#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/06/2011 14:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στόλο από ελικόπτερα χρειάζεται τώρα το ΠΑΣΟΚ

Όσοι ψηφίσουν Μεσοπρόθεσμο και Εφαρμοστικό περνάνε στις μαύρες σελίδες της ιστορίας




Μια ολόκληρη αερολέσχη ρεζερβέ πρέπει  να κρατάει το ΠΑΣΟΚ μετά την ψήφιση του Μεσοπρόθεσμου σχεδίου και του Εφαρμοστικού νόμου από την κοινοβουλευτική του ομάδα.  Γιατί όταν θα αρχίσει το ξεπούλημα της χώρας –περί αυτού ακριβώς πρόκειται-  όλοι θα ψάχνουν να θυμηθούν τα ονόματα όσων το υπέγραψαν.

Γνωρίζουν άραγε οι άβουλοι και μοιραίοι εκπρόσωποι  τι ψηφίζουν;  Διάβασαν τα κείμενα; Γιατί  ακούσαμε βουλευτές του ΠΑΣΟΚ που ισχυρίστηκαν χθες στη βουλή ότι ακόμα κι αν δε μας επέβαλαν τα όσα ζητάει το μεσοπρόθεσμο και ο εφαρμοστικός,  θα  έπρεπε να τα είχαμε σκεφτεί μόνοι μας!  Ακούσαμε αφελείς εκπροσώπους του κυβερνώντος κόμματος να μιλούν περί μέτρων που θα φέρουν ανάπτυξη! Ποια μέτρα θα φέρουν ανάπτυξη; Αυτά που λένε ότι οι ΔΕΚΟ θα περάσουν σε ξένους και ιδιώτες, οι οποίοι θα παίρνουν τα κέρδη,  και τα έξοδα θα συνεχίσει να τα πληρώνει το ελληνικό κράτος; Αυτά που ζητούν να οριστούν  επιτροπές με ανθρώπους  της τρόικας που  θα υποδεικνύουν τι να πουληθεί,  χωρίς ο ελληνικός λαός να μπορεί να φέρει καμία αντίρρηση; Αυτά που λένε ότι όλα τα έσοδα από το ξεπούλημα της χώρας θα πάνε αποκλειστικά και μόνο στους δανειστές;

Κατώτεροι των περιστάσεων οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ και ακόμα υποδεέστεροι όσοι για να γλιτώσουν το «ξύλο»  υποκρίθηκαν για λίγο ότι διαφωνούν για να συμφωνήσουν την κατάλληλη στιγμή.  Τουλάχιστον ας  γνωρίζουν  ότι στο άμεσο μέλλον, όταν θα αρχίσει να φαίνεται τι είναι όλα αυτά που ψήφισαν,  θα χρειαστεί –πολύ πιθανόν- να λογοδοτήσουν, εάν όχι και να δικαστούν κάποιοι από αυτούς.

Παραδίδουν τη χώρα στους δανειστές  και περνούν (με μαύρα γράμματα) στην ιστορία.  Καμία δικαιολογία δεν υπάρχει. Η εντολή από τον λαό ήταν σαφής. Τον αγνόησαν και προτιμούν αντί του ελληνικού λαού, να υπηρετήσουν την τρόικα.

Θα απολογηθούν γι’ αυτό,  καθώς ξεκάθαρα παραβιάζεται η λαϊκή εντολή αλλά και το Σύνταγμα της χώρας.

Οι άδικοι φόροι που πίνουν το αίμα των μισθωτών και των συνταξιούχων  μπορεί κάποτε να ξεχαστούν. Το ξεπούλημα της χώρας όμως όχι. Θα είναι μία κατάμαυρη σελίδα της ελληνικής ιστορίας και οι ερινύες θα κυνηγούν αυτούς που το επέτρεψαν για πολλά χρόνια.

Αριστερόχειρ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιώργος avatar
    Γιώργος 29/06/2011 14:11:26

    Όπως έγραψα και σε άλλο post, όποιος άκουσε από το πρωί τους βουλευτές του ΠΑΣΟΧ στο κοινοβούλιο, θα καταλάβει πολύ εύκολα ότι δεν έχουν διαβάσει το μεσοπρόθεσμο.
    ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΨΗΦΙΖΟΥΝ !!!

  2. κατερίνα avatar
    κατερίνα 29/06/2011 14:20:55

    ΠΑΣΟΚ είναι οι άνθρωποι.

    Φυσικά και ξέρουν τι ακριβώς ψηφίζουν.

    Κάνουν τους ανίδεους για να γλιτώσουν από την οργή μας.

    Μην τους πιστεύετε, μην τους λυπάστε.

  3. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 29/06/2011 14:21:11

    Μέσα στο Μεγάλο Θέατρο-''Βουλή'',παραβιάζουν ιερά και όσια,καταστρέφουν τον κοινωνικό ιστό της πατρίδας,βιάζουν το συνταγματικό χάρτη της χώρας,ισοπεδώνουν το σύμπαν,διώκουν τον 'Έλληνα πολίτη,υποτιμούν τη νοημοσύνη όλων,ξεπουλούν το δημόσιο πλούτο εν κρυπτώ...και τώρα,προσπαθούν με ΛΥΣΣΑ και ΜΙΣΟΣ να διαλύσουν τις τρομακτικές,σε ΠΑΛΜΟ και ΟΓΚΟ,λαοθάλασσες....Η Ελλάδα ζει σε ΚΑΤΟΧΗ.....Το έχω ξαναγράψει.Είναι από τις ΠΟΛΥ σπάνιες φορές που μια κυβέρνηση ΜΙΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ τους πολίτες.....

  4. Μιχάλης avatar
    Μιχάλης 29/06/2011 14:24:36

    Είναι απλά προδότες. Και οι προδότες θα πρέπει κάποια στιγμή να λογοδοτήσουν σε μας και τα ίδια τους τα παιδιά...

  5. Γιώργος avatar
    Γιώργος 29/06/2011 14:24:38

    Το γεγονός ότι δεν γνωρίζουν δε σημαίνει ότι θα τους λυπηθούμε.
    Ελπίζω μόνο οι χειριστές των ελικοπτέρων να είναι Έλληνες και όχι αλλοδαποί,
    και να τα προσγειώσουν στην αυλή της φυλακής.

  6. man8os avatar
    man8os 29/06/2011 14:29:07

    Το μεσοπροθεσμο δεν πρεπει να περασει.
    Και να τους κρεμασουμε μετα θα ειναι αργα.
    Σημερα πρεπει να τους απειλησει ο προεδρος για αυτες τις συνεπειες εαν το ψηφισουν.

    • gavros avatar
      gavros @ man8os 29/06/2011 14:33:23

      Ε! Ας πεσει και κανενα ,δεν χαθηκε ο κοσμος. Αρκει να μην πεσει σε κατοικημενη περιοχη και σκοτωθει και κανενας ανθρωπος ..

  7. axis avatar
    axis 29/06/2011 14:31:21

    Ρε παιδιά, πιστεύετε ειλικρινά ότι οι πασόκοι ψηφοφόροι θα κυνηγήσουν τους βουλευτές τους; Βάση, κόμμα και κυβέρνηση είναι το ίδιο και το αυτό. Η μόνη ελπίδα που υπάρχει είναι να πάνε οι νεοδημοκράτες στην κάλπη μπας και δεν ξαναβγεί το ΠΑΣΟΚ.

    • Loukas avatar
      Loukas @ axis 29/06/2011 14:52:18

      Έχεις απόλυτο δίκιο!

      Όλα τα περί ελικοπτέρων είναι τρίχες κατσαρές...

      Οι Πασόκοι είναι όλοι ίδιοι (Βάση, Εκπρόσωποι, Βουλευτές κ.λ.).

      Εδώ σε όλες τις χώρες με το ΔΝΤ μέσα, την επόμενη μέρα έπεσε παταγωδώς η κυβέρνηση και στην Ελλάδα το ΠΑΣΟΚ είναι μόλις λίγο πίσω από τη ΝΔ.

      Η μόνη ελπίδα είναι να προσέλθει ο κόσμος μαζικά στις επόμενες εκλογές και να ψηφίσει Ν.Δ. ώστε να βγει αυτοδύναμη κυβέρνηση αλλά με το 70% του κόσμου να μην θέλει εκλογές και τη ΝΔ να στελεχώνεται στα υψηλά κλιμάκια από το 80% του επιτελείου του Καραμανλή (το οποίο ο κόσμος θεωρεί συνυπεύθυνο για τη σημερινή κατάσταση), δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος.

      Ο πρόεδρος μόνος του παλεύει.

  8. Γιώργος avatar
    Γιώργος 29/06/2011 14:33:19

    Δεν τους γλυτώνει τίποτα πλέον...ο κόσμος δεν έχει τίποτα να χάσει παρά μόνο τις αλυσίδες του που τον βαραίνουνε θανατερά...

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/06/2011 14:44:02

    Προνουντσιαμέντο Βενιζέλου
    10/05/2011

    Η κατάσταση δεν ελέγχεται πια από τον ΓΑΠ, ο οποίος βρίσκεται (αν δεν το έχει καταλάβει) αντιμέτωπος με προνουντσιαμέντο.

    Είναι χαρακτηριστική η στάση του Ε. Βενιζέλου στο σημερινό υπουργικό συμβούλιο, ο οποίος έκανε τρεις καίριες διαπιστώσεις:
    α) οι στόχοι του μνημονίου έπεσαν έξω,
    β) το πρόβλημα της οικονομίας είναι πολιτικό και
    γ) υπάρχει ζήτημα «πολιτικής διεύθυνσης της χώρας» και πρέπει «να ανακτηθεί η ικανότητα» διεύθυνσής της.

    Τωρα ΠΟΥΛΑΕΙ το ΠΡΟΝΟΥΝΤΣΙΑΜΕΝΤΟ ΤΩΝ ΔΑΝΕΙΣΤΩΝ !!!!!!...

    Αυτοι ειναι οι ΠΑΣΟΚΟΙ !!!
    Αυτη ειναι η πρασινη Φωτογραφια του "ανθρωπου ολων των καταστασεων" !!!

    ΠΑΣΟΚ = Προνουντσιαμέντο Αϋλων Συναιτερισμών σε Οτιδήποτε Κινείται.

    ΠΠ

  10. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 29/06/2011 14:54:57

    ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΡΕΣΙΤΑΛ ΠΟΙΗΣΗΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ...ΜΕ ΑΠΕΙΡΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ ΤΩΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...

    • omen avatar
      omen @ ΕΥΑ 30/06/2011 03:29:06

      Τον άκουσα. Emetos... Είναι εμετικό να χρησιμοποιείς την πολιτική θεωρία και γενικότητες περί των προβλημάτων των κοινωνιών για να δικαιολογείς το γεγονός ότι δεν κάνεις καλά την δουλειά σου τα τελευταία 15 χρόνια...

      Χτές έλεγε ότι η συνθετότης, της συνθετότητος απαιτεί συνθετότητα στην επίλυση των σύνθετων πολιτικών προβλημάτων. Όλο αυτό για να κατηγόρησει τον Σαμαρά για λαϊκισμό και απλοϊκότητα.

      Έλεος με τον δήθεν πανέξυπνο Βενιζέλο πια...! Πρέπει να φάει προσωπική στοχοποίηση γιατί ο τύπος λέει απεριόριστες μπούρδες, ψέματα και επιστημονικοφανή φαμφαρολογήματα. Κάποιος πρέπει να καταγράφει τις μπούρδες και να τις θυμίζει στον κόσμο... Και να απαντά με την ΛΑΚΩΝΙΚΗ αλήθεια βεβαίως.

  11. Λάμπρος Παπαγεωργίου avatar
    Λάμπρος Παπαγεωργίου 29/06/2011 15:07:52

    Να στείλει και η ΝΔ μερικά

  12. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 29/06/2011 15:11:19

    ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΝ Ο ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΘΑ ΑΡΝΗΘΕΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ...ΣΑ ΝΑ ΣΥΝΑΙΝΕΙ ΤΟΝ ΄΄ΚΟΒΩ΄΄

    • Λάμπρος Παπαγεωργίου avatar
      Λάμπρος Παπαγεωργίου @ ΕΥΑ 29/06/2011 15:20:38

      Ο Αθανασιάδης σας πείραξε;Την Έλσα δεν την ξέρετε;

  13. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/06/2011 15:27:22

    ΓΑΠ-ΝΥΧ
    "ουτε εναλλακτικες αξιοπιστα προφερουν"
    το εσωσε αλλα το μαμησε !! χαχαχαχαα

    ΠΠ

  14. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 29/06/2011 15:27:52

    ΛΑΜΠΡΕ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΕΧΕΙΣ ΚΙ ΟΝΟΜΑ ΠΑΛΙΟΥ ΣΥΜΜΑΘΗΤΗ ΜΟΥ)
    ΤΑ ΓΡΑΨΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΣΑΚΙ...ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΗΚΑΜΕ, ΚΛΑΨΑΜΕ, ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΣΥΝΟ...ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ(;;;;) ΔΕ ΔΗΛΩΣΕ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΗΡΙΞΕΙ...ΔΕ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΣΑΜΑΡΑ...

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ ΕΥΑ 29/06/2011 16:30:04

      Ποιό κορίτσι. Σαν ψόφιο σελάχι είναι η μούρη της. Μ΄αυτό το διαβολικό χαμόγελο και το μάτι.....
      Ελσάκι, νομίζεις ότι θα χωρέσεις στα ελικόπτερα.

      • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
        ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 29/06/2011 16:46:30


        ΔΟΥΛΕΨΕ ΤΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΙΚΟ DNA ΤΗΣ. ΑΠΟΣΤΑΣΙΑ.

        • kiki avatar
          kiki @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 29/06/2011 17:17:12

          Μοναχους-Μοναχους.

  15. Καλά τώρα... avatar
    Καλά τώρα... 29/06/2011 15:33:34

    "Όσοι ψηφίσουν Μεσοπρόθεσμο και Εφαρμοστικό περνάνε στις μαύρες σελίδες της ιστορίας".

    Σωστό, αλλά όταν εμείς θα έχουμε πεθάνει απ΄την πείνα κι αυτοί θα τα τρώνε, εμάς θα μας είναι αδιάφορο.

  16. Ήφαιστος avatar
    Ήφαιστος 29/06/2011 15:42:07

    Γιέ της Μαργαρίτας πάρε τη μάνα σου τον αδερφό σου και πήγαινε και πήγαινε στη motherland (ξέρεις εσύ..USA μεριά)
    Jeffry αγοράκι μου έχεις διατελέσει υπουργός σε όλες τις κυβερνήσεις ΠΑΣΟΚ από το 1980 και έπειτα - ναι ή όχι ?
    Τώρα ανακαλύψες τη διαφάνεια που έφερες στον τόπο..
    Το τυχοδιωκτικό συνονθύλευμα που αυτό-αποκλήθηκε «πανελλήνιο σοσιαλιστικό κίνημα», το κόμμα της μικροκομματικής ιδιοτέλειας και του άκρατου λαϊκισμού -το κόμμα του μπαμπάκα σου Γιωργάκη - καταντά την ιδεολογία του ποδόμακτρο με τη βοήθεια σου, my dearest Jeffry (Margaret talking) προκειμένου να εξασφαλίσει πολιτικό χρόνο παραμονής εξυπηρετώντας τα συμφέροντα των δανειστών μας και μόνο.
    Βιώνουμε την αποκορύφωση της πορείας ενός 30χρονου κοινοβουλευτικού φασισμού και χειραγώγησης της κοινωνίας που σχεδιάσθηκε για να οδηγήσει στο εγχώριο υποκατάστημα της global financial governance.
    Απλά επειδή τώρα μικραίνει η πίτα επικίνδυνα ελέω Δ.Ν.Τ. το αμοραλιστικό ως το μεδούλι ΠΑΣΟΚ που είσαι και εσύ συνυπεύθυνος για την κατάντια του, my dearest Jeffry υιοθετεί τον κοινωνικό δαρβινισμό, πετάει τα «βαρίδια» που το στήριξαν σε άλλες εποχές με «παχιές αγελάδες» στον καιάδα, διασφαλίζοντας μόνο την επιβίωση των πραιτοριανών του
    Μέσα από την συνειδητοποίηση της ένδειας της σύγχρονης πολιτικής μας εκπροσώπησης από την κοινωνία, να είστε σίγουροι ότι θα αναδειχθούν άνδρες και γυναίκες, ηγέτες και οραματιστές, που θα αναλάβουν να κουβαλήσουν ξανά τα συλλογικά μας οράματα και τις προσδοκίες μας για ένα καλύτερο αύριο για εμάς και τα παιδιά μας.
    Ανοίξτε τα αυτιά και ακούστε καλά τον επιθανάτιο ρόγχο ενός μηχανισμού νομής και διαχείρισης της εξουσίας που αποκαλούνταν Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα.
    Το παλιό πεθαίνει – το καινούργιο είναι έτοιμο για να γεννηθεί?
    Ελλάς Ελλάς Αντώνης Σαμαράς!!!!!

    • Loukas avatar
      Loukas @ Ήφαιστος 29/06/2011 17:23:02

      Ο Σαμαράς να αλλάξει επειγόντως Επιτελείο!

      Ο κόσμος της πλατείας τους θεωρεί σε μεγάλο βαθμό συνυπεύθυνους!!!

      Πάρτε το χαμπάρι επιτέλους!!!

      Θα βγει αύριο ο Παυλόπουλος και ο Σπηλιωτόπουλος και θα λέει η πλατεία "μιά από τα ίδια"...

      • Chris Theocharis avatar
        Chris Theocharis @ Loukas 29/06/2011 17:56:38

        Σιγά μη βγούνε... δε θα τολμήσει ο Αντώνης να τους βάλει σε ψηφοδέλτιο ή λίστα... σωστά; ΣΩΣΤΑ; Αντώνη ακούς;;;

  17. juliet avatar
    juliet 29/06/2011 15:52:10

    ΚΟΥΡΟΥΚΛΗΣ=ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
    κοντογιάννης=ΝΑΙ

    • juliet avatar
      juliet @ juliet 29/06/2011 15:53:44

      παρων ,συγγνώμη όχι ναι ,θα τον έκανε ντα η .....αφεντικίνα του

  18. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 29/06/2011 15:52:58

    Να κατηγορηθούν για εσχάτη ΠΡΟΔΟΣΙΑ όσοι και όσες ψηφίσουν ΜΕΣΟΠΡΟΘΕΣΜΟ. ΜΕΤΑ στρατοδικείο κ.λπ.

  19. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 29/06/2011 15:56:59

    ΝΑΙ Ο ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ!!!!

  20. tp avatar
    tp 29/06/2011 16:01:30

    Οι πολίτες της Ελλάδα διαβάσετε

    Δικαιώματα του Ανθρώπου από τον Thomas Paine 1791

    “Αν και η αρχαία κυβερνήσεις μας παρουσιάζουν μια άθλια εικόνα της κατάστασης του ανθρώπου, υπάρχει μια που πάνω απ ‘όλα τα άλλα ίδια εξαιρεί από τη γενική περιγραφή. Εννοώ την δημοκρατία των Αθηναίων. Βλέπουμε περισσότερο για να θαυμάσουν, και λιγότερο για να καταδικάσουν, σε εκείνη την μεγάλη, εξαιρετικοί άνθρωποι, σε σχέση με οτιδήποτε που προσφέρει ιστορία. ”

    http://www.rightsofman.org/thomas-paine/content/7-rights-of-man-greek-version

  21. RSS avatar
    RSS 29/06/2011 16:19:11

    Δεν είναι προδότες, αλλά ξενόδουλοι, δειλοί και ανίκανοι. Δεν τους ενδιαφέρει τίποτα άλλο από την καρέκλα τους.

  22. kinesis avatar
    kinesis 29/06/2011 16:24:38

    Πολλοί που γράφετε εδώ μέσα μου δίνετε την εντύπωση, ότι, δεν θέλετε να καταλάβετε ορισμένα πράγματα. Υποστηρίζετε, ότι, πολλοί από τους βουλευτές δεν εχουν διαβάσει το μνημόνιο. Πιστεύω πως το έχουν διαβάσει ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ. Απλά πράγματα, ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΟΙ, ή, τουλάχιστον γνωρίζουν τα επίμαχα σημεία. Ψηφίζουν όμως ότι πει ο ΚΑΘΕ ΑΡΧΗΓΟΣ, για να μη χάσουν τη θέση τους. ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ;;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ kinesis 29/06/2011 16:30:47

      Πέστο μας ξανά...

  23. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 29/06/2011 16:50:28

    ΕΝΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ.
    ΕΝΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝΙΣΤΗΣ ΚΑΙ Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο Σ ,ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΦΤΥΣΕ.
    ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ κ. ΚΟΥΡΟΥΠΛΗ ΤΙΜΗΣΕΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΥΣ
    ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΜΑΣ.

  24. tzager avatar
    tzager 29/06/2011 16:54:20

    Παρακαλώ μερικούς 'αγωνιστές' εδω μέσα να μην ξεχάσουν να σχολιάσουν αύριο όταν πολλοί από τους νόμους εφαρμογής του μεσοπρόθεσμου προγράμματος και δη αυτοί που 'θα ξεπουλάνε την Ελλάδα' θα έχουν ψηφιστεί ΚΑΙ από την κοινοβουλευτική ομάδα της ΝΔ....

    θα περιμένω με αγωνία τα σχόλια τους...

  25. το καρφί avatar
    το καρφί 29/06/2011 17:16:48

    Η ιστορία επαναλαμβάνεται. Τα σώματα ασφαλείας προστατεύουν τους χουντικούς προδότες.

    Είναι εξίσου υπεύθυνοι και καμία δικαιολογία δε θα τους σώσει από τη λαϊκή ετυμηγορία...

    ΘΑΝΑΤΟΣ!!!

  26. NWO avatar
    NWO 29/06/2011 17:17:28

    ΑΝΤΙΟ ΖΩΗ, ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ!

  27. Tasos avatar
    Tasos 29/06/2011 17:17:52

    Απο Σημερα δυστυχως,
    θα πρεπει να καταλαβει η Νεα Δημοκρατια ,οτι η χρεωκοπια θα σκασει στα χερια της.....πανεξυπνα το πασοκ κερδισε χρονο,θα κανει εκλογες στη συνεχεια,θα νικησει ο Σαμαρας,και μετα θα σκασει η χρεωκοπια......Πετυχανε να μη σκασει στα χερια τους η βομβα....Ποσο κριμα....

  28. το καρφί avatar
    το καρφί 29/06/2011 17:19:19

    Συμφωνώ. Χρειάζεται πάση θυσία να υπάρξει αντικυβερνητική συσπείρωση. Όλη η Ελλάδα εναντίον 155 δοσίλογων και 100 χιλιάδων κόσμου που τους υποστηρίζει (αποκλείεται να είναι παραπάνω).

    Αν υπάρχει Θεός, εύχομαι να βοηθήσει τούτο το λαό να πετύχει την κάθαρση...

  29. kiki avatar
    kiki 29/06/2011 17:19:25

    και εγω το λεω αλλα δεν με ακουνε ολοι μαζι , κατω στην πλατεια, και βλεπεις αν θαναι αυριο μια αλλη μερα.

  30. ontirlanta avatar
    ontirlanta 29/06/2011 17:26:22

    Μαλλον Εμεις θα τα χρειαστουμε τα ελληκοπτερα τωρα. ουε τις ητημενοις .
    Το συστημα θα αγριεψη τωρα παρα πολυ αν επιμηνουμε θα μας οδηγηση σε εμφυλιο. ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΚΡΑΤΟΣ ΘΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣΤΟΥΝ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΨΗΦΙΖΕΙ ΠΑΣΟΚ ΘΑ ΠΕΘΑΝΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΦΥΡΑ. ΟΛΑΟΣ ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΤΟ 44. Ο ΕΓΚΟΝΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ ΠΑΠΟΥ. ΩΧ ΩΧ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΠΝΙΓΟΜΕ !!!!!!!!!!!!! Ο ΗΓΕΤΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΛΑΟΥ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΕ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΝΙΚΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΤΟΝ ΦΑΓΑΝΕ ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ ΚΑΙ ΞΕΝΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.....................

    • Loukas avatar
      Loukas @ ontirlanta 30/06/2011 01:31:25

      Ε όχι και ηγέτης ο Ζαχαριάδης, ο μεγαλύτερος εθνοπροδότης μετά το 1821 που δεν έριξε ποτέ ούτε μία ντουφεκιά για τον Ελληνισμό...

      Βρήκατε βήμα να ξεσαλώσετε σήμερα όλοι οι ακροαριστεροί επειδή δεν σας άφησαν να καταλλύσετε την έννομο τάξη.

      Ο παππούς του ΓΑΠ πολύ καλά έκανε και έστειλε συγκεκριμένους στο παραπέτασμα και όχι ευτυχώς όλη τη χώρα αλλά δυστυχώς ο εγγονός δεν έχει τέτοια @@@ίδια...

  31. Zeus1 avatar
    Zeus1 29/06/2011 17:27:11

    Το είπε ο Λεωνίδας στον Εφιάλτη στους 300:

    ΕΙΘΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!

  32. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 29/06/2011 17:54:34

    Αντώνη πάρε θέση έξω μας καίνε!

  33. SXOLIASTHS avatar
    SXOLIASTHS 29/06/2011 17:54:51

    ΕΛΣΑ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ:
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ "ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ" ΤΩΡΑ ΔΗΑΛΔΗ ΤΙ ΕΙΝΑΙ;
    ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ "ΘΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ" ΔΥΟ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ.
    ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ

  34. TASIAT avatar
    TASIAT 29/06/2011 17:55:41

    Μόλις γύρισα από Πλατεία από τις 10 το πρωί. Αποκάλυψη. Τι να πούμε σε όσους φίλους δεν ήταν εκεί. Φαίνεται ο Κουρουπλής θα είδε με τα μάτια της ψυχής του την γιαγιά που έκλαιγε δίπλα μου Πανεπιστημίου και Κριεζώτου. Και πόσες άλλες γιαγιάδες, παππούδες και νέα παιδιά που τους έσκισαν τα σοσιαλιστικά χημικά. 155 δοσίλογοι. 155 Κουίσλιγκ. Τόσοι περιδιαβαίνουν την χώρα από σήμερα το απόγευμα. Μην ξεχάσουμε ποτέ την 29 Ιουνίου 2011. Εγώ και οι φίλοι μου πάντως δεν θα την ξεχάσουμε ποτέ. Και ελπίζω, για το καλό της χώρας και των αγέννητων πιδιών της, σύντομα να πάρουμε τα αίμα μας πίσω.

  35. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 29/06/2011 17:56:20

    Ολοι στα μπαλκονια μαυρες σημαιες.

  36. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 29/06/2011 18:03:57

    Αποχώρηση Κιλτίδη από ΔΗΣΥ (Δύσκολοι καιροί, δύσκολοι...)

  37. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 29/06/2011 18:10:55

    Αν οι εκλογές του 1961 έμειναν στην ιστορία σαν οι εκλογές που ψήφισαν τα δέντρα, η σημερινή ψηφοφορία θα μείνει σαν αυτή που ψήφισαν οι κότες.

  38. JOS avatar
    JOS 29/06/2011 18:23:41

    ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΒΟΥΛΕΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ

  39. yiannos avatar
    yiannos 29/06/2011 19:20:12

    "Γιατί όταν θα αρχίσει το ξεπούλημα της χώρας –περί αυτού ακριβώς πρόκειται- όλοι θα ψάχνουν να θυμηθούν τα ονόματα όσων το υπέγραψαν"

    καμία σχέση.
    ουδείς θα θυμάται, πάλι ΠΑΣΟΚ θα πάει ο κόσμος.

  40. ontirlanta avatar
    ontirlanta 29/06/2011 22:27:10

    TO ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΑΣ ΕΞΟΘΕΙ ΓΙΑ ΕΜΘΙΛΕΙΟ.

  41. brankaleon avatar
    brankaleon 29/06/2011 22:43:02

    Πρέπει να καταλάβουν όλοι οι Συνέλληνες ότι είναι ΚΑΘΕΣΤΩΣ, και ως τέτοιο η λογική τους είναι καθεστωτική.
    Συναδελφά κόμματα με το Μπάαθ, Καντάφι και cia.

    Παρακολουθήσατε στο δελτίο του ALTER το video με τους παρακρατικούς, πως περιεθλάφθησαν από την αστυνομία στον περίβολο της βουλής;

    Αυτό που διεφάνει σήμερα, πέραν πάσης αμφιβολίας, είναι ότι :
    ΤΑ ΠΑΛΟΥΚΑΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ, δύσκολα θα ξεκουμπισθούν.
    Να μου το θυμηθείτε, είναι σε θέση να τα κάνουν όλα λαμπόγυαλα, να τα παραδώσουν όλα, προκειμένου να διαφυλάξουν το παρακράτος τους και τα οφίτσιά τους.