#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/02/2011 09:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συμβολική κατάληψη αντιπροσωπείας του Antinews στα γραφεία της ΝΔ

[caption id="attachment_86082" align="alignnone" width="600" caption="Ο Φάκτορας σε μια κολώνα επι το έργον"][/caption]

Γράφαμε στο «προχθεσινό κομμάτι» (http://www.antinews.gr/2011/02/13/85501/)  ότι η ΝΔ ως συμβατικό, ηττοπαθές, «συντηρητικό κόμμα» πέθανε.  Το κλίμα στα χθεσινά εγκαίνια ήταν η μεγαλύτερη δικαίωση αυτής της άποψης. Στο κατέβασμα της Συγγρού υπήρχε ανάσχεση 500 μέτρα πριν από τα γραφεία. Πλήθος κόσμου στον παράδρομο, ζωντάνια, χαμόγελα, νορμάλ κόσμος.

Μετά τον αγιασμό και τον προεδρικό λόγο, πολυπληθής αντιπροσωπεία του Antinews έκανε συμβολική κατάληψη στο γραφείο της αναπληρωτού εκπροσώπου του κόμματος και αρμίδια για το διαδίκτυο κυρίας Τζότζολα . Τα κύρια αιτήματα ήταν:

1.       Νομιμοποίηση του τσιγάρου, τουλάχιστον σε ένα όροφο των νέων γραφείων (Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες αναφέρουν ότι ο κ. Σαμαράς μόλις δει κάποιον να καπνίζει τον εξορίζει στα παλαιά γραφεία της Ρηγίλλης)

2.       Να καταργηθεί το κλιμακοστάσιο και οι αθλητικοί τύποι να ανεβαίνουν στους ορόφους με σχοινιά.

3.       Στο λευκό που κυριαρχεί να προστεθούν πινελιές κόκκινου, ιδίως στις παραμονές ντέρμπι.

4.       Μία τηλεόραση που θα παίζει μόνο αθλητικά και μία άλλη nickelodeon.

[caption id="attachment_86117" align="alignnone" width="593" caption="Εμείς πάντως τον είδαμε τον Καραμανλή"][/caption]

Τα δίκαια αιτήματα μας δυστυχώς δεν έγιναν αποδεκτά όπως μας ανακοίνωσε ο κ. Μιχελάκης. Είχαν προηγηθεί μαραθώνιες διαπραγματεύσεις του Κώστα Ροδινού με τον Χρύσανθο Λαζαρίδη και τον Γιώργο Μουρούτη.

Τα επιχειρήματα του Φαήλου μπορεί να μην έφτασαν για να περάσουμε τη γραμμή μας, τουλάχιστον όμως γλιτώσαμε το ξύλο.

Διαψεύδω επίσης  τη φήμη που κυκλοφόρησε ότι ο Φάκτορας πούλησε τον αγώνα, υπό την αφόρητη πίεση μιας μελαχρινής καλλονής.

Υπάρχει εκτενές φωτογραφικό υλικό, δυστυχώς όμως μεγάλο τμήμα αυτού στα κινητά άλλων. (Καραχάλιο φέρε το κινητό γιατί δεν θα σου ξαναμιλήσω)

Όποιος έφυγε νωρίς έχασε τη συνάντηση με τον Πρόεδρο. Οι υπομονετικοί ανταμείφθηκαν.

Το κόμμα έγινε τελεσίδικα λαϊκό, φεύγοντας από τη Ρηγίλλης. Έγινε επικίνδυνα γοητευτικό, οριστικά δυναμικό, πολύ χαμογελαστό, σοβαρό και όχι σοβαροφανές, φιλελεύθερο με την κλασική έννοια, πατριωτικό από την κορυφή ως τα νύχια.

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aris. A avatar
    Aris. A 17/02/2011 09:31:44

    Μ.Ο

    Βάσιμες πληροφορίες μου λένε ότι ξανθιά καλλονή με την οποία έφυγες για ποτό μετά τα εγκαίνια ήταν μυστικός πράκτορας του Βήματος με στόχο να σε μεθύσει για να σου αποσπάσει ομολογίες για το ποιοί κρύβονται πίσω από τα παρατσούκλια των αρθρογράφων του antinews.

    Επειδή ήσουν τάφος στην συνέχεια σε πήγε σε κεντρικό αθηναικό ξενοδοχείο με στόχο την αποπλάνηση σου.

    Ευτυχώς ο Ροδινός με τον Φάκτορα γνωρίζοντας την αδυναμία του χαρακτήρα σου καραδοκούσαν και σε απήγαγαν από το δωμάτιο την ώρα που η δίμετρη ήταν στο μπάνιο για να ρυθμίσει το κασετοφωνάκι εγγραφής.

    Πάλι άτυχος ήσουνα.

    • διηνεκης avatar
      διηνεκης @ Aris. A 18/02/2011 00:45:53

      καλο

  2. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 17/02/2011 09:34:54

    Μικρέ Οδυσσεύ εισχωρείς μέρα με την ημέρα όλο και πιο βαθιά στα πλοκάμια της εξουσίας. Πρόσεχε μην παρασυρθείς από τις Σειρήνες. Πάντως θα χρεωθείς καφέ για "Ενώπιος Ενωπίω" ενημέρωση.

    Τώρα αν η μετακόμιση στη Συγγρού σημαίνει μετατροπή του κόμματος σε τελεσίδικα λαϊκό αυτό είναι λίγο συζητήσιμο γιατί το βράδυ στον παράδρομο κυκλοφορούν αρκετές "πατριώτες". Οπότε το πράγμα θέλει προσοχή! Πρέπει να φυλάμε τα νώτα μας!

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 17/02/2011 14:13:20

      Πλοκάμια εξουσίας; Δεν ήμουν στην Ιπποκράτους
      αν και για να διεισδύσει κανείς στην τρόικα δεν καταλαβαίνει από εξουσία

  3. effie B. avatar
    effie B. 17/02/2011 10:01:55

    "...3. Στο λευκό που κυριαρχεί να προστεθούν πινελιές κόκκινου, ιδίως στις παραμονές ντέρμπι..."
    Σιγα μην σου εκαναν τη χαρη!!! Αν ηταν μαυρο η εστω πρασινο κατι γινοταν!!!!!!!!!!!!!

    Μικρε Ταξιδευτη,
    το τελευταιο που εγραψες ηταν αυτο που και γω ενιωσα εκει στη Συγγρου!!!!
    Επικίνδυνα γοητευτικό, ΠΟΛΥ δυναμικό, πολύ χαμογελαστό, σοβαρό, ευρωπαικο μα συναμα ΠΕΡΗΦΑΝΑ πατριωτικό.
    Πραγματικα χαρηκα!!!!!!

    • Θεσσαλονικιός avatar
      Θεσσαλονικιός @ effie B. 17/02/2011 10:46:45

      "Αν ηταν μαυρο η εστω πρασινο κατι γινοταν!!!!!!!!!!!!!"

      Ερώτηση: Με φουστίτσα ή όχι;

      • effie B. avatar
        effie B. @ Θεσσαλονικιός 17/02/2011 11:12:39

        Λογω καταγωγης ΜΠΑΟΚ, λογω οικογενειας ΠΑΟ!!!!!!!!!!
        Περιεργη αναμειξη...............

        • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
          ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ effie B. 17/02/2011 19:09:15

          ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ Η ΑΝΑΜΕΙΞΗ. ΘΥΓΑΤΡΙΚΗ Η ΜΙΑ
          ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΕΙΝΑΙ. ΓΕΙΑ ΣΟΥ EFFIE .B

  4. kakofonix avatar
    kakofonix 17/02/2011 10:18:56

    Βοήθησε λίγο και μια ηχηρή απουσία...

    • factorx avatar
      factorx @ kakofonix 17/02/2011 10:57:49

      Ναι την αισθανθήκαμε όλοι μας τόσο πολύ που δεν φάγαμε το βράδυ. Με την κακία του έμεινε

      • Μικρός Οδυσσέας avatar
        Μικρός Οδυσσέας @ factorx 17/02/2011 11:26:45

        Α, ξέχασα, τπήρξαν διαβεβαιώσεις ότι ένα αίτημα θα ικανοποιηθεί (λέμε τωρα). Την εκκρεμότητα έχει ο κύριος Καραχάλιος κύριε φάκτορα...

      • Δεξί Εξτρέμ avatar
        Δεξί Εξτρέμ @ factorx 17/02/2011 11:45:35

        Πάλι με τον Καραμανλή τα' χετε ρε :)

        Και μη μιλάς πολύ γιατί έχω φωτογραφίες σου με καθεστωτικούς δημοσιογράφους... :)

        • factorx avatar
          factorx @ Δεξί Εξτρέμ 17/02/2011 12:46:39

          1. Εμεις δεν ασχολούμεθα καθόλου μαζί του.

          2. Βγάλτες, όλα στην φόρα, να μιλήσω κι εγώ να γελάσουμε πολύ

  5. man8os avatar
    man8os 17/02/2011 10:42:50

    Αποτι ειδα στην τηλεωραση ειχε πολυ κοσμο. Πολυ ενθαριντικο ειναι αυτο.

  6. Wolf avatar
    Wolf 17/02/2011 11:26:55

    Πάλι απ΄έξω μ αφήσατε.
    Καταγγέλλω τον αποκλεισμό μου και προβώ σε εντονότατο διάβημα...
    Τα σημειώνω Μικρέ και Φάκτορα, αυτά. Τα σημειώνω!!!

  7. factorx avatar
    factorx 17/02/2011 11:28:13

    Μια ζωή ...κόμμα διαμαρτυρίας θα είσαι

    • Wolf avatar
      Wolf @ factorx 17/02/2011 12:00:57

      Με επιβεβαιώνεις.
      Το κρατάω και αυτό...
      Και όπως λέει και ο παππούς: πίσω έχει η αχλάδα την ουρά!!!

      • Μικρός Οδυσσέας avatar
        Μικρός Οδυσσέας @ Wolf 17/02/2011 14:10:52

        Που ήσουν εσύ; έχει καταγραφεί στα πρακτικά παρουσία τριών μαρτύρων ότι σε αναζήτησα

        • Wolf avatar
          Wolf @ Μικρός Οδυσσέας 17/02/2011 17:07:37

          Παρουσία των μεγάλων, οι ταπεινοί αποσύρονται σιωπηλά...

          • Κώστας Ροδινός avatar
            Κώστας Ροδινός @ Wolf 17/02/2011 19:43:44

            !!!!!!!!!!

  8. Ratca avatar
    Ratca 17/02/2011 11:45:03

    Θέλουμε φωτογραφίες pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

    • apneagr avatar
      apneagr @ Ratca 17/02/2011 12:01:34

      Της ξανθιάς-μελαχρινής...

  9. Pikis avatar
    Pikis 17/02/2011 11:58:34

    Ο Ψωμιάδης ήρθε ντυμένος ΖΟΡΟ ή με φουστανέλα;

  10. karamanlikos avatar
    karamanlikos 17/02/2011 12:08:00

    Πολύ κακή φωτογραφία!

    Συνεχίστε να βλογάτε τα γένια σας και να δούμε τι θα κάνετε όταν παραδώσει τη χώρα το Γιωργάκη στον Αντώνη για να μην χρεωκοπήσει σε Παπανδρεϊκά χέρια...
    Είναι παρήγορο το γεγονός ότι συνεχίζετε να είστε πιστοί στρατιώτες του Αντώνη γιατί ένας ηγέτης έχει ανάγκη από προσωπικό στρατό, όμως στρατός που να διαχειρίζεται καταστροφή είναι άχρηστος!
    Γι' αυτό πείτε την αλήθεια στους Έλληνες που περιμένουν να ΤΗΝ ακούσουν!
    Και κάτι άλλο για να μην ξεχνιόμαστε: Σαμαρά με πασοκικό παρακράτος εγώ δε γουστάρω, γιατί θα καεί και η υπόλοιπη χώρα!

    • Kennan avatar
      Kennan @ karamanlikos 17/02/2011 12:32:24

      Ο Αντώναρος μεταμφιεσμένος είσαι; Σαν δεν ντρέπεσαι να κινδυνολογογείς στην ...μνήμη του Ξεχασμένου που παρέδωσε την χώρα στον ΓΑΠ και έχει το θράσος να κάνει τώρα και διαρροές. Αυτούς όμως που οι φυλλάδες χαρακτηριζουν ως "δικους" του βουλευτες ήταν όλοι εκεί χθες και σκοτώνονταν να φωτογραφηθούν με τον Αντώνη. Αλλξαν τα πράγματα μεγάλε και μπορεις να εισαι είτε με την ΑΠΑΛΛΑΓΗ είτε με την ΣΥΝΔΙΑΛΛΑΓΗ

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ karamanlikos 17/02/2011 12:33:51

      Υπάρχουν ακόμη νοσταλγοί του Μπελούσι;

    • man8os avatar
      man8os @ karamanlikos 17/02/2011 13:13:42

      Εχει δικιο ομως...
      Πρεπει να ξερουμε οτι ο Σαμαρας εχει να κουβαλησει αυτο το δυσκολο φορτιο, να διαχειριστει την χρεοκοπια.

      • factorx avatar
        factorx @ man8os 17/02/2011 17:21:31

        Καλά γιατί είστε τόσο σίγουροι;

  11. karenin avatar
    karenin 17/02/2011 12:31:44

    Καλορίζικα τα καινούργια γραφεία, και με την ευχή η κρατική επιχορήγηση, και οι συνδρομές μελών να φθάνουν για την συντηρηση τους , γιατι ως γνωστόν η SIEMENS έχει κάτι μπερδέματα, και δεν μπορεί να ανταποκριθεί στις υποχεώσεις της.

    • Kennan avatar
      Kennan @ karenin 17/02/2011 12:59:58

      Απο το ψευδώνυμό σου φαίνεται πόσο νούμερο είσαι. Βρήκατε κανένα στοιχείο για τον Σαμαρά, ή τον Καραμανλή, ή άλλον πλην της Αγίας Οικογενειας; Γιατι σεν μας λες για το Ολον ΠΑΣΟΚ που μπλέκεται στην Μήζενς;

  12. nikosw avatar
    nikosw 17/02/2011 13:51:48

    Θα προτιμούσα στο λευκό να προστεθούν πινελιές πράσινου και
    όχι κόκκινου. Ειδικά παραμονές ντέρμπυ!

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ nikosw 17/02/2011 23:13:56

      δεν υπάρχει λευκό, ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΟ ΜΟΝΟ! :P

  13. victoria avatar
    victoria 17/02/2011 14:17:08

    Καλορίζικα να είναι!

  14. thanasis avatar
    thanasis 17/02/2011 19:31:27

    παρολον οτι ειμαι λατρης της ρηγγιλης διοτι
    εκει ανδρωθηκαμε σαν νεολαιοι.καλοριζικο
    το καινουργιο μας ευρωπαικο σπιτι

  15. loretta avatar
    loretta 17/02/2011 20:13:58

    Εξαιρετικη ατμοσφαιρα...το χαρηκα πολυ!!!

  16. δημης avatar
    δημης 18/02/2011 01:29:44

    ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΜΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.