31/01/2009 19:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συγγνώμην που αμάρτησα πολύ….


____________________________________________________________________________________________
Της μόδας έγιναν οι συγνώμες στη Νέα Δημοκρατία.

Πρώτος βγήκε ο Γ. Βουλγαράκης στο Βήμα πριν από δυο Κυριακές και ζήτησε συγγνώμη από τον κόσμο της Νέας Δημοκρατίας. Την παραπομπή όμως της γυναίκας του και του πεθερού του δεν την γλίτωσε.

Τώρα βγαίνει και ζητάει συγγνώμη μέσω της Real News και ο Θ. Ρουσόπουλος.

Η πρώτη είδηση είναι λοιπόν ότι ούτε καν στο Βήμα δεν δίνει την συνέντευξη. Μόνον ο φίλος του ο Κουρής δέχθηκε να τον βοηθήσει αυτή την δύσκολη ώρα.

Η δεύτερη είναι ότι στέλνει και «μήνυμα στους δελφίνους» να προστατέψουν τον Καραμανλή, επειδή χωρίς αυτόν η ΝΔ θα συρρικνωθεί.

Αυτό το «θα» μου άρεσε. Επειδή και η κουτσή - Μαρία (όχι Μάρα) γνωρίζει ότι ακόμα συρρικνώνεται η ΝΔ από την τελευταία φορά που ο ίδιος στήριξε τον Καραμανλή.

Ο,τι και να κάνει πάντως ,  Βουλή δεν ξαναβλέπει, ως πολιτικός.

Αλλά όπως λέει και ο κοσμάκης, «η συγγνώμη είναι μισό χ......»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. κοο avatar
    κοο 31/01/2009 20:04:15

    ΤΟ ΒΕΒΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ. ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗ ΣΥΡΡΙΚΝΩΣΕΙ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΗΔΗ ΑΝΕΠΑΡΚΗ ΘΗΤΕΙΑ ΤΩΝ ΜΟΛΙΣ 12 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΜΠΡΟΣ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΥΡΗΝΙΚΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ, ΩΣΤΕ Ο ΑΥΡΙΑΝΟΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΤΖΑΜΠΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ. ΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΙΣΧΥΡΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΤΖΑΜΠΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ.

  2. ataktos avatar
    ataktos 31/01/2009 20:04:28

    Και μάθημα γλειψίματος δεν είχαν κάνει στα Πανεπιστήμια αλλά τα παιδία το κάνουν άριστα και χρόνια τώρα σε όλες της κυβερνήσεις … μαθητές του κατηχητικού πέρασαν όλοι τους .

  3. (Α)θανάσης avatar
    (Α)θανάσης 31/01/2009 20:07:40

    κοο, δεν υπάρχει λόγος για τέτοια έξοδα... Ερχονται οι Ε!

  4. κοο avatar
    κοο 31/01/2009 20:08:08

    Φίλε, έχεις δίκιο. Ποιός όμως θα κάτσει να ισχυροποιήσει τις ΕΔ; Δεν καταλαβαίνουν. Νομίζουν ότι οι δαπάνες εκείνες είναι πεταμένα λεφτά . Α, ρε Χριστόφια, πού είσαι.... Τελικά το ΚΚΣΕ έβγαλε τσαμπουκάδες που δε μασάνε, όχι σαν κάτι φλώρους...

  5. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 31/01/2009 20:09:58

    εφαγε γιαουρτι η Δαμανακη αποψε στη Ν Σμυρνη !!!!

    δεν ζητησε συγγνωμη αυτη.. δεν προλαβε..


    ΠΠ

  6. ataktos avatar
    ataktos 31/01/2009 20:19:33

    ππ-Φαντάζομαι το γιαούρτη να ήταν επώνυμη μάρκα όπως αυτά που ψήφιζε και κυκλοφορούν στην αγορά (με χημικές ουσίες κλπ)

  7. ataktos avatar
    ataktos 31/01/2009 20:22:02

    ππ- το γιαούρτη να ήταν επώνυμη μάρκα όπως αυτά που ψήφιζε και κυκλοφορούν στην αγορά (με χημικές ουσίες κλπ)

  8. "Κόκκινος Πάνος" και πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος" και πίτσες μπλέ 31/01/2009 20:26:19

    Φάκτορες, προσέχετε, θα σας τη φέρουν ο Θοδωρής και ο Κωστάκης, κρατήστε πισινή, κρατήστε αποστάσεις από τη ΝουΔού!

  9. "Κόκκινος Πάνος" και πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος" και πίτσες μπλέ 31/01/2009 20:32:11

    @ κοο 1
    Σκάβε, σκάβε στην αυλή σου να τον βρείς το μαύρο χρυσό, πάρε και καμμιά στολή παραλλαγής από το μοναστηράκι, μη σου φάει την πρωτιά αυτοί οι άσχετοι ο Ξανθόπουλος και ο Μειμαράκις! Άντε αγόρι μου, τα καλά κόποις κτώνται.

  10. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 01/02/2009 14:38:15

    10

    Οταν ο Βουλγαρακης φαει πισσα θα νομιζει οτι ειναι καποιο καινουργιο αμερικανικο φαγητο και θα χαμογελαει! (Στα πουπουλα ισως καταλβει...)

    Α ρε σιχαμα...

  11. ataktos avatar