06/02/2009 14:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συμπαράσταση στον Γκλιγκορίεβιτς

Σύμφωνα με όλες τις τελευταίες πληροφορίες, ο Βασίλη Γκλιγκορίεβιτς, βρίσκεται έγκλειστος παρά τη θέλησή του σε ψυχιατρείο των Σκοπίων, επειδή τόλμησε και δημοσίευσε τη θέση του για το ζήτημα της ονομασίας των Σκοπίων, τονίζοντας το αυτονόητο. Ότι δηλαδή οι σκοπιανοί είναι σλάβοι.

Παράλληλα, ο Βασίλη Γκλιγκορίεβιτς διώκεται και για την μήνυση  που κατέθεσε  εναντίον του Ατανάς Μπότεφ, ο οποίος σχεδίασε και τύπωσε αφίσα με την Ελληνική σημαία όπου  στη θέση του σταυρού έβαλε τον αγκυλωτό σταυρό μαζί με τους γενίτσαρους. Να προσθέσουμε εδώ πως όλες οι εξηγήσεις που έδωσε ως σήμερα  ο Μπότεφ, δεν έχουν πείσει και τους ίδιους τους Σκοπιανούς, πολλοί από τους οποίους αναρωτιούνται από πού τόσα χρήματα για να εκτύπωση και ανάρτηση τόσων πολλών αφισών, που κυριολεκτικά πλημμύρισαν τα Σκόπια.

Η Δημοκρατική Αναγέννηση, καλεί όλους όσους ενδιαφέρονται να συνοδέψουν την αποστολή με λεωφορείο, να επικοινωνήσουν με τον εκπρόσωπο Τύπου του κόμματος κ. Σταύρο Βιτάλη στα τηλ. 2103314314 ή 6979112273.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kanis avatar
    kanis 06/02/2009 14:45:35

    To ΥΠΕΞ ασχολείται;

  2. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 06/02/2009 15:01:36

    επειδή φοβάμαι η εκδρομή θα προσελκύει μάλλον ..υπερεθνικοφρονες, θαταν καλό ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ να ξεκινήσει μέσω ιντερνετ κάποια διεθνής εκστρατεία σε Μήντια και κέντρα διαμόρφωσης κοινής γνώμη και επιρροής

  3. insider avatar
    insider 06/02/2009 15:05:29

    ΑΣ ΔΟΥΝΕ ΠΡΩΤΑ ΑΥΤΟ

    http://greece-salonika.blogspot.com/2009/02/vasilije-gligorijevic_122.html

  4. kanis avatar
    kanis 06/02/2009 15:15:05

    τρια πουλάκια

    Νομίζω, ότι θα πρέπει, να γίνουν δύο κινήσεις

    α. Διεθνής δημοσιοποίηση και προβολή της απαράδεκτής του "εξαφάνισης" σε ψυχιατρείο!!!

    β. Διεθνή προβολή των θέσεών του.

    Το ιντερνετ δε βοηθάει, σε τέτοιες δημοσιοποιήσεις;

  5. anetos avatar
    anetos 06/02/2009 15:16:43

    Συμφωνω με τον @2 ,το σοβαρο αυτο θεμα πρπεπει να παρει διαστασεις πριν εξεληχθει απο τους γνωστους κυκλους σε φαιδρο(ειναι μια καλη ευκαιρια).Δεν βλεπω ομως ανταποκριση απο την κυρα Υπεξω. γιατι ? λογω του οτι ειναι "Προεδρος" αυτη την εποχη και την καταβρισκει με τα χαζοχαρουμενα χαμογελα.....Ο ΣΥΡΙΖΑ που ειναι ? τα ανθρωπινα δικαιωματα ? κατι ΜΚΟ και λοιποι ? τι γινεται ρε παιδια ?

  6. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 06/02/2009 15:31:07

    kanis
    φυσικα. απλα ηταν μια πρωτη γρηγορη αντιδραση μου

  7. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 06/02/2009 15:35:38

    :anetos
    1)η ΥΠΕΞω δεν μπορεί να κάνει παρέμβαση στα εσωτερικά άλλης –δεν είναι έλληνας υπήκοος
    2) ο ΣΥΡΙΖΑ τα θεωρεί εθνικιστικά αυτά. τα ανθρώπινα δικαιώματα είναι τα δικαιώματα των σκοπιανών να αποκαλούνται μακεδόνες

  8. Σαος avatar
    Σαος 06/02/2009 15:36:27

    Πιστεύω πως ότι και να γίνει, ίσως το κακό να έχει βρει ήδη τον κ Γκλιγκορίεβιτς καθώς οι καθεστωτικοί του κ. Γκρουέφσκι θα τον έχουν "ποτίσει" με μεγάλο αριθμό ψυχοφαρμάκων ικανών να προκαλέσουν ψυχασθένεια. Πάντως πρέπει κάτι να γίνει και μάλιστα γρήγορα και επιτέλους το κράτος να αναλάβει διπλωματικές πρωτοβουλίες γιατί οι ιδιωτικές πρωτοβουλίες καλές είναι, αλλά δεν μπορούν να έχουν τα ίδια αποτελέσματα...

  9. kanis avatar
    kanis 06/02/2009 15:45:36

    Τα...κάποια κονδύλια του υπεξω που πανε δηλαδή;

  10. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 06/02/2009 15:56:12

    @8 δεν ξερω.
    επι σαμαρα πηγαν με μαυρες σακκουλες σκουπιδιων σε δημοσιογραφους. και η ΕΣΗΕΑ παροτι εμαθε τα ονοματα δεν τα ανακοινωσε αφενος για να μην χαλασει η μοστρα του κλαδου, αφετερου γιατι καποια τους ειπε οτι θα αυτοκτονησει

  11. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 06/02/2009 16:19:57

    @στον 9 η απαντηση. αλλαξε η σειρα καταχωρησεων!!

  12. LEON avatar
    LEON 06/02/2009 17:02:25

    Ηρεμείστε....τό έχει αναλάβει ό Δημητράς προσωπικά τό θέμα...θά τούς μουρλάνει μέ τίς καταγγελίες του..

  13. kanis avatar
    kanis 06/02/2009 17:30:52

    @10 Τώρα να δείς πόσοι θα αυτοκτονήσουν, χωρίς να προλάβουν να το πούνε!...και χωρίς να έχουνε κάνει και δουλειά!

  14. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 06/02/2009 17:55:56

    ΝΑΙ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΘΑ ΒΛΕΠΑΜΕ ΠΡΟΚΟΠΗ .... ΑΠΟ ΨΥΧΙΑΤΡΕΙΑ ΚΑΙ ΓΚΟΥΛΑΓΚ ΞΕΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ

  15. στρατος emerson avatar
    στρατος emerson 06/02/2009 18:46:17

    ποσο υποκρισια κρυβει το ενδιαφερον των ανθρωπιστων?εχει κανεις αμφιβολια οτι το προβλημα τους ειναι η ελλαδα και τα κομπλεξ τους ανταμα με το παντεσπανι που τους εξασφαλιζουν οι ξενοι εργοδοτες τους?που εισαι ιε τσι λεφτεροτυπιας?αλα καρτ ''ευαισθησιες''?που κρυβουν προσωπικες εμμονες στην καλυτερη?ο ανθρωπισμος ως προβια?και τα κραυγασματα αλλου απο τα κοκκορια?ποσο θα ανεχτειτε τους καπηλους του φιλανθρωπισμου.τους εχθρους λαων και εθνων με προβια ακτιβιστων του πεντοχιλιαρου?

  16. Σπύρος avatar
    Σπύρος 06/02/2009 18:51:15

    Αν όντως ανέλαβαν ακροδεξιοί, σε αυτό την τεραστια ευθύνη εχουν οι γνωστές ΄αριστερές συνιστώσες΄πού κάνουν εκδρομές στά Σκόπια για να στηρίξουν τον αλυτρωτισμό τού Γκρουέφσκι..
    Αντί λοιπόν να επιχαίρουν καλό θάταν,άν τούς έχει μείνει λίγη τσίπα να πάνε να κρυφτούν στούς πρόποδες τού Υμηττού ....
    Και ας μήν κρυφογελούν επειδή ο κάθε πατριδοκάπηλος προσπαθεί να εκμεταλλευτει με αποτυχημένο τρόπο ,μιά κατάσταση στην οποία τίς πρωτοβουλίες θάπρεπε να έχουν αναλάβει οι προοδευτικές δυνάμεις.
    Η Ντροπή είναι ολόκληρη δική τους...
    Υ.Γ.
    Αμα συνελάμβαναν κανεναν Ποπώφ έστω και γιά μιά μέρα στην Φλώρινα θα εμφανιζόντουσαν οι διάφορες ψευτοαριστερές συνιστώσες μαζί με την Φιλελευθερη Συμμαχία και θα ξεσήκωναν τον κόσμο..
    Τέτοιοι Υποκριτές.

  17. od voden avatar
    od voden 06/02/2009 18:54:22

    Τρεξτε τρεξτε θα εχει πολλη πλακα με τον κοντο μπροστα

  18. Σπύρος avatar
    Σπύρος 06/02/2009 19:06:00

    Πλάκα θάχει μόλις δούμε τίς ΄ψευτοαριστερές συνιστώσες΄τυλιγμένες με την Σκοπιανή Σημαία ,νά φοράνε τήν στολή τού Φίλλιπου τού Β στά πλαίσια τής ΄διεθνιστικής αλληλεγγύης΄.

  19. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/02/2009 19:35:44

    @21 Οι Τούρκοι έχουν καλομάθει τόσα χρόνια με την υποχωρητική στάση της Ελλάδος και πιθανόν να πήραν τα μυαλά τους αέρα. Άμα τους μπουμπουνίσει κανένα επεισόδιο το Ισραήλ, θα τρέχουν και δεν θα φτάνουν. Πάντως παίζει πολύ τελευταία και η προσπάθεια διάφορων μουσουλμάνων και ισλαμιστών φονταμενταλιστών να καταστήσουν την Τουρκία πόλο έλξης και ηγετική μορφή στο σύνολο του ισλαμικού κόσμου.
    Δείτε το σχόλιο @24 στην ανάρτηση -Η ΜΙΤ πίσω απο το πογκρομ του `56- της 3-2-09.

  20. t avatar
    t 06/02/2009 19:58:03

    @ Strange Attractor

    Οι Τούρκοι έχουν καλομάθει τόσα χρόνια με την υποχωρητική στάση της Ελλάδος και πιθανόν να πήραν τα μυαλά τους αέρα. Άμα τους μπουμπουνίσει κανένα επεισόδιο το Ισραήλ, θα τρέχουν και δεν θα φτάνουν.


    Σωστός.

  21. Σπύρος avatar
    Σπύρος 06/02/2009 22:39:25

    Χά χά χά...
    Οταν καθαρίσανε οι Τούρκοι τον Ισαάκ και τον Σολωμού η Γ.Σ.Ε.Ε καλεσε ολον τον κόσμο σε διαδηλώσεις..
    Τρελλαίνομαι γιά την ΄αριστεροφροσύνη΄ορισμένων πού τού μιλάς για τον καιρό και σού απαντάνε για τά βότσαλα.
    Την πανοπλία τού Φίλιππου μαζί με την Σκοπιανή σημαία μήν ξεχάσουν οι ΄αντι-εθνικιστές΄τής πλάκας.

  22. Σαος avatar
    Σαος 07/02/2009 13:17:43

    @od voden
    Τι έγινε, συχνάζουν και βούλγαροι εδώ;

  23. Serios avatar
    Serios 07/02/2009 18:23:00

    Τι έγινε Αλαβάνε; Γιωργάκη; Σημιτικοί; Δεν θα παρετε μαζι σας ''αποστολές'' Παρατηρητήρια Ελσίνκι, Βαλλιανάτους, Ουράνια Τόξα, Βοσκόπουλους, σάρες μάρες και κακα συναπαντήματα να 'συμπαρασταθείτε;''. Το βουλώσαμε;

    Εσύ Ντόρα; Δεν θα ασχοληθείς καθόλου; Εντάξει, καταλαβαίνω οτι το να γλύφεις τους Αμερικανούς και να κόβεις κομματάκια την Ελλάδα παίρνει χρόνο, αλλά καμία ματιά θα ρίξεις στο θέμα; Η θα το βουλώσεις και εσύ όπως και με το θέμα Ολγκατς;

    Πως ξεπέσαμε έτσι ρεεεεεεεεε!

  24. niki tsoarinaki avatar
    niki tsoarinaki 09/02/2009 00:05:21

    Ζητω τα Σκοπια και ο ΣΥΡΙΖΑ.θανατος στον Μεγαλεξανδρο

  25. niki tsoarinaki avatar