19/03/2009 19:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συγκλονιστική αυτοκριτική της Ντόρας

[youtube e-xf9HrucGs&feature=player_embedded]
_______________________________________________________________________________________________
Ντόρα Μπακογιάννη: «Είναι αδίκημα να πλουτίζουν οι πολιτικοί από την πολιτική...»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/03/2009 20:14:33

    Από δω η Ντόρα απο κει η Καιλή...
    Τί γίνεται ρε παιδιά; Που πάμε;
    Ποιές είναι οι επιλογές μας;
    Βαδίζομεν προς κρημνόν και αυτή τη στιγμή διασχίζουμε το τρίχυνο γεφύρι.

  2. osaperas avatar
    osaperas 19/03/2009 20:24:38

    Μα ήταν βουλευτής τότε ο κυριάκος σε αυτή την ιστορία με τα τιμολόγια; Δεν ήταν. Λάθος κάνει η Ντόρα

  3. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 19/03/2009 20:32:50

    Πιο ευκολο το εχω να βγει στην Συγγρου (εστω και αν δεν βρει πελατες..) παρα να ΠΙΣΤΕΥΕΙ αυτα που ειπε!

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 19/03/2009 20:58:57

    Το θέατρο του "πόθεν έσχες"... Για κοιτάξτε βρε παιδιά, όλοι από λιόδεντρα, χαρούπια και παλια κεντήματα ζουν?

  5. Hase avatar
    Hase 19/03/2009 21:26:21

    Αν καταλαβα καλα αυτη εχει φτωχυνει απο την πολιτικη. Εμπρος λοιπον να κανουμε εναν ερανο να της δωσουμε κανα φραγκο να παρει κανα ρουχο. Και αυτος ο μπαμπας της αμυαλος ρε παιδια, εβαλε και τον Κυριακο στην πολιτικη, θελει να τον φτωχυνει κιαυτον.

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/03/2009 21:29:29

    Θυσιάστηκε ολόκληρη η οικογένεια για την φουκαριάρα την πατρίδα....

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/03/2009 21:34:28

    «Είναι αδίκημα να πλουτίζουν οι πολιτικοί από την πολιτική…» Τάδε έφη Ντόρα.

    Ωραία. Να συλληφθεί τότε, σύμπασα η οικογένεια πάραυτα. Και να δικασθεί με συνοπτικές διαδικασίες.

  8. ben gurion avatar
    ben gurion 19/03/2009 22:50:36

    στην επιστημη η εκφορα λογικων ταυτολογιων ειναι δειγμα αυτισμου η χαμηλης νοημοσυνης.στην πολιτικη απλα στοιχειο διασκεδασης των υπηκοων.

  9. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 19/03/2009 23:03:37

    Να επαναλάβω ένα παλαιότερο σχόλιο μου. Η ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ είναι:
    1) Να έχεις ΥΠΕΞ την κ. Τρία σε Ενα(Μπακογιάννη,Κουβελα,Μητσοτάκη)
    2) Να έχεις υπουργό Υγείας ενα Τίποτα (Αβραμόπουλος)
    3) Να πιστεύει ο...Κυριάκος, η...Εύα, η...Μιλένα, ο...Χατζηγάκης και λοιποί φελλοί ότι σ΄αντιπροσωπεύουν.
    4) Να κάνουν κόμμα για να σε σώσουν Ο Δήμου, ον Βερέμης, ο Μπουτάρης και λοιποί γραφικοί.
    5) Να θέλει να κυβερνήσει την Ελλάδα το...¨¨Ουράνιο τόξ﨨
    6) Να αφορίζει τα βύσματα στον στρατό ο Τσίπρας.
    7) Να βδελύσεται τους έχοντας πλουσίους ο Αλαβάνος.
    8) Το να είσαι κομματικός και να προσπαθείς να υπερασπιστείς τις επιλογές τύπου Βαλλιανάτου, Καραχασάν,κ.α του Τζεφρευ.
    9) Το να πίστευες τα ¨¨ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτ﨨 και το ¨¨Βυθίσατε το ΄ΧΟΡΑ¨¨ και τώρα να υπερασπίζεσαι τον Σιμίτη για το ότι μας έβαλε στην Ε.Ε, τον GAP να ρίχνει ζειμπεκιές, και τον ανίκανο να κάνει κουμπαριές.
    10) Την Παπαρήγα να διοργανώνει ολόκληρο συνέδριο για την αποκατάσταση του ....Στάλιν.
    ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ. ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΤΕ ΕΣΕΙΣ.

  10. ZORO avatar
    ZORO 19/03/2009 23:09:21

    TA LOGIA INE PERITA .. BRAVO STI DORA

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/03/2009 23:22:16

    Το ζορρό με 2 Ρ Ντορικέ καβαλάρη.

  12. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/03/2009 23:23:53

    @9 Να σε εκπροσωπεί η Καιλή και να σε ενημερώνει η Κιμ Κίλιαν....

  13. Αρις avatar
    Αρις 20/03/2009 00:51:07

    @9
    Το να ζεις στη χώρα που βρίζει τους Ιμπεριαλιστές Αμερικάνους, και έχει τον Μέγα Αλέξανδρο για μεγαλύτερο Έλληνα όλων των εποχών...

  14. Robin Hood avatar
    Robin Hood 20/03/2009 02:22:31

    @ 9 mesaios daktylos
    Αρκεί η εναρκτήρια υπέρτατη δυστυχία για να ενσκήψει η βαρεία κατάθλιψη:
    Ο. Να έχεις ψηφίσει Καραμανλή, πιστεύοντας ότι είναι αντίπαλος των "νταβατζήδων" και θα νοικοκυρέψει την οικονομία. Και όχι μόνον το 2004, αλλά ώ τι πάθος ανώφελο, ακόμη και το 2007.

  15. anetos avatar
    anetos 20/03/2009 08:52:21

    Μαλλον στον μπαμπα της και στον Κυριακο τα απευθυνει .....ρε παιδια !

  16. Aurora avatar
    Aurora 20/03/2009 10:32:37

    9. Nα ψηφιζουν Καραμανλη και να νταβρατωνουν οι νταβατζηδες.

  17. Naruto avatar
    Naruto 20/03/2009 12:05:04

    Irony has been defined yet again.

    Αν για καθε δραση υπαρχει αντιδραση, οπως μαθαινουμε στην φυσικη.
    Η αντιδραση για αυτη την δηλωση ποια πρεπει να ειναι?

  18. Aurora avatar
    Aurora 20/03/2009 14:43:27

    Το ευχαριστηθηκε παλι σημερα στις Βρυξελλες η λεγαμενη.
    Τους χαζογελασε ολους μεχρι δακρυων με γκριματσες σε υπερποντια καταβυθιση ρυτιδων σε σημειο να χρειαστει ισχυρη ανορθωτικη κρεμα προς ταπετσαρισμα της εκπτωτης φατσας της.

  19. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/03/2009 19:49:16

    Η κυρία είναι σαν τον Τζοκερ στον Μπατμαν. Έχει συρραμένο χαμόγελο.

  20. aris53m avatar
    aris53m 20/03/2009 21:48:14

    Και να σκεφτεί κανείς η Ντόρα ανέδειξε και στήριξε τον τροβαδούρο τση μεγαλονήσου (http://www.youtube.com/watch?v=13f3LmAdBMQ)