#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/03/2011 17:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συγκέντρωση διαμαρτυρίας έξω από το σπίτι του Κ. Σημίτη



Συγκέντρωση διαμαρτυρίας οργανώθηκε έξω από το σπίτι του πρώην πρωθυπουργού Κ. Σημίτη στο Κολωνάκι. Φωνάζοντας ‘’φέρτε πίσω τα κλεμμένα’’ περίπου 500 άτομα συγκεντρώθηκαν στην αρχή της οδού Αναγνωστοπούλου απέναντι από τη διμοιρία των ΜΑΤ που έκλεινε το δρόμο  προς το σπίτι του κ. Κ. Σημίτη και για περίπου μία ώρα φώναξαν συνθήματα εναντίον του πρώην πρωθυπουργού, πρώην υπουργών του ΠΑΣΟΚ και των 300 της Βουλής. Επικεφαλής ο σκηνοθέτης Δ. Κολλάτος.

O κ. Πεταλωτής επιτίθεται ως συνήθως στη ΝΔ:

Επίθεση στη Νέα Δημοκρατία εξαπέλυσε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Γιώργος Πεταλωτής με αφορμή την προγραμματισμένη μέσω Διαδικτύου συγκέντρωση έξω από το σπίτι του πρώην πρωθυπουργού Κώστα Σημίτη.

Ο κ. Πεταλωτής έκανε λόγο για υποκινούμενο και μεθοδευμένο σχέδιο, τονίζοντας ότι είναι γνωστό από την ιστορία τι σημαίνει «αγανακτισμένοι πολίτες». «Τέτοιου είδους ενέργειες, μέσα από μια οργανωμένη πολιτική δραστηριότητα, ειδικά εναντίον ενός πρώην πρωθυπουργού που έχει προσφέρει πολλά στη χώρα, είναι πραγματικά καταδικαστέες» σημείωσε και τόνισε ότι κινήσεις όπως αυτές με τις οποίες καθυβρίζεται και στιγματίζεται μια πολιτική προσωπικότητα είναι αποπροσανατολιστικές.

Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας, εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:

«Η Νέα Δημοκρατία, σε πλήρη αντίθεση με την πάγια πρακτική του ΠΑΣΟΚ, που θυμάται όλος ο κόσμος, καταδίκασε και καταδικάζει κάθε φαινόμενο και κάθε μορφής βία. Όπου και αν συμβαίνει, από όπου και αν προέρχεται, όποιον και αν στοχεύει, όποια αίτια και αν έχει, όποια πρόφαση και αν επικαλείται. Το είπαμε πολλές φορές έως τώρα και δεν παύουμε να το επαναλαμβάνουμε. Η εμμονή των κυρίων Πεταλωτή και Καρχιμάκη, στους μονότονους ισχυρισμούς τους, παρά τις αλλεπάλληλες ξεκάθαρες τοποθετήσεις της Νέας Δημοκρατίας, αποκαλύπτει πολιτικό θράσος. Αποβλέπει στην πρόκληση πόλωσης και φανατισμού και καθίσταται, πλέον,  ύποπτη».

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. τσώφλι πασατέμπου avatar
    τσώφλι πασατέμπου 03/03/2011 17:16:37

    Άντε, και στη Ραφήνα !

    • thanasis avatar
      thanasis @ τσώφλι πασατέμπου 03/03/2011 20:27:12

      και μετα στην κιφησια στο σπιτι του φτωχουλη του θεου
      ανεπαγγελτου παπακωνσταντινου

  2. Cal avatar
    Cal 03/03/2011 17:19:48

    Μήπως και αυτοί στο Παρίσι ήταν της Νέας Δημοκρατίας τελικά? Τα χει χάσει ο μπούλης...

    • loretta avatar
      loretta @ Cal 03/03/2011 17:31:29

      ...oχι μπουλης...Μπολεκ!!

      • Aris. A avatar
        Aris. A @ loretta 03/03/2011 18:08:27

        loretta

        Ο Λολεκ ποιον θα βαπτίσεις μια και εισαι καλή νονά.

        • loretta avatar
          loretta @ Aris. A 03/03/2011 18:15:28

          χαχα the karximakis!

        • loretta avatar
          loretta @ Aris. A 03/03/2011 18:50:36

          Aris A

          σου παραθετω απο το wiki ...στοιχεια για τονΜμπολεκ και τον Λολεκ...
          Ήταν μια παραγωγή των Στούντιο Κινουμένων Σχεδίων του Bielsko-Biała. Οι κεντρικοί ήρωες είναι δυο αγοράκια περίπου δέκα ετών: ο κοντός και λίγο χαζός Λόλεκ και ο ψηλός και νευρικός Μπόλεκ.!!!

          i rest my case!!

  3. kiki avatar
    kiki 03/03/2011 17:22:52

    Ας τον τρελλο στην τρελλα του .........
    εφιαλτες βλεπουν τα παιδια, και ο κινεζος στο κορακοχωρι, αχα ειναι κοντα μου , λεω να παω κατα κει.

    • thanasis avatar
      thanasis @ kiki 03/03/2011 20:28:28

      φωνη λαου οργη θεου ελεγε ο αγραμματος στρατηγος μακρυγιαννης

  4. Sta_a avatar
    Sta_a 03/03/2011 17:23:04

    Ο Σιμίτης έχει προσφέρει πολλά στην κοινωνία;;; Χα χα χα χα γειά σου Πεταλωτή με έκανες και γέλασα. Το χρηματιστήριο σου θυμίζει τίποτα; Και αυτό είναι το λιγότερο.

    • ΝΑΥΤΗΣ avatar
      ΝΑΥΤΗΣ @ Sta_a 03/03/2011 18:50:03

      Πως δεν του θυμίζει ! Κάποιοι έβγαλαν ΠΟΛΛΑ στην πλάτη του λαού...

  5. ixwr avatar
    ixwr 03/03/2011 17:23:40

    Ο κ Πεταλωτης ας μας απαντησει σε μερικες αποριες μας κ μετα να μιλαει
    1ον τον ρολο του αρχιερεα της διαπλοκης Κ Σημιτη(Ααρον Αβουρης ειναι το πραγματικο του ονομα)
    2ον τον ρολο του στα Ιμια το 1996
    http://anime-media.com/katekyo-hitman-reborn-episode-5/
    3ον τον ρολο του στην παραδοση του Οτσαλαν στου τουρκους
    4ον τον ρολο του στην γνωστη πλεον υποθεση Siemens
    ΕΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ

    • kiki avatar
      kiki @ ixwr 03/03/2011 18:27:28

      Με το συμπαθιο βρε παιδια μαυτο , την προελευση του Σημιτη.
      Αν ενας δωδεκατος προγονος του ηταν εβραιος, το 1480 , δεν σημαινει οτι ειναι και αυτος, μην του χρεωνουμαι πραγματα που δεν εχει, αντιθετως αυτα που ειναι εις βαρος του ειναι πιο πολλα.
      Αφηστε τις καταγωγες.

      • ΠΕΡΣΕΑΣ avatar
        ΠΕΡΣΕΑΣ @ kiki 03/03/2011 18:37:09

        Δεν ξέρω για το 1480 αλλά την κόρη του στην συναγωγή την πάντρεψε

        • kiki avatar
          kiki @ ΠΕΡΣΕΑΣ 03/03/2011 19:07:36

          Αν η κορη του ηθελε να παντρευτει εβραιο ,ηταν δικο της προβλημα.
          Παναγια μου πια με τις ακροδεξιες τριχες, και εχω γνωση που στο λεω , ετσι που κανετε , χανεται το δασος , και κοιτατε το δεντρο. Δεν ειναι εβραιος, αρχιλαμογιο ειναι.

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ ixwr 03/03/2011 19:13:17

      Δεν μας ενδιαφέρει τι είναι ο Σημίτης. Δεν μας ενδιαφέρει εάν είναι Εβραίος ή Κινέζος ή Βουδιστής ή Χριστιανός Ορθόδοξος-Καθολικός.

      Μας ενδιαφέρει ότι όταν εκλέχθηκε ως Έλληνας Πολίτης Πρωθυπουργός της Ελλάδας ΔΕΝ ΣΕΒΑΣΤΗΚΕ το θεσμικό του ρόλο και διόγκωσε με τα λαμόγια τη ΔΙΑΠΛΟΚΗ. Γι΄ αυτό κατηγορείται. Περίπου 35 τρις δραχμές άλλαξαν χέρια το 1999-2000 και από τότε καταγκρεμνήστικε η αγορά.

      Για μένα είναι ο κύριος υπεύθυνος γιατί την Παρασκευή πριν τις εκλογές του 2000 είπε ΔΗΜΟΣΙΩΣ στον τελευταίο προεκλογικό του λόγο ότι το χρηματιδστήριο θα ΦΘΑΣΕΙ πάλι στις 6000 μονάδες. Μετά δε τη λαθροχειρία των 70000 σταυρών με τις "ελληνοποιήσεις" 300.000 μεταναστών - δια χειρός Θείου Βρέφους - είναι πλέον δεδομένο για μένα ότι ο Σημίτης πρέπει να πάει ΦΥΛΑΚΗ.

      • kiki avatar
        kiki @ ΑΡΚΑΣ 03/03/2011 19:26:34

        Ακριβως.

  6. ixwr avatar
    ixwr 03/03/2011 17:25:00

    http://www.youtube.com/watch?v=DHBi35oaimw

  7. anonymous avatar
    anonymous 03/03/2011 17:28:25

    Η ΝΔ αν έχει τσαμπουκά πρέπει να βγει και να πει στο μπούλη "Ναι εμείς τα οργανώσαμε διότι ο Σημίτης έκανε αυτό, εκείνο και το άλλο"

    Πάντως τα κωλοπασόκια υποστήριξη μεταξύ τους!!! Εδώ διαγραμμένο τον έχουν, τον βρίζουν αλλά τώρα συσπειρώθηκαν.

  8. loretta avatar
    loretta 03/03/2011 17:28:53

    Πουσαι βρε Μαλβινα....ανεπαναληπτη!!

    καταρα στον λαδεμπορα!!

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ loretta 03/03/2011 17:30:55

      +1000
      Μαλβίνα the best!
      Σε 50 χρόνια από τώρα κανείς δεν θα θυμάται τον Σημίτη, αλλά τις αθάνατες ατάκες τής Μαλβίνας θα τις βλέπουμε και θα τις ακούμε ακόμη "πανωλούθε"!

      • loretta avatar
        loretta @ Στέργιος 03/03/2011 18:16:41

        ετσι ειναι Στεργιε... ο σημιτης τι σφραγιδα αφησε τελικα?? το απολυτο χαος...!!

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ Στέργιος 04/03/2011 02:45:35

        Αυτή είναι η τύχη των λαικών ηρώων και η Μαλβίνα ήταν μια λαική ήρως με τον τρόπο της και με τον λόγο της, αθάνατη.

  9. Στέργιος avatar
    Στέργιος 03/03/2011 17:29:28

    Πω πω κόσμος! Ο Σημίτης σίγουρα θα "ίσσυσε" πάνω του!

    • loretta avatar
      loretta @ Στέργιος 03/03/2011 18:18:31

      ...μαλλον στο κορακοχωρι ..θα μεταδημοτευσε!!

  10. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 03/03/2011 17:29:59

    Οι Πασόκοι είναι επικίνδυνοι. Με πρόσχημα τις διαμαρτυρίες κατά των "πράσινων" αλλά περιθωριοποιημένων πολιτικών, μπορεί να ετοιμάζουν προβοκάτσια κατά του ΚΚ και να μιλήσουν μετά για "γνήσια λαϊκή οργή κατά των πραγματικών υπευθύνων της κρίσης"

  11. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 03/03/2011 17:30:48

    Άτομα σαν τον Σημίτη θα έπρεπε να βρίσκονται αυτή τη στιγμή, μαζί με τους συνεργάτες τους υπουργούς και λοιπούς παράγοντες, στη φυλακή.
    Αφού όμως αυτό δεν γίνεται, προς το παρόν τουλάχιστον, ο ίδιος ο λαός πρέπει να τους κάνει τη ζωή αφόρητη. Ανεπιθυμητοι παντού!

  12. BABIS & BABIS avatar
    BABIS & BABIS 03/03/2011 17:31:23

    Μαλβίνα μας λείπεις πολύ !!!!

  13. kiki avatar
    kiki 03/03/2011 17:35:37

    Προφητικη η Μαλβινα, οντως μας λειπει.

  14. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 03/03/2011 17:36:29

    Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα. Οο κύριος Σημίτης ήταν Πρόεδρος σε ένα κόμμα που ένας εκ των στενών συνεργατών του δηλώνει ότι μετέφερε χρήματα σε αυτό.

    Είναι παράνομη ενέργεια (εκ του νόμου) ΝΑΙ ή ΟΧΙ; ΝΑΙ
    Το γνώριζε ΝΑΙ ή ΟΧΙ;

    Όποιος συνδυασμός των επιλογών και να ισχύει είναι από συμμέτοχος έως ξεγελασμένος αδαής.
    Μόνο που ο κύριος Σημίτης ήταν ο επικεφαλής ... τίποτα από τα δύο δεν συγχωρείται.

    Γιατί εγώ σαν καλοπροαίρετος Ιθαγενής ας δεχτώ ότι δεν γνώριζε.
    Πως ο κάθε πολίτης μπορεί να διωχθεί για αμέλεια ή παράβλεψη;

    Κατανοώ ότι για τους πολιτικούς μας ισχύουν άλλοι νόμοι που οι ίδιοι έχουν νομοθετήσει.
    Να μιλάμε επιτρέπεται κύριε Πεταλωτή; Να έχουμε διαφορετική άποψη; Ακόμα και από οποιοδήποτε κόμμα να είναι οποιαδήποτε σύννομη ενέργεια θα πρέπει να λαμβάνεται άδεια;

    ΥΓ

    ...άλλες εποχές ονειρεύονται ορισμένοι.
    Επιτρέπεται η απαγόρευση συγκεντρώσεων ή η απαγόρευση συγκεντρώσεων αλλά επιτρέπονται πχ η φιλοξενία παράνομων μεταναστών ή η κατάληψη ΑΕΙ.
    Έπρεπε να μειωθεί ο αριθμός των ενσήμων για τους μετανάστες για θεώρηση βιβλιαρίου αλλά οι Ιθαγενείς είναι άλλη φάρα.
    Να ...αεριστώ τώρα ή θέλει άδεια από την αστυνομία, την κυβέρνηση και ΔΙΑΥΓΕΙΑ;

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Ο Ιθαγενής 04/03/2011 02:50:06

      Σε λίγο καιρό και με τον νέο νόμο που θα βοηθά το φασισταρίο να σου κλεινει το στόμα, θα μπορείς να αεριστείς αλλά αν το ανακοινώνεις πιο πρίν.. την έχεις βάψει.

      Γουστάρω "δημοκράτες" που απαγορεύουν την ελευθερία της γνώμης και της έκφρασης, ο κατήφορος καλά κρατεί.

  15. anonymos avatar
    anonymos 03/03/2011 17:42:30

    Αχ, Καλή ωρα σε εκείνον που ειπε <>

  16. φιρί - φιρί avatar
    φιρί - φιρί 03/03/2011 17:43:30

    "ενός πρώην πρωθυπουργού που έχει προσφέρει πολλά στη χώρα"
    Τα Ίμια, το χρηματιστήριο, το Δουβλίνο 2, τη Μαδρίτη όπου αναγνωρίζει ζωτικά συμφέροντα της Τουρκίας στο Αιγαίο, το σχέδιο Ανάν... πράγματι προσέφερε πάρα πολλά. Του αξίζει τουλάχιστον ένας ανδριάντας. Στη Τουρκία.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ φιρί - φιρί 03/03/2011 18:08:10

      Μπα να του πουν ...ευχαριστώ θα πήγαν, όπως και εκείνος από την Βουλή κάποτε.

  17. Έρεβος avatar
    Έρεβος 03/03/2011 17:54:38

    "που έχει προσφέρει πολλά στη χώρα"

    την προσφορά του την είχε αρχίσει από την εποχή της χούντας όπου έβαζε κάτι βομβίτσες σε κάδους από εκεί που πέρναγε ο κοσμάκης για να έχει μικρότερο ρίσκο να τον δουν να τις αφήνει. Το πως δεν έφαγε κανέναν περαστικό θέμα τύχης ήταν.

    μετά συνέχισε με την απάτη του χρηματιστήριου όταν βγήκε και ο κύριος όγκος ελληνικών καταθέσεων στην ελβετία. Τυχαίως είναι αυτες που δεν βλέπει σήμερα ο Προβόπουλος που βλέπει όμως τις καταθέσεις από το 2009 και μετά.

    μετά συνέχισε με τα μεγαλεία της ολυμπιάδας και των 12 δις που στοίχισε

    μετά με το έπος Οτσαλάν

    μετα με το έπος των Ιμιών και των ευχαριστιών στους αμερικάνους

    μετά με τα δομημένα που τον έπιασαν κορόιδο (ηθελημένα μήπως) τα τζιμάνια οι αμερικάνοι hitmen και από τότε ουσιαστικά άρχισε η κατρακύλα.

    μετά με το έπος του ευρώ που "χόρτασε" ο κοσμάκης δανεικό και πολυτέλεια και τώρα θα του πάρουν και τα σώβρακα.

    Τι να πουμε με αυτό το ΠΑΣΟΚ μαλλιάζει και αηδιάζει η γλώσσα σου.

    Δεν υπάρχει περίπτωση να βάλεις σε πρόταση τη λέξη ΠΑΣΟΚ και να μην χρησιμοποιήσεις και τις λέξεις απάτη, λαμόγια, κρίση, δανεικά, ρεμούλα.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Έρεβος 04/03/2011 02:53:22

      Ναί αλλά το προβατάκι ο έλληνας "πολίτης" του έδωκε (του πακιστανοσοκ) +10%
      Θα έλεγα οτι τά θελε ο κόλος του.
      ΄Οχι τίποτε άλλο αλλά για να έχει πραγματικά πιο ¨προδευτικό¨ κόλο.

  18. Wolf avatar
    Wolf 03/03/2011 18:00:00

    Μάλλον δεν έχουν καταλάβει ότι ο κόσμος πλεόν έχει περάσει και αυτό το στάδιο της απόγνωσης.
    Αυτές οι εικόνες απο εδώ και στο εξής θα τις ζούμε συχνά.
    Όταν βλέπεις τους ανθρώπους της "διπλανής πόρτας" στο δρόμο, ειναι σαφές ότι η κοινωνία έχει ΑΠΑΣΦΑΛΙΣΕΙ και καλά έχει κάνει.
    Και είναι κάτι που θα πρέπει να το λάβει υπ όψιν του όλο το πολιτικό σύστημα στην Ελλάδα.
    Η επανάσταση των νοικοκυρέων είναι ήδη εδώ.

  19. stavros avatar
    stavros 03/03/2011 18:02:39

    ΓΙΑΤΙ ΖΗΤΑΜΕ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΙΤΗ Κ ΚΑΘΕ ΠΑΣΟΚΟ ΒΟΛΕΥΤΗ?Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΞΕΛΕΞΕ?ΚΑΙ ΕΝΩ ΞΕΡΕΙ..ΤΟΥΣ ΕΚΛΕΓΕΙ ΞΑΝΑ Κ ΞΑΝΑΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΛΟΓΟ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΚΡΑΝ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΡΑΤΣΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ Κ ΑΠΟΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ.ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ.ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΑΖΙΚΗ ΛΑΙΚΗ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ(ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΗΚΩ ΚΑΝ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ stavros 03/03/2011 22:41:44

      Ναι, αλλά ποια πλειοψηφία;
      Αν αφαιρέσεις τα λευκά, που κακώς μετρώνται σαν άκυρες ψήφοι, ο Σημίτης εξελέγη από το 43% τού 60% των εχόντων δικαίωμα ψήφου, δηλαδή από το 25% των Ελλήνων.

  20. Γιώργος avatar
    Γιώργος 03/03/2011 18:19:58

    O πραγματικός στόχος είναι ο Καραμανλής και η ΝΔ. Εκεί είναι όλο το ζουμί. Να δούμε θα αντιδράσει κανείς έγκαιρα από τη ΝΔ ή θα κάνουν τις κότες.

    • factorx avatar
      factorx @ Γιώργος 03/03/2011 18:53:50

      !!!

      • ΑΡΚΑΣ avatar
        ΑΡΚΑΣ @ factorx 03/03/2011 19:15:16

        !!!! δις

  21. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 03/03/2011 18:26:40

    ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟΥ ΣΗΜΙΤΗ

    http://www.youtube.com/watch?v=_DQrl5EFbFM&feature=player_embedded

    Διαδήλωση έξω από το σπίτι του Σημίτη

    http://www.youtube.com/watch?v=YLGe1na4Qu0&feature=player_embedded

    • Misha avatar
      Misha @ ΝΤΑΝΤΟΝ 03/03/2011 21:03:43

      Πολύς κόσμος!!! Πάρα πολύς κόσμος!!!

      Και το σύνθημα ωραίο: «Σημίτη, προδότη καταδότη»

  22. ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ avatar
    ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ 03/03/2011 18:34:24

    Γιατί να συγκεντρώνεται ο κόσμος έξω από το σπίτι ενός πρώην πρωθυπουργού και όχι του νυν;

    • kiki avatar
      kiki @ ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ 03/03/2011 19:09:42

      Και εγω εχω αυτην την απορεια.Και στου Παπακωνσταντινου , γιατι οχι.

  23. Ηλίας avatar
    Ηλίας 03/03/2011 18:46:41

    Tο ΠΑΣΟΚ είναι εδώ, λαδωμένο λιγδερό.

    • anonymos avatar
      anonymos @ Ηλίας 04/03/2011 01:13:51

      Η λαϊκή σοφία λεει Ο λαός δεν ξεχνά τι θα πεί δεξιά, αυτοί ειναι ικανοί για όλα!!

  24. Apostolos avatar
    Apostolos 03/03/2011 18:49:43

    Γιώργο με εντυπωσιάζεις. Από την πρώτη τέτοιου είδους χαλαρή διαμαρτυρία στο σπίτι του Τζοχατζόπουλου υποψιάστηκα ότι είναι το φροντιστήριο για κάτι μεγαλύτερο. Η προπαγάνδα του ΠΑΣΟΚ είναι φοβερή. Ετοιμάζουν επίθεση στον Καραμανλή και θα το κάνουν εκτός αν ξυπνήσει νωρίς η ΝΔ και αντιδράσει.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Apostolos 03/03/2011 19:53:47

      Αν είναι να γίνει συγκέντρωση και μπροστά στο σπίτι του ΓΑΠ, ας γίνει και μπροστά στου Καραμανλή. Δεν είναι άμοιρος ευθυνών για το σημερινό κατάντημα.

  25. Rote Phane avatar
    Rote Phane 03/03/2011 19:03:28

    Κραταμε και καμμια πισινη ε;

  26. Orestios avatar
    Orestios 03/03/2011 19:15:42

    Πολύ βρισίδι έριξαν στον Τάπερμαν

  27. cveng avatar
    cveng 03/03/2011 19:33:04

    η επομενη διαμαρτυρια ειναι εξω απο το σπιτι του καραμανλη οπως εχει ηδη προαναγγελθει απο διαφορα μπλογκ-σαιτ.αυτες οι αστειοτητες στο σημιτη και στου τσοχατζοπουλου ειναι σταχτη στα ματια.προσπαθουν να εξισωσουν τα κατακαθια με τον ομολογουμενως αβουλο καραμανλη.συγκρινουν αχλαδια με μηλα.το τελικο συμπερασμα της ολης κινησης ειναι το : ολοι τα ιδια ειναι, οποτε αποχη απο παντου-εκλογικα- και απαθεια.ολες οι πασοκικες κλαδικες ηταν κατω στο κολωνακι και μετα καφε στο σοσιαλιστικο da cappo.εκμεταλλευονται την οργη του απλου κοσμου που μπορει να πηγε σε ενδειξη διαμαρτυριας,προετοιμαζοντας το εδαφος για την επομενη μερα.
    δεν ειναι ολες οι διαμαρτυριες καλες ουτε ολες κακες αλλα σαφως λιγες ειναι οι πραγματικα αγνες...

  28. Λιζα Αλεξίου avatar
    Λιζα Αλεξίου 03/03/2011 19:50:08

    Ο ΚΚ ο β ήταν άγγελος μπροστά σ'αυτό το γερμανο - αρχιλαμόγιο, τι να πρωτοθυμηθείς από αυτόν τον ληστή του χρηματηστηρίου και όχι μόνο, καλά του κάνουν όσοι τον βρίζουν, ότι και να πουν λίγα είναι.

  29. Kostas Anentaxos avatar
    Kostas Anentaxos 03/03/2011 20:01:34

    Συμφωνα με τους δικους μου υπολογισμους ηταν καπου 3000 κοσμος και οχι 300 που εγραψε αλλο μπλογκ προσκειμενο στο πασοκ
    Αντε την επομενη φορα σειρα εχει ο μπουλης με τους διπλασιους , το κινημα να γιγαντωθει

  30. A.M. avatar
    A.M. 03/03/2011 21:41:34

    Χέ χέ!
    ...
    Χέ χέ!

    • A.M. avatar
      A.M. @ A.M. 03/03/2011 21:45:49

      Ο επόμενος;
      Μερικοί έχουν ΉΔΗ αρχίσει να ΜΉΝ αισθάνονται καθόλου καλά...
      Μα .. καθόλου!

  31. popolaros avatar
    popolaros 03/03/2011 21:49:46

    Ωραίος ο Κολλάτος....

  32. THOMAS avatar
    THOMAS 03/03/2011 22:22:46

    Ας απαντήσει πρώτα για ΙΜΙΑ , ΟΤΣΑΛΑΝ , ΧΡΗΜΑΤΗΣΤΗΡΙΟ κλπ και μετά να ζητούν σεβασμό και αναγνώριση προσφοράς . Αντέ σε λίγο και στου ΑΚΗ και στα λοιπά λαμόγια

  33. Tasos avatar
    Tasos 04/03/2011 00:52:51

    Και ένας καταπράσινος ΠΑΣΟΚος που σχολιάζει κάθε απόγευμα στο δελτίο του Flash 19.00-20.00 (νομίζω Δημήτρης Μητρόπουλος, αλλά δεν παίρνω κι όρκο) είπε ότι ήταν 150 άτομα ! ! ! ! ! !
    Να τον απολύσουν και να βάλουν τον Πεταλωτή, είναι λιγότερο πράσινος!

  34. JOHN avatar
    JOHN 04/03/2011 01:03:35

    Και θα μαζευτει πολυ περισοτερος οταν φτασουμε στο ναδυρ κι ελθει η ωρα της κρισεως.Εχει τεραστειες ευθυνες για τη καταντια μας και αυτος και γενικα οι κυβερνησεις του!

  35. ΜΠΛΟΥΜ avatar
    ΜΠΛΟΥΜ 04/03/2011 01:19:51

    Μπράβο τους!!!!