25/09/2008 14:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συγκέντρωση ΣΥΡΙΖΑ εναντίον διοδίων

Συγκέντρωση στα διόδια Κορίνθου σήμερα για το απόγευμα, στις 5:30, έχει προγραμματίσει η Νομαρχιακή Επιτροπή του ΣΥΡΙΖΑ Κορινθίας, για την τελευταία αύξηση διοδίων στο δρόμο αυτό.

Με ανακοίνωσή του ο ΣΥΡΙΖΑ καλεί τους οδηγούς να μην πληρώνουν διόδια στην εθνική οδό Πατρών-Κορίνθου, αντιδρώντας στις αυξήσεις στις τιμές των διοδίων και στη συμφωνία παραχώρησης της εθνικής οδού σε κοινοπραξία.

Για το θέμα αυτό έχουμε γράψει εδώ: Πως οι πολίτες χρηματοδοτούν την διαπλοκή

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Skoko :-) avatar
    Skoko :-) 25/09/2008 15:22:34

    Νομίζω ότι η συγκέντρωση γίνεται γιατί ο Αλαβάνος και ο Τσίπρας (που κρύβεται) βλέπουν να πέφτει ο ΣΥΡΙΖΑ στις δημοσκοπήσεις ... :-)

  2. τιραμολα avatar
    τιραμολα 25/09/2008 15:30:01

    Αμα δεν πει καποιος την εξυπναδα του δεν γινεται...
    Δηλαδη υπαρχουν και καποιοι πολιτες που σηκωνονται απο τον καναπε και λοιδωρουνται κιολας...
    Ρε τι εισαστε εσεις...

  3. Skoko :-) avatar
    Skoko :-) 25/09/2008 15:47:50

    τιραμολα@
    Δες σε παρακαλώ το :-) στο τέλος ....

  4. panos avatar
    panos 25/09/2008 15:52:17

    Εχει δίκιο ο τιραμολα....
    Απο τον καναπε και τον Η/Υ ολα φαινονται οκ

  5. stelios avatar
    stelios 25/09/2008 16:05:46

    Skoko@,ποιος περιμενεις να κανει κινητοποιηση?
    Ο..Σουφλιας?

  6. Αντουαν avatar
    Αντουαν 25/09/2008 19:01:30

    Αυτό το "ο Τσίπρας κρύβεται" δε το καταλαβαίνω. Το διαβάζω συχνά στα μπλογκς. Περιοδεύει ο άνθρωπος σε όλη την Ελλάδα, μιλά καθημερινά σε συγκεντρώσεις. Εκτός αν η πραγματικότητα είναι αυτή που βλέπεις στη τιβί. Τη Κυριακή άμα θες να δεις τον "κρυμμένο" θα μιλά στο Πεδίο του Άρεως. Να πας γιατί εγώ θα πάω.
    Α! Πρέπει να είσαι πολύ πασόκος για να νομίζεις ότι όλα γίνονται για τις δημοσκοπήσεις. Υπάρχει ζωή και πέρα από τις δημοσκοπήσεις. Το είδα με τα μάτια μου...

  7. Αντουαν avatar
    Αντουαν 25/09/2008 19:02:16

    λάθος εγώ ΔΕ θα πάω... ήθελα να γράψω.

  8. ant avatar
    ant 25/09/2008 19:47:02

    Από όπου και να προέρχονται τέτοιες κινητοποιήσεις είναι όχι μόνο καλοδεχούμενες αλλά και απαραίτητες αν δεν θέλουμε να είμαστε τυφλά, κουφά, βουβά πρόβατα που δεν αντιδρούμε σε τίποτα.

  9. ταξιδιώτης avatar
    ταξιδιώτης 25/09/2008 20:12:55

    Αρκει βέβαια όλα αυτα να μην δημιουργήσουν και αλλη αναβολή στην κατασκευη του γ.....νου του δρόμου γιατι δεν έχουμε άλλα κομμάτια του σωματος μας να αφήσουμε στην άσφαλτο.

  10. ant avatar
    ant 25/09/2008 21:17:03

    ταξιδιώτη, αυτόν τον δρόμο τον έχουμε πληρώσει δεκαετίες τώρα και ακόμη είναι ένας επαρχιακός δρόμος-κανονικά θα έπρεπε να τον ανοίγουν οι πολιτικάντηδες και οι μιζαδόροι τους.

  11. ταξιδιώτης avatar
    ταξιδιώτης 25/09/2008 21:38:21

    Εγώ τον ξέρω καλλίτερα από όλους γιατί τον έχω φάει στην μάπα από τότε που έγινε αλλά αν είναι να ακυρωθεί η σύμβαση και να αναβληθεί πάλι η κατασκευή χίλιες φορές να πληρώσω αλλά να γίνει επιτέλους. Αυτό λέω τα άλλα
    <>
    Μου φαίνονται λίγο ύποπτα
    Πού ήταν τόσα χρόνια όλοι αυτοί να διαμαρτυρηθούν που πληρώναμε διόδια και κλαίγαμε φίλους και συγγενείς αλλά μας γράφανε.
    Πώς τώρα κόπτοντας για τα διόδια που ο ιδιώτης δεσμεύτηκε ότι ξεκινά την Άνοιξη.
    Αν δεν πήρε ο δικός τους άνθρωπος την δουλειά εμένα δεν με νοιάζει
    Εγώ θέλω δρόμο και τον θέλω χθες.

  12. Σπύρος avatar
    Σπύρος 26/09/2008 00:27:30

    Eνώ άμα έκανε την κινητοποίηση ο ΄αγωνιστής΄Παναγόπουλος θά γράφονταν ύμνοι όπως παλιότερα γιά τον Πολυζωγόπουλο και όλους τούς ξυρισμένους ΄πράσινους΄πρώην μυστακοφόρους,πού επί Σημίτη έκαναν μισή ώρα απεργία συνολικά .............................

  13. DIKASTIS avatar
    DIKASTIS 26/09/2008 00:55:07

    Μπράβο στον ΣΥΡΙΖΑ

  14. Le canard avatar
    Le canard 26/09/2008 01:12:27

    Το είχε κάμνει πρώτο το ΚΚΕ (πάλι δεύτερος έρχεται ο Σιριζα)

  15. thanos avatar
    thanos 26/09/2008 05:33:55

    @13.Σπύρος
    September 26th, 2008 at 12:27 am

    Ton Kokkinoulh giati ton xechases?

  16. Helmut avatar
    Helmut 26/09/2008 10:52:23

    Πάντως εγώ προτιμώ να πληρώνω 15 ευρώ για να φτάσω στην Πάτρα ζωντανός παρά να πληρώνω 1,70 για να σκοτωθώ στο ύψος του Ξυλόκαστρου.

  17. Skoko :-) avatar
    Skoko :-) 26/09/2008 11:25:06

    Stelios@ τιραμολα@ Αντουάν@ Panos@ Σπύρος@

    "Νομίζω ότι η συγκέντρωση γίνεται γιατί ο Αλαβάνος και ο Τσίπρας (που κρύβεται) βλέπουν να πέφτει ο ΣΥΡΙΖΑ στις δημοσκοπήσεις … "