#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/03/2010 13:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συνάντηση Γ. Καρατζαφέρη με τον Κ. Μητσοτάκη

 

Συνάντηση των πολιτικών αρχηγών με τους τρεις κοινοβουλευτικούς πρώην πρωθυπουργούς πρότεινε ο πρόεδρος του ΛΑ.Ο.Σ. Γιώργος Καρατζαφέρης, σε δηλώσεις του μετά τη συνάντηση που είχε με τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη. Τις επόμενες ημέρες ο κ. Καρατζαφέρης θα συναντηθεί και με τον πρώην πρωθυπουργό Κ. Σημίτη.

Ο πρόεδρος του ΛΑ.Ο.Σ. ξεκινά κύκλο επαφών με τους πρώην πρωθυπουργούς, με στόχο, όπως είπε, να ακούσει τις σκέψεις τους και τις συμβουλές τους. «Η χώρα διανύει τη μεγαλύτερη μεταπολιτευτική κρίση, θα ήταν καλή ιδέα να γίνει μια συνάντηση των πολιτικών αρχηγών με τους τρεις κοινοβουλευτικούς πρώην πρωθυπουργούς. Θα πρέπει να αντιμετωπίσουμε όλοι μαζί την κρίση, συντεταγμένα και να διαμορφώσουμε ένα πρόγραμμα εξόδου από την κρίση», τόνισε ο κ. Καρατζαφέρης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 19/03/2010 13:41:28

    Παριστάνει τον πολιτικό ηγέτη και ο Γιωργάκης Καρατζαφέρης. Προτείνει και συνάντηση όλων των πρώην πρωθυπουργών και το παίζει και υπεύθυνος!! Α ρε Έλληνα με τις πολιτικάρες σου!!!

  2. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 19/03/2010 13:43:12

    Ολοι οι άλλοι ανεκδιήγητοι,έχουν προφανώς λόγους να συνδιαλέγονται με τον 'πωλούντα τοις μετρητοίς'.Δεν εξηγείται αλλιώς. Ο Αντώνης ή ο Καραμανλής,έχουν κανένα λόγο να το πράξουν;;;Αν θέλει ντέ και καλά να μιλήσει με κάποιον από την ΝΔ,ας το κάνει με την Ψηλή, γιά όσο ακόμα θα ...."κοσμεί' με την παρουσία της την παράταξη. Φοβούνται μην τάχα τους λοιδωρήσουν τα κανάλια,ότι δεν κάνουν διάλογο ;;;Αφού ούτως ή άλλως θα τους πολεμάνε που θα τους πολεμάνε,ότι κι άν κάνουν ,γιατί δεν του απαντάνε :Ευχαριστώ,δεν είμαι φίλος,αλλά ένα νεράκι θα το πιώ ;;;Εχασε τίποτα η Αλέκα,που έχει 'γράψει' κανονικά το συρριζολαλά;;;Κάθε άλλο.Ολο και τσιμπάει από εκλογές σε εκλογές.Γιατί όσο και να διαφωνεί κάποιος με το κόμμα της και όσα αυτό πρεσβεύει,γιά ένα πράγμα δεν μπορείς να την ψέξεις: Γιά καιροσκοπισμό !

  3. Dimi avatar
    Dimi 19/03/2010 17:00:34

    Γ. Καρατζαφέρης:

    "Το σ' αγαπώ να σου το πω φοβάμαι και διστάζω, άσχετα πως το μαρτυρώ
    στιγμές που σε κοιτάζω. Το ξέρεις ότι Σʼ Αγαπώ! μη με ρωτήσεις πόσο,
    γιατί δεν έχω τη σωστή απάντηση να δώσω. Θεέ μου, και να 'ταν δυνατό
    δέκα φορές να ζούσα, δέκα φορές πιο δυνατά Εσένα ν' Αγαπούσα!"

    Κ. Μητσοτάκης:

    "Σ'αντάμωσα στον ύπνο σου, χάϊδεψα τα μαλλιά σου... δανείστηκα τα μάτια σου, κ'είδα τα όνειρά σου. Σ'αντάμωσα στο γέλιο σου, στα χείλη, στο φιλί σου, στ'απέραντο της θάλασσας, θα περπατώ Μαζί σου!"...



    ..

  4. Κεραυνός avatar
    Κεραυνός 19/03/2010 19:27:46

    Και ο Σαμαράς με τον Καραμανλή ένα είναι αλλά ο πρώτος έχει αρχίσει τον τελευταίο καιρό απο ανάγκη να τα ψέλνει άσχημα στον πρώην καταλληλότερο.

  5. Y. avatar
    Y. 19/03/2010 20:09:18

    Προσπαθεί να βρίσκεται μόνιμα, στο πολιτικό προσκήνιο. Και φυσικά τον στηρίζει σ’ αυτό, η κύρια συνιστώσα της Συγκυβέρνησης, το Πασόκ, και οι μιντιοεργολαβονταβατζήδες. Από σήμερα δε βλέπουμε, σ’ αυτή τη Συγκυβέρνηση προσεχώρησε και ένας εξωκοινοβουλευτικός.
    Άντε με το καλό και οι δυό σας, και στο Εθνικό Συμβούλιο του Πασόκ. Όπως ο Μπίστης.
    (να πάρετε μαζί σας, και τη κόρη).

  6. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 19/03/2010 21:14:54

    Τον επίτιμο όλοι τον έβριζαν όταν ήταν πρωθυπουργός, τώρα έγινε σοφός.
    Απ' τον Σημίτη τι θα μάθει; Πως μπορείς να επενδύσεις στο Χρηματιστήριο;

  7. Dimi avatar
    Dimi 19/03/2010 22:39:32

    Ελπίδας το ξερό δεντρί

    - «Σα σκοτεινιάζει ο ουρανός η σκέψη σου με λιάζει γι αυτό τελείως κι αν χαθεί «Ο ΗΛΙΟΣ!» δε με νοιάζει».

    - «Ω!, πως να σου πω «ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!» διαμάντι και ζαφείρι? Ειναι γλυκό για μια καρδιά να τση βαστάς χατήρι»..

  8. ΜΕΛΙΣΣΟΥΛΑ avatar
    ΜΕΛΙΣΣΟΥΛΑ 19/03/2010 23:30:37

    Καρατζαφέρη τι πείνεις και δεν μας δίνεις;

    Μελισσούλα

  9. thouthou avatar
    thouthou 20/03/2010 02:32:29

    Τολμάει ο Γιωργάκης να αδειάσει τον Σημίτη; Τολμάει ο Αντωνάκης να αδειάσει τον Μητσοτάκη;
    Άρα για ποιον λόγο κατηγορείται ο Καρατζαφέρης; Ότι συζητά με τους πρωθυπουργούς του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ;;; Αν έχουν καλαμπαλίκια οι τωρινοί αρχηγοί, ας τον κατηγορήσουν για αυτό.... Ας τον κατηγορήσουν για το ότι συνδιαλέγεται με αυτούς που τους έκαναν αυτό που είναι... Εκτός κι αν ο Γιωργάκης και ο Αντωνάκης είναι επαναστάτες, ανατροπείς, κλπ ζαρζαβατικά....

    Ιδού η ρόδος... Ας βγουν οι ηγεσίες να αντιδράσουν. Αν όχι, αυτό σημαίνει ότι αποδέχονται το παρελθόν τους. Άρα δεν έχουν κανένα δικαίωμα τα παιδιά να μιλάνε για κάποιον που συνδιαλέγεται με αυτούς που αποδέχονται ως πατεράδες τους...
    Εκτός αν ο πολιτικαντισμός είναι καταδικαστέος μόνο για αυτόν που χαλάει την σούπα...

  10. psifoforos avatar
    psifoforos 20/03/2010 02:51:25

    Καλά πόσο βλάκας είναι ένας που γράφει οτι ο Σαμαρας δεν τολμάει να αδειάσει τον Μητσοτάκη; Που ζεις ρε ανόητε; Αδιάβαστο τον έστειλε, ενω ο αρχηγός σου ο Καρατζαφύρερ τον θεωρει "πολιτικό πατέρεα " του.