12/09/2008 04:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στροφή προς Ντόρα στο Πρώτο Θέμα;

 Η πρόσληψη, αυτές τις ημέρες, ενός γνωστού πολιτικού συντάκτη στην εφημερίδα «Πρώτο Θέμα» προκάλεσε αναστάτωση μεταξύ των συντακτών της εφημερίδας. Ο λόγος; Το περιστατικό προστίθεται στην έντονη φημολογία των τελευταίων ημερών ότι η εφημερίδα ετοιμάζεται με τις ευλογίες Πήγασου και Καραμήτσου (ο Θέμος μάλλον διαφωνεί) να προσχωρήσει στο στρατόπεδο της αγίας οικογένειας. Άρχισε βλέπετε η μετα- Καραμανλή εποχή και όλοι ετοιμάζονται.

Δεν γνωρίζουμε φυσικά αν η φημολογούμενη στροφή της εφημερίδας επιβεβαιωθεί και στην πράξη. Προς το παρόν συνιστούμε ψυχραιμία επειδή ο συγκεκριμένος συντάκτης είχε συνεργαστεί παλαιότερα και με το «Αντί» και δεν ....πάθαμε τίποτα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. koinos_nous avatar
    koinos_nous 12/09/2008 09:04:12

    DORA THE EXPLORER.
    DORA Η καλύτερη μαθήτρια.
    DORA Η μικρή εξερευνήτρια.
    Α ρε Μπακογιάννη σκοτώθηκες νωρίς και έχασες τα μεγαλεία.

  2. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 12/09/2008 11:23:08

    Αυτό που με αρέσει πάνω από όλα στην χώρα μας είναι οι ανεξάρτητοι και ...αδούλωτοι θεσμοί, όπως η τέταρτη εξουσία.
    Οι περισσότεροι με τα ταμπελάκια τους να επιθυμούν να γίνουν ...αρεστοί.
    Αλήθεια προς την ΕΣΗΕΑ θα μας πει πόσοι ποιοι και που είναι οι δημοσιογράφοι που αμείβονται από το Δημόσιο, ενώ την ίδια στιγμή το ...ερευνούν?

  3. Σιωπηλός avatar
    Σιωπηλός 12/09/2008 11:35:00

    Και το ονοματάκι αυτού;

  4. rs avatar
    rs 12/09/2008 12:07:07

    Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω πως τα ονόματα των δημοσιογράφων που κατέχουν ή κατείχαν (και αυτό είναι σημαντικό) αμοιβόμενες θέσεις στο δημόσιο, είναι κατατεθημένα στη Βουλή. Στα πρακτικά δηλ. της Βουλής απο συζητήσεις παρόμοιας θεματολογίας.
    Τα πρακτικά είναι διαθέσιμα για τον καθένα.
    Μήπως λοιπόν κάποιος δημοσιογράφος θα έπρεπε να τα ζητήσει και να τα δημοσιοποιήσει, ενέργεια που κατά την γνώμη μου είναι πιο εύκολη -ειδικά τώρα με τα blog-απο το να περιμένουμε όλοι να τα δημοσιεύσει κάποια εφημερίδα ή ο Ρουσόπουλος;

  5. Aθανάσιος Ι. avatar
    Aθανάσιος Ι. 12/09/2008 12:12:58

    Αγαπητε @Ο Ιθαγενής-Βλέπω ζητάς πολλά από το δίδυμο Καλαφάτη –Σωμπολο .Τα παιδία εργάζονται μέρα νύχτα .Δεν προλαβαίνουν ούτε σίσια να κάνουν .Με τέτοια επίγεια τους βάζεις να ασχολούνται .Φαίνεται τους προβοκάρεις διοτι θα εκπροσοπης ξενα συμφεροντα π.χ. ΥΠΑ ,Ρωσία ,ΚΙΝΑ ΚΛΠ .Αυτοί όμως είναι δημοκρατικά εκλεγμένοι και ανεξάρτητοι βέβαια. .

  6. ioannis mpampalis avatar
    ioannis mpampalis 12/09/2008 12:59:39

    τους ανεφερε ο Καρατζαφερης στην βουλη αλλα υπαρχει τσιπα;

  7. Άλιμος avatar
    Άλιμος 12/09/2008 13:36:40

    Dora, Dora, Dora.

    (για τους αδαείς, imdb.com/title/tt0066473)

  8. salmonellas avatar
    salmonellas 12/09/2008 14:35:17

    Ας κανουν οτι νομιζουν. Οσο για την αυτοδυναμια, την Χρυση Πατεριτσα της Διαπλοκης, να την ξεχασουν. Χασατε μοσχομαγκες τη χρυσοτοκο κοτα και δεν θα την ξαναβρειτε. Ο κυκλος εκλεισε, οι Ελληνες ξυπνησαν και καταλαβαν ενα πραγμα. Οτι ψηφιζοντας "κομματα εξουσιας" ειναι σαν να πνιγουν τα παιδια τους στις λαμογιες . Παρτε το χαμπαρι, το ζητημα τελειωσε και εσεις ειστε εξω.

  9. saska avatar
    saska 12/09/2008 17:15:22

    Ανώνυμε Κουρτάκης Γιαννης κουμπάρος του Νικηφοράκη !
    Εργάζεται ακόμα και στην Αξία και μια βδομάδα τώρα στο Πρώτο θέμα, φίλοι μου ο Γιάννης είναι άνθρωπος με πολλές γνώσεις και πάντα βάζει τον πήχυ πολύ ψηλά.

  10. ioannis mpampalis avatar
    ioannis mpampalis 12/09/2008 19:28:00

    ΟΛΑ ΤΑ ΝΤΟΡΑΚΙΑ ΜΙΑΣΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΝ ΠΙΑ...ΔΕΝ ΔΙΔΑΧΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ;