10/06/2009 00:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συνέλαβαν και τον Δ. Δενδρινό για Ζήμενς - C4I

Συνελήφθη το βράδυ έξω από το σπίτι του στην Παλλήνη o Διονύσιος Δενδρινός, πρώην γενικός διευθυντής της Ζήμενς, ύστερα από ένταλμα σύλληψης του ειδικού ανακριτή που χειρίζεται την υπόθεση, για απάτη κατά συναυτουργία στρεφόμενη κατά του Δημοσίου. Ο Δ. Δενδρινός είχε κληθεί να καταθέσει ως ύποπτος στο στάδιο της προκαταρκτικής έρευνας για την υπόθεση του C4I. Ηλικίας 61ετών και κυπριακής καταγωγής, ο κ. Δενδρινός μεταφέρθηκε μετά τη σύλληψη του στη Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Αττικής και αύριο θα οδηγηθεί στον ανακριτή.

Τι τον συνδέει όμως με την Αγία Οικογένεια; Διαβάστε εδώ:Ούτε η Μεγαλόχαρη δεν μπορεί να κάνει τίποτα πλέον...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 10/06/2009 00:24:01

    μέχρι τώα βλέπω υπαλλήλους της μιζώτριας εταιρίας... βλέπω και συνταξιούχους και παροπλισμένους.... Κανέναν εν ενεργεία μιζωμένο;;;

    διότι καλό το κουτσομπολιό και τα προπετάσματα καπνού και η συλλήψεις μάλλον ημιασχέτων... 100 εκατ. ευρώ ΔΕΝ πήγαν στον Δενδρινό, αυτό το υπογράφω (με το πραγματικό μου όνομα αν χρειαστεί)

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/06/2009 10:55:56

    Ο Δενδρινος να μας πει και για τη ΡΟΜΤΕΛΕΚΟΜ. Επιμενω.

    Ο δε Καραβελας τα ειπε με το ονομα τους.

    30 χρονια στη Μηζενς, περασαν απ τα χερια του πολλοι πολιτικοι, των οποιων τα κακουργηματα εχουν παραγραφει. τι να κανει ο ιδιος? να μπει φυλακη αυτος και οι αλλοι να μας τα ζαλιζουν στο χαζοκουτι και να κανουν διακοπες αμεριμνοι?

    Να ερθει ο Καραβελας να δωσει ονοματα και αποδειξεις και να γινει επενασταση ν αλλαξει το Συνταγμα μεσα σ ενα μηνα και να μπουν ολοι μαζι μεσα ! Διαπομπευση κλπ δεν πιανει στα σκληροπετσα γουρουνια. Φυλακα και δημευση περιουσιας.

    Τα παιδια τους, τοσο των Μιζοδωτων οσο και των μιζοεισπρακτορων, εφτιαξαν προικες και ενακαν σπουδες στα καλυτερα Πανεπιστημια. Εαν δεν μαθουν αυτα τα παιδια οτι με τα λεφτα του Ελληνικου λαου - δηλαδη των συμμαθητων τους και φιλων τους τα ιδια φτιαχτηκαν,, ποτε στη ζωη τους δεν θα εχουν επιγνωση του τι σημαινει "κλεβω" την τσεπη του κολλητου μου μεσω του μπαμπα μου.

    10 σπιτια ο Καραβελας και οι κορες του καθε Καραβελα εκαναν αμεριμνες διακοπες και παρτυ με φιλους. Με ποιων καλων ανθρωπων τα παιδια εκαναν παρεα ???? εεε???
    Δεν καταλαβα!! Η κα Μαρθα ?? δεξιωσεις ψωνια και μπιριμπες? Να μιλησει και αυτη, με ποιες επαιζε μπιριμπες και τι λεγανε....... ξερω τι λεω....

    Τερμα τ συγχωροχαρτια και το χαιδολογημα.

    ΠΠ

  3. face avatar
    face 10/06/2009 12:45:32

    @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ

    ερώτηση.......

    Πώς σχετίζονται όλοι οι κατηγορούμενοι πλην των υψηλόβαθμών του ΟΤΕ με δημόσιο χρήμα? ΑΥτό μέχρι στιγμής δεν έχει απαντηθεί και ούτε πρόκειτε!! Και η εξήγηση είναι πολύ απλή. Γιατί δεν καταχράστηκε από όλους αυτους ούτε δραχμή δημόσιο χρήμα παρά μόνο χρήμα ξένο και για την ακρίβια γερμανικό. Και κάτι άλλο για να σταματήσουμε να καλύπτουμε τις μαλακίες τις κυβέρνησης. Ας μας απαντήσει η κυβέρνηση .......αφού προφυλακίζει όλους αυτούς για δωροδοκία ( γιατί το άλλο περί δημοσίου χρήματος είναι τουλάχιστον αστείο για μανατζερ πολυεθνικής εταιρίας)....ασ μας πεί λοιπόν και ΠΟΙΟΥΣ ΔΩΡΟΔΟΚΗΣΑΝ???????

    Ετσι απλα

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/06/2009 14:19:18

    @3 face,

    de διαφωνουμε στην απλοτητα της υποθεσης. απλα μας την περιπλεκουν εντεχνως. Εδω ο Τσουκρατος λεει πηγα κ εδωσα 1κ μαρκα της Μηζενς στο κομμα και ειναι εξω και αυτος και ο αποδεκτης των μαυρων !!!

    Εαν οι συμβασεις ηταν επισφαλεις και το δημοσιο πληρωσε ακριβα με καπελλο τη μιζα, τοτε μιλαμε για κακουργημα και απιστια.

    Δε νομιζω η Μηζενς να εβαζε απο την πτσπη της για να παιρνει τις συμβασεις !! ΕΛΕΟΣ !!! εχουν κ αυτοι μετοχους και compliance. Ακομη και φτηνα να επαιρναν τις δουλειες, υπερτιμολογουσαν αργοτερα και εκαναν ταμειο ( δες Ναυπηγεια... )

    ΠΠ

  5. face avatar
    face 10/06/2009 14:29:43

    @ porta porta


    Egw thelw onomata autwn pou piran mizes! Allo tsoukatos kai allo manager poluethnikwn! Den einai
    Dunaton na leme oti manager tis siemens kataxrastikan dimosio xrima! Oute dimosioi upalliloi itan oute tipota! To to kana otetzides
    Einai allo thema!!! Alla den mporeis na profulakizeis ena swro omws xwris na mas les kai poioi ta piran!!!katanta gelio!

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/06/2009 16:07:39

    @face

    Στην περιπτωση Τσουκρατου τα πηρε το κομμα !!! οκ
    1-0

    Βερεληδες Μαντεληδες και λοιποι εφυγαν νωρις η τους εφυγαν.

    Μονο εαν ζοριστουν οι προφυλλακισμενοι θα μιλησουν με ονοματα ! εαν δεν ζοριστουν θα μεινουμε με την απορια.. ντεμεκ.

    Εγω στηριζω τις ελπιδες μου σε Καραβελα προς το παρον.

    ΠΠ

  7. face avatar
    face 10/06/2009 17:06:38

    @ porta porta

    egw auto pou vlepw einai oti thewroume mexri stigmis oti uparxei dwrodokia kai kataxrisi xwris na exoume kamia apodeiksi! i moni endeiksi einai kapoia xrimata pou edwse i mamaka etairia se kapoia stelexi! kamia apodeiksi omws gia ladwma den upaxei! episeis uparxei kai apeiri parafilologia gia topoios kai pou!

    sumfnwn gia tsoukato! alla gia olous tous allous manager me vriskei antitheto kai i taktiki tvn sulipsewn kai profulakisevn paidiwn kai uperlikiwn XWRIS NA KSERW KAI POIOS TA PIRE DIOTI ME THN IDIA LOGIKI LEW KAI EGW OTI KAPOIOS SKOTWSE XWRIS PTWMA!

    episeis diafwnw me tin logiki oti tha se profulakisw gia na mou peis! afou esu me profulakizeis ara tha ksereis kai poios ta pire! den einai dunaton na profulakizontai tosoi (egine tismodas pleon) kai apo tin ali i kuverinis na min mou leei emena pios ta pire!!!!!etsi opws paei ean den vrei kanenan pou ta pire se diki tha athwwthoun apantes! afou kanenas den ta pire tote giati mpainoun oloi autoi mesa?ta alla einai thewries dikes mas!!!mporeis na profulakiseis exontas endikseis alla gia na katadikaseis thes apodeikseis!!!!!! min to ksexnae auto! kai egw cvlepw mono endeikseis ews twra!

  8. I.Α. avatar
    I.Α. 12/06/2009 16:34:54

    Γιατί αυτό που έχει γίνει, να πια΄σουν την γυναίκα και τα παιδιά του θυμίζει μαφία ??? Λέτε τώρα να μιλήσει ο άνθρωπος. Λέτε ποτέ να μάθουμε ένα όνομα που λαδώθηκε ??? Είναι καλό μάθημα και για τους μελλοντικούς 'δωροδότες'. Οι πολιτικοί τους στέλνουν μηνυμα. Και θα μας τα δίνετε και θα προσέχετε εσείς να μην πιαστούμε. Γιατί να μαθευτεί εσείς κι οι οικογένειες σας θα κινδυνεύσουν. Τ ρ ο μ ε ρ ό.