#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/11/2010 15:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συνάντηση Παπανδρέου – Μπόμπολα

Αλλού τα κακαρίσματα και αλλού γεννούν οι κότες



(Μόνο στο Antinews). Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του Antinews ο πρωθυπουργός Γ. Παπανδρέου συναντήθηκε στις 12 σήμερα το μεσημέρι με τον εκδότη Γιώργο Μπόμπολα. Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες η συνάντηση πραγματοποιήθηκε σε γνωστό ξενοδοχείο των Βορείων Προαστίων και ήταν παρόν ο κ. Τηλέμαχος Χυτήρης, ο οποίος φαίνεται να κανόνισε και το ραντεβού.

Σύμφωνα πάντα με τις ίδιες πληροφορίες, ο κ. Παπανδρέου εμφανίστηκε στην συνάντηση πολύ ανήσυχος για το εκλογικό αποτέλεσμα. Φέρεται επίσης να είπε ότι δεν πάει σε εκλογές, όπως απειλεί, παρά μόνο στην περίπτωση που η διαφορά του ΠΑΣΟΚ με τη ΝΔ είναι «κάτω από 5%».


Με άλλα λόγια, ο κ. Παπανδρέου τρέμει την ανάκαμψη της Νέας Δημοκρατίας.


Είναι ευνόητο ότι μια τέτοια συνάντηση, λίγες ώρες προ των εκλογών, προκαλεί το κοινό αίσθημα και εκτός των άλλων καταρρίπτει τους ισχυρισμούς του κ. Παπανδρέου για «ανεξαρτησία» του από τα συμφέροντα κλπ κλπ. Στην πραγματικότητα πανικόβλητος από την επερχόμενη συντριβή παρακαλεί τον κρατικοδίαιτο Τύπο να τον στηρίξει


ΥΓ: να υπενθυμίσουμε τι έγραφαν για τις επισκέψεις του Αντώνη Σαμαρά σε εκδοτικά γραφεία. Άλλο αυτές οι "επίσημες" επισκέψεις και άλλο οι προσωπικές - και μυστικές αν δεν τις παίρναμε χαμπάρι - συναντήσεις. Όπως αλλού τα κακαρίσματα και αλλού γεννούν οι κότες

ΣΧΟΛΙΑ

  1. sintonistis avatar
    sintonistis 05/11/2010 15:45:29

    5% διαφορά? μπροστα το πασοκ ή η ΝΔ?

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ sintonistis 05/11/2010 15:50:45

      προσοχή 4-5% στο 3,9% πάμε για πρόωρες, για σου Τιραμόλα με τον μεγάλο ηγέτη, μπαγάσα μια θέση στην ΕΡΤ σε περιμένει αν στηρίζεις πάλι το σωτήρα που εκτόξευσε τα σπρεντ πάλι στις 920 μ.β.

    • anideos avatar
      anideos @ sintonistis 05/11/2010 15:51:04

      Πολυ σωστη η ερωτηση.
      Παντως η ΝΔ με το one man show του Σαμαρα δεν θα αποδωσει σαν κυβερνηση, το κομμα ειναι ακομα βαρυ, εχει πολλα βαριδια.
      Ο αρχηγος ειναι συγκλονιστηκος αλλα η προπαγανδα του ΠΑΣΟΚ θα ειναι ανελαιητη.

      • Demetris avatar
        Demetris @ anideos 05/11/2010 23:18:52

        Εγω με τη σειρα μου και αν μου επιτρεπεται, θα πω μονον ουτο, δυο μουλαρια μαλωναν σε ξενο αχυρωνα,....
        Τα υπολοιπα στις καλπες.
        ευχαριστω.

  2. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 05/11/2010 15:48:49

    Θα πάρουμε μια ιδέα το βράδυ από το πόσο θα γαβγίζουν.

  3. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ 05/11/2010 16:00:41

    Η διαφορά των 2 θα είναι σχεδόν μηδέν το βράδυ της Κυριακής. Θα το δείτε. Πάνε οι 10,5 μονάδες. Τις πήρε το μνημόνιο...

  4. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 05/11/2010 16:01:08

    Ωστε, λοιπόν, ο λαός θα φταίει, αν πάμε σε πρόωρες εκλογές και όχι αυτός που τις προκάλεσε.

    • anideos avatar
      anideos @ Κώστας Ροδινός 05/11/2010 16:09:34

      Μα ετσι δεν γηνετε παντα αγαπητε?
      Δεν φταιει ποτε αυτος που τα τσακωσε αλλα αυτος που τον λαδωσε.
      Δεν ηξερε τιποτα ο Γιωργακης που ειναι 17 και χρονια υπουργος και πραιμ μινιστερ, για τα λεφτα που δεν υπηρχανε, εμεις φταιμε που δεν του το ειπαμε.

    • I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
      I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ @ Κώστας Ροδινός 05/11/2010 16:09:55

      Ναι, γιατί ο λαός προκάλεσε τον προκλητικώς προκαλούντα για να προκαλέσει πρόωρες εκλογές (απλά μαθήματα Γαπείου λογικής).

  5. Σαος avatar
    Σαος 05/11/2010 16:24:28

    Αν ο Ελληνικός λαός δεν αποφασίσει να μαυρίσει αυτή τη Κυριακή τον Τζέφρυ, την πολιτική του και την πολιτική της Τρόικας, τότε θα είναι άξιος της «μοίρας» που του έχουν προδιαγράψει.

    • Γιάννης Σ. avatar
      Γιάννης Σ. @ Σαος 05/11/2010 18:50:45

      Σωστός. Πάντως, πρέπει να αποφύγουμε τις εκλογές. Θα διαλυθούν τα πάντα.

      • Misha avatar
        Misha @ Γιάννης Σ. 05/11/2010 18:55:23

        Ποια πάντα ακριβώς;
        Μπορείτε να γίνεται πιο συγκεκριμένος;

        • Demetris avatar
          Demetris @ Misha 05/11/2010 23:15:08

          Γιαννης και Misha εχεται απολυτο δικαιο και το εννοω. Σαφως και δεν υπαρχει τιποτε για να διαλυσει πλεον αυτο το "αγγελουδη" της οικογενειας Τσαντ αφ΄ενος και εφ΄εταιρου του την εχει στημενει η κα. Μερκελ με την αλλη συμμορια , αυτη των "Μεγαλων φιλων και συμμαχων",
          Ας ξυπνησουν λοιπον ολοι οι αφηνιασμενοι του Πασοκ απο το 1980 μεχρι το 2009, και να μας πουν για την περιβοητη αλλαγη, την αναπτυξη, την ανταγωνηστικοτητα και ολες τις μπουρδολογιες του τοτε και του σημερα.
          Περιμενουμε την 15ην και ο θεος ας τους φωτισει ...

  6. Γιάννης avatar
    Γιάννης 05/11/2010 18:41:34

    Δηλαδή είναι σάπιος πολιτικά μόνο ο ΓΑΠ και δεν είναι ο Αντώνης ρε παιδιά, που έχει κάνει περισσότερες συναντήσεις με τον Μπομπολά;;

    • loretta avatar
      loretta @ Γιάννης 05/11/2010 19:50:59

      Μπουαχαχαχαχαχαχα!! καλο το ανεκδοτο.....!!

      • θανος avatar
        θανος @ loretta 07/11/2010 13:28:51

        υπαρχει ακομη μπομπολας ρε παιδια ,;δεν τον εφαγε ο κωστικας;η μονο τα πιτογυρα ετρωγε;

  7. πελ avatar
    πελ 05/11/2010 19:07:29

    διαβασατε τι ειπε ο Ομπαμα μετα το δικο του αποτελεσμα; Το νοημα ηταν καπως ετσι, δεν μου αρεσει η ηττα, αλλα τετοιες ηττες ειναι να μας υπενθυμιζουν οτι ειμαστε εδω για να εχουμε την τιμη για να υπηρετουμε τον λαο και οχι το αντιθετο . Ετσι ειναι η δημοκρατια.
    Ο εμετικος ΓΑΠΑΣ τι λεει;; Αν με καταφηφισουν τα συμφεροντα που παλεψα (ολοι εμεις δηλαδη) θα παμε σε εκλογες για να κρινει ο λαος. Δεν ειμαστε ο λαος, ισως οχι αρκετα παπανδρελληνες, αλλα τα συμφεροντα που εχουν καταληψη στο μαγαζακι των Παπανδρεου.
    ΟΥΣΤ!

  8. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 05/11/2010 21:20:11

    Αγαπητέ "πελ"
    Ζητάς καλλιγραφία από της μυλωνούς τον κ.......;

  9. thanos avatar
    thanos 06/11/2010 00:25:31

    Εκτός του ότι "παρακαλεί τον κρατικοδίαιτο Τύπο να τον στηρίξει" όπως γράφει το άρθρο πιστεύω ότι αν όντως πραγματοποιήθηκε συνάντηση, συζήτησαν για το πως θα χειριστούν την επόμενη μέρα, ανάλογα με το αποτέλεσμα των εκλογών.