυνση είναι είδος αναδιάρθρωσης ή μόνο το κούρεμα ονομάζεται έτσι; Πως γίνεται να χρωστάτε τόσα και να τρώτε εκατομμύρια αρνιά;

Προβλέπετε ανασχηματισμό μετά το Πάσχα;

Βασικά δεν με αφορά, αλλά βλέπω ότι έχετε μια λαγνεία με τις λέξεις που αρχίζουν από  ανα-. Αναδιάρθρωση, ανασχηματισμός,   ο Άννας  και ο Καϊάφας. Να δείτε που τελικά η Άννα Νταλάρα θα παραμείνει στην Κυβέρνηση, ενδέχεται και να αναβαθμιστεί. Πάντως  να αναγεννηθεί το ανανήψαν από το 2009 ανανεωμένο ΠΑΣΟΚ και να μας οδηγήσει σε μια εθνική ανάταση, αναμφίβολα δεν γίνεται. Αλλά τι με νοιάζει: εγώ θα βρίσκομαι σε τόπο αναψύξεως, ανάθεμα τη μοίρα μου.

Άρα θα γίνει ανασχηματισμός. Θα είναι δομικός;

Δομικό ανασχηματισμό χρειάζεται το κοκορέτσι αν δεν το έχεις φτιάξει σωστά. Ο ανασχηματισμός θα είναι  παπακωνσταντινικός. Θα φάνε τον Γιώργαρο, αφού του ευχηθούν χρόνια πολλά τη Δευτέρα του Πάσχα. Θα γίνει μπούγιο με αυτό, άρα τα υπόλοιπα δεν έχουν σημασία. Υπάρχουν και εισηγήσεις να φαγωθεί ο Αντιπρόεδρος, αλλά αντιδρούν σφόδρα οι κάτοικοι της Ανατολικής Αττικής, γιατί μετά θα τους κατσικωθεί εκεί.

Πότε προσδιορίζεται χρονικά τον ανασχηματισμό;

Ο Γιώργος βλέπει ότι ο Σαμαράς πάει για το Ζάππειο 2, οπότε αμέσως  μετά θα κάνει την Κυβέρνηση  3 βαφτίζοντας το ψάρι κρέας.

Πιστεύετε ότι θα ξεσπάσει κοινωνική εξέγερση στην Ελλάδα;

Με τη χοληστερίνη στα ύψη του σπρεντ, όχι επανάσταση δεν κάνεις, αλλά ούτε καν περίπατο. Κάνανε ανακωχή και στην Κερατέα, ήλπιζα και εγώ σε μεγάλη καριέρα: να ψηθώ σε μια πλατεία Ταχρίρ, σε μια Μισράτα, άντε στη Συρία υπό τον ήχο των απελπισμένων εξεγερμένων. Με υπόκρουση τσάμικα και δημοτικά θα πάω πάλι

Το μνημόνιο είναι εφαρμόσιμο;

Σαφέστατα. Με τον τρόπο που θα εφαρμόσετε και σε μένα τη σούβλα. Ή όπως μου τραβάτε τις πέτσες μετά το πεντάωρο σολάριουμ, στο οποίο με υποβάλετε.

Σας ευχαριστούμε που σπάσατε τη σιωπή σας.

Η χαρά ήταν όλη δική μου Μικρέ Οδυσσέα. Από τότε που βγήκε η ταινία με τον κανίβαλο «η σιωπή των αμνών» δεν μας ζητούν πλέον συνεντεύξεις. Θα ήθελα κλείνοντας να στείλω ένα μήνυμα αισιοδοξίας στον σκληρά δοκιμαζόμενο ελληνικό λαό: αρνιά υπάρχουν, να τα φάτε όλοι μαζί !  Καλό Πάσχα!

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/04/2011 10:57:38

    1. H Πρωτη Ερωτηση δεν απανταται!! Δωστε μας Ορισμο της "Αναδιαρθωσης"
    2. Σαφως πριν τον Ιουνιο !
    3. Δομικος ξεδομικος, θα βαλει ακολουθητες και "yes master i will follow the plan without any questions"
    4. Εξεγερση??? ΝΑΙ.-
    5. Το Μνημονιο ειναι εφαρμοσιμο οπως ολα τα σωβρακα...
    6. Ζαππειο ΙΙ μετα τις Πρασινιες...

    ΠΠ

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/04/2011 11:38:49

      Καλή Ανάσταση ΠΠ

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Μικρός Οδυσσέας 21/04/2011 13:50:45

        Καλη Μπλε Ανασταση.

        ΠΠ

  2. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 21/04/2011 11:02:09

    Εξαιρετικό, Μικρέ Οδυσσέα, από τα καλύτερα κείμενά σου! Καλό Πάσχα!

  3. danaos avatar
    danaos 21/04/2011 11:14:28

    Μικρέ έγραψες!Καλή Ανάσταση!

  4. ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ avatar
    ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 21/04/2011 11:16:36

    ΘΑ ΓΙΟΡΤΑΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ...ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗΣ !!
    Καλη Ανασταση !!!!

  5. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 21/04/2011 11:31:37

    Καλή Ανάσταση Επώνυμε. Χαιρετισμούς

  6. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 21/04/2011 11:34:58

    καλά να περάσεις Δαναέ, καλό Πάσχα

  7. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 21/04/2011 11:37:17

    Με ρέγουλα... Καλή Ανάσταση

  8. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 21/04/2011 12:10:19

    Μικρέ Οδυσσέα, επίκαιρη και ουσιωδέστατη η συνέντευξη που κατάφερες να πάρεις από τον μετανάστη αμνό! Μήπως, λέω μήπως ο αμνός, πριν υποβληθεί στο στριφογύρισμα, γινόταν να πάρει καμιά συνέντευξη από την «Ιφιγένεια» του ΓΑΠ. Όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά για να ξέρουμε αν παραμείνει σε ακτίνα βολής και παίζει με τα ΔυΝαΤά και φαρμακερά βελάκια του.
    Σε παρακαλώ, πείσε τον να το κάνει! Καλή Ανάσταση!

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Αφροδίτη 21/04/2011 12:36:06

      xaxaxa έπονται οι ανθρωποθυσίες στην Κυβέρνηση. Πρώτα τα αμνοερίφια

  9. Ρομπέν το Γκαρσόν avatar
    Ρομπέν το Γκαρσόν 21/04/2011 12:14:11

    Πολύ καλό.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Ρομπέν το Γκαρσόν 21/04/2011 12:36:52

      Να ΄σαι καλά Ρομπέν, καλό Πάσχα

  10. victoria (true) avatar
    victoria (true) 21/04/2011 12:37:46

    Καλή Ανάσταση 'Μικρέ', και σε όλους!

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ victoria (true) 21/04/2011 14:05:14

      Καλό Πάσχα, χαιρετισμούς

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 21/04/2011 13:33:11

    Οδυσσεύ, τόχεις.
    Συνέχισε.
    Καλή Ανάσταση!
    Και σε όλους μας.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Strange Attractor 21/04/2011 14:07:32

      Ελκυστή, καλό Πάσχα
      κι εσύ keep going που λένε και στο χωριό μου...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Μικρός Οδυσσέας 21/04/2011 18:11:46

        Από την Οκλαχόμα είσαι;

  12. Orestios avatar
    Orestios 21/04/2011 14:05:45

    Καλή Ανάσταση σε όλους.
    Πολλές ευχές!!!!!!!!!!!!!!!!!

  13. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 21/04/2011 14:32:58

    Που έγινε η συνέντυξη Οδυσσεύ; Στα βλάχικα της Βάρης, στη Χασιά ή στα Δερβενοχώρια;

    Καλή Ανάσταση σε όλες και σε όλους!..

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Γιάννης Φαίλτωρ 21/04/2011 18:31:20

      Στην Υπατία των αμνών της αλλοδαπής. Καλή Ανάσταση!

  14. Γιωργος Ασημένιος avatar
    Γιωργος Ασημένιος 21/04/2011 14:55:44

    κανένα αρνι δεν σώθηκε βελάζοντας. Καλή ανάσταση και του χρόνου λέφτεροι!

  15. Kanaris avatar
    Kanaris 21/04/2011 16:56:04

    Απλή απορία: Το αρνί πρόκειται να πάρει ελληνική ιθαγένεια πριν τον "χορό", ή όχι. Μικρή σημασία για το αρνί, μεγάλη για την τσέπη μας!

  16. ΠαναγιώτηςΖΜεσ avatar
    ΠαναγιώτηςΖΜεσ 21/04/2011 17:59:20

    Άλλο ένα παράδειγμα ρατσιστικής συμπεριφοράς προς κάποιο αθώο "οικονομικό μεταναστη" (το αρνί εκ Βουλγαρίας) από το ελληνικό και παγκόσμιο κεφάλαιο κα φυσικά τους μη εκσυχρονισμένους Έλληνες που παραμένουν πιστοί στα εθιμά τους. Χώρια που δεν ρωτήσαμε αν ενοχλούνται οι "οικονομικοί μετανάστες" και κυρίως οι υπερασπιστές τους (όλοι αυτοί οι προοδευτικοί τύποι) που θα τηρηθούν για άλλη μια φορά τα εθιμά μας. Και στην ουσία η μομφή πάει ξεκάθαρα στους υπερασπιστές και όχι στους λαθρομετανάστες που οι περισσότεροι απλά περαστικοί είναι από εδώ.
    Καλή Ανάσταση και Χρόνια Πολλά!!!

  17. Λαόνικος avatar
    Λαόνικος 21/04/2011 20:51:55

    χοίροι, κότες κι αγελάδες στήνουν χορό,
    έρχεται το Πάσχα!

    καλύτερα στη σούβλα ελεύθερο αρνί
    παρά μες του τσοπάνη το βρώμικο μαντρί

  18. Λαόνικος avatar
    Λαόνικος 21/04/2011 20:56:17

    καλή βοσκή σε όλους μας...