09/12/2008 22:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συμβαίνει κι αυτό

Δεν το πιστεύουμε, αλλά κυκλοφορεί έντονα τις τελευταίες ώρες. Διάφορα πανικόβλητα και ανεγκέφαλα κυβερνητικά και κομματικά στελέχη επιμένουν να χρησιμοποιηθούν οι ...Ένοπλες Δυνάμεις για να αποκατασταθεί η τάξη. Ο κ. Μειμαράκης πάντως διαμηνύει προς πάσα κατεύθυνση ότι αν του ζητηθεί κάτι τέτοιο θα υποβάλει την παραίτησή του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Nick avatar
    Nick 09/12/2008 22:19:47

    Αν ήταν ο Ο.Υ.Κας Βουλγαράκης (α,ρε σούργελο) θα χαιρόταν να τους έβγαζε...

  2. Νἰκος avatar
    Νἰκος 09/12/2008 22:21:20

    Εμπρος στον δρομο που ανοιξαν οι Πατρινοι !

    ΚΑΤΕΒΗΚΑΝ 3000 ΠΑΤΡΙΝΟΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΤΟΥΣ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΛΩΡΟΥΣ ΣΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ !!

    Αφου δεν μπορει η αστυνομια καθαρισαν οι κατοικοι και τα ακροαριστερα και αλλα Σοροπαιδα τρεχουν ακομη!

  3. Xalag avatar
    Xalag 09/12/2008 22:23:22

    Εσύ αγορίνα μου Νικο κοιμάσαι όρθιως καληνύχτα

  4. Orestios avatar
    Orestios 09/12/2008 22:25:57

    Μωρέ τι λέτε? Δεν είναι σοβαρά αυτά. Μια φήμη την αναδημοσιευετε χωρίς έλεγχο? Όσο και να γίνεται προσπάθεια για να φανεί αντιδημοκρατική η κυβέρνηση, θα πέσει στο κενό. Κανείς δεν θα βγάλει τον στρατό. Για σοβαρευείτε λίγο. Άκου εκεί να βγει ο στρατός για λίγους προβοκάτορες.

  5. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 09/12/2008 22:26:30

    Συγνώμη αλλά ...μαλακίες: αν απέναντι στον 18χρονο με το G3 βάλεις το 18χρονο με τη μολότοφ, ένα από τα δύο παιδιά μας θα πεθάνει.

    Καλά στη χώρα της Δημοκρατίας, κοιτίδα του πολιτισμού μπλα μπλα μπλα κανένας δεν μπορεί να μιλήσει και να συμφωνήσει στο ελάχιστο για να μην θρηνήσουμε το ...μέγιστο?

  6. Νἰκος avatar
    Νἰκος 09/12/2008 22:26:37

    Μαθε Ελληνικα πρωτα ρε Χαλαγκ και μετα συζηταμε. Ακους εκει Ορθιως!!!!

    Για να σε βοηθησω λιγο:

    Για πες μου ρε φιλε, ποια η διαφορα επιθετου και επιρρηματος; Με μπερδεψες ρε Αλβανε.

    Σε πειραξε ρε Σοροπαιδο που οι Πατρινοι πλακωσαν τα πληρωμενα αλητηρια του Σορου;

  7. Nick avatar
    Nick 09/12/2008 22:27:19

    Εάν η κατάσταση ήταν σαν τη Καλιφόρνια του 1992 με τη δολοφονία του Rodney King.

    en.wikipedia.org/wiki/1992_Los_Angeles_riots

  8. Nick avatar
    Nick 09/12/2008 22:28:36

    Ξέχασα να πώ ότι οι Ε.Δ μόνο τότε θα έβγαιναν στους δρόμους.

  9. Orestios avatar
    Orestios 09/12/2008 22:32:13

    @ 9
    Ο Μπους (πατέρας) ήταν πρόεδρος τότε?

  10. Nick avatar
    Nick 09/12/2008 22:34:15

    Ναι. Και αναγκάστηκε να βγάλει την Εθνοφρουρά και αργότερα Πεζικό και Πεζοναύτες.

  11. Orestios avatar
    Orestios 09/12/2008 22:39:19

    Και τώρα ο υιός Μπους είναι.

  12. Orestios avatar
    Orestios 09/12/2008 22:39:57

    Πάντως δεν υπάρχει κανένας λόγος να κατεβάσουν τον στρατό. ΚΑΝΕΝΑΣ

  13. Διοτίμα avatar
    Διοτίμα 09/12/2008 22:49:37

    Αν κατέβη ξανά στρατός στους δρόμους της Αθήνας, θα κατέβη από τις "δημοκρατικές δυνέμεις".

  14. Διοτίμα avatar
    Διοτίμα 09/12/2008 22:50:33

    Και θα χειροκροτάμε!

  15. Nick avatar
    Nick 09/12/2008 22:54:32

    Μήπως θα τραγουδάνε και το "Περνάει ο Στρατός της Ελλάδος φρουρός";

  16. λαπ avatar
    λαπ 09/12/2008 23:02:05

    Αν κατέβει ο στρατός, θα κάψουν την Ελλάδα οι φοιτητές(αυτους αποκαλείτε αντιεξουσιαστές). Επειδη ειστε λίγο... ηλικιωμένοι για να αντιληφθείτε τι γίνεται, σας πληροφορώ οτι αυτοι είναι η νέα γενιά αντιστασης. Αφου δεν υπάρχει κόμμα που να τους εκφράζει(για πολιτικές λύσεις), υπάρχει καταστροφική... δημιουργία. Κόψτε τις μαλακίες για τον Σορος, ειστε βαθιά νυχτωμένοι. Οι χρυσαυγίτες αυτή τη στιγμή είναι έτοιμοι να σκοτώσουν φοιτητές.

  17. στρατος avatar
    στρατος 09/12/2008 23:04:32

    σοβαρευτειτε μπρε
    σιγα να μην ασχοληθουμε με την "εξεγερση",κλεφτρονιων,οργανωμενων χουλιγκανων,και γυφτο-πακιστανων.

  18. antiA avatar
    antiA 09/12/2008 23:05:41

    Διαλύσαμε τους αναρχικούς στην Πάτρα. Να το καταλάβουν. Δεν θα περάσει η πέμπτη φάλαγγα των κουκουλοφόρων και των γλοιωδών εξωραϊστών τους. Ιδεολογικοί πλιατσικολόγοι της "αριστερής" pulp fiction λένε ότι οι 3000 ήταν φασίστες και χρυσαυγίτες. Βρίζουν πολίτες που κάνουν το αυτονόητο: να υπερασπίζονται τα ατομικά και πολιτικά τους δικαιώματα. Τους επιστρέφουμε την ξυνισμένη ιδεολογική παπάρα τους ως γιαούρτι στα μούτρα τους. Δέκα ξυλιές για δώρο στον κουκουλοφόρο.

  19. Orestios avatar
    Orestios 09/12/2008 23:06:47

    Το λόγια σου #19 βγαλμένα κατευθείαν από το νεοφιλελεύθερο λεξικό>> καταστροφική δημιουργία.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Creative_destruction

  20. Ψάλτης απορών avatar
    Ψάλτης απορών 09/12/2008 23:06:58

    Εάν η αντι-βία των διαδηλωτών καταλήγει σκέτα βία δεν τροφοδοτείται η αντίδραση κάθε κακομοίρη που νιώθει πλέον στο στόχαστρο; και τότε δεν χορεύουν οι χρυσαυγίτες; τότε επίσης δεν χορεύουν όλοι οι οπαδοί του συστήματος;
    Μια ακόμη απορία: πόσα μαγαζιά έσπασαν στα Εξάρχεια;
    Είναι πολύ περισσότερα ή πολύ λιγότερα από τις άλλες περιοχές του κέντρου της Αθήνας;

  21. Nick avatar
    Nick 09/12/2008 23:07:13

    λαπ, μάλλον εσύ είσαι βαθιά νυχτομένος. Γιατί μάλλον σου διαφεύγει το Open Society, ο Βαλλιανάτος, το Ουράνιο Τόξο και οι κάθε λογής μειονοτικές μπούρδες.

  22. popolaros avatar
    popolaros 09/12/2008 23:12:23

    Συμφωνώ και επαυξάνω.
    Έξω η 5η φάλλαγα των φίλων του σόρος.
    Να εφαρμοστεί το παράδειγμα της πάτρας σε όλες τις πόλεις.
    Να ενεργοποιηθούν οι πολίτες.

    Αυτό το παραμύθι, ότι όσοι δεν συμφωνούν με τα λαμόγια τους κουκουλοφόρους είναι χρυσαυγίτες, πρέπει να τελειώνει.
    Ουστ...

  23. Giorgos Alt avatar
    Giorgos Alt 09/12/2008 23:14:49

    kala ekanan oi patrinoi
    ke / ka Xalag giati komatai o kos nikos?
    epeidh koimatai h kivernisi??

  24. yan avatar
    yan 09/12/2008 23:54:11

    Αν βγει ο στρατος αντε να τον ξαναβαλεις μεσα...

  25. Αστα avatar
    Αστα 09/12/2008 23:57:08

    Οι “αγανακτισμενοι” μικροαστοι Πατρινοι κατεβηκαν στους δρομους να προστατεψουν τα μαγαζια τους απο ανυπαρκτους εχθρους.
    Ειναι η ιδια κατηγορια των εμπορων που απασχολουν σε αθλιες συνθηκες εργαζομενους ανασφαλιστους των 600ε. Εναι η πολη που η επιθεωρηση εργασιας και οι ελεγκτες του ΙΚΑ ειναι απο τις πιο διαφθερμενες στην Ελλαδα.
    Ειναι οι ιδιοι εμποροι που εχουν προνομιακη μεταχειρηση στα τοπικα καναλια και επιβαλλουν στην πολη τις κυκλοφοριακες ρυθμισεις που τους εξυπηρετουν, αδιαφοροντας και τη ζημια που προκαλουν στους συμπολιτες τους.

    Ειναι οι ιδιοι αρκετοι απο αυτους που εχουν σχεση με τα αθλια κυκλωματα της νυχτας στην Πατρα.

    Τελος ειναι ολοι αυτοι που διαμαρτυρονται οτι πληττονται απο την κριση και οι τραπεζες δεν τους δανειζουν αλλα τωρα αναζητουν τη προστασια του αστυνομικου κρατους.
    Αυτοι Ειναι οι εντιμοι κυρ Παντεληδες.

  26. Orestios avatar
    Orestios 10/12/2008 00:00:07

    @ Αστα (και χέστα)
    Πάλι καλά που βγήκαν οι ίδιοι και δεν έβγαλαν ιδιωτικούς στρατούς να το κάνουν σαν κάποιους άλλους (ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε). Φαντάσου τι θα γινόταν τότε

  27. Nick avatar
    Nick 10/12/2008 00:04:13

    Ορέστιε, λέει και αλήθειες. Και κυρίως για τα κυκλώματα της νύχτας.

  28. Orestios avatar
    Orestios 10/12/2008 00:20:48

    @ Nick
    Δεν αμφιβάλλω. Τα κυκλώματα όμως είναι πιο ισχυρά. Είναι λίγο δύσκολο να τα βάλει κανείς με τα κυκλώματα στα οποία αναφέρεται.

  29. Νἰκος avatar
    Νἰκος 10/12/2008 01:03:10

    Δηλαδη ΠαραγοντεςΧ, το πλιατσικο ειναι ...εξεγερση;!!!

  30. fantomas avatar
    fantomas 10/12/2008 01:17:47

    ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!

    ΟΠΟΙΟΣ ΛΕΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΑΚΑΚΙΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΓΙΝΕΤΕ.

    ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΛΛΑΔΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΝΑ ΕΔΕΙΝΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΤΑΓΗ.... ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΕΙ!!!

    ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!!!

  31. Factorx avatar
    Factorx 10/12/2008 01:22:25

    Νίκος Says: Δηλαδη ΠαραγοντεςΧ, το πλιατσικο ειναι …εξεγερση;!!!

    Είπαμε ελευθεριά στην άποψη, αλλά οχι στην βλακεία. Που είδες ρε κουμπαρε να το λεμε αυτό; Εκτός κι αν το κάνεις επίτηδες. να αμολάς κοτσάνες για να μας απασχολείς

  32. probokator2 avatar
    probokator2 10/12/2008 01:23:47

    @34 Νίκος

    Το πλιάτσικο δεν είναι εξέγερση. Αλλά σε κάθε εξέγερση, όταν βοηθάνε και τα ΜΑΤ υπάρχει πλιάτσικο (Λος Αντζελες, Παρίσι, Αθήνα)

  33. tony avatar
    tony 10/12/2008 14:59:03

    Τί συζητάτε ρε παιδιά μόδα έγινε και αυτό.Αληθινή αντίσταση είναι η αντίσταση στη μόδα.

  34. toml avatar
    toml 10/12/2008 15:57:11

    Στην Πάτρα ξεσηκώθηκαν οι “νοικοκυραίοι” γιατί φοβήθηκαν για τα μαγαζιά τους . Γιατί ωρέ παλληκάρια ξεσηκώνεστε μόνο κατά πιτσιρικάδων και δεν ξεσηκώνεστε για την ανεργία, τους δρόμους καρμανιόλα που σκοτώνουν ανθρώπους,τους δουλέμπορους λιμενικούς και λοιπά;Μήπως επιτεθήκατε και κατά των τοκογλύφωναπό τους οποίους είναι γεμάτη η Πάτρα; Ζήτω η Ελλάς Ελλήνων Χριστιανών. Ζήτω σε μας. Φοτιά και τσεκούρι σε όσους φορούν κουκούλα με την ούγια ΣΥΡΙΖΑ.Τιμή και δόξα στα παλληκάρια που μας προστατεύουν σκοτώνοντας 16χονα. Τιμή και δόξα στους λιμενικούς- δουλέμπορους . Τιμή και δόξα στους φασίστες που βγαίνουν στους δρόμους και βαράνε 14χρονους εγκληματίες. Τιμή και δόξα στην μαλακία μας
    ΥΓ Το να χαίρονται οι ΚΚΕεδες επειδή πήραν τα εύσημα του Καραμανλή και του Καρατζαφέρη για την άρτια οργάνωση τους, επειδή δεν έγιναν στην πορεία τους επεισόδια είναι καταπληκτικό. Την επόμενη φορά πιθανόν να τους συγχαρεί και ο Μπους.