#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/05/2011 17:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συμφωνούμε απολύτως για μια φορά με τον κ. Πεταλωτή



"Σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα και τους τελευταίους 18 μήνες κάναμε τόσα όσα δεν έκαναν κυβερνήσεις σε δεκαετίες", δήλωσε σήμερα ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Γιώργος Πεταλωτής.

Συμφωνώ απολύτως με τη δήλωση του κ.Πεταλωτή!

Πράγματι η κυβέρνηση, στην οποία συμμετέχει,  τους τελευταίους 18μήνες έκανε  τόσα, όσα δεν  έκαναν κυβερνήσεις σε δεκαετίες!

Ειλικρινώς, δεν θυμάμαι καμιά ελληνική κυβέρνηση:

1. Να δυσφημίζει τη ώρα διεθνώς, ως διεφθαρμένη

2. Να έχει ψηφίσει 17 φορολογικούς νόμους σε 18μήνες

3. Να έχει διπλασιάσει την τιμή στα καύσιμα

4. Να έχει αυξήσει το εισιτήριο στις αστικές συγκοινωνίες κατά 40%

5. Να έχει αυξήσει τον ΦΠΑ κατά 4  μονάδες!

6. Να έχει οδηγήσει την ανεργία στα ύψη

7. Να έχει κόψει μισθούς!

8. Να έχει μειώσει συντάξεις!

9. Να έχει ανατρέψει εργασιακά δικαιώματα και να μας οδηγεί σ’ έναν εργασιακό μεσαίωνα.

10. Μέσω το μνημονίου, να έχει  υποθηκεύσει την Ελλάδα για άγνωστο χρονικό διάστημα!

Έκαναν πολλά περισσότερα, αλλά ο κατάλογος είναι ενδεικτικός!

Και αν αυτά που έκαναν τους 18 μήνες αποτελούν οδηγό για αυτά που  σκέφτονται να κάνουν τους επόμενους, τότε να «μένει το βύσσινο»!

Εκλογές τώρα!

ΚΡ

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 02/05/2011 17:58:55

    ΜΕΣΑ!!!!!

  2. φωνη avatar
    φωνη 02/05/2011 18:07:58

    Οποιαδήποτε κριτική στην Κυβέρνηση Παπανδρέου είναι ανούσια από δω και πέρα. Να φύγουν και να έρθει ο Σαμαράς μια ώρα αρχύτερα.

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/05/2011 18:16:09

    Το ΠΑΣΟΚ εφερε το "ΠΡΑΣΙΝΟ ΑΚΤ Ι"
    κατ αντιγραφην του Πατριοτ Ακτ ΙΙ των ΗΠΑ...
    σε λιγο θα κοιταμε γυρω μας και θα βλεπουμε μονο φοροφυγαδες !!!
    καταφαντασιαν επιχειρηματιες...
    θα βγουν λαμογια με νεες υπηρεσιες.. τυπου "φαε το ΦΠΑ", "πουλαω αποδειξεις",
    "εχω δανειο", "ξερω ποιος σου χρωσταει"., "εχω το φαρμακο σου σε καλη τιμη".,
    "στηνομαι ουρα για τοσα"., "αυτοφορακιας"., "σου βρισκω το παιδι φθηνα".,
    "μπαλλα χωρις ξυλο"., "δηλωσεις χωρις γιαουρτια".....

    Ανθιση Πρασινων Υπηρεσιων υποδουλων Ελληνων...

    ΠΠ

  4. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 02/05/2011 18:29:07

    Το παρόν άρθρο είναι σχετικό με σημερινό για τον απολυμένο της ΛΑΡΚΟ που απειλεί να αυτοκτονήσει καθώς η παρούσα κυβέρνηση...(συμπληρώνω την ως άνω λίστα)
    11. Κατάφερε να αυξήσει τον αριθμό των Ελλήνων πολιτών που αυτοκτονούν
    12. Κατάφερε να αυξήσει το ποσοστό των Ελλήνων που καταφεύγουν στα συσσίτια για να επιβιώσουν
    13. Κατάφερε να αυξήσει τον αριθμό των αστέγων Ελλήνων..
    14. Κατάφερε να αυξήσει τον αριθμό των Ελλήνων πολιτών τους βρίσκει ο θάνατος λόγω ψύχους (άστεγοι)

    Αυτή είναι η οικονομία της φρίκης (αλλουνού η φράση). Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

    • Panagiotis anagnostopoulos avatar
      Panagiotis anagnostopoulos @ ΝΙΚΟΛΑΣ 02/05/2011 18:37:43

      Οικονομική γενοκτονία.

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ Panagiotis anagnostopoulos 02/05/2011 19:16:34

        Για εκεί το πάνε, ιδιότυπη εθνοκάθαρση.

        • Orestios avatar
          Orestios @ ΝΙΚΟΛΑΣ 02/05/2011 19:17:51

          Τσαουσέσκου στάιλ.

  5. Orestios avatar
    Orestios 02/05/2011 19:08:27

    Συμφωνώ απολύτως με τα λόγια του δυσπροσωδιακού. Τα κάνατε κάτι χειρότερο από τα μούτρα σας μουσιού.

  6. Παναγος avatar
    Παναγος 02/05/2011 19:25:49

    Βλεποντας αυτο το "κ.πεταλωτηςς" ριγω απο εθνικη υπερηφανεια!.
    Σε τι θα διεφερε αραγε η ..τουρκοκρατια??
    Οχι δεν λεω οτι ειναι τουρκακι ,αλλα ..ετσι μουρθε.

    • Κρης avatar
      Κρης @ Παναγος 02/05/2011 19:46:26

      Χα,
      για την -παράνομη παράλογη -τελετη της μαζικης περιτομής που εγινε χθες - προχθες εκει στα μέρη του με χρήματα του Τουρκικού κράτους θα μας πει τίποτε ?

      Αλλά ο ''τιμής ένεκεν'' προσφάτως και Λοκατζής ,
      ως νεοτουρκόφιλος , διαφήμιζε το Τούρκικο χιονοδρομικό κέντρο που πηγε διακοπες , σάμπως δεν του έκανε κανένα απο τα Έλληνικά

      Κυριακή, 2 Ιανουαρίου 2011
      Πεταλωτής:
      "Ήρθα στο Uludağ'da, επειδή είναι ένα πολύ καλό χιονοδρομικό κέντρο"
      http://bit.ly/mnhkuv

      • Παναγος avatar
        Παναγος @ Κρης 02/05/2011 20:13:56

        Πηγε να δει τους συγγενεις του και να φρεσκαρει τα τουρκικα.
        Ντουργουτ μεμετ ,τετοια..

  7. kiki avatar
    kiki 02/05/2011 19:48:25

    Απο πισω στην εικονα του γιου..... ,ειναι ο Σουηδος μεντορας του ΓΑΠ, και αυτος μετεχει στο υπουργικο ως τι,
    τον πληρωνουμε ακομα ? ως συμβουλο ,
    τωρινη ειναι η εικονα,
    αυτον τον παμμεγιστο οικονομολογο τον σουηδο ,
    που μενει στην Αθηνα ?

    • Orestios avatar
      Orestios @ kiki 02/05/2011 20:30:34

      Things that make you go Hmmmmm

  8. Justin Case avatar
    Justin Case 02/05/2011 19:57:12

    Κάποτε μας έλεγαν στο σχολείο για τους κακούς τούρκους που είχαν το "χαράτσι", τη λεγόμενη και "δεκάτη" που χρέωναν για φόρο, το 10% δηλαδή!!!!
    Τσάμπα ήταν, είναι να απορεί κανείς. Αυτοί είναι τρις χειρότεροι από τους Τούρκους....που άφησαν και κάτι κάστρα κάτι υδραγωγεία κανένα δρόμο.

    • kiki avatar
      kiki @ Justin Case 02/05/2011 20:16:18

      @ case,
      τα αφησαν για να ερθουν να τους τα δωσουν τα παιδια , τους τα φυλαγαν μεχρι τωρα .
      Πουλιεται η ΔΩΔΩΝΗ, λυσαξαν οι πασοκοι, ο Αργυρης τι κανει καλε.
      Πουλιεται και η ΣΕΚΑΠ, τιποτα να μην μεινει, ειδικα στην Θρακη ολα με το μισοφεγγαρο πανω , , αχ αχ και ενας κοσμος με την Σαχραζατ.

  9. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 02/05/2011 20:00:35

    "Ἐκλογὲς τώρα;" Μπρὸς γκρεμὸς καὶ πίσω ρέμα.

    Ἀπὸ τὴ μία, ἔχεις τὴν πλέον ἐπικίνδυνη συμ-μωρία νὰ μᾶς κυβερνᾶ, διαπράττοντας κάθε μέρα μερικῶς (στὴν καλύτερη περίπτωση) ἀναστρέψιμες ζημιές, ὑπογράφοντας ὅ,τι τῆς δώσουνε.

    Ἀπὸ τὴν ἄλλη, ἡ μόνη πιθανότητα θεσμικῆς Νέας Μεταπολίτευσης εἶναι νὰ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ὁ Σαμαρᾶς νὰ πρὶν παραλάβει τὴν ἐξουσία. Εἰδάλλως χάνεται ἡ εὐκαιρία/δυνατότητα μιὰ γιὰ πάντα- τοῦ σκάει ἡ βόμβα στὰ χέρια!

    Ἄρα, τί; Ἐκλογὲς ἢ μὴ ἐκλογές;

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 02/05/2011 20:40:50

    Κατάφερε να κάνει τον Καρυωτάκη και τους Joy Division πιο επίκαιρους από ποτέ!

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Strange Attractor 02/05/2011 20:50:04

      Εμένα ο Πεταλωτής μου θυμίζει κάπως τον τραγουδιστή των The Cure...χωρίς το μακιγιάζ και με σιαγμένο το μαλλί. Ουφ, κάνω και πλάκα..

  11. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 02/05/2011 21:48:12

    Τελικά είναι ίδιος, η πρασινόφατσα ο Shrek!!!!!!!!

  12. ax-bax avatar
    ax-bax 02/05/2011 23:33:28

    “Σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα και τους τελευταίους 18 μήνες κάναμε τόσα όσα δεν έκαναν κυβερνήσεις σε δεκαετίες“
    .......Και ο Τιτανικός το ίδιο.Τόσο καιρό τον έφτιαχναν και σε μια νύχτα βούλιαξε.

    ..........σας παρακαλώ μη με κουρδίζετε- έχω υποσχεθεί να γίνω καλό παιδί.

  13. δημης avatar
    δημης 03/05/2011 00:19:21

    ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!

  14. gynner avatar
    gynner 03/05/2011 00:47:01

    Εγώ περιμένω να ακούσω τον Σαμαρά αν θεωρεί το μνημόνιο και τις τρεις συμβάσεις που το συνοδεύουν, συνταγματικό ή όχι. Γιατί αν το μνημόνιο είναι αντισυνταγματικό ποιός ο λόγος να επαναδιαπραγματεί η χώρα μια άκυρη σύμβαση?

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ gynner 03/05/2011 16:42:08

      gynner ἔχεις πολὺ δίκιο. Ἐδῶ ὑπάρχει ζήτημα. Ἐκτὸς ἂν σχεδιάζει νὰ τὸ "προσβάλλει" μετεκλογικά.

  15. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 03/05/2011 00:51:34

    Ακουω τον Παγκαλο να μιλα τωρα στον Πρε και εκλεισα την τηλ.Θα μας τρελανουν ομαδικα,εριξαν λεει το ελλειμα κατα 5 μοναδες,θα το πω για πολλοστη φορα,αν πληρωσουν τα χρωστουμενα,οχι μονο δεν το ερριξαν αλλα και το αυξησαν κατα 2 μοναδες τουλαχιστον.Ορε παλληκαρια κατα Συγγρου μερια μηπως θαπρεπε να τους το θυμηζετε που και που?

  16. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 03/05/2011 00:57:30

    ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΤΗ ΝΕΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ.

  17. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 03/05/2011 01:06:34

    Αντε να το πουμε ποιο κομψα ο κ.Μανος τι ζορι τραβαει με τους φαρμακοποιους κι αν αυτο δεν ειναι κωλλυμα τοτε τι ειναι?