09/06/2010 15:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συνάντηση Μπόμπολα – Κόκκαλη (!!!)

Φαίνεται ότι η οικονομική κρίση, αλλά και το πολιτικό αδιέξοδο, οδηγούν σε συμμαχίες ακόμη και μέχρι πρότινος εχθρούς. Αλλιώς πώς θα μπορούσε να εξηγηθεί η συνάντηση πριν από λίγο του Σωκράτη Κόκκαλη με τον Γιώργο Μπόμπολα. Τζόγος, ενέργεια, κατασκευές (ή μήπως και λίγος... Ολυμπιακός) ήταν στο μενού; Το άμεσο μέλλον θα δείξει. Εκτός αν "έφαγαν" την κυβέρνηση. Υπενθυμίζεται ότι πριν μερικές εβδομάδες την πόρτα του κ. Μπόμπολα πέρασε και ο Θέμης Αλαφούζος, άλλος "εχθρός".

ΣΧΟΛΙΑ

  1. t avatar
    t 09/06/2010 15:26:21

    Συνάντηση του Μπόμπολα και του Κόκκαλη για το διαδικτυακό τζόγο και τις άδειες που θέλουν να πάρουν από τον ΟΠΑΠ.

    Κάνουν συνεταιρισμό και για τα σκουπίδια που είναι δουλειά με πολλά χρήματα.

    • ποσα απιδια βανει ο σακος avatar
      ποσα απιδια βανει ο σακος @ t 09/06/2010 18:51:17

      τα ιδιωτικά κανάλια εννοείς?

      • καινός avatar
        καινός @ ποσα απιδια βανει ο σακος 10/06/2010 04:33:33

        ενώ τα δημόσια, είναι θησαυρός...

  2. Γιάννης Χριστόπουλος avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος 09/06/2010 15:45:53

    Οι δυό τους έχουν κοινό βιογραφικό, σε πολλά σημεία, άρα μπορούν να συνομιλήσουν σε άλλος μήκος κύματος από εμάς τους κοινούς θνητούς. Είναι γνωστά αυτά από χρόνια.

  3. Hase avatar
    Hase 09/06/2010 15:57:27

    Ειναι ολοι τους εξοφλημενοι. Οι μετοχες που ειχαν (και ειχαν βαλει σαν ενεχυρο για να παρουν δανεια) ειναι στον πατο και επομενως η ρευστοτητα τους δεν φτανει ουτε για δωροδοκια διαιτητη τριτης εθνικης. Δευτε λαβετε τελευταιον ασπασμον, ειναι οι επιχειρησεις τους και μαλλον θα προσπαθησουν να βγαλουν απο την μυγα ξιγκη. Αλλα σε εποχες λιτοτητας το ξυγκι της μυγας ειναι και αυτο τελειωμενο. Τα μακαρονια που θα βαζει ο Μπομπολας στις εφημεριδες του για να τις πουλαει σε λιγο καιρο θα ειναι εναντια στα ρυζια που θα προσφερει ο Κοκαλης για να πουλαει διαρκη στο Καραισκακη.

  4. down-under avatar
    down-under 09/06/2010 16:03:50

    Μπα! Μάλλον προλειαίνει το εδαφος ο Σωκράτης εν οψει της χρονικής επέκτασης του Συμβολαίου του με τον ΟΠΑΠ. Ανευ διαγωνισμού,φυσικά, και Κύριος οιδε για πόσα χρόνια ακόμα και τι λεφτά. Τα συνηθισμένα το Κόκκαλη. Εδω ο κόσμος ΠΕΙΝΆΕΙ, κόβουν απο τους συνταξιούχους ενα 50ρικο κι ο Σωκράτης και οι συναυτώ (Πάγκαλος, Καρχιμάκης)θέλουν ν΄ακολυθήσουν ένα μοντέλλο που λέει το πως ν΄αρμεξεις το κράτος.Ντροπή! Τα ξλερει αραγε ο ΓΑΠ αυτά που πάνε να γίνουν πίσω απο την πλάτη του;

    • zackii avatar
      zackii @ down-under 09/06/2010 18:16:35

      Ο ΓΑΠ φίλε τους έχει δώσει τα έργα του ΕΣΠΑ. Στον ΑΚΤΟΡΑ σε μία εταιρεία του συγκροτήματος ΛΑΜΠΡΑΚΗ, και στην ΠΡΑΣΙΝΗ ΤΕΧΝΟΔΟΜΙΚΗ ιδιοκτησίας ΚΟΚΚΑΛΗ. Γιατί νομίζεις ότι στα ΜΜΕ επικρατεί άκρα του τάφου σιωπή?

  5. triptokarudos avatar
    triptokarudos 09/06/2010 17:20:37

    θΡΥΛΕ ΤΩΝ ΔΙΟΔΙΩΝ

    ΜΠΟΜΠΟΛΙΑΚΕ

    Α ΡΕ ΚΑΤΙ ΕΘΝΙΚΟΙ ΕΥΕΡΓΕΤΕΣ ...

  6. GreenHorses avatar
    GreenHorses 09/06/2010 17:57:36

    Γιατί όλο και περισσότερο μυρίζει αναβίωση εποχής Κινέζου;

  7. ποσα απιδια βανει ο σακος avatar
    ποσα απιδια βανει ο σακος 09/06/2010 18:59:52

    Μπομποκόκκαλης ή Κοκομπόμπολας?

  8. F avatar
    F 09/06/2010 20:00:49

    Ὁ πνιγμένος ἀπ' τὰ μαλλιά του πιάνεται.

  9. grandmarch avatar
    grandmarch 09/06/2010 21:11:58

    Λειπει μια ενδιαφερουσα και υπαινικτικη φωτογραφια απο το αρθρο.
    Come on

  10. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 10/06/2010 01:07:58

    πολύ συνομωσιολογία διαπιστώνω. Τί θα λέγατε λοιπόν εάν ο Σαμαράς συναντούσε το Μάκη ή ο Αγγέλου τον Θέμο;