23/11/2009 14:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συνάντηση Καραμανλή – Χατζηνικολάου

Αυτή την ώρα ο πρώην πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής συναντάται με τον δημοσιογράφο Νίκο Χατζηνικολάου.

 Τι να συζητάνε άραγε;

 Μια νέα συνέντευξη του πρώτου στο δεύτερο;

 Να προσπαθεί ο Χατζηνικολάου να πείσει τον Καραμανλή να ξαναβρεί το χαμένο δακτυλίδι της διαδοχής στη Ντόρα;

 Να περνάει γραμμή ο Καραμανλής στον Χατζηνικολάου που έχει εκδηλωθεί ανοικτά υπερ της Ντόρα;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. NAI avatar
    NAI 23/11/2009 17:02:05

    Κοντος ψαλμος..αλληλουια...δεν κρατιεται ο Χατζη... το βραδυ απο το βλεμμα θα καταλαβουμε...το σιγουρο ειναι επιδη του ερεσουν τα αστειακια ..θα ευχαριστησε τον κ.καραμανλη που για πρωτη φορα ηταν στα επισημα του ΟΑΚΑ..και λειτουργισε ως μητσοτακης για την ομαδα του..ααχχαχχαχα

    • kanis avatar
      kanis @ NAI 23/11/2009 21:30:19

      ΝΕΥΡΑ ο Χατζηκοκός...ούτε στον Κεδίκογλου της Ντόρας δεν χαμογέλασε!

  2. loretta avatar
    loretta 23/11/2009 17:11:33

    δηλ μην τρελλαθουμε να δουμε το χατζηνικο σε ρολο ρυθμιστη να μας παρουν με τα γιαουρτια μετα!!

    • loretta avatar
      loretta @ loretta 23/11/2009 18:01:19

      δηλ να δουμε το χατζηνικο προτεινομενο προεδρο στην νεα δημοκρατια και πολο ενωσης οχι με τα γιαουρτια θα μας παρουν και με τις πετρες θα αρχισουμε να πεφτουμε απο τα μπαλκονια...

      αληθεια μα ποσο καφρους μας περνανε???

      • kanis avatar
        kanis @ loretta 23/11/2009 21:36:41

        ...και που να τον ακούσεις να μιλάει τα ξένα...
        Ασε κι αυτός άμα μιλήσει για τα πτυχία και τις σπουδές του!

  3. TEO avatar
    TEO 23/11/2009 18:46:46

    TΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΣΤΟ ΧΑΤΖ.ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΝΑ ΜΟΝΑΣΕΙ!

  4. MIG-21 avatar
    MIG-21 23/11/2009 20:15:21

    EΓΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ........




    ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ........




    ΤΟΝ ΕΙΔΑ...... ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ......ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ!!!!



    ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ?

    • Υ. avatar
      Υ. @ MIG-21 23/11/2009 20:29:41

      Ποιά η εκτίμησή σου, περί της καλής χαράς του? Η ξεκούραση μέχρι τα Χριστούγεννα, ή ότι μετά τα καλύτερα έρχονται?

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ Υ. 23/11/2009 20:36:54

        Φοβουμαι οτι η χαρα του οφειλεται στην ολοκληρωση του εργου του με τη μεταλλαξη της ΝΔ απο ευρωπαικο φιλελευθερο κομμα σε εθνικιστικο αντιδυτικο σαν ενα κακεκτυπο του ανδρεικου ΠΑΣΟΚ.
        Αλλα μπορει να κανω λαθος.

        • Υ. avatar
          Υ. @ ψυχραιμια 23/11/2009 21:19:46

          Κάποια στιγμή, θα επιχειρηθεί ένα ψυχογράφημα του Κώστα του Καραμανλή, και από τούτο δω το σάϊτ. Περί του ανδρός. Όχι επί της κυβερνητικής του θητείας (που ούτως ή άλλως, είναι νωρίς να βγουν τελικά συμπεράσματα). Δυστυχώς (ή ευτυχώς, δε ξέρω, δεν έχω βγάλει τα προσωπικά μου συμπεράσματα), η λειτουργία των πολιτικών στη πολιτική (αυτών που συνειδητά επέλεξαν να προσφέρουν), είναι μια διαρκής σύγκρουση του εφικτού, με τις αρχές. Αυτά για την ώρα.
          Πιστεύω ότι κάνεις λάθος.

        • Blimblomblim avatar
          Blimblomblim @ ψυχραιμια 23/11/2009 21:41:30

          Από πού προκύπτει το συμπέρασμα ότι η ΝΔ μεταλλάσσεται σε "εθνικιστικο αντιδυτικο κακεκτυπο του ανδρεικου ΠΑΣΟΚ";

        • Orestios avatar
          Orestios @ ψυχραιμια 23/11/2009 21:56:27

          Ψυχραιμία, είναι σαφής η υποστήριξή σου στη Ντόρα, αλλά υιοθετώντας τέτοιες θέσεις υποβιβάζεις τον εαυτό σου και προσβάλεις τον κόσμο που εμπιστεύεται τη ΝΔ.
          Ποιοτικά υποβαθμίζεις τον σχολιασμό σου χρησιμοποιώντας επιχειρήματα της πιο χαμερπούς πολιτικής σκέψης. Αναρρωτιέμαι από που προκύπτει πως η Ντόρα έχει βλέψεις να φτιάξει ευρωπαϊκό φιλελεύθερο κόμμα, όταν ο πολιτικός της λόγος περιορίζεται σε παράπονα. Θα περίμενε κανείς η Νο2 κάποτε της ΝΔ να φανερώσει την δεινότητά της στον πολιτικό λόγο και τη πολιτική σκέψη. Αντ'αυτού βλέπουμε ανικανότητα στην παραγωγή οτιδήποτε δημιουργικού.

        • Pyros avatar
          Pyros @ ψυχραιμια 24/11/2009 14:15:30

          Ορεστη τι ήταν αυτό; Πες μας ότι είναι αυτούσιος ο διάλογος

  5. markella avatar
    markella 23/11/2009 20:39:00

    Ο Καραμανλης, για οσους τον ξερουν...Τα βλεπει και γελαει!
    Ειναι τοσο μα τοσο απλευθερωμενος...

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ markella 23/11/2009 20:42:53

      Ναι αλλα τη ζημια στη ΝΔ την εκανε.Αφηνει το κομμα σε χειροτερη κατασταση απο το 1997-πραγμα που ειναι κατορθωμα και με τη σταμπα της αποτυχιας.

      • Υ. avatar
        Υ. @ ψυχραιμια 23/11/2009 21:23:55

        Το μαγαζί είναι γωνία. Οσονούπω, επανακάμπτει. Το ερώτημα είναι με ποιά ηγεσία, και με τι ατζέντα. Ιδεολογική και πολιτική. Άλλο πράμα η Ντόρα, άλλο ο Αντώνης. Ντόρα, μια από τα ίδια. Αντώνης, ελπίδα!!

      • B.K.Σ. avatar
        B.K.Σ. @ ψυχραιμια 23/11/2009 21:24:52

        και ο Μητσοτάκης την έκανε το 93 (τη ζημιά στη ΝΔ) αλλά μια χαρά η κόρη του διεκδικεί την προεδρία της... (της ΝΔ)

      • Blimblomblim avatar
        Blimblomblim @ ψυχραιμια 23/11/2009 21:52:28

        Η παρακμή αυτού του κόμματος από το 1984 και μετά που το πήρε ο Μητσοτάκης, είναι διαρκής. Υπήρχε μια φαινομενική έξαρση μέχρι το 1990, λόγω αντιπαλότητας με το ΠΑΣΟΚ, αλλά οι βάσεις της καταστροφής είχαν ήδη τεθεί. Στην πραγματικότητα, το κόμμα καταστράφηκε μόλις το ανέλαβε ο Μητσοτάκης. Εκείνη η σάπια νοοτροπία που γνωρίζω τόσο καλά και που οδηγούσε κάθε γενιά στελεχών να είναι χειρότερη από την προηγούμενη, ποτέ δεν έφυγε. Είδα την καταστροφή με τα μάτια μου το 1993 και γνωρίζω για τι πράγμα μιλάω.

  6. tiramola avatar
    tiramola 23/11/2009 21:31:19

    Γουστάρω πρόεδρο Σαμαρά με επίτιμο πρόεδρο Μητσοτάκη :)

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ tiramola 23/11/2009 21:35:05

      εσύ γουστάρεις Σαμαρά γιατί θα έχει ο ΓΑΠ να λέει δεν μ΄ αφήνει ο Αντώνης, αλλά έλα που η Ντόρα νομίζει πως άμα πάρει το μαγαζί εσύ θα πας να την ψηφίσεις! (για τέτοια παράνοια δηλαδή μιλάμε...)

      • Orestios avatar
        Orestios @ B.K.Σ. 23/11/2009 21:40:08

        Πολύ εύστοχο!

  7. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 23/11/2009 21:44:40

    Κανεις μεγαλο λαθος ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ.Ο Κ.Κ μετετρεψε ενα κομμα εθισμενο στις ηττες σε κομμα νικηφορο. Τον τσαμπουκα που εχουμε οι νεοδημοκρατες ακομα και μετα την προσφατη ηττα την οφειλουμε στον Κ.Κ . Επισης ο Κ.Κ πετυχε να ειναι η Ν.Δ πλεον υπολογισιμος και σεβαστος αντιπαλος στα ματια των αντιπαλων απο οτι ηταν στο παρελθον.

  8. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 23/11/2009 21:47:56

    που την είδες τη διγλωσσία του Σαμαρά;
    η εθνικιστική αντιδυτική ρητορία του ανδρεϊκού πασοκ που εντοπίζεται στις θέσεις του;
    Ακόμη δεν έχω καταλήξει εάν είσαι ηττημένος ή κακεντρεχής...