#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/09/2012 15:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συνάντηση Σαμαρά με εκπροσώπους παραπληγικών



Απρογραμμάτιστη συνάντηση με  εκπροσώπους της Ομοσπονδίας Παραπληγικών είχε ο Αντώνης Σαμαράς, κατά την διάρκεια της επίσκεψής του στη Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης.

Αντί να περάσει την πύλη της ΔΕΘ, όπως αναμενόταν, το πρωθυπουργικό αυτοκίνητο σταμάτησε στο σημείο που βρίσκονταν οι συγκεντρωμένοι, όπου και υπήρξε συνομιλία του κ. Σαμαρά με τους εκπροσώπους των παραπληγικών.

Τα μέλη της ομοσπονδίας των αναπήρων, ζήτησαν από τον πρωθυπουργό να μην κόψει τα επιδόματά τους.

Ο πρωθυπουργός άκουσε με προσοχή τα αιτήματα τους και υποσχέθηκε πως θα «κάνει ό,τι μπορεί».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Wolf avatar
    Wolf 08/09/2012 16:23:38

    Οι εικόνες μιλάνε μόνες τους και όλοι βλέπουμε τις διαφορές του χθες με το σήμερα. Των άλλων -"πρωθυπουργών"- και του Σαμαρά!!!
    Γι' αυτό άλλωστε είναι όλοι οι άλλοι "πρωθυπουργοί" ...χθες!!!

    • marios avatar
      marios @ Wolf 08/09/2012 19:15:00

      Ωραία όλα αυτά αλλά τον μουσαντένιο βαψομαλλιά τον Αθανάσαρο τι τον θέλει κολαούζο του ο Αντώνης;

  2. Β.Κ.Σ. avatar
    Β.Κ.Σ. 08/09/2012 16:34:43

    Συγκλονιστική εικόνα.
    Για όσους το λειτούργημά μας έχει να κάνει με την υποστήριξη των ανθρώπων όταν έχουν προβλήματα υγείας ή ειδικές ανάγκες, αυτή η εικόνα δείχνει το μεγαλείο της ανθρώπινης ψυχής. Για να στηρίξουμε τον άνθρωπο πρέπει να του πιάσουμε το χέρι, πρέπει τα μάτια μας να είναι στο ίδιο ύψος.
    Μπράβο Αντώνη Σαμαρά, ο γιατρός πατέρας σου σε έκανε σωστό Άνθρωπο!
    Δεν είναι η πρώτη φορά που με συγκινείς...

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Β.Κ.Σ. 08/09/2012 20:32:53

      ...Δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπεις, αυτά που λίγοι μπορούν να δουν.....

    • ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ avatar
      ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ @ Β.Κ.Σ. 08/09/2012 23:43:22

      !!!!!!

  3. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 08/09/2012 17:16:09

    Παρμένει Άνθρωπος! Μεγάλο θέμα. Λίγοι του δίνουμε τη σημασία που πρέπει και χάνουμε το δάσος...

    • johnie xl avatar
      johnie xl @ Γεώργιος Τ. 08/09/2012 17:51:05

      Δηλαδή για να καταλάβω ,το δάσος είναι η λεκτική συμπόνοια και το κόψιμο των επιδομάτων το δέντρο?

  4. The Saint avatar
    The Saint 08/09/2012 19:11:03

    :D :D :D

  5. The Saint avatar
    The Saint 08/09/2012 19:17:27

    Και γιά να ερχόμαστε στα "του οίκου" των ΑΜΕΑ (γενικώς) τον ρώτησε κανείς, ΤΙ θα γίνει επιτέλους με αυτή την ιστορία των αναπηρικών συντάξεων, που έχουν ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ να δίνονται απο τον περασμένο Απρίλιο, πρός χάρην της "ερευνας" γιά τις λεγόμενες "μαιμου"συντάξεις, σπρώχνοντας χιλιάδες νόμιμους συνταξιούχους στην απελπισία?
    Δεν ντρέπονται λιγάκι λέω εγώ? Τι περιμένουν δλδ? Να δούν τους ανάπηρους να κατεβαίνουν στους δρόμους? Ελεος πιά....

  6. η Dimi avatar
    η Dimi 08/09/2012 20:23:39

    «Το πνεύμα σου θα διαμορφωθεί σύμφωνα προς τις σκέψεις σου, γιατί η ψυχή χρωματίζεται απ' αυτές.» ~Μάρκος Αυρήλιος, Ρήσεις

  7. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 08/09/2012 22:12:25

    Καλό το αστείο για επιχείρημα αλλά επειδή μόνος του τους είδε και σταμάτησε και κατέβηκε να τους μιλήσει ενώ άλλοι ούτε να τους δουν δεν είχαν διάθεση, η διαφορά από άλλους υπάρχει. Στην ψυχή, εκεί που μετράει αιώνια...

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Γεώργιος Τ. 09/09/2012 00:06:54

      !!!!!!!!!!

  8. ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ avatar
    ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 08/09/2012 23:47:44

    Και για να μην πει κανενας οτι ηταν στημενο, δειτε το ξαφνικο φρεναρισμα στο 19 και το χερι του οδηγου να δειχνει:'απο εκει θα μπουμε'.
    Παραλιγο να πεσουν τα πισω αυτοκινητα πανω τους.
    Προφανως του ειπε :'' Σταματα εδω''.
    http://www.youtube.com/watch?v=IKhUJNaBflE&feature=share

  9. m.s avatar
    m.s 09/09/2012 10:25:32

    γονατιστός μπροστά στον πολίτη !!!!!!!!!!
    είμαι περήφανος για τον πρωθυπουργό μας.

  10. GO avatar
    GO 09/09/2012 11:40:54

    Θυμηθείτε λίγο την αγοραφοβική Δάφνη Σημίτη σε ανάλογη περίσταση.

  11. Χριστόφορος Μίχου avatar
    Χριστόφορος Μίχου 09/09/2012 14:12:02

    Αυτός είναι ο Σαμαράς!!!

  12. Νικήτας avatar
    Νικήτας 09/09/2012 15:32:51

    Αυτός είναι ο Σαμαράς.

  13. AMARYLIS avatar
    AMARYLIS 09/09/2012 23:13:16

    ΜΠΡΑΒΟ ΑΝΤΩΝΗ δώστους μαθήματα Αυτό θα πει Προθυπουργός γονατιστός σχεδόν να κοιτάει στα μάτια και να ακούει με προσοχή αυτά που του λέει αυτός που έχει τα ίδια δικαιώματα με εμάς και που του τα στέρησε η μοίρα ή άδικη μοίρα και πάλι ΜΠΡΑΒΟ ΑΝΤΩΝΗ μας έκανες περήφανους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  14. ΜΠΛΟΥΜ avatar
    ΜΠΛΟΥΜ 12/09/2012 16:30:01

    ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΤΕ ΤΑ ΑΣΥΜΜΑΖΕΥΤΑ ΤΗς ερτ και περισσόετρο τους μισθούς των βουλευτών, συρρικνώνετε την υγεία και τα επιδοματα των αναπήρων!!! ΝΤΡΟΠΗ ΣΑς!!!!!!!!!!
    Ενας φιλος με 100% αναπηρία μου είπε ότι θα πάρει σύνταξη 425 ευρώ και επίδομα 225!!! Πώς θα ζήσει έτσι????????????